Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-04-2013

OPZZ: TAK GODNEJ PRACY - DOŚĆ WYZYSKU! 1 maja nie świętujemy - będzie to dzień protestu


Obrady Komisji Trójstronnej pokazały, że nie ma szans na porozumienie. Premier lekceważy postulaty ludzi pracy, pogardza związkami zawodowym. 1 maja nie świętujemy -  będzie to dzień protestu wobec  łamania praw pracowniczych.


W 1886 policja brutalnie stłumiła strajk robotników w Chicago. Na pamiątkę tego wydarzenia 1 maja od ponad 100 lat jest świętem robotniczym. Organizowane w tym dniu demonstracje i strajki przyczyniły się do radykalizacji ruchów robotniczych.


Mimo wielu lat walki, nadal istnieje ogromne rozwarstwienie poziomu życia Polaków, które skutkuje wykluczeniem społecznym wielkich grup społecznych i całych regionów. W Polsce wiele osób żyje na skraju nędzy, a ich dzieci są niedożywione. Chociaż formalnie jesteśmy w Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku, to od standardów unijnych odbiegamy we wszystkich dziedzinach - i o tym wszystkim chcemy przypomnieć właśnie w tym dniu. „Nasza cierpliwość i cierpliwość społeczeństwa się wyczerpuje” – mówi Jan Guz lider OPZZ. „Ludzie wyjdą na ulice, a my staniemy na ich czele, bo taki mamy obowiązek”.


Premier Donald Tusk mówi o „trudnym dialogu ze związkowcami” i  „ działaniach pod dyktando związków zawodowych”. Strona społeczna przypomina jednak o trwającej już kilka lat dyktaturze rządów Tuska,  świadomym ignorowaniu wyników referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego czy wprowadzeniu ustawy o czasie pracy. Stawia pod znakiem zapytania celowość istnienia Komisji Trójstronnej w niesprawdzającej się, w opinii partnerów społecznych, formie obecnie funkcjonującej, będącej pozorowanym dialogiem społecznym.


Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wzywa wszystkich, którym los ludzi pracy nie jest obojętny do przyłączenia się do środowej manifestacji, która w zeszłym roku zebrała ponad 20 000 uczestników.
Walczymy o godność i protestujemy przeciw wyzyskowi. 
Zbiórka o godz.11.30 - ul.Kopernika 36/40 (Warszawa) pod siedzibą OPZZ.

 

Biuro Prasowe OPZZ

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obiektywnie
30-04-2013 / 10:19
Tak to im możecie do dupy dmuchać. Radykalne zmiany potrzebne ,nie gówniane postulaty. Do ściany gadajcie w ten sposób ,na jedno wyjdzie.
~Trzeźwy
29-04-2013 / 21:05
Brednie OPZZ. Kraj idzie w ruinę a im się wydaje że roszczeniami cokolwiek załatwią. Ludzie, skąd kraj ma mieć pieniądze? jak nie jest konkurencyjny i jest zadłużony i zadłużenie wzrasta? Skąd ma być kasa? Kolejna pożyczka pod zastaw polskiej infrastruktury? Szpitali? Kolei? To kolejny kawałek sznura do stryczka. Wy się z OPZZ nauczcie myśleć systemowo. Gra już się rozegrała. Polska jest zadłużona, wyprzedana i niekonkurencyjna. Wasze roszczczenia tylko przyśpieszą protest. Trzeba było nie wierzyć w banialuki łże elit 20 lat temu. Teraz możecie się pocałowac w 4 litery. i tyle.