Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński dlaczego Polską rządzą żydzi forum dyskusyjne dla inteligentnych Prusiński - ROZGRZANA ANTYPATIA DO ŻYCIA CZŁOWIEKA

Zygmunt Jan Prusiński

Oczywiście sam się uczę historii tej mało znanej i popularnej. Jaką mamy zaległą, to widać kiedy zaglądamy na strony zapisane. Czytamy je, i jesteśmy przerażeni, że tak mało wiemy. Oto taka ciekawostka:

Tekst pochodzi z antysemickiej strony „Historia Niebezpieczna”. Autorzy strony zajmują się tropieniem Żydów i żydowskich spisków. Niezależnie od ich intencji trzeba przyznać, że wykonali kawał dobrej roboty – bo stworzyli ogromną komunistyczną encyklopedię, gdzie można znaleźć nazwiska, daty urodzenia, życiorysy i zajmowane funkcje różnych komunistów”.

„Komunizm a Żydzi – Rosja i ZSRR”

W początku 1942 powstał w Kujbyszewie z inicjatywy Berii Żydowski Komitet Antyfaszystowski, mający zajmować się propagandą i współpracą ze środowiskami żydowskimi na Zachodzie. (…) Kierownictwo komitetu w lutym 1944 pisało do Stalina z propozycją stworzenia na Krymie narodowościowej Żydowskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. (…) Krym już na początku lat 20-tych został w bestialski sposób oczyszczony przez żydowskich bolszewików z ludności (m.in. Tatarów) poprzez ludobójstwo i deportacji. (…) To właśnie członkom ŻKA, Erenburgowi, Mikhoelsowi i Grossmanowi zawdzięczamy wiele elementów dzisiejszej rasistowskiej i szowinistycznej mitologii holokaustu, eliminującej miliony Słowian i innych ofiar wojny, ludobójstwa nazistowskiego i sowieckiego”. Źródło: http://archiwumlbc.w.interia.pl/726zydzi.htm

- Czy uczą to dziś w szkołach i na uczelniach ? Nie uczą. „Bananowy song” ma trwać jak Dzwon Zygmunta na Wawelu w Krakowie ! Tylko że ten dzwon ma wartość szczególną, a poszczególne cwaniactwo żydów dla własnych celów czynienia innym te właśnie krzywdy, że wiedza z historii jest absolutnie słaba, a jeszcze podpisujący się „artysta” jako jego zawód, to jakaś mistyfikacja. – Czy Bronisław Geremek vel Berele Lewartow był historykiem ? Nie był, bo nie miał wiedzy. – Czy Donald Tusk jest historykiem ? Nie jest, bo nie ma wiedzy. – Czy Tomasz Nałęcz jest historykiem ? Nie jest, bo nie ma wiedzy. – Czy Longin Pastusiak jest historykiem ? Nie jest, bo nie ma wiedzy. O taki pierwszy lepszy z brzegu, o różnych konwulsjach snobistycznych, że jest taki pewny, że „historyk” z niego nie lada. Lepiej nie podchodź… A ja myślę, że jest takim sobie piórkiem ptaszka, spadającym delikatnie na koleczki sosnowe w gaiku zielonym. Gdybym podawał następne nazwiska tych posłów, którzy podobno są historykami, to ja im nie wierzę że historykami faktycznie są… A co do tych wykładowców historii w całej Polsce, to proszę zagonić ich do roboty na gospodarstwie w Zielnowie u Andrzeja Leppera vel Lepera ! (Dzwonił do mnie Jędrek, iż roboty ma w bród)!

LENIN NIENAWIDZIŁ STALINA

W artykule „Historia ZSRR – epoka stalinowska”, czytam: „Początkowo władzę dzierżył Lenin, który jednak dość szybko (1924) zmarł. Zostawił jednak po sobie ukształtowany aparat partyjny i wygaszone ogniska oporu. Jego następcą został Stalin. Osiągnięcie władzy po śmierci swego poprzednika, zostało mu umożliwione dzięki stanowisku sekretarza generalnego partii komunistycznej. Wiadomo, że Lenin pragnął, aby następcą był Lew Trocki. Faktem jednak jest, że Lenin w swym politycznym testamencie stwierdził, iż Stalin jest nazbyt bezwzględny i należy go usunąć ze stanowiska sekretarza generalnego. Stalin był jednak człowiekiem przebiegłym i wkrótce po śmierci udało mu się unieważnić testament”. – Czy ktoś z tych ślicznych historyków uczył o tym w okresie PRL ? Nie. Ani w żłobku, ni w przedszkolu, ni w szkole. Ba, nie uczą tego i dzisiaj (w wolnej) Polsce !!!

A jakaż tu jest dramatyczna metafora: „Stalin osiągnął znacznie większe sukcesy w prześladowaniu komunistów niż carska policja”; to cytat autora Michaela Harta w książce „100 postaci, które miały wpływ na dzieje ludzkości”.

