Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-01-2012

EUROszajs i kosztowna  prezentacja tuskolandii (429mln zł na pół roku zabaw) w stylu "zastaw się i postaw się" - zabrać emerytom a dać zabawnikom eurolandii...

Duński rząd zapowiedział wyjątkowo oszczędną prezydencję, stosowną do czasu kryzysu. Na potrzeby związane z przewodniczeniem Radzie UE zarezerwowano tylko 35 milionów euro. Polska na ten cel wydała według oficjalnych danych 3x więcej - niemal 100 milionów euro.

- Dania na przewodnictwo UE wyda tylko ułamek tego, co inne kraje. Pomimo tego będziemy efektywni i kompetentni - zapowiedział minister ds. europejskich Danii Nicolai Wammen. 
Duński rząd ma "nie oferować tylu prezentów dla dygnitarzy, jak to było dotychczas przyjęte", dodał polityk. 
W ramach oszczędności zrezygnowano na przykład z butelkowanej wody mineralnej na rzecz "czystej duńskiej wody z kranu". Jak powiedział Wammen, "bardziej niż kiedykolwiek wcześniej", będzie wykorzystywany transport publiczny. 
Najdroższym prezentem dla zagranicznych gości będzie budzik wart 90 euro za sztukę.

Tymczasem rządzący Polską bez pytania i zgody społeczeństwa zaoferowali  kolorowe bączki w "ludowych strojach", srebrne spinki do koszul i skórzane aktówki - to tylko niektóre upominki, które podczas polskiej prezydencji były wręczane zagranicznym delegacjom. Koszt wszystkich upominków znacznie przekroczył założone milion złotych. 
Spinki do mankietów, których MSZ zamówił 167 par, wykonane są ze srebra oraz charakterystycznego dla Polski krzemienia pasiastego, zwanego "polskim diamentem", który występuje pod Sandomierzem. Spinki oraz skórzane aktówki zaliczane są do zestawu upominków dla VIP-ów, czyli szefów rządów państw oraz ministrów. Aktówki w kolorach czarnym i naturalnym wykonane są z materiału pochodzącego z Podhala. MSZ zamówił 360 takich aktówek.
Jeden zestaw spinek kosztował 358 złotych, co daje łączny koszt za wszystkie 59 786 złotych. Każda aktówka została przez producenta wyceniona na 147 złotych, czyli łącznie ich zakup wymagał od MSZ wydania 52 920 złotych. O cenach innych specjalnych "prezentach" nic nie wiemy.

Szybko odczytane logo polskiej prezydencji

Symbolika polskiego logo jest czytelna.

"Logo polskiej prezydencji w UE zawiera 6 strzałek skierowanych w górę, które symbolizują wzrost podatków, cen, liczby  podsłuchów, wzrost bezrobocia, deficytu budżetowego oraz zadowolenia z siebie ekipy rządzącej ;)
i niestety akurat symbolika tego logo sprawdziła sie w 100%


Koszty prestiżu


Duńskie 35 milionów euro to bardzo mało w porównaniu z wcześniejszymi zwyczajami. Do tej pory rekordzistą jest Francja, która z odpowiednim dla swoich ambicji rozmachem, wydała na sześciomiesięczne prestiżowe przewodzenie UE 171 milionów euro. Szefom państw przybywających z wizytami wręczano między innymi wieczne pióra marki Dupont (warte w sklepie około tysiąca euro), a ich żonom ekskluzywne torebki marki Hermes, które należą do najdroższych na świecie.
Warszawie do Paryża trochę brakuje, ponieważ Polska wydała na prezydencję w latach 2010-2012 429 miliony złotych (około 96 mln euro).

Więcej:

KIBICE DO ODSTRZAŁU , czyli przeżyliśmy rusków przeżyjemy i tusków... :-)

TUSK cenzuruje internet w związku z hasłem: “Donald matole twój rząd obalą kibole” :-)

Więcej w tuskowych tematach:

Wniosek Zbigniewa Kękusia do Zarządu Platformy Obywatelskiej o rezygnację z umieszczenia Donalda Tuska na liście wyborczej w wyborach parlamentarnych 2011 roku.
WAŁBRZYCH - LIST OTWARTY DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA W SPRAWIE KUPOWANIA GŁOSÓW OD SFRUSTROWANYCH WYBORCÓW.
Premier Donald Tusk: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem” Polacy już nie wierzą rządowi PO.
Podsumowanie nierządów Donalda Tuska - LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ !!!
SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE SPISANE NA STRATY PRZEZ RZĄD TUSKA?
SALON WŁADZY NIE ODDA ŁATWO - PRZYGOTUJMY SIĘ NA DŁUGI MARSZ DLA ZATOPIENIA KLIKI PLATFORMY TUSKA I KOMOROWSKIEGO.
Czy te dywagacje mogą dotyczyć Rządu PO i Tuska?, czy tylko Piotra Ikonowicza? - porwane z netu...
Wniosek - o udzielenie nagany Posłowi Donaldowi Tuskowi w związku z naruszeniem „Zasad Etyki Poselskiej”. Zbigniew Kękuś
Komitetu Obrony Mieszkańców Przed budową Elektrowni Wiatrowych - zawiadomienie Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska
Wniosek Zbigniewa Kękusia do Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o udzielenie nagany Posłowi Donaldowi Tuskowi w związku z naruszeniem "Zasad Etyki Poselskiej"
"Głodny" sukcesów Tusk daje UE to, czego nie dał Prezydent Lech Kaczyński. W 2008r. Tusk podpisał Wyrok na Śląsk
400 afer PO - podsumowanie rządu Tuska i Platformensów.
Pikieta 03.01.2011r przed sądem Wawa - Publiczne Oskarżenie D.Tuska , A.Seremeta i kolesiów ! Romuald Piątek
Wszystko z miłości do piłki… czyli przekręty rządu D. Tuska w programie Orlik 2012 Refleksje - Tusk budowniczy wszystko spierniczy ;-)))
Donald Tusk osadzony i czeka na deportację z Polski! Były Premier RP poprosił o Azyl polityczny naszych zachodnich sąsiadów po fali protestów w Polsce !
Osiągnięcia rządu Donalda Tuska? - jedynie w zadłużaniu Polaków...
Jak rząd Tuska i Komorowskiego oszukuje Polaków, czyli skuteczność tematów zastępczych...
JAK LANSOWALI Premiera Donalda Tuska w Sandomierzu - media
TUSKOLAND TONIE? - CAŁA PRAWDA O FAŁSZYWYCH ZARZUTACH TUSKA, KOMOROWSKIEGO, PLATFORMY

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~OPorna
26-06-2014 / 10:15
ISTOTNA I SZOKUJĄCA INFORMACJA DLA POLAKÓW !!! W niektórych instytucjach lub bankach uk nie ma już NARODOWOŚCI - POLSKA (Polish) MY JESTEŚMY TERAZ NARODOWOŚCI - Pole !!!! Czy ktoś wie o co tu chodzi o co to dla Nas oznacza???
~gzygvuwjme
22-08-2012 / 08:14