Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA funcjonariuszy w togach

Nowy portal INFOPRAWNICY.PL już działa.

Coraz więcej prawa w sieci

W internecie jak grzyby po deszczu wyrastają portale prawne. Na polskojęzycznych stronach można znaleźć ich już ponad tysiąc.

Portale społecznościowe prawników, bazy danych aktów prawnych, serwisy aktualności prawniczych, pomoc prawna przez internet, szybkie wyszukiwarki kancelarii- takich stron w internecie jest już setki, wystarczy kliknąć w dowolną wyszukiwarkę.

Jak pokazują badania sondażowe, przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady Radców Prawnych, to właśnie Internet stał się dla przedsiębiorców i osób prywatnych pierwszym źródłem informacji o prawie. Zdystansował on prasę branżową i prawniczą a nawet realne usługi kancelarii i biur rachunkowych, które znalazły się dopiero na siódmym miejscu.

Trzeba jednak uważać

Oferta portali jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak jej poziom merytoryczny. Dlatego przed skorzystaniem z informacji lub usług portalu ( często płatnych) warto sprawdzić jego renomę. M.in. czy portal redagowany jest przez profesjonalistów, czy pojawiające się w nim akty prawne są aktualizowane, czy udzielane porady mają rzeczywiście pokrycie w przepisach.

Wyszukiwarki i porady

Portale prawne można podzielić na kilka grup. Jedną z nich są serwisy oferujące szybką pomoc w znalezieniu prawnika. Nie wszystkie bazy są jednak pełne. Na tym tle wyróżnia się portal Infoprawnicy.pl. Zapewnia on swoim użytkownikom dostęp do danych na temat tysięcy kancelarii prawnych z całej Polski. Przejrzysta i uporządkowana forma serwisu pozwala na szybkie uzyskanie informacji o specjalistach zajmujących się daną dziedziną prawa oraz zagadnieniach prawnych interesujących gości portalu. Serwis oferuje też zestaw wzorów pism i umów, porady, komentarze do najnowszych rozporządzeń.

Prawnikom portal umożliwia natomiast dotarcie do szerokiego kręgu potencjalnych klientów poprzez prezentację swojej działalności na wykupionych stronach-wizytówkach. Mogą oni dzięki temu umieszczać teksty w dziale porad, na blogach i forum. W ten sposób przestają być anonimowi, budują relacje z potencjalnym klientem, stosują reklamę merytoryczną.

Inną grupą są portale informacyjne, takie jak np: prawnik.pl, e -prawnik, czy oficyna prawa polskiego, oferująca dodatkowo ciekawy newsletter.

Ci, którzy chcą poznać zawartość najnowszych numerów Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego, śmiało mogą zaglądać na takie portale jak: www.lex.com.pl, www.abc.com.pl czy www.nettax.com.pl. Pierwszy z nich jest tworzony przede wszystkim z myślą o prawnikach, drugi o doradcach podatkowych.

Na oryginalny pomysł wpadła też dwójka warszawskich adwokatów. ZA pośrednictwem ich portalu koledzy po fachu ( adwokaci i radcowie) mogą załatwić sobie zastępstwo w razie kolizji terminów sądowych.

Instytucje państwowe

Mnóstwo informacji oferują strony internetowe instytucji państwowych. Stale aktualizowaną bazę o uchwalonych przepisach ma Sejm ( www.sejm.gov.pl). Można w niej znaleźć również projekty ustaw z dokładną informacją na temat stopnia zaawansowania procesu legislacyjnego.

Nieocenionym źródłem informacji o wyrokach są natomiast bazy Trybunału Konstytucyjnego ( www.trybunal.gov.pl)i Naczelnego Sądu Administracyjnego ( nsa.gov.pl). Wiele aktualnych przepisów ( chociaż rzadko ujednolicanych) znajdziemy też na stronach poszczególnych ministerstw. Sporo informacji na ten temat ma m.in. strona Ministerstwa Sprawiedliwości ( www. ms.gov.pl) czy Ministerstwa Finansów ( www.mofnet.gov.pl), gdzie istnieje też stale aktualizowana baza danych interpretacji podatkowych.