– To dlaczego ten „stalinizm” trwał tak długo w PRL ? Dlaczego był promowany przez samych komunistów w PRL ? Czy nie przypomina to dokładnie co było w Rosji Sowieckiej u nas podobnie, te oficjalne kapturowe sądy ? „Sądownictwo istniało jako fasada, właściwie trudno wskazać chociażby jeden proces potwierdzający (…) niezawisłość sądów. „Niesamowitym” osiągnięciem nauki prawa sowieckiego było uznanie, że samo postawienie w stan oskarżenia oznacza już winę. Bo przecież uczciwych obywateli się nie oskarża (nieomylność systemu). Jednakże grono „zamkniętych” nie miało procesu, jedynie podsunięto im do podpisania wyroku i tyle. Nie wiadomo było za co i często na ile jest się skazanym, obywatel traktowany był przedmiotowo.

Komunizm był straszny przez swoje zakłamanie, mordował i nazywał to wyzwoleniem lub twierdził, że w ogóle nie morduje. Stąd wzięły się ciągłe dyskusje o „wypaczeniach” i przejściowych błędach tego systemu. (…) Do dzisiaj wiedza na ten temat jest przytłumiona. Podczas gdy każdy zna nazwy takie jak: Dachau, Auschwitz – Birkenau, Treblinka, „Noc długich noży”, (Katyń – przyp. Z.J.P.) to nie wiele jeszcze społeczeństwu mówią Kołyma, Workuta, Wyspy Sołowieckie, Łubianka. Stalinizm był jedną z największych tyranii czasów nowożytnych, klęską myśli wolnościowej i optymistycznej, a jednocześnie zbrodnią świetnie zakamuflowaną, co ma swoje odbicie w świadomości dzisiejszego społeczeństwa.

Dzisiaj w samej Rosji tylko około 30% społeczeństwa uważa Stalina za zbrodniarza”. Źródło: http://www.rosjapl.info/rosja/historia/epoka_stalinowska.php

PRAWDZIWY FELIKS DZIERŻYŃSKI… I NIEPRAWDZIWY WOJCIECH JARUZELSKI

Prawdziwy Feliks Dzierżyński został zamordowany, to inny występował pod jego nazwiskiem !

Autor Black Hawk na stronie 10 „Tylko Polska” nr 42 (16 – 22.10.2008) tak pisze: „A teraz o kim na deser ? O ślepowronie, okularniku, fakty ze sztambucha mojej Rodziny. Chcę doczekać degradacji publicznej tego agenta NKWD, podszywającego się pod Polaka i polskie nazwisko. Jak Fajga Daniela vel Wolińska, jego siostra czy brat w wierze Krwawy Feluś „Dzierżyński”, żydobolszewik, który przywłaszczył nazwisko i majątek polskiego szlachcica, skazał go a jakże, nie kto inny jak Żyd Rufus, zesłanego kibitką carską na Sybir, w wierze w „Lenina” i jego chore zbrodnicze idee, podstawiony pod polskie szlacheckie nazwisko, by uwiarygodnić się przed polskim społeczeństwem. Żydobolszewik, nkawudzista, Jaruzelski-Wolski, czy jak mu tam naprawdę, przypomni sobie kim jest, bo swej roli w NKWD wyuczył się aż za dobrze, że „zapomniał” kim jest tak naprawdę i przypomni sobie, jak go „Młot” i „Huzar” z NSZ, wziął do niewoli i miał go natychmiast rozstrzelać, lecz z litości z racji młodego wieku, tego agenta NKWD, po 50 wyciorach puścił wolno, bo nie wiedział faktycznie kto zacz i kogo złapali. To był Jego wielki błąd.

Ja temu bolszewikowi Jaruzelskiemu-Wolskiemu, agentowi NKWD, już o tym przypomniałem, także to dlaczego w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach zniknęła jego „matka” pani Jaruzelska po powrocie z zesłania. A zniknąć musiała, bo nie rozpoznała w ogóle w Jaruzelskim-Wolskim swego syna. Musiała zniknąć, właścicielka majątku, którą moja babcia, także właścicielka majątku na Kresach – Radziwiłłów, za co pojechała cała rodzina na Sybir, bardzo dobrze znała.

Odpowiedzi się nie doczekałem, tylko gróźb, jak będę za bardzo ciekawy. Brat mojej mamy, zwiadowca u Berlinga, znał tego osobnika jako Wolskiego, człowieka NKWD i IW, przydzielonego im do pułku zwiadu przez sowietów, by mieli nadzór nad polskimi oficerami. Brat matki, sam był w stopniu porucznika, osobiście spalił 7 niemieckich czołgów, za co był odznaczony, a zmarł 10 lat temu, w stopniu pułkownika. A ja mam na ten temat dowody w rodzinnych pamiątkach, bo to była naszej rodziny tzw. Polisa na przeżycie w komunie w stanie wojennym. Nadchodzi czas, by przekazać to wszystko do IPN, lecz jeszcze chyba za wcześnie na ten krok, by pozbawić się tej polisy na przeżycie, gdy żydobolszewia, jej pomiot i volksdeutsche ponownie u władzy”. Jest to fragment z artykułu „Prawda o żydowskości hitleryzmu”, samo jego zakończenie.

