Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

TAKIE SOBIE DYWAGACJE: RACZKOWSKI - KURCZUK
[kolejny ślepy organ [nie]sprawiedliwości?

MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI 
GRZEGORZ KURCZUK (ur. 1949)- o sobie
Doktor nauk politycznych i magistr prawa. Doktorat uzyskał w 1984 roku w ZSRR, studia wyższe w 1971 r. ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Radca prawny. Od 1993 r. jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Był właścicielem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Larix" w Lublinie. Od 1969 do stycznia 1990 roku był członkiem PZPR, potem -członkiem SdRP. Jest posłem SLD. Był senatorem z woj. lubelskiego.. Od marca 1995 do końca kadencji był wicemarszałkiem Senatu. Działacz szeregu komisji z ramienia SLD.Był sekretarzem Wojewódzkiego Komitetu Wyborczego SdRP, społecznym wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej SdRP w Lublinie, członkiem Rady Naczelnej SdRP (1993 - czerwiec 1999) potem członkiem SLD, przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie - od listopada 1999 r. Od stycznia 2000 r. - w Zarządzie Krajowym
Jego hobby to polityka i historia. Mówi, że lubi czytać, ceni kontakt z przyrodą i uwielbia gotować, m.in. bigos...

      Strony o byłym już Ministrze Sprawiedliwości Grzegorzu Kurczuku zrobiłem w 2002r, zaraz po jego nominacji na to stanowisko. Liczyłem, jak każdy wyborca, ze po aferalnym rządzie AWS wybrany SLD-UP będzie tym "prawym rządem". Niestety, rzeczywistość pokazała, że ten "kończący się Rząd" jest podobnie jak poprzedni skorumpowany, a mataczenia zaczynają się od samej góry, czyli Premiera i Ministerstwa sprawiedliwości. Urzędnicy państwowi daleko w d... mają dobro obywateli, naruszanie prawa konstytucyjnego i dotyczy to też, bez wyjątków, organów [nie]sprawiedliwości. Bez wątpienia do wykrycia tych wszystkich afer przyczyniły się media.
     Wprawdzie dżentelmeni nie kopią już leżącego, ale jak wiemy, nie dotyczy to bynajmniej polityków. Etyka dla nich to temat "tabu" - liczy się prywata, interesy własne i wspólników.... 
Ponieważ moje prawa obywatelskie zostały przez urzędników ministerstwa sprawiedliwości "olane" [nawet na terminowe i obligatoryjne odpowiedzi na wysłane pisma nie stać ich było - znowu ta pomroczność umysłowa?], to ja też "dokopie" byłemu ministrowi, a może i jego następcy...
      A oprę się na RAPORCIE POSŁA ZIOBRO, który został przyjęty sejmową większością. Tak więc jest to oficjalny i obowiązujący dokument, w którym Ziobro zarzucił - poza Millerem - także Jakubowskiej, Nikolskiemu, Czarzastemu i Kwiatkowskiemu [czyli grupie GTW] wielokrotne składanie fałszywych zeznań. Takie zachowanie wszystkich tych osób należy - według posła - tłumaczyć "przyjętą przez nich linią obrony, celem ukrycia roli, jaką odegrali w propozycji korupcyjnej".
Były prokurator generalny G. Kurczuk popełnił - zdaniem posła PiS - przestępstwo, ponieważ nie wszczął z urzędu postępowania w sprawie korupcyjnej propozycji, nie polecił też wszczęcia postępowania. Według Ziobro "zaniechanie, jakiego dopuścił się Grzegorz Kurczuk mogło doprowadzić do usunięcia szeregu dowodów przestępstwa, ich ukrycia lub zniszczenia".
"Niedopełnienia obowiązków na szkodę interesu publicznego Grzegorz Kurczuk dopuścił się umyślnie. Trudno bowiem założyć, że nie wiedział on jakie obowiązki nakłada na niego, jako prokuratora generalnego, ustawa o prokuraturze i kodeks postępowania karnego" - napisał Ziobro.
  

Co będę dodawał, minister Kurczyk po prostu nie sprawdził się podobnie jak cały rząd Leszka Millera. 11.06.04r powołano na ministra sprawiedliwości Marka Sadowskiego, na krótko, od 06.09.04r tę funkcję pełni  Andrzej Kalwas.  Czy numer na "parodniowy Rząd Belki" to kolejna szykowana społeczeństwu afera?

Rzeszowscy prokuratorzy zbadają, czy były minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk złamał prawo?
To słynna sprawa oskarżeń, które pod adresem Kurczuka, wysunął redaktor naczelny "Dziennika Wschodniego" Andrzej Mielcarek. Dziennikarz zarzuca lubelskiemu baronowi SLD, byłemu ministrowi sprawiedliwości, "tłumienie krytyki prasowej". Według Mielcarka Kurczuk przyszedł do redakcji i zagroził, że jeśli gazeta nie przestanie pisać krytycznych tekstów na temat lubelskiego Sojuszu, to on wpłynie, by dziennik nie był kupowany i by przedsiębiorcy nie zamieszczali w nim reklam. Naczelny "DzW" rozmowę nagrał, ale Kurczuk uważa, że jego słowa zostały źle zinterpretowane.
Mielcarek zawiadomił o sprawie prokuraturę i ABW. Lubelska prokuratura nie chciała jednak prowadzić postępowania i poprosiła o przekazanie go innej jednostce. Sprawę więc przekazano do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. - Prokurator apelacyjny zdecydował, że postępowanie będzie prowadzić miejscowa prokuratura okręgowa - informuje Mariusz Chudzik, jeszcze rzecznik apelacji? Mam tylko nadzieję że nie będzie to skompromitowany W. Różycki...
-haaa, jeżeli sprawę nadużyć władzy przyjęła rzeszowska prokuratura apelacyjna, to z góry wiadomo, że zostanie tak zamataczona jak sprawa Raczkowskiego - winny redaktor A. Mielczarek, ponieważ ośmielił się nagrać groźby Kurczuka... na jego miejscu już bym się obawiał "numeru na doktora"
W tym skorumpowanym środowisku nie ma szans, żeby nawet oficjalne fakty i dowody były zgodnie z prawem rozpatrzone... nie tylko brak tam "prokuratora z jajami", ale nawet z móżdżkiem wielkości orzecha laskowego... cdn.

