Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Kornel Morawiecki - kandydat na Prezydenta.

SOLIDARNOŚĆ WAŁCZĄCA

Kornel Morawiecki

Z Wikipedii

Kornel Morawiecki

KornelMorawiecki2.JPG

Data i miejsce urodzenia

3 maja 1941
Warszawa

Przewodniczący Partii Wolności

Okres urzędowania

od 7 lipca 1990
do 1991

Przynależność polityczna

Partia Wolności

Kornel Andrzej Morawiecki (ur. 3 maja 1941 w Warszawie) – założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, z wykształcenia fizyk-teoretyk. Ojciec Mateusza Morawieckiego, prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK SA. Kandydat Solidarności Walczącej w wyborach prezydenckich w 2010.

Czasy PRL-u

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/KornelMorawiecki1.jpg/180px-KornelMorawiecki1.jpg http://bits.wikimedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png

Kornel Morawiecki w czasach studiów na Uniwersytecie Wrocławskim

Syn Michała i Jadwigi z Szumańskich. Maturę zdał w wieku 17 lat w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Warszawie w 1958. Studia wyższe ukończył na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego w 1963. Doktorat pod kierunkiem prof. Jana Rzewuskiego z kwantowej teorii pola uzyskał w 1970. Pracownik naukowy na Uniwersytecie Wrocławskim, początkowo w Instytucie Fizyki, następnie Matematyki. Od 1973 pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej.

W 1968 uczestniczył w fali strajków studenckich.

Po stłumieniu protestów studenckich wspólnie z Jerzym Petryniakiem, Zdzisławem Ojrzyńskim, Piotrem Plenkiewiczem, Ryszardem Trąbskim wydrukował i kolportował ulotki potępiające ówczesne władze komunistyczne za represje wobec protestujących studentów.

W podobnym, nieco rozszerzonym zespole, wydawał ulotki przeciwko tzw. interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w sierpniu 1968, a następnie przeciwko stłumieniu przez władze protestów robotniczych na Wybrzeżu w 1970.

W 1979 związał się od drugiego numeru z wydawanym we Wrocławiu niezależnym periodykiem "Biuletyn Dolnośląski" – od powstania drukowanym poza cenzurą w zakonspirowanych drukarniach.

Wraz z grupą przyjaciół (Jerzy Petryniak, Zbigniew Oziewicz, Janusz Goryl, Zbigniew Duszak, Włodzimierz Winciorek, Garet Sobczyk – Amerykanin) witał Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Częstochowie i Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki w Polsce, białoczerwonym transparentem z napisem: "Wiara i Niepodległość".

W czasie fali sierpniowych strajków 1980, które poprzedziły powstanie NSZZ "Solidarność" aktywnie wraz z "Biuletynem Dolnośląskim" włączył się w organizowanie strajków we Wrocławiu. Była to jedyna zorganizowana grupa opozycyjna inicjująca i wspierająca protesty we Wrocławiu.

W okresie tzw. "pierwszej" Solidarności przygotowywał i drukował wraz z Mikołajem Iwanowem i zespołem "Biuletynu Dolnośląskiego" odezwy po rosyjsku do żołnierzy sowieckich stacjonujących w Polsce, za co został aresztowany i sądzony. Był to pierwszy tego typu proces polityczny w PRL.

Był delegatem na I Krajowy Zjazd "Solidarności" z Regionu Dolny Śląsk. Z jego inicjatywy I Krajowy Zjazd Solidarności przyjął odezwę "Posłania do narodów Związku Radzieckiego i krajów Europy Wschodniej", był jednym z jej autorów.

W momencie wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 uniknął aresztowania, ponieważ przewoził wieczorem sprzęt poligraficzny dla konspiracyjnej drukarni "Biuletynu Dolnośląskiego". Natychmiast z zespołem "Biuletynu Dolnośląskiego" zszedł do podziemia i korzystając z zakonspirowanej struktury, rozpoczął działalność poligraficzną. Pierwszy numer podziemnego pisma w stanie wojennym w Polsce – "Z dnia na dzień" był drukowany w nocy z 13 na 14 grudnia i został kolportowany już rano 14 grudnia we Wrocławiu.

Był wydawcą prasy i wydawnictw Regionalnego Komitetu Strajkowego "Solidarność" we Wrocławiu, upoważniony przez ówczesnego przewodniczącego regionu Władysława Frasyniuka do wydawania i podpisywania oświadczeń w imieniu RKS.

Na przełomie maja i czerwca 1982 m.in. wspólnie z Pawłem Falickim założył "Organizację Solidarność Walczącą", która była unikalną polityczną organizacją opozycyjną w Polsce oraz krajach bloku sowieckiego, ponieważ od momentu powstania (czerwiec 1982) jako jedyna w swoim programie głosiła upadek komunizmu, niepodległość Polski i innych narodów zniewolonych przez komunizm, niepodległość republik sowieckich, zjednoczenie Niemiec przy zachowaniu narzuconych jałtańskim porządkiem granic powojennych.