Fora internetowe

W sieci pojawiło się też bardzo wiele prawnych portali społecznościowych. Swoje miejsce do dyskusji mają m.in. sędziowie (WWW.sedziowie.net) oraz prokuratorzy (WWW.prokuratorzy.net). Na portalach tych oprócz fachowych dyskusji na temat bieżących problemów prawnych, można znaleźć żywe komentarze do obowiązujących przepisów. Swoje strony w internecie mają również aplikanci prawniczy i studenci prawa, np. www.e-katedra.pl

Po liczbie odwiedzin niektórych forów widać, że cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem przedsiębiorców oraz służb kadrowo-księgowych (np. nadzwyczaj często odwiedzane forum na www.gofin.com.pl). Swoje forum mają nawet skarbowcy czyli pracownicy urzędów skarbowych i urzędów kontroli skarbowej (www.skarbowcy.pl).

Ile to kosztuje

Bezpłatny dostęp do informacji o prawie mają instytucje państwowe. Za dostęp do komercyjnych serwisów trzeba zazwyczaj płacić. Koszty są zróżnicowane w zależności od częstotliwości korzystania ( jednorazowy dostęp kosztuje zwykle od kilku do kilkunastu złotych), można też wykupić stały miesięczny a czasem nawet roczny abonament, wtedy kwoty te są wielokrotnie wyższe.

Trzeba jednak pamiętać, że większość serwisów oferuje również pakiet bezpłatny. Niektóre z nich po rejestracji oferują cotygodniowy newsletter o wydarzeniach prawnych minionego tygodnia.

Płacić trzeba natomiast za dostęp do informacji bardziej szczegółowych, archiwalnych aktów prawnych, ujednoliconej wersji wszystkich przepisów, aktywnych druków i formularzy.

Szanowni Państwo,

Piszę z nowo powstałego portalu INFOPRAWNICY.PL, który ma na celu kojarzenie przedstawicieli zawodów prawniczych z potencjalnymi klientami.

W załączeniu przesyłam artykuł na temat aktualny i często poruszany nie tylko w mediach prawniczych ale również i w codziennej prasie. Tematem jest obecność i dostępność serwisów prawniczych w Internecie.

Myślę, że jest to dobry materiał do zamieszczenia w prasie.

Jeśli są Państwo zainteresowani umieszczeniem tego artykułu w Państwa gazecie lub czasopiśmie proszę o informacje kiedy się on ukarze.

