Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-10-2012

Pan  Premier Tusk w „białych rękawiczkach”?  Edward Kormański

   Jak ważnym jest realizowanie powierzonego zadania w imieniu całego narodu, gdzie jest do wykonania plan, określający zgodnie z zasadami strategii linię, od której odstąpić nie wolno bez ryzyka narażenia na ruinę pracy wielowiekowej? Chociaż wynik uświęca środki i nawet usprawiedliwia chwilowe zło, które trzeba popełniać, aby stało się źródłem dobra. Te ogromne wyzwanie niesie na własnych barkach Premier Rządu , który w interakcyjnym modelu z dobranymi ministrami synergicznym działaniem osiąga zamierzone cele. Zespołowo osiągnięty sukces dodatkowo premiuje za właściwy dobór kadrowy, zaś słabi tracą wszystko i przestają być potencjalnymi konkurentami.


Dzieje się tak dlatego, ponieważ w Rządzie są terytorialni liderzy, którzy z tzw. automatu ( a może właśnie w tym celu) zostali powołani, a wśród nich  między innymi są ministrowie tacy jak: Jarosław Gowin , Sławomir Nowak, Bartosz Arłukowicz lub nie powołani jak P. Poseł Schetyna, gdyż  był bardzo wysoko notowany.

Już za chwilę poznamy rezultaty postępowań zewnętrznych, gdzie bezcenne są dobre stosunki międzynarodowe ( co historycznie doświadczaliśmy). Tylko trudno pojąć, jakie korzyści wynikną z ratowania znacznie mocniejszych euro krajów kosztem polskich interesów (na przykład okazuje się, że jest możliwe dofinansowywanie stoczni, ale leżącej po lewej stronie Odry). Na razie widoczne jest przyjazne poklepywanie naszego Premiera przez Kanclerz Merkel, czy jeszcze parę miesięcy temu przez Prezydenta  Sarkozy ( chociaż daje to większe nadzieje, niż nic z offsetowego programu misji afgańskiej).
Ale w przeciwieństwie do korelacji zagranicznych, już teraz wyłaniają się rezultaty działań wewnętrznych. Niestety, w większości nie pokazują one zsynchronizowanego działania dającego wsparcie Premierowi, a nawet potrafią Szefowi Rządu „zagrać na nosie” np. w przypadku powołania nowego ministra rolnictwa…
Przykre, ale Minister Zdrowia głęboko się schował i paradoksalnie jako szołmen unika kamer. Minister Nowak co, prawda pociągnął po Ministrze Grabarczyku, ale jak ma dalej działać, skoro ma takich niekompetentnych doradców jak P. Andrzej Bogdanowicz i Bogdan Oleksiak z Departamentu Transportu Drogowego, Bogusław Bień z CCRS, czy przedstawiciel terenowy Mirosław Czaja? 

Dużo się mówi o nieporadności Ministra Gowina. Bardzo wysoko notowany w PO jest krytykowany w swoim resorcie ( art. „minister Gowin w miejscu drepcze”), a nawet -co jest bardzo przykre- wyśmiewany przez Prokuratorów . Brak posłuchu na własnym sądowym podwórku, czego dowodem jest fakt, iż na bezpośrednie zlecenie Premiera o ukaranie pięciu skorumpowanych sędziów :Ludmiła Jamińska – Białas, Bogumiła Matecka, Dorota Mazurek, Andrzej Wiśniewski i Artur Karnacewicz  w związku z przekroczeniem uprawnień jedynie przeniesiono Przewodniczącą Sądu Okręgowego P. Matecką do Prokuratury, a dla pokazania niemocy Ministra Gowina -Artura Karnacewicza zrobiono Przewodniczącym Sądu w miejsce Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich.

W tym wszystkim dziwnym i niezrozumiałym jest fakt, że powyższe jest wszem znane i tylko trudno znaleźć odpowiedź, ile jeszcze dalej trwać będzie – czy z woli Premiera do czasu próby, czy do całkowitej kompromitacji powołanych ministrów? 
Jedynie pewnym jest fakt, że takie rozgrywki nie służą narodowi.  

