Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-04-2013

Apel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych przeciwko poniżaniu Narodu Polskiego w Niemczech i Rosji:

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się z apelem do środowisk patriotycznych, aby w obliczu narastającej kampanii kłamstw i poniżania Narodu Polskiego prowadzonej w Niemczech oraz w Rosji nie pozostawały bierne. Dostrzegamy także podobne zachowania ze strony obecnych władz państwowych i sądowniczych.

Oto kilka przykładów z ostatnich tygodni:

W serialu publicznej telewizji niemieckiej ZDF pt. „Nasze matki, nasi ojcowie”, który obejrzało 21 milionów widzów, obraża się w niewiarygodnie podły sposób żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiając ich jako skrajnych antysemitów w przeciwieństwie do dobrych Niemców. A przecież dawni żołnierze AK dobrze pamiętają, jak było naprawdę. To Niemcy mordowali Polaków za to, że nieśli pomoc Żydom.  I ten serial ma być teraz pokazywany w USA.

W tym samym czasie doktor Elżbieta Janicka z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, analizując książkę „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego o bohaterskich młodych ludziach z Szarych Szeregów AK, którzy zginęli w walce z Niemcami, oskarża ich o rzekomy antysemityzm i homoseksualizm. Oni złożyli ofiarę ze swojego życia za wolność Polski, a dziś pracownik naukowy PAN poniża ich pamięć we współpracy z niektórymi mediami.

W kampanii niszczenia pamięci historycznej i tożsamości narodowej bierze również udział wymiar sprawiedliwości. W Sądzie Okręgowym w Krakowie toczyła się sprawa o publiczne znieważenie Narodu lub Rzeczypospolitej Polskiej. Redaktor i historyk Mariusz Nowik w tygodniku „Przekrój” napisał bowiem, że Polacy sami sobie przygotowali obozy koncentracyjne, komory gazowe i getta. Sędzia Katarzyna Wysokińska-Walenciak stwierdziła, że te ewidentne kłamstwa nie znieważają Narodu Polskiego. Jeżeli można takie fałszerstwa historyczne bezkarnie drukować, to rzeczywiście nie ma sprawiedliwości w polskich sądach.

Jeszcze bardziej oburzający jest wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie pod przewodnictwem Wojciecha Małka. Sądzono przez 18 lat winnych masakry robotników i mieszkańców Wybrzeża w grudniu 1970 roku, dokonanej m.in. na rozkaz Wojciecha Jaruzelskiego i Stanisława Kociołka przez wojsko oraz ZOMO. Sąd nikogo nie skazał na karę bezwzględnego więzienia. Główni komunistyczni zbrodniarze zostali uniewinnieni. A przecież zamordowano wtedy 45 osób, blisko 1300 zostało zaś rannych. Jak widać, dla sądu nieważna jest prawda, nieważna jest sprawiedliwość. Sądy w Polsce zbyt często pokazują, że działają przeciw Narodowi Polskiemu (tak jak dawniej sądy stalinowskie) i nie mają wiele wspólnego z uczciwym wymierzaniem sprawiedliwości mordercom i oprawcom Polaków.

Dlatego w imieniu skupionych w naszym Porozumieniu środowisk patriotycznych, a zwłaszcza członków Armii Krajowej, Żołnierzy Niezłomnych i osób represjonowanych w PRL apelujemy do społeczeństwa o zdecydowaną reakcję w poruszonych wyżej i w podobnych sprawach.

            Przewodniczący Porozumienia

            Edward Wilhelm Jankowski

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Rizel
23-12-2014 / 12:41
Po przeczytaniu penegwo" rel="nofollow">uxfiwryxe.com">penegwo wpisu trotuar kojarzy mi się z Twoją osobą...Niżej upaść już nie można było...Wiesz, jaki wpis mam na myśli.Sama się go wstydzisz, bo go już usunęłaś ze swojego zbioru...
~Kay
19-12-2014 / 20:56
Dzis mialam lantay dzien i dopiero teraz dotarlam do kompa.Wyobraz sobie Kartku, ze moja bliska znajoma pracowala w tym banku, skad zniknelo 80 milionow!Dzis juz jest na emeryturze, ale kiedy ja ostani raz widzialam przed paru laty, to obiecala opowiedziec o tej tajemniczej historii.Moze w tym roku sie spotkamy , to ja przepytam ze zwyklej , babskiej ciekawosci.Rozumiem twoje niezdecydowanie po filmie.Wlasnie skonczylam czytac ksiazke Anki Kowalskiej Folklor tamtych lat .I jestem pod wrazeniem.Ksiazka napisana sercem i dusza.Tyle sie wtedy dzialo, a ja o niczym nie wiedzialam!Moze nie az tak, ze o niczym, ale bylam zupelnie nieswiadoma tego, jak wielka prace wykonali KOR-owcy!Ze gdyby nie ich mrowcza i trudna robota, to nie byloby calej solidarnosci i bezkrwawej rewolucji!Dotarlo rowniez do mnie, ze tamtej wladzy doskonale udawalo sie przekupywac drobnych pijaczkow i innych wolnych od zajec do tego, zeby jak najwiecej utrudnic zycie paru sprawiedliwych.Z przykroscia odczytalam nazwisko Macierewicza, ze tez uczestniczyl w tym ruchu.Moze cos mu sie wtedy porobilo , pogubil sie i teraz nadal walczy z rozpedu?Zastanawialm sie , co ja wtedy robilam?Pracowalam, wychowywalam dziecko , a potem drugie, owszem, czytalam nielegalna literature, ale trafiala do mnie najczesciej na jedna noc i potem oddawalam dalej, wiedzialam, ze gotuje sie dookola, ale jakos nie dotarlam do sedna sprawy.Moze to po czesci i terenowa praca (teatr czesto jezdzil po Polsce), moze przeziemne problemy nie daly mi szansy na aktywne uczestnictwo w tym wszystkim?Nie wiem.Ale na pewno chcialam cos zrobic na wlasnym podworku, czyli w teatrze.Wsciekalam sie na poziom wybieranych sztuk do grania, na olewanie pracownikow, na uklady, na szwindla dyrektora.No i robilam to jawnie.Jakos mi do glowy nie przyszlo, ze w calej Polsce zaczynaja tak robic, kazdy na swoim podworku!Myslalam, ze moj zaklad pracy jest jedyny, oparty na klamstwie!Boziu, ale bylam naiwna i glupia!Pozno przejrzalam na oczy.Dlugo wierzylam, ze jednak bedzie lepiej.Jak juz wszystkie drzwi sie przede mna zatrzasnely, to wyjechalam.Anke Kowalska znam z ksiazek, a zwlaszcza z Pestki.Film Jandy nie podobal mi sie bardzo.Juz pomijam to, ze glowni bohaterowie to nieporozumienie.Oczywiscie dla mnie.Pamietam, ze fragment z Pestki mowilam na egzaminie wstepnym do szkoly teatralnej. Samobojstwo jest grzechem smiertelnym - tak sie zaczynal ow fragment, a konczyl: Jezeli taki jest bog, to nie ma go wcale .Teraz czytajac Anke Kowalska po wielu latach jej pisarskiej i nie tylko pisarskiej dzialalnosci, odnajduje bardzo podobne problemy o moralnosci, odpowiedzialnosci i zwyklej , ludzkiej przyzwoitosci.Dobrze, ze taka ksiazka powstala.
~Gość Krzysztof Broniewski
29-04-2013 / 12:47
AP czekalem i sie doczekalem,od tego w Polsce trzeba zaczac ,czyli Prawo i Sprawiedliwosc