A poniżej, już archiwum, czyli to co przewidziałem dwa lata temu... 
        Na dziś mało jeszcze jest wiadomości o nowym Ministrze Sprawiedliwości, nominowanym w lipcu 2002r. Jak na razie, tylko kilkanaście procent społeczeństwa wie "kto to Kurczuk..." Ja postaram się szerzej rozreklamować ewentualne osiągnięcia i wpadki Pana Ministra. Po to w końcu są te strony. Jego poprzedniczka Barbara Piwnik nie sprawdziła się jako polityk?...   Minister, podobnie jak ja, ma walczy z korupcją - Kto jak kto, ale na Boga, sędziowie i prokuratorzy muszą by poza wszelkimi podejrzeniami... Podobno chce "zaglądnąć w kieszenie sędziom i prokuratorom" , złożył do Sejmu projekt ustaw o składaniu przez nich oświadczeń majątkowych - to by było już coś. Może zacząć od tych zamieszczonych w "galeriach". Jak na razie, na zdjęciu widzimy Ministra z zasłoniętym jednym okiem, co nie świadczy pozytywnie, że uda mu się wszystko wypatrzyć i z tą głębią widzenia może być różnie... Waga sprawiedliwości wyraźnie bez atestu... nie widać odważników, a te mogą mieć różną nienormatywną masę, albo pustkę w środku...  Jak na razie, największym osiągnięciem Ministra jest zwiększenie budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości  na 2003r. o 772.4 mln zł w stosunku do poprzedniego. Miejmy nadzieję, że to nie na ministerialne limuzyny, czy zagraniczne eskapady...

Kropka nad i... Zapytanie Moniki Olejnik ministra Grzegorza Kurczuka:  Na czym położy pan szczególny nacisk w czasie trwania pańskiej kadencji?
- Na 3 elementy: przede wszystkim na działania legislacyjno - ustawowe, czyli zmiany obowiązujących przepisów, przykładem tego kodeks postępowania karnego lub kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Po drugie będą to działania w swerze organizacyjnej, czyli poprawa funkcjonowania prokurator i sądów, czyli czasem działania bez nakładów finansowych....
pytanie do pana ministra: W nawiązaniu do ostatnich afer gospodarczo - gangsterskich należy określić swój stosunek do zagarniętego mienia przez złodziei i gangsterów. Czy adwokat broniący w/w może być opłacany skradzionymi pieniędzmi? - graniczy to z paserstwem. Czy Sąd może korzystać z poręczenia majątkowego na które się składa część zagarniętego mienia? 
<Grzegorz_Kurczuk> Teoretycznie taka sytuacja może wystąpić. Czy jest tak w praktyce - w każdym przypadku trzeba to wykazać, inaczej jest to pomówienie. Ale moje zdanie jest następujące, kategoryczne: nie może być tak, żeby przestępcy, którzy wzbogacili się kosztem społeczeństwa byli bezkarni ekonomicznie, czyli mieli możliwość, w majestacie prawa przepisywania zagrabionego majątku na rodziny i zaufanych. Dążę do wprowadzenia takich mechanizmów, aby gospodarczy aferzyści byli rozliczeni z tego co ukradli...
Pytanie - Dlaczego społeczeństwo ma się dowiadywać o aferach np. w prokuraturze apelacyjnej w Katowicach z Newsweeka ? - czy nie lepiej ukrócić "łeb" hydrze od razu - bez rozgłosu ?
<Grzegorz_Kurczuk> Z tym uniknięciem rozgłosu to przesada, to jest po prostu w Polsce niemożliwe. Ponadto dziennikarze i opinia publiczna mają pełne prawo do informacji. Chodzi o wolność do informacji. Natomiast zgadzam się, iż służby podległe ministrowi powinny być sprawniejsze i tego typu sprawy znacznie szybciej wykryć.

Będąc posłem Grzegorz Kurczuk - Zgłosił 2 pytania.
zgłosił 9 zapytań - pozostawiam bez interpretacji...
Grzegorz Kurczuk - zgłosił  też 44 interpelacje. 
oraz wygłosił  60 wypowiedzi. - wszystko wg. oficjalnej strony sejmowej.

Z uwagi na ponad roczne oczekiwanie na jakakolwiek reakcję, zdecydowałem się na podanie wniosku o osobisty kontakt z Panem ministrem Grzegorzem Kurczukiem.  Pismo zostało podane w biurze podawczym ministerstwa 29.09.2003r, tak więc nie powinno zaginać gdzieś na poczcie. Obligatoryjny czas odpowiedzi na obywatelskie pisma, to 30 dni. Mamy koniec stycznia 2004r. Tak więc minęło 3x30 dni, a nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Czy ministerstwo postąpi podobnie jak Sąd Najwyższy i wyślę byle jaką odpowiedz, jak minie pół roku? - tak żeby np. poszkodowany nie poskarżyć się do Strasburga?

No i mamy wniosek - rób przestępstwa razem z prokuratorami, czy sędziami,
a zarobisz i unikniesz odpowiedzialności. Ich przekręty broni przecież imminitet. 

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.