                                                                  Z poważaniem Edward Kormański

Ps. Dodatkowo znaczne zwiększenie liczebności administracyjnej, niekompetentnych czy skorumpowanych pracowników, obróciło się przeciwko prawidłowemu funkcjonowaniu  ministerstw i innych organów państwowych. Może społeczne wymienienie i napiętnowanie tych osób przy braku reakcji zarządzających, poprzez eliminację słabych, poprawi niskie notowania, a może  nawet pomoże zreformować skażone resorty?  

Otrzymują:

1)    Prezydent Rzeczypospolitej Polski Bronisław Komorowski

2)    Prezes Rady Ministrów – Premier Donald Tusk

3)    Minister Transp.  Bud. i Gosp. Morskiej Sławomir Nowak

4)    Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin

5)    Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz

6)    Biuro Poselskie  Grzegorza Schetyny

7)    Biuro Poselskie Jarosława Kaczyńskiego

8)    Biuro Poselskie Janusza Palikota

9)    Biuro Poselskie Waldemara Pawlaka

10)Biuro Poselskie Leszka Millera

     11)Biuro Poselskie Ryszard Galla

     12)Inne Organizacje , media

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jakel
27-10-2012 / 23:55
Rodacy ! Przekazuję ZDARZENIE jakie odbyło się dnia 29-09-2012r w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 97 za sprawą wypłukanej z mózgów, zasad etyczno-moralnych i logiki rozumowania ale doskonale uzbrojonej w hitlerowsko- stalinowskie zwyczaje ministerialnej HOŁOTY z Ministerstwa Sprawiedliwości al. Ujazdowskie 11 w Warszawie. Po kilkunastodniowej GŁODÓWCE Urszuli ROWIŃSKIEJ na terenie ministerialnego obiektu OFIARY NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWYCH przestępców wróciła z pisemnym zapewnieniem, że sprawa samozwańczej DECYZJI „ojca chrzestnego” PS. DYZMA – herszt „koszalińskiej PIRAMIDY” b. V-ce Prezydent m. Koszalina – Stanisław GAWŁOWSKI – patrz : www.pokrzywdzeniprzezgawlowskiego.pl zostanie w trybie pilnym ZREWIDOWANA. SUPER HIT. Jak „zrewidowano” sprawę ROWIŃSKICH. Z udziałem Marek WINNICKI – komornik + bandyci w policyjnych mundurach „wynieśli na pałach” Urszulę i Wiesława Rowińskich. Wyp… ich z mieszkania jak psy … na ulicę. C U R I O Z U M Stanisław GAWŁOWSKI żołnierz PO – poseł (sekretarzyna w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Prezes Rady Nadzorczej Fundacji Ochrony Środowiska zarządzający – 5mld złotych pranymi przez Szwajcarię na zakodowane konta) w dniu 29-09-2012r rozliczył się z Wiesławem. Swoim partyjnym kolegą z PO. GAWŁOWSKI pretendent do fotela po Donaldino TUSK. Buduje swoje IMPERIUM wzorem miliardera KULCZYKA. Polska JEST N I E P O D L E G Ł A, D E M O K R A T Y C Z N A i WOLNA. Do 1989r Pod przykrywką „budowy komunizmu” Niepospolita kurwa i złodziej kradła i grabiła Polski Naród. Po 1989r „PROsolidarnościowe” LARWY zżerają PRL-owskiego TRUPA. Aktualnie pod przykrywką „niszczenia komunizmu” HOŁOTA okrada i grabi Obywatela w Polsce rzekomo Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej. Ministerstwo Sprawiedliwości , Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski ?! czy pospolita KUPA GNOJU, plantacja bambusa i niewolnictwo ? pod przykrywką Orła z korona ale z gołą d … JEST Pomnik DONALDA - BASEN NARODOWY, ślizgacz MUCHA – ministra i … JEDEN Wielki P I C po polsku. NIECH żyje Polska …