Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-05-2013

Czerwona tarcza nad zieloną wyspą czyli spiskowa praktyka dziejów Rothschildów.

Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat potęgi rodu Rothschildów (Roth - czerwony, schild - tarcza) pierwszą reakcją jest zazwyczaj uśmiech pobłażania. Jeżeli mam pod ręką dostęp do internetu by przytoczyć parę źródeł, pobłażanie zamienia się w niedowierzanie, by w efekcie doprowadzić do oburzenia.

O Rothschildach napisano już wiele. Najczęściej teksty skupiają się na historii rodziny. Na ich dojściu do potęgi w XIX wieku, historii bitwy pod Waterloo i kontroli nad systemem bankowym. O dzisiejszych wpływach tej rodziny również możemy znaleźć wiele. Najczęściej są to teksty oparte na wątpliwych źródłach, bardzo często bardziej ośmieszające niż uwiarygadniające teorie spiskowe. Czasem myślę, że teksty te pojawiają się specjalnie, by odwrócić uwagę od rzeczywistego stanu rzeczy.

Jak wyglądają dzisiejsze wpływy tej rodziny w Polsce? Przedstawię poniżej kilka faktów. Mam nadzieję, że wywołają one zainteresowanie czytelników.

Rothschild Polska sp. z o.o. została zarejestrowana w KRS w 2001 roku. Na jej czele stoi obecnie Pan Jacek Chwedoruk. Według mnie jedna z najpotężniejszych osobistości w naszym kraju (http://www.kto-kogo.pl/Jacek_Chwedoruk - obrazek przedstawiający strefę wpływów tego człowieka, wraz z listą spółek, z którymi współpracował, bądź też współpracowały osoby z nim związane jest doskonałym zobrazowaniem tytułu artykułu).

Rothschild Polska specjalizuje się w fuzjach i przejęciach przedsiębiorstw. Jest to bardzo istotna dziedzina gospodarki. Każda większa fuzja bądź przejęcie musi zostać zaakceptowane przez UOKiK. Fuzje stanowią główną drogę do tworzenia międzynarodowych korporacji. Pojedyncza firma, rozwijając się naturalnie, zmuszona jest do konkurencji na rynku, która utrudnia ponadnormatywny rozwój. Najwięksi giganci rynków finansowych powstali właśnie dzięki fuzjom i przejęciom. Ci, którzy odpowiadają za fuzje decydują o kształcie gospodarki w znacznie większym stopniu niż prezesi wielkich firm, czy nawet premier.

W Polsce jest niewiele firm, które zajmując się fuzjami mają na tyle silną pozycję by rzeczywiście liczyć się na rynku. W rzeczywistości liczy się kilka. Rothschild, Nomura, Goldman Sachs oraz ING to te najistotniejsze. Przy sprzedaży Polkomtela nie udało się nawet znaleźć 13 firm, które spełniłyby wymagane kryteria.

Rothschild jest najsilniejszym graczem na naszym rynku. Wystarczy wymienić kilku jej polskich klientów, by zrozumieć jej rolę. KGHM (http://www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485168), Bioton (http://www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485273),  Zakłady Azotowe Puławy (http://www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485658 osławiona fuzja z Tarnowem), Enea (http://ekonomia.rp.pl/artykul/426045.html?print=tak&p=0), Polkomtel (http://www.rothschild.com/gfa/mergers/our_track_record/) i zapewne wiele innych, do informacji o których nie dotarłem.

Wiele osób może zaprotestować. Bycie doradcą nie oznacza przecież kontroli. Czy aby faktycznie tak jest? kiedy firma potrzebuje doradcy? Kiedy sobie nie radzi (jak piękny i przejrzysty jest język polski). Bardzo często przyznanie kredytów umożliwiających uratowanie firmy jest uzależnione od zaakceptowania odpowiednich doradców. Nie dotyczy to jedynie firm. Polska, by zrolować długi z PRL musiała stosować się do rad doradców MFW. W biznesie ten schemat jest podobny. Grupa kapitałowa może udzielić kredytu na preferencyjnych warunkach z zastrzeżeniem, że obowiązują one do momentu stosowania sie do rad wyznaczonej firmy.

Rodzina Rothschildów jest zaangażowana w wiele przedsiewzięć na całym świecie. Chociaż najczęściej nie są oni oficjalnymi właścicielami danego przedsiębiorstwa, to oni sprawują w nich realną władzę. Świetnym przykładem może być korporacja Vivendi (nota bene Andrzej Olechowski był członkiem rady nadzorczej polskiego oddziału tej firmy, piszę o tym, by zwrócić uwagę, z której strony sceny politycznej należy szukać powiązań rodziny Rothschildów w Polsce). Powstała za czasów Napoleona III, a jej największym prywatnym udziałowcem był James Rothschild. Do dzisiaj, to właśnie Rothschildowie stanowią doradców tej korporacji (niestety nie udało mi się dotrzeć do rzeczywistej struktury udziałowców, w szczególności, że obecnie najczęściej nazwiska są pochowane za szyldami grup kapitałowych).

Ktoś może stwierdzić, że to dobrze, że najpotężniejsza rodzina bankierów na świecie ma tak duże wpływy w Polsce. W szczególności spodziewam się takiej reakcji ze strony liberałów. W końcu kapitał nie ma narodowości (w przypadku Rothschildów to twierdzenie faktycznie zawiera ziarno prawdy), a liczy się zysk. Warto sobie jednak zadać pytanie. Czy faktycznie zysk jest tak istotny dla kogoś, kto posiada już tak wiele? Pieniądze nie są przecież celem, a tylko środkiem do ich realizacji. Jakie cele kierują rodziną Rothschildów?

Zobacz też:

Geopolityka, czyli handel narodami.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hang linh
18-10-2016 / 03:54
Ensure you hissing and inspired immediately when she saw the pictures of this her there, because she has used this photography app run2game.net/ snapchatfree.com/ baixarmusicasfree.net/ geometrydash20.com/ retricaphoto.com/ b612-app.com/
~thutrangctp
12-10-2016 / 09:08
I honestly do not remember and do not have any impression about that at all. But I will overcome this to build yourself a more complete picture. www.facebookbaixargratis.com.br/ www.whatsapp-baixar-gratis.com/ slitheriobr.net/ piano-tiles-2.com/
~2048 game
24-09-2016 / 04:01
~duck life
20-06-2016 / 06:02
~erkn
19-04-2016 / 21:09
levelwww.ar-kane.com/p/blog-page_4096.html "> تسليك مجارى بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_441.html "> افضل شركة تنظيف بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_441.html "> تنظيف شقق بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_441.html " > تنظيف منازل بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_7973.html ">شركة غسيل خزنات بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_18.html " > افضل شركة مكافحة حشرات بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_18.html "> رش مبيدات بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_4689.html ">شركة تخزين عفش بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_441.html "> تنظيف مجالس بالرياض www.ar-kane.com/p/blog-page_441.html "> تنظيف فلل بالرياض
~Józio
02-11-2015 / 11:09
Już wolę inwestorów z Rothschild, niż spod ciemnej gwiazdy na Łubiance.
~M
30-12-2014 / 13:59
Polskie Koleje Państwowe zapraszają inwestorów do negocjacji w sprawie kupna spółki zależnej PKP Energetyka. Doradcą przy sprzedaży jest Rothschild Polska. Rozgrabią nas i zniszczą. biznes.pap.pl/pl/news/all/info/1200181,pkp-szuka-kupca-na-pkp-energe