pozdrawiam
Redakcja portalu www.INFOPRAWNICY.PL
Anita Kubies

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~kaja
07-04-2013 / 15:48
Polska jest krajem gdzie prawo jest fikcją !!!!
~komitet obywatelski
17-03-2013 / 22:17
Komitet Obywatelski ds. Praworządności i Walki z Korupcją w Koszalinie Ogłasza PRZETARG nieograniczony na wyprowadzenie Korupcji i KONFABULACJI insynuacją urojeń własnych magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY bezkarności NIE zawisłości prokuratorów i sędziów z koszalińskiego wymiaru (NIE)sprawiedliwości. Parametry techniczne i założenia technologiczne patrz : www.aferyparawa.eu. Celem przetargu jest : 1. Doprowadzenie w REANIMACJI procedur postępowań i czynności procesowych dla osiągnięcia STANDARDU NORM na poziomie gwarantowanym RACJĄ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. 2.Wyeleminowanie aktualnie funkcjonującej NAZISTOWSKIEJ doktryny stosowanej do OFIAR PRZEMOCY prokuratorów i sędziów cit. „ …kurator, prokurator, sędzia może mówić, robić i pisać co chce ...” PRAWDA, HONOR, WOLNOŚĆ i Rodzina – Komitet Obywatelski „Jeszcze Polska NIE zginęła póki my żyjemy …” POLSKĄ FIKCJĄ JEST B E Z P I E C Z E Ń S T W O. *** S T O P dla PATOLOGII w PAŃSTWOWOŚCI ***
~Marek 777
11-01-2012 / 16:39
do January. Skąd my to znamy ?! 18-02-2008r - Nazistowska zgraja uzbrojona w komunistyczne IMMUNITETY Sąd Rejonowy i Okregowy w Koszalinie :SSR Jacek Matejko & Jarosław Sroczyński & Sylwia Wróbel & SSO S. Przykucki & A.Jaracz & G. Polewiak & P. ŻUDA & M. MAZUR i INNI wobec ujawnienia przeze mnie spraw prokuratorsko-sędziowskiego procesowego awnturnictwa na przesłankach polityczno kryminalnych. Solidarnością zawodową sitwy w porozuminie z SSA T. Haczkiewicz & SSA P. Chojnowski & A.Mania & PPA M. Rymer-Kosmalska & adw. Piasecki - wszyscy Szczecin - wsadzili mnie do pierdla by przerwać terminy procesowe apelacji podjętej w zw. z ujawnieniem procesowego niszczenia materiału dowodowego i INNYCH dowodów. Celem było uznanienie urojeń i insynuacji własnych dziczy magistrów prawa z prokuratury i sądów Okręgowych Rejonowych w Koszalinie. Udało się tym komunistycznym Zbrodniarzom. Komornik wspólnik Zbrodniarzy Marek Winnicki praworządnie zajął mi ochłapową emeryturę. JANUARY tylko NAPRZÓD i po Sienkiewiczowsku. patrz : Panie Rafale Krzyształowski - Ku pokrzepieniu serc. Od 2000 roku spełniam Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielanie Obowiązku Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie której sprawcą jest nałogowy alkoholik (ALK.16/96 SR Koszalin) z objawami schizofrenii maniakalnej, seksualny zboczeniec, który z pomocą Rodziny pracującej w Sądzie Rejonowym w K-linie oraz solidarnością zawodowej sitwy dziczy magistrów prawa - kolesie z pracy (prokuratorzy i sędziowie) z OFIAR PRZEMOCY robią przestępców i usiłują OFIARY PRZEROBIĆ NA PSYCHICZNIE CHORYCH. JEDYNEGO ŻYWICIELA RODZINY, MATKĘ samotnie wychowującą dzieci - kolesie sprawcy Przemocy - bandyci w policyjnych mundurach (asp. P. Idzik, A. Warzecha i Zb. Ambroziak - KMP Koszalin, kręcili biznes ze sprawcą Przemocy, wspierani prokuratorami i sędziami) pomogli zwolnić z pracy w banku i uczynić kobietę bezrobotną. Ponad 11 LAT trwa już procesowe awanturnictwo, które nabrało wymiarów NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI której podłoże stanowią kryminalno-polityczne przesłanki podparte doktryną NAZISTOWSKIEJ profesorskiej zgrai z Sądu Najwyższego & Trybunału Stanu (patrz Nr 208/11r "FAKT" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim) promotor Lech GARDOCKI - patrz akt oskarżenia p-ko oraz Trybunał Konstytucyjny. Jako patriota, ponad 11 LAT jestem przerabiany przez w/w ZBRODNIARZY na bandytę, szubrawca i złodzieja. Groźnego dla otoczenia, psychicznie chorego osobnika, który wg SUPER DEBILA PPR T. BODO rok czasu przebywał w zakładzie psychiatrycznym wg opinii psychiatrycznej sporządzonej przez PPR Tomasz BODO i PPR Karol KUSZMAR PR Koszalin. Pytanie zasadne, gdzie jest dokumentacja lekarska na powyższe ?! skoro faktycznie są to insynuacje urojeń własnych HOŁOTY - dziczy magistrów prawa -sitwy prokuratorów - uzbrojonych w komunistyczne IMMUNITETY bezkarności i braku logiki rozumowania. Od 18-02-2008r dzicz zafundowała mi pobyt w pierdlu. Wcześniej zostałem w zasyfiałym policyjnym areszcie skażony toksykologicznie tak, że wylądowałem w marcu 08r prosto z pierdla na stole chirurgicznym. I operacja się NIE udała ale pacjent wytrzymał. Druga operacja zakończyła się powikłaniami (do dnia dzisiejszego). Zaraz ze szpitala wsadzono mnie ponownie do pierdla. Po to by trzymać mnie w końcówce bez dokumentów procesowych w pierdlu. 28-08-2008 do 01-09-2008r. Dzięki mojej dociekliwości ustaliłem, że w Koszalinie przy ul. Młyńskiej 71 funkcjonuje prywatny interes : SSO J. Skibicki & ppłk. SW K. Wypych, gdzie "leżakuje się" klientelę lokalnej koszalińskiej mafii policyjno-prokuratorsko-sędziowsko-adwokacko-radcowsko-lekarskiej. Pozostaję wierny przysiędze : Służyć Polsce, Narodowi i Ludziom. Mimo przeciwnego wiatru kierunku NIE zmienię. Kto otarł się o śmierć NIE boi się żyć. Po „Solidarności” pozostało 21 wyświechtanych do granic NIEmożliwości frazesów postulatów, NIE zrealizowanych do dnia DZISIEJSZEGO. Orzeł dostał koronę ale ma gołą … INNĄ część ciała. I ostał się "BOLEK" bez twarzy. Co puścił 40mln na bosaka pod "przykrywką" Drugiej JAPONII. Otrzymał za swój wyczyn Nagrodę NOBLA. To jest SZTUKA uwierzyć, że się obaliło nawet mur berliński a z 40 mln zrobić balona. Marek Krasnopolski - emerytowany oficer policji państwowej, ekspert kryminalistyki, były żołnierz GSP. Panie RAFALE głowa do góry. Tyraliera idzie TYLKO naprzód.
~January
11-01-2012 / 11:23
Od kilku lat stałem się niezależnie od siebie,raczej z Woli Bożej obrońcą i opiekunem prawnym Wielkiego Polaka i Patrioty,żyjącego na Podkarpaciu Prof.Zw.Dr Habilitowa= nego, Dr Honoris Causa,mgr inż.A.Jarosza!Ten Wielki Polak budowniczy i pierwszy rektor założonej tam WSZ im.Bł.Br.Markiewicza w Jarosławiu!!!Prof.A.Jarosz wykupił 4 jednostki wojskowe i parę ha terenów w Jarosławiu i po wyremontowaniu ich (robiąc z nich cacka architektoniczne)zaadoptował to na Wyższą Uczelnię!Wyposarzył w odp.sprzęt dydaktyczno naukowy (ponad 1 tys.komputerów z wyposarzeniem) i cały kompleks w kilku miejscach Jarosławia wart był wtedy ponad 1 mlrd NP zł.Wtedy czyli przed 7 laty,bo zaraz znaleziono odp. paragrafy i lewych świadków,aby Go oskarżyć i zamknąć!!!