Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

Debata Kaczyński – Tusk. Spotkanie ignorantów?

Dla mnie w debacie charakterystyczne było nie to, o czym mówiło dwóch drobnych krętaczy i ignorantów, lecz to, o czym nie było mowy. Wśród wzajemnego, często niezrozumiałego przekrzykiwania się, panowie ci próbowali między innymi dyskutować o służbie zdrowia. Wykazali się przy tym kompletnym brakiem racjonalnego myślenia.

Zapewne niejeden z nas zauważył, że lekarze faktycznie nie leczą. Gdyby tak było, choroby, z którymi do nich się udajemy, znikałyby i więcej się nie pojawiały. Tymczasem ilość zachorowań na choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca czy rak, nie maleje, ale rośnie. „Leki”, które nam się podaje okazują się kosmetykami ukrywającymi objawy i przyczyny chorób. Po ich odstawieniu choroby wracają. Dzieje się tak nawet w przypadku zwykłych infekcji związanych z zaziębieniem, gdzie antybiotyk osłabia organizm i po chwilowym „wyleczeniu”, choroba wraca. Jednocześnie lekarze przepisują zwykle najdroższe leki, często wtedy, kiedy żadne leki nie są potrzebne, a najlepszym lekarstwem jest dobrze zjeść i wypocząć.

Przykładem oszustwa lekarskiego są specjalne herbatniki dodawane „gratis” do insuliny chorym na cukrzycę. Herbatniki te podnoszą poziom cukru, co wymaga insuliny do jego obniżania. Nadmiar insuliny z kolei powoduje skutki uboczne, w tym zwiększoną zachorowalność na raka. W ten sposób biznes się kręci, kosztem naszego zdrowia, życia i portfeli. O tym panowie Tusk i Kaczyński nie wspomnieli, bo w swojej ograniczoności nie są w stanie takich rzeczy zrozumieć.

Tymczasem ta, podobno nieuleczalna choroba, może być wyleczona bez większego wysiłku, przynajmniej w mniej zaawansowanym stadium i to bez leków. Znam ludzi, którzy choroby owej pozbyli się i od tego czasu starają trzymać się z daleka od lekarzy. Podobnie jest z innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Służba zdrowia (czy też służba chorób) jest studnią bez dna, która pochłonie wszelkie środki. Uważam, że z dobrym skutkiem dla ludzi, można by zwolnić większość lekarzy i personelu medycznego a niewielkiej garstce pozostałych uczciwych, podnieść pensje do przyzwoitego poziomu. Dlatego popieram strajki i zwolnienia się lekarzy. Najlepiej niech wyjeżdżają truć innych. Głupich i chętnych zapewne znajdą.

W debacie komediantów zabrakło mi kompletnie dyskusji na temat państwa prawa. Tymczasem w Polsce pojęcie to ma jedynie znaczenie propagandowe. W sądach panuje anarchia i przestępczość a ministerstwo sprawiedliwości kompletnie nie panuje nad sytuacją. Przykładem jest chociażby zapowiadane przez ministra Ziobro, nagrywanie procesów sądowych. Jest ono aktywnie sabotowane przez sędziów, a protokoły są regularnie fałszowane. Sędziowie są niezawiśli i w ich pojęciu daje im to władzę absolutną bez żadnej odpowiedzialności. Niezawisły sędzia nie musi nawet przejmować się konstytucją. Obecnie większość postanowień sądowych zapada na posiedzeniach niejawnych bez udziału stron i często bez możliwości pełnego przedstawienia swoich racji. Jest to jaskrawym naruszeniem artykułu 45 Konstytucji i prowadzi wprost do korupcji i nadużyć władzy.
Przykłady przestępczości sądowej mnożą się w Aferach Prawa. Bez praworządności nie ma mowy o właściwym funkcjonowaniu państwa i dobrobycie obywatel. Takich drobiazgów nie zauważają ani Jarosław Kaczyński, prawnik z wykształcenia, ani Donald Tusk ze swoim wykształceniem historycznycznym.

Dyskusja o zwalczaniu korupcji, bez gruntownej przebudowy administracji kraju w kierunku rzeczywistego państwa prawa, jest czczym biciem piany.

Podobnie ma się dyskusja o gospodarce. Nazywając rzeczy po imieniu, ożywienie gospodarki, jakie ma miejsce, jest w dużym stopniu skutkiem bata unijnego na polskich urzędników. Inwestycje za „fundusze unijne” są w rzeczywistości robione za pieniądze polskich podatników, wpłacane do kasy Unii, a później zwracane w formie dotacji, jednak z obowiązkiem wykorzystania na określony cel. Bez tego bata polska rzeczywistość przypominałaby wciąż PRL z jego brudem, smrodem i kolejkami. Inwestycje te napędzają gospodarkę, jednak nie sposób nie zauważyć zastrzyków finansowych od Polaków pracujących za granicą a utrzymujących rodziny w kraju. W olbrzymim stopniu emigracja tłumaczy też zmniejszenie bezrobocia. Jest to exodus najlepszych ludzi, młodych, wykształconych i skłonnych podjąć ryzyko. Emigracja bowiem nie jest dla mięczaków. Jestem też skłonny twierdzić, że dobry skutek dla gospodarki mają kłótnie polityczne ostatniego roku. Politycy są nimi tak zaabsorbowani, że nie mają czasu mieszać w gospodarce, co może jej jedynie wyjść na dobre.

Jeśli zaś chodzi o politykę zagraniczną, to prężenie muskułów i antagonizowanie dużo potężniejszych sąsiadów, nic dobrego przynieść nie może. Znacznie lepsze efekty przyniosłaby konstruktywna współpraca. Nie musimy sąsiadów kochać, ale po co się nimi niepotrzebnie kłócić, szczególnie jeśli jesteśmy od nich zależni. Dla premiera Kaczyńskiego stawianie na swoim za wszelką cenę to przykład skutecznej dyplomacji. Odbija się to czkawką w postaci utraty rynku rosyjskiego i nie tylko.


Zrozumienie wyżej przedstawionych, oczywistych faktów przekracza jednak możliwości intelektualne obu panów.

DYSKUSYJNE STRONY AFERY PRAWA TUSK - KACZYŃSKI

Dyskusyjne strony Afery Prawa o Stoltzman – Kwaśniewskim.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.