9 listopada 1987 – po 6 latach konspiracyjnej działalności podziemnej – został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa we Wrocławiu. W wyniku jego aresztowania nie wpadło żadne mieszkanie, w którym się ukrywał, ani archiwa SW. Natychmiast został przetransportowany helikopterem do Warszawy (SB obawiała się próby odbicia) i osadzony w areszcie na Rakowieckiej. W wyniku gry operacyjnej SB został zmuszony 30 kwietnia 1988 szantażem moralnym do wyjazdu wraz z Andrzejem Kołodziejem do Włoch. Po trzech dniach podczas próby powrotu został deportowany z lotniska w Warszawie do Wiednia bez prawa powrotu.

Powrócił konspiracyjnie do kraju 30 sierpnia 1988.

III RP [edytuj]

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/KornelMorawiecki4.JPG/220px-KornelMorawiecki4.JPG

http://bits.wikimedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png

Kornel Morawiecki podczas jednej z konferencji o Solidarności Walczącej zorganizowanej w Sejmie RP wraz z Rafałem Dutkiewiczem, Ludwikiem Dornem i Bogdanem Borusewiczem

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/48/KornelMorawiecki3.JPG/220px-KornelMorawiecki3.JPG

http://bits.wikimedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png

Kornel Morawiecki wraz z Kazimierzem Ujazdowskim

Zgłosił swą kandydaturę w wyborach prezydenckich w 1990, nie udało mu się jednak zebrać wymaganych 100 tys. podpisów. W czasie telewizyjnej kampanii wyborczej wywrócił przed kamerami telewizyjnymi okrągły stół. 7 lipca 1990 założył Partię Wolności, z której ramienia bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych w 1991. W tym samym roku jego partia weszła w skład Ruchu dla Rzeczypospolitej. Dwukrotnie potem kandydował do Senatu – w 1997 z ramienia Ruchu Odbudowy Polski i w 2007 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości[1].

Za działalność na rzecz niepodległości Polski decyzją rządu RP na uchodźstwie odznaczony przez prezydenta Kazimierza Sabbata Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu 2007 odmówił przyjęcia z rąk prezydenta Rzeczypospolitej proponowanego mu w 25-lecie powstania "Solidarności Walczącej" Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski, uznając, że reprezentowanej przez niego organizacji należy się najwyższe polskie odznaczenie – Order Orła Białego.

Do połowy 2009 był pracownikiem dydaktycznym Instytutu Matematyki Politechniki Wrocławskiej – prowadził zajęcia ze studentami.

6 stycznia 2010 ogłosił start w wyborach prezydenckich w tym samym roku z ramienia Solidarności Walczącej[2]. Poinformował, że prowadzi już rozmowy z osobami, które miałyby stworzyć jego honorowy komitet poparcia[3]. Poparcia kandydatowi udzieliła też Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny, której prezes Adam Słomka został szefem sztabu wyborczego kandydata[4]. 10 maja 2010 zostaje zarejestrowany jako kandydat przez PKW.

IECUSE - USTYTUTO DE ESTUDIOS DE LA CULTURA Y SOCIEDADES EUROPEAS, A.C.

Tenże Instytut w swoim dwutygodniku ARKA DE informaciones, w latach 80, entuzjastycznie efektywnie popierał SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCĄ

TO MOGŁA BYĆ EKSPLOZJA

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski, 11-05-2010 12:04

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~nasz kandydat
13-05-2010 / 00:00
My Polacy popieramy ludzi ktorzy walcza o nas a nie sprzedaja : www.youtube.com/watch?v=flKRe2ZMI-Y
~do WIZJA
13-05-2010 / 00:00
Czlowieku, ty piszesz i nie wisz co piszesz, zobacz i posluchaj jak ten twoj pis glosowal : www.youtube.com/watch?v=TQWsQVUhYc4
~Wizja II
13-05-2010 / 00:00
Przypominam wazna date dla Narodu Polskiego: 1 kwiecien 2008 rok, tego dnia w sejmie partie polityczne : PiS, PO, PSL, SLD glosowaly za odebraniem nam Polakom naszej wuwerennosci bez naszej zgody. Wszystkie te partie polityczne powinny i mam nadzieje ze beda zdelegalizowane. Nie ma miejsca w Polsce na takie partie i na takich ludzi. Przypomne tez ze te partie polityczne (juz po zmianie nazwy) siedzialy i obradowaly przy okraglym stole, ludzie ci i te partie braly czynny udzial w rozkradaniu naszej gospodarki pod przykrywka tzw.prywatyzacji. Nikt sie nas Polakow nie pytal czy my chcemy prywatyzowac i sprzedawac nasz majatek narodowy, wiec te wszystkie umowy i prywatyzacje oraz dlugi sa nie wazne. PiS juz pokazal na co go stac, zamiast budowac dobro , podkladali podsluchy i robili prowokacje jak to bylo z Samoobrona i A. Lepperem. Czy wy ludzie tego nie widzicie? Ci ludzie nie dbaja o nas, oni juz nas sprzedali i oddali w obce rece. Jedynym kandydatem w obecnych warunkach jest Lepper i jego partia, chcieli go zniszczyc z PiS na czele, ludzie miejcie oczy i uszy otwarte, nie czytajcie tych roznych prowokacji o tym jaki to PiS czy PO czy PSL czy SLD sa madrzy i dobrzy. Dosc tego ! 1 kwietnia 2008 roku juz pokazali na co ich stac, oni beda bronic swoich przywilejow a nie nas zwyklych ludzi. Pomyslcie o Lepperze, ten czlowiek pokazal ze chce nas bronic.
~kuzyn
12-05-2010 / 00:00