(Wszystko to zaś za swoje zaoszczędzone pieniądze i za pieniądze studentów z czesnego)!!! Całym motorem napędzającym tę diabelską nagonkę był senator niejaki Mazurkiewicz,który najpierw zarządał od Niego pieniędzy i skierowania robotników i materiały na jego prywatną budowę!Ponieważ został przegoniony,tamten postanowił skończyć Jarosza i Jego potomne dzieło!!!Wówczas Go zamknięto,gdzie Go bito i maltretowano,robiąc z Tego silnego człowieka kalekę!!!Równocześnie cały czas pojawiały się w tamtejszej prasie artykułyszkalujące Prof.odbierające Mu cześć i honor,bo np.wypisywano wymyślne historie o Jego skłonnościach homo (Człowieka żonatego,ojca dwóch dorosłych synów)!!!A to były wszystko urojenia tegoż Mazurkiewicza,który to właśnie był pedałem i zarazem kochankiem Jarusia ,wtedy premiera!!!W Rzeszowie w Jego niszczeniu zarówno fizycznym,jak i psychicznym wyróżniał się prok.Tomasz Magryś,który bił i kopał Prof.Jarosza wykrzykując:Ja chcę i ja muszę awansować"!!! No i zaawansował na krzywdzie Jarosza do rzeszowskiego IPN-u na prokuratora tegoż!!!Nie bez znaczenia też jest taki fakt,że tamten bandzior jednego razu przyszedł z neseserem pełnym banknotów mówiąc:,,Tutaj jest milion zł.To będzie twoje i skończa się twoje problemy,jak pogrążysz tego Rydzyka i tego bpa z Sandomierza"!!! !!! Ponieważ Prof.Jarosz nie uległ,ani jednemu,ani drugiemu jest dalej sądzony i maltretowany,teraz już tylko psychicznie,odkąd zaopiekowałem sie nim. Brany jest głodem,bo wszystkie pieniądze(ponad 4 tys,zł)zabierają Mu bezczelni i nie nażarci komornicy po zasądzonych grzywnach i karach podczas kiedy był zamknięty!!!A to z kolei na podstawie ustalonego sobie żydowskiego prawa,w myśl którego dwa nie odebrane awiza z poczty stanowią POWIADOMIENIE OSKARŻONEGO!!! Nie liczy się to,że Ten nie przebywał w miejscu zamieszkania,bo nie mógł,ale tego ten bandycki, żydowski przepis nie bieże pod uwagę!!! Bez znaczenia jest fakt, że ten bandzior Mazurkiewicz dawno smaży się w piekle i paru jeszcze,którzy wyśmiewali się z Niego,kiedy zwracaliśmy się o pomoc,jak np:były Rzecznik P.O.niejaki Kochanowski,czy też stojąca wtedy na czele Komisji d/s Etyki poselskiej jedna posłanka!!!Testament tamtych cały czas obowiązuje!!!Ograbiony Jarosz musi zniknąc z powierzchni ziemi,aby nie było świadka rozboju i grabieży majątku wraz z 36 mlnami zł na koncie uczelni i 1.5 mln zł na koncie budowy kościoła, na dokończenie,bo teraz uczelnia miała już na koniec ub.r.ponad 60 mln-ów długu,jak donosiła lokalna prasa,która wcześniej szkalowała Prof.Jarosza!!! Prof A.Jarosz cały czas jest gnębiony procesami w różnych miejscach,również w Krakowie,gdzie ma aż 42 zarzuty, w których przeważają zarzuty o NIEGOSPODARNOŚĆ !!!PARANOJA!!! W Krakowie cały czas bryluje żydówka Chmielarczyk Skiba,oskarżająca Go pożal się Boże prokurator!!~!Sędzią oprawcą jest niejaki Gwoździkiewicz,który wykonuje bandycki plan unicestwienia Prof.Jarosza, pomimo,że sąd cały czas jest w posiadaniu zwolnienia lekarskiego,wystawionego przez lekarza biegłego sadowego,w myśl którego Prof. nie może być przesłuchiwany,dręczony,stresowany bo jest kaleką:,,Niezdolnym do samodzielnej egzystencji",jak to pisze Lekarz Orzecznik ZUS w opisie choroby!!! Aleto nie przeszkadza wcale żydowskim oprawcom z Krakowa,jak i z Rzeszowa w procedowaniu zaJego plecami!!!W rzeszowie zaś inna żydówka Bożena Przysada bez przerwy wysyła policjantów z wezwaniem do obowiązkowegoprzebadania Go przez lekarzy ppsychiatrę i seksuologa wich prywatnym gabinecie!!!Pisane skargi i Doniesienia do prokuratur są bezużyteczne,bo tamci kpią sobie z polskiego prawa i z tak zasłużonego Polaka Prof.Zw.A.Jarosza Rektora założonej przez Niego W.S.Z.w Jarosławiu!!!OCZEKUJĘ POMOCY I WSPARCIA W TAK NIESAMOWITEJ SPRAWIE!!!