Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AP ULICA JACKA KURONIA WE WROCŁAWIU WROCŁAW - NIE CHCEMY ULICY JACKA KURONIA WE WROCŁAWIU

Radni miejscy, głównie związani z byłym środowiskiem KOR lub z postpezetperowską lewicą , chcą by jedną z ulic Wrocławia nosiła imię Jacka Kuronia.
Działacze opozycji przed i posierpniowej protestują przeciw wnioskowi radnych. Uważają , że jest on nierozważny, nie przemyślany, wręcz prowokację. Ubliża uczciwym działaczom patriotycznej opozycji. Dlatego działacze ci wystąpili do Rady Miasta Wrocławia z żądaniem wycofaniem projektu uchwały, który poniżej zamieszczamy.

Do protestu przyłączają się członkowie Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu i apelują o masowe poparcie protestu.

dr Leszek Skonka

REAKTYWIZACJA DZIAŁANIA KOMITETU PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu działa już od 19 lat w Polsce ( od kwietnia 1989 r,). Jego siedziba od początku mieści się we Wrocławiu. Komitet zrzeszał głównie osoby represjonowane w okresie stalinizmu i poststalinizmu w ZSSR i PRL. Większość jego członków, inicjatorów, organizatorów już nie żyje, a pozostali mają około 80- 90 i więcej lat. Członkowie, sympatycy i inni zainteresowani pozostawili po sobie wiele relacji przeżytej martyrologii. Są one bardziej lub mniej obszerne ale wszystkie zasługują na utrwalenie w pamięci żyjących i przyszłych pokoleń. Odchodząc z tego świata, często z goryczą w sercu, prosili o zapamiętanie ich przeżyć i cierpień. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu uczynili depozytariuszem wspomnień. Tylko niewielką cząstkę tych materiałów udało się utrwalić drukiem w kilkuset egzemplarzach. Reszta wciąż czeka na opracowanie i wydanie, choćby w niewielkim nakładzie. Owszem, wspomnienia budzą zainteresowanie, ciekawość, a przede wszystkim współczucie i szacunek, ale na tym przeważnie się kończy. Jak cenne są te relacje świadczą wyimki z ich relacji w załączonym tekście. Komitet nie otrzymuje żadnego wsparcia od instytucji państwowych, samorządowych, od sponsorów prywatnych, a także od osób, które publicznie deklarują, że są patriotami ale nie odnosi to żadnego realnego skutku. . Komitet ma skromną siedzibę w starym budownictwie na 3 piętrze, a właściwie 4 ( bo takie wysokie są kondygnacje). Od kilku lat nie opłaca czynszu, nie ma już światła i telefonu . Grozi mu eksmisja na bruk. Wszystko to ma miejsce w tak patriotycznym społeczeństwie jakim są Polacy. Dlatego wyciąga żebraczą rękę do patriotycznie nastawionej części społeczeństwa o wsparcie, nawet tym symbolicznym wdowim groszem.

Oczekujemy też na wsparcie instytucji państwowych, samorządowych i osób indywidualnych. Osoby i instytucje w kraju za granicą zainteresowane działalnością społeczną w Komitecie serdecznie zapraszamy do współpracy. W tym celu zamieszczamy deklarację członkowską.

Wrocław 8 maja 2008 - Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu

Nasz adres i konto

Adres kontaktowy :Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu, 50-046 Wrocław, ul. Sądowa 10. m. 7., tel. 0691830350 s-mail stalinism1@tlen.pl

Konto: Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu,
Bank Pocztowy SA O/Wrocław
nr 31 1320 1999 6535 2000- 0001

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.