Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA RACZKOWSKI ZDZISŁAW OFIARY OSZUSTW KOMORNICZYCH KOMORNIK SANOCKI MARZENA RADZIUK SKARGA NA KOMORNIKA PORADY

Komornik przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Marzena Radziuk - komornicy jedną wierzytelność ściągają wielokrotnie - czyli jak okradane są ofiary przekrętów sądowych.

Publikuję tu dokumenty dla ostrzenia innych osób, jak z prostej i ewidentnej sprawy można "wpuścić się w kanał sądowych opłat", jak oszukują biegli i adwokaci w sądach żeby następnie komornicy  okradają pracujących i płacących podatki obywateli. 
Dlatego nie ma się co dziwić, że katowickiemu komornikowi Henrykowi Grzesiakowi ukradziono 9 mln, a on nawet nie wiedział skąd tyle kasy mu się nazbierało...

Sanocką komornika Marzenę Radziuk oskarżam o oszustwo wyłudzenia kwoty kilkakrotnie większej w dodatku bezprawnie, ponieważ bez klauzuli wykonalności - czyli jakby nie było koniecznego dokumentu do przeprowadzenia egzekucji. Ponadto ta blondynka? popełniła jeszcze sporo błędów proceduralnych. Jak zwykle przy złapaniu funkcjonariusza na korupcji pytam się - na jakim bazarze zakupiła swój dyplom i aplikacje, albo (co ostatnie modne) komu Marzenka R. dała dupy?

Sprawy przebiegu granicy miedzy działkami są sporą grupą konfliktów sąsiedzkich o których nieprawidłowym rozstrzygnięciu Redakcja jest informowana. Bez wątpienia w tego typu sprawach mają wiele do mataczenia przebiegli biegli, jak choćby w sprawie z przekrętem geodezyjnym "na pręt". Tu po sąsiedzku zrobiono podobny numer ale to w kolejnym artykule. 

Faktem jest, że na skutek oszustwa przebiegłych biegłych geodetów i sędziów Pani Małgorzata kosztem sąsiada straciła1 ar drogi, jemu przybyło 2 ary ziemi (zawsze u sędziów kiepsko było z matematyką) i logiczne, że z tą stronnicza decyzją nie może się rodzina pogodzić. W końcu ta ziemia i ten dojazd od pokoleń należał do jej rodziny.
Jak zwykle w takich sprawach pasożytujący na ofiarach adwokaci potrafią przegrać najprostsze sprawy proponując najgorsze rozwiązania w sporze - w tym przypadku uznanie swojej drogi jako drogi koniecznej do swojego domu - paranoja. Ponieważ wcześniej, po znajomościach uznano, że granicę przesuwa się dowolnie na korzyść tego kto ma kasę, teraz uznano, że można dojeżdżać naokoło - przecież czego jak czego, ale logiki w sądzie na pewno nie spotkamy. I z tym problemem Pani Małgorzata zgłosiła się do Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich.

W czasie przygotowywania zmiany pozwu sąsiad wykorzystuje swoje znajomości w  sądzie i nasyła na nią komornika - właśnie blondynkę Marzenę Radziuk, a ta od razu jak dobra kwoka siada na zarobkach stron nie sprawdzając czyje to jaja, pomimo: 
1/ braku postanowienia i zawiadomienia stron o wszczęciu przeciw nim egzekucji - naruszenie art. 805kpc 
2/ braku sądowego rozpatrzenia wniosku wszczęcia egzekucji zgodnie art. 796.kpc, a tym samym
3/ braku klauzuli wykonalności dla stron na tytule egzekucyjnym sygn.akt. I Ns 339/05  na postanowieniu zgodnie z art. 776 kpc bez którego komornik nie może prowadzić egzekucji !!!
4/ Braku obligatoryjnego wezwania do zapłaty zarówno ze strony komornika jak też pozwanego.
5/ jednak oszustwo komornika polegające na próbie bezprawnego wyłudzenia od stron w sporze podwójnej wysokości nieprawomocnego zadłużenia oraz dodatkowych kosztów dla siebie.

Komornik sanocki jako podstawowy dokument uprawniający do kradzieży wynagrodzenia podał postanowienie sądu pierwszej instancji z którego tak naprawdę nic nie wynika. Bez wątpienia jednak ten dokument nie jest zaopatrzony w klauzulę wykonalności, a więc na podstawie jego nie może być prowadzona egzekucja.  Jednak kwoka Marzena R. najpierw siadła na pobory a potem raczyła o tym powiadomić poszkodowanych. W dodatku pomimo że postanowienie wyraźnie precyzuje, że powodowie solidarnie mają zapłacić kwotę 1215zł (za przekręty sędziów i biegłych), to komornik traktuje ich indywidualnie i podwójnie (a tak naprawdę poczwórnie) ściąga im nieprawomocną wierzytelność.   

Redakcja ma więcej informacji o podobnych komorniczych oszustwach - np. leski komornik Mariusz Najda (artykuł w opracowaniu) już trzeci raz ściąga od emeryta pięć lat temu kilkusettysięczną, zresztą też bezprawnie zasądzoną należność przez skorumpowanych leskich sędziów. Pewnie zrobił sobie sam z tego stały dochód. 
Naprawdę sporo osób, emerytów, wieśniaków, którzy nie wiedzą, nie mają siły, możliwości i wiedzy jak się temu bezprawiu funkcjonariuszy oprzeć, płacą stały haracz dla oszustów komorników naruszających prawo i wykorzystujących swą władze i prywatę.

Dlatego proszę o przesyłanie na adres redakcji AFERY PRAWA informacje o oszustwach komorniczych z całej Polski. 

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:

Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...

SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...

oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO

Dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla prywaty.

Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
NYCZ-GATE  -  taka sobie afera w rzeszowskim sądzie, jedna z setek jakie tam robią, a potem dziwią się, że 90% społeczeństwa nie wierzy w sprawiedliwość... 

Biegli dawno już "odbiegli" od prawdy... AFERY 

UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Strona prawdy o polskim sądownictwie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kamil
13-02-2013 / 11:15
No proszę i kolejna sprawa z komornikiem Marzena Radziuk, ja miałem taka sytuację że przyszło mi pismo od tej Pani, w którym jest informacja że do zapłaty jest 395,33zł. Po kontakcie telefonicznym (nie z Radziku, do niej nie wolno dzwonić... paranoja) dowiedziałem się ze kwota sięga 590zł, poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego kwoty są inne Pani odpowiedziała że nie wie bo "ona się nie zna na tym"....masakra. Po czym szybko połączono mnie z Radziuk i poinformowała mnie że mam zapłacić tylco co na pismie czyli 395,33zł i nic więcej, a zapytałem dlaczego maja co innego w systemie to rzuciła słuchawką.... czyli jakbym nie był uparty to kazaliby zapłacić blisko 600zł. czyli ukraść 200zł. Czyli artykuł jest jak najbardziej słuszny. Ludzie nie dajcie się okradać tym biurokratom! siedzą, nic nie robią i oszukują! W dobie bezpłatnych konta bankowych, pobierają jeszcze od dłużnika 2zł na przelew!!! istny obłęd. Więc uwaga na Marzenę Radziuk, Przyjąłem sobie za cel szukać kolejnych uchybień i oszustw Marzeny Radziuk
~Q
10-03-2011 / 19:02
żałosny poziom artykułu...