Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PREMIER DONALD TUSK MARZY O PREZYDENTURZE Doszły mnie głosy, że premier Donald Tusk nie chce być premierem - woli być Prezydentem....

Prezydent w zasadzie nie posiada władzy – może „jedynie” blokować pracę Premiera....tak wynika z Ustawy Zasadniczej, tzw. wytrychu obmyślonego przez byłych aparatczyków PZPR, mających nadzieję („wasz Premier, nasz Prezydent”...), że dzięki temu nie dojdzie do rozliczenia ich z przeszłości. Co im się na razie udaje....

Wielu tych ludzi gorliwie agituje za zaprzestaniem powracania do przeszłości – rozumiem dlaczego. Mówią, że to już historia - tego już nie ma. Otóż jest to nieprawda. Przeszłość, historia wciąż wywiera realny wpływ na nasze życie. Nasza przeszłość to nasza teraźniejszość.

Gdyby nie było II Wojny Światowej sytuacja Polski byłaby zupełnie inna. Przede wszystkim nie wyniszczono by tkanki intelektualnej narodu – co zdecydowanie poprawiłoby naszą pozycję na arenie światowej – politycznej i gospodarczej - gospodarczo nie odbiegalibyśmy od innych państw o podobnej charakterystyce. Oczywiście mogłoby być różnie.... Ale moim zdaniem – lepiej.

Tak więc to nieprawda, że historia nie istnieje – codziennie spotykam ją na ulicy, szczególnie na naszych dziurawych drogach...
Ktoś kiedyś zachwalał, że w PRL-u to się dopiero budowało – teraz nawet drogi nie wybudują. Tak, ale we Francji, za naszego PRL-u – czyli jakieś 40 lat, wybudowano niejedną autostradę. Niektórzy zdaje się zapominają o tym szczególe. PRL wcale nie był taki dobry.

Ale wracając do Pana Tuska – skoro NIE CHCE być Premierem to znaczy, że nie nadaje się na to stanowisko. Bardziej interesuje go swego rodzaju prestiż, bycie figurą, reprezentowanie nas na zewnątrz, czego nam nie życzę.
Zawsze był postacią z drugiego fotela, tak niektórzy już mają.

Czy kwestowanie z puszką nie jest sygnałem, że Państwo jest słabe?
„NIE POTRAFIMY SOBIE PORADZIĆ, WIĘC DOŁĄCZAMY DO OGÓLNONARODOWEJ ZRZUTKI.... Choćbym nie wiem co przedsięwziął, to i tak muszę poszukać pieniędzy w waszych kieszeniach. Dajcie mi trochę....” To są te cuda? Po co nam rząd co nic bez nas, naszej pracy, nie zrobi? Od pobierania podatków wystarczy urzędnik, po co nam jeszcze kosztowny aparat zwany rządem? By zarządził, że jeszcze bardziej nas obciąży?

Widać wyraźnie, że PO nie ma żadnego pomysłu na gospodarkę – jedynie pomysł na posady.
To ich wyraźnie ucieszyło.
Minęły dwa miesiące i nic. Żadnych reform się nie dopatrzyłem.
Ten układ nie przetrwa kadencji. Kaczyński wróci, tak jak to sobie zaplanował, po tym jak kilka milionów wyborców przejrzy na oczy.

Zamiast polityki - czysty showbiznes, MEDIOKRACJA. Tusk jest wzruszony, że może przywitać piłkarzy na lotnisku. Kogo obchodzi piłka kopana? On jest od planowania i zabezpieczenia naszej przyszłości, a nie od fascynowania się futbolem. Ale on woli piłkę, łażenie z puszką i robienie wrażenia na dziennikarzach. Drugi Marcinkiewicz, tylko jeszcze nie zmanierowany pozowaniem do zdjęć. Pitera - przebrana za kowboja, a wcześniej Jaruga-Nowacka i wielu innych na okładkach kolorowych gazet. W specjalnie zaaranżowanej scenerii z profesjonalnym fotografem. Polityka, czy showbiznes?

Tak. Pajacowo. To kto decyduje o sprawach państwa?
Kto kieruje naszą polityką?

{big}Noworoczne proroctwa......{/big}
>>A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem. Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni zwierzęciu. ...A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.<<

Powoli dowiadujemy się o propozycjach do„Rady Mędrców”.
Do mało chyba znanego w Polsce Portugalczyka dołączył Lech Wałęsa.
Wypada przypomnieć, że niejednokrotnie w przeszłości roztaczał przed nami wizję Rządu Światowego i należy do jego zagorzałych zwolenników.
Na nieoficjalnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Europy (poszczególne stany to min.: Polska, Francja, Niemcy, Węgry itd. ...) tutejsze media typują Toniego Blair z Wielkiej Brytanii.
Moim zdaniem będzie nim jednak narodzony z takiego jednego Węgra – Mikołaj Sarkozy.
Prezydent Ukochanej Córy Kościoła – kanonik laterański....

Jeśli Amerykanie uderzą na Iran – to Tarcza nie będzie potrzebna, no chyba, że chodzi o Państwo Moskiewskie....ale wtedy ruscy tym bardziej się „nie zgodzą”....
Tarcza powinna być budowana po kryjomu – jeśli to możliwe. Medialny show wokół sugeruje, że jest to wydmuszka. A nie wystarczy wyciągnąć bombę „na płynne powietrze” ze sztolni Gór Sowich?

Maciej Synak

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Jonni
13-02-2015 / 10:09
etc more drugustore.com device works area then insure-vehicles.com hurt widely available levitrasss.net using levitra
~Ayako
20-12-2014 / 14:58
Greetings from Colorado! I'm bored at work so I decided to check out your webtise on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can't wait to take a look when I get home. I'm shocked at how quick your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, very good site!