Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Wspólne stanowisko Business Centre Club,

Krajowej Rady Radców Prawnych i Naczelnej Rady Adwokackiej

w sprawie projektu ustawy o mediatorach i zasadach prowadzenia mediacji w sprawach skierowanych przez organy procesowe.

W polskiej rzeczywistości wprowadzanie kolejnych ograniczeń w zakresie swobody świadczenia usług na rynku jest niepotrzebne i niebezpieczne. Rozmaite nieuzasadnione nakazy, zakazy i wyłączenia nie sprzyjają podnoszeniu poziomu konkurencyjności i jakości świadczenia usług. W swej istocie stanowią one doskonały przykład wypaczenia idei wolnego rynku, niezbędnej dla właściwego funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki.

Niepokój Business Centre Club, Krajowej Rady Radców Prawnych i Naczelnej Rady Adwokackiej budzi treść opublikowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu ustawy o mediatorach i zasadach prowadzenia mediacji w sprawach skierowanych przez organy procesowe.

Nasze trzy organizacje stoją na stanowisku, iż ustawowy zakaz możliwości wykonywania zawodu mediatora, którym mieliby być objęci m.in. radcowie prawni i adwokaci, jest szkodliwy dla rozwoju tej niezwykle potrzebnej i ważnej formy rozstrzygania sporów. Rozwiązanie to nie znajduje merytorycznego uzasadnienia zarówno w praktyce, jak i w teorii mediacji. Propozycje te stoją również w sprzeczności z zasadami nieskrępowanego rynku usług mediacyjnych. Co ważne, tego typu rozwiązania są niespotykane w krajach Unii Europejskiej oraz na kontynencie północnoamerykańskim. Wszędzie tam osoba wykonująca zawód prawniczy może być również mediatorem.

Mediacja w naszym kraju znajduje się ciągle we wstępnej fazie rozwoju. Należy jednak podkreślić, iż jest ona – na co wskazują doświadczenia zagraniczne – jednym z najbardziej efektywnych sposobów rozstrzygania sporów. Stąd też oczekujemy od ustawodawcy rozwiązań, które zamiast ograniczać popularyzację mediacji będą jej właściwie służyły w przyszłości. Jest to zadanie niezwykle ważne dla wszystkich obywateli Rzeczypospolitej.

W związku z powyższym zwracamy się ze wspólnym apelem do Ministra Sprawiedliwości o wnikliwy, merytoryczny nadzór nad przyszłymi pracami w zakresie ustawy o mediatorach i zasadach prowadzenia mediacji w sprawach skierowanych przez organy procesowe.

Kontakty prasowe:

BCC, Arkadiusz Protas, wiceprezes BCC, tel. 0 602 571 395, arkadiusz.protas@bcc.org.pl

KRRP, Krzysztof Mering, dyr. Biura Prasowego, tel. 22 622 05 88, centrum.prasowe@kirp.pl

NRA, Paweł Rochowicz, szef Biura Prasowego, tel. 0 663 223 099, press@nra.pl


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Anderson
19-12-2014 / 17:50
Witam, z własnego doświadczenia wiem, z czym Pan się zmaga Panie Jacku, bo też choruję SM już 7 rok, więc wiem jak dgrioe jest leczenie. Ale mimo tego, że mnie udało się załapać na 2 letnią refundację gdyż jestem młoda , to za przeproszeniem szlag mnie trafia, jak słyszę o takich ludziach jak Pan, ktf3rych nasza ojczyzna, mimo że długo jej służyli kopie w tyłek :( Ale jest nadzieja, być może jest szansa, gdyż mimo iż nie łapie się Pan na interferon jak przypuszczam, to załapie się Pan na lek o nazwie TYSABRI bądź na inne leki, w Poznaniu w Szpitalu MSWiA w tamtym roku prowadzili programy lekowe dla osf3b po 40 (niestety nie pamiętam nazwy leku), ale przy kolejnej wizycie postaram się czegoś dowiedzieć więcej. Trzymam kciuki za Pana. Pozdrawiam