- Jednak wolę Poezję. To moja skrucha od wszystkich syfów świata. Powiem tak, wstydzę się za wszystkich historyków świata – którzy uciekają od tych drastycznych faktów. Szanuję tych, którzy są „prawdziwymi” historykami a nie… skoczkami. Zawód „Historyk” zobowiązuje – tak jak i mnie w Poezji, jeśli poczuwam się do tej roli bywania poetą.

Zygmunt Jan Prusiński

Z cyklu: Październikowe wiersze

TAM RODZĄ SIĘ UMARLI

(Ofiarom z miasta Dzierżyńsk)

Po nich zostały zgliszcza, wielki radziecki
towarzysz
to żaden przodownik, to trup ideologii.

Fabryki chemiczne stoją puste a trawy latami
zarastają
z trucizną ukrytą, choć ona wciąż żyje.

Jak wytłumaczyć tę miłość; czy istnieje dobro,
nafaszerowane
pod skórką jabłka – drzewa milczą.

Mężczyźni umierają w wieku 40 lat, kobiety
trochę
później – żywe cmentarze na ulicy.

ZWYKŁY LUDZKI CIEŃ

Jest cichy, wyrabia sobie pierwszeństwo
by
ukazać się w całej okazałości. Panujący.

Cień nie chodzi do szkoły, nie musi kłamstw
nabywać
z historii. Dalej kłamią jak nadęci !

Ale jest rysunek podrzucony, jak dzieciątko
w
śmietniku. Są teraz modne zwyrodnienia.

Skowronek dawno poszedł spać, a ja wiersz
pieszczę
w dotyku. Jeszcze nie ma tytułu.

SKARBNICA KROPEL NA LIŚCIU

Kolorowo jest na wsi, klony w ukłonach
przed
dębami i bukami – to królewski raj.

Wyszedł Janko Muzykant z samego świtu,
pobiegł
przez pola do ukochanej ojczyzny.

Po drodze witał jesienie i wiersze poety –
który
akurat pogubił słowa na drodze.

Tylko gaje ściszone modlą się do Pana Boga,
by
usiąść wieczorem do urodzinowego stołu.

12-13.10.2008 – Ustka

The Soviet Story (2008) Radziecka Historia

Podaję szyfr: http://www.irekw.internetdsl.pl/video_nkwd.html

Prawda o żydowskości hitleryzmu

Powiem szczerze, nie da się tego czytać spokojnie. – Po co w ogóle była ta wojna ? – Komu miała służyć ? Tyle ofiar poniosła… A Wiara w Człowieka, gdzie wówczas był ten fundament Cywilizacji ?!

- Dlaczego Jan Tomasz Gross nie pisze o takich okolicznościach, co do ówczesnego młodego Władysława Bartoszewskiego (miał 17 lat) w Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu, i co ? I co pisarzu Grosie, nieciekawy temat ? No to ci przypomnę. O tym pisze Black Hawk:

Z pseudo AK-wcem, pseudo powstańcem „prof.” Bartoszewskim, szwagrem gestapowca, co mu pomogło opuścić obóz samochodem komendanta, gdy jego pobratymcy opuszczali go kominem w postaci dymu i sadzy”. Koniec cytatu. (Str. 9).

- Gdzie jesteś Janie T. Grossie ?

Następny przykład: „Oto jedna z najbardziej znamiennych (…) relacja Rudolfa Hoessa, komendanta Obozu Zagłady w Oświęcimiu o zachowaniu żydowskich więźniów-oprawców, którzy stanowili składy Sonderkommand (specjalne drużyny katowskie). Jednym z nich był Icek Josef Cymmerman vel Józef Cyrankiewicz, handlarz złotem w obozie, zabieranym swym ziomkom. Za prawdę o jego zbrodniczej działalności musiał zostać zamordowany z jego osobistego polecenia rotmistrz Witold Pilecki i wielu innych świadków Polaków, więźniów obozu znających prawdę o tym człowieku, którego w „nagrodę” Niemcy leczyli po wypuszczeniu z obozu w sanatorium w Szwajcarii”. Koniec cytatu. (Str. 10).

- Gdzie jesteś Janie T. Grossie ?

Następny przykład: „Według akt Delegatury AK na Kraj, żydowskie brygady Gestapo, składały się łącznie z 1378 ludzi, i był między innymi wśród nich „legendarny bohater” Marek Edelman. Oprócz tego Gestapo niemieckie miało łącznie ponad 8 tysięcy żydowskich kolaborantów w samej tylko Warszawie, i są na to dokumenty w archiwach AK, będących w IPN. Stąd ten żydowski skowyt przed ich ujawnieniem Polakom”. Koniec cytatu. (Str. 9).

- Gdzie jesteś Janie T. Grossie ?

Dlaczego o tym nie piszesz ? Przecież HISTORIA jest jedna – nie ma dwu czy trzech historii… Fakt jest jeden !

Janie Tomaszu Grossie, przecież miałeś matkę Polkę, walczyła w Armii Krajowej – w Jej Imieniu napisz wreszcie Prawdę o Polakach, a nie zabawiaj się w Judasza !

17-19.10.2008 r.
Zygmunt Jan Prusiński

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:

aferyprawa@gmail.com
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.