Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ Konfederacja Polski Niepodległej

KOMUNIKAT

o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów liderowi KPN

   W dniu wczorajszym tj. 19 lutego 2009 funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali lidera KPN Adama Słomkę. Następnie dokonali przeszukania jego mieszkania oraz przewieźli go do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzuty dokonania następujących przestępstw karnych:
  • pomówienia prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, Krzysztofa Hejosza, poprzez nazwanie go regularnym przestępcą podczas wiecu KPN, odbytego w lipcu 2008 roku oraz
  • wielokrotne nakłanianie panów Kurzaca i Chomontowskiego do pobicia Krzysztofa Hejosza, sędziego Sadu Okręgowego pełniącego funkcję prezesa Sądu Rejonowego Katowicach-Zachód.

   Przy tak poważnych zarzutach dotyczących m.in. "wynajęcia bandytów do napaści na funkcjonariusza państwowego" prokuratura nie wniosła o zastosowanie aresztu tymczasowego. Zadowoliła się wnioskiem o dozór policyjny. Sprawę o sygn. V ds. 85/08 prowadzi prokurator Tomasz Pałka znany z sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Z informacji uzyskanych w dniu dzisiejszym od zaprzyjaźnionych adwokatów dowiedzieliśmy się, iż wymienieni panowie Kurzac i Chomontowski to groźni przestępcy z gangu "Krakowiaka", słynni z tego, iż podjęli współpracę z Policją (CBŚ) w zamian za obietnicę zmniejszenia kary wieloletniego więzienia za bandyckie napady, uprowadzenia ludzi dla okupu, kradzieże i fałszerstwa.

   Przypominamy, iż w dniu 02 lipca 2008r. Adam Słomka złożył w prokuraturze obszernie udokumentowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa K. Hejosza oraz funkcjonariuszy policji, polegające na nie wpuszczeniu do budynku Sądu Rejonowego w Katowicach na czas procesu lidera KPN, jego najbliższej rodziny tj. żony Beaty (sądowego tłumacza przysięgłego), a nadto nie wpuszczeniu księdza kapelana Konfederacji, posła na Sejm RP oraz publiczności. Sprawę opisały media (tygodnik Newsweek, TVP3, Radio Katowice itp.). Wtedy Adama Słomkę równie spektakularnie zatrzymała policja, a prokuratura postawiała zarzut poświadczenia nieprawdy. Jedynym dowodem "winy" była fałszywa ekspertyza kryminalistyczna biegłej MO i SB.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wyrokiem prawomocnym uniewinnił lidera KPN ze stawianego zarzutu. Mimo sądowego oczyszczenia, oszczercze informacje propagował nadal Prezes Sadu Rejonowego oraz "Gazeta Wyborcza". Wcześniej lider KPN był wielokrotnie skazany i we wszystkich przypadkach został zrehabilitowany i uniewinniony. W czasach PRL jako więzień polityczny spędził ponad 2 lata za kratkami. Był także dwa razy bezzasadnie pozbawiony wolności już w czasach III/IV RP! Przykładowo w lipcu 2006 roku został aresztowany na 3 tygodnie (według Sądu Okręgowego w Gliwicach "całkowicie bezzasadnie"), a ponadto zrewidowano ok. tysiąc mieszkań działaczy Konfederacji w poszukiwaniu dowodów działania cyt. "zorganizowanej grupy przestępczej KPN działającej od... 1990 roku" (!), przesłuchano także około 100 tysięcy sympatyków (według rzecznika policji).

  Wymiar niesprawiedliwości funkcjonuje nadal bezkarnie, dlatego m.in. gdyż z 27 tysięcy funkcjonariuszy zbrodniczej SB PRL około 23 tysiące przeszło - bez weryfikacji - do policji (pełniąc kierownicze funkcje), pozostali do UOP/ABW, prokuratury, sadów itd. Nadto pozostało w sądach na ważnych stanowiskach około 1600 dyspozycyjnych sędziów, przestępców ze stanu wojennego oraz sporo zbrodniarzy z lata wcześniejszych, o roli Tajnych Współpracowników SB i WSI nie wspominając – to czego innego można się spodziewać?

Obecnie spreparowane absurdalne zarzuty wobec lidera Konfederacji są ciągiem dalszym represji w wieloletnich zmaganiach KPN ze zorganizowaną grupą przestępczą funkcjonariuszy PRL kierujących policją, prokuraturą i sądami.

Nasze działania na rzecz przywrócenia elementarnych standardów państwa prawa Unii Europejskiej będziemy konsekwentnie prowadzić do zwycięskiego końca.

Po wywalczeniu niepodległości czas na demokrację i praworządność!

Katowice, 20.II.2009

Za Biuro Prasowe KPN
/-/ Krzysztof Fijałkowski

W załączeniu wniosek na temat sędziów Sądu Rejonowego Katowice-Zachód oraz list otwarty (wniosek o zadośćuczynienie) Adama Słomki

Będziemy informować redakcje i opinię publiczną o posiedzeniach sadu w tej sprawie: z zażalenia na środek zapobiegawczy, bezzasadne zatrzymanie i bezprawną rewizję.

        Biuro Prasowe
40-098 Katowice, ul. Młyńska 21, skr. pocztowa 1544

fax.0-322410312 tel. 0-601646080   www.kpn-1979.pl

Wniosek o zadośćuczynienie - prześladowanie działacza KPN Adama Słomka

Kraków - proces trzech funkcjonariuszy SB za porwanie i bezprawne pozbawienie wolności dwojga działaczy KPN w 1985 roku.  

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.