Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

POLSKI PATRIOTYZM LUSIA OGIŃSKA

Ogińska - Patriotyzm, a hitlerowski hełm dziadka Tuska

Panie Redaktorze!
W pewnej debacie w programie TVP 3, wypowiadał się naukowiec z Uniwersytetu Jagielońskiego, zdawałoby się człowiek światły? Był nim pan Tomasz Żuradzki. Powiedział mniej więcej tak: „Każdy patriotyzm jest podejrzany, bowiem prowadzi do agresji, jak w kohortach plemiennych!” Wierzę, że pan Żuradzki bardzo dobrze się zna na życiu plemiennym… O polskim patriotyzmie jednak zielonego pojęcia nie ma – to pewne!! W owej debacie uczestniczyły same „autorytety życia publicznego” (np. Bronisław Wildstein). „Problem” patriotyzmu omawiano z wielkim zaangażowaniem. Z tej mądrościowej, eksperckiej dyskusji dobyła się konkluzja, że patriotyzm jest sprawą nader złożoną. Nie jest on bowiem miłością do ziemi, ludzi, kraju, języka i ojczyzny, ale jest zagrożeniem, wręcz szkodliwym zjawiskiem, które nas Polaków degraduje w oczach kulturalnej Europy, być może, że nawet degraduje w oczach świata! Degraduje, jeśli więc za ten polski patriotyzm się nie „weźmiemy”… to niech nas ręka Boska broni!

A my biedne Polaczki-robaczki, marzyciele, słomiane ognie, katolicy, przecież sami nie poradzimy sobie z tym „kłopotem”, wręcz przeciwnie, my durnie zapiekłe w miłości do ojczyzny – kochamy tę naszą Ojczyznę, kochamy tą naszą głupią historię, kochamy Bolka Chrobrego, Łokietka, Jagiełłę, kochamy Sienkiewicza, Hubala, Kolbego, kochamy Popiełuszkę, Karola Wojtyłę, Wielgusa… a oni, ci samozwańczy „nauczyciele patriotyzmu”, są przedstawicielami czyjego patriotyzmu? Naprawdę ciekawa jestem kto ma nam Polakom pomóc w tej, jakże wstydliwej kwestii?... Osobiście stawiałabym na Niemców! W sprawie polskiej tożsamości bez wątpienia na nich zawsze można liczyć. Historia to udowodniła! To oni, Niemcy, zawsze pomagali w „krzewieniu światlejszej myśli”, i rugowaniu myśli słowiańsko-ciemnogrodzkiej. To oni pod Grunwaldem – z wiadomym skutkiem – próbowali nam udowodnić, że nie mamy pojęcia o rycerskiej wojaczce?! Pamiętamy doskonale, jak w czasie zaborów Prusacy „pomagali” w wyzwalaniu nas z patriotyzmu, jak obowiązkowo do szkół wprowadzali język niemiecki! Nie zapomnieliśmy, jak to w 39 roku „wespół w zespół” z bolszewikami Niemcy spowodowali wyrżnięcie w Polsce klasy polskiej inteligencji… tej przebrzydłej, wstydliwej, zaściankowej – bo przecież patriotycznej!
I nie zapomnimy na pewno co zrobi dla nas w tej sprawie Donald Tusk, który na początku swej nowej, wysoko postawionej roboty powiedział, że „musi poprawić stosunki z Niemcami”! A no musi! Pewnie, że musi, bo inaczej jego dziadkowi hitlerowski hełm by się w grobie przekręcił”

Lusia OgińskaHymn Polskich Rodzin

Niechaj pieśń nasza umysł rozpali,
niech słowa dotrą pod każdy dach,
dosyć narzekań i wzruszeń tanich,
najpierw jest Polska a później świat!
Niech z nami stanie każdy Polak,
słowiańska dusza w każdym z nas!
Rodzino Polska powstań z kolan!
Nadchodzi czas! Nadchodzi czas!

Gdyby otwarła się mogiła,
gdyby mężowie z grobów wyszli,
- Chrobrego moc i Skargi siła,
i boleść męczenników wszystkich…
Wzrokiem patrzyliby ponurym,
na Polskę, co w poddaństwie trwa,
dostrzegliby nad światem chmury,
i wiatr historii, który łka.
Mężowie stańcie wraz na straży,
aby wróg w serce przestał godzić,
by przestał truć nas, jadem wrażym,
bośmy sumieniem polskich rodzin!

Naprzód rodzino w zwartym pochodzie
wiedź nasze serca wśród polskich dróg
niech sztandar niosą starzy i młodzi,
wzywa Ojczyzna, Honor i Bóg!
Niech z nami stanie każdy Polak,
słowiańska dusza w każdym z nas,
Rodzino Polska powstań z kolan…
Nadchodzi czas! Nadchodzi czas!

Lusia Ogińska

ZMARTWYCHWSTANIE - FILM, KTÓRY MUSISZ OBEJRZEĆ – POPIERAJ ZAWSZE POLSKĄ KULTURĘ!!! TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KOSZERNYM KINIE!
Bohdan Poręba: Zmartwychwstanie. Katharsis polskiego narodu

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu