Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA - NIEKONSTYTUCYJNY PEŁNOMOCNIK DO DORĘCZEŃ

Pełnomocnik i adres do doręczeń - przykrywką łańcucha korupcji: mechanik - inspektorat PZU - sąd? Sędzia Leszek Kawecki - Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie - z cyklu patologie systemu sądownictwa. 

Sprawę opisuję dla ostrzeżenia wszystkich obcokrajowców, którzy mieli tego pecha, że zepsuł im się samochód w Polsce. 
Pan Tomasz mieszka w Austrii i jest właścicielem Mercedesa, a te z reguły nie psują się. Ale nic nie jest wieczne, samochód uległ awarii w trasie. Co robimy w takiej sytuacji? 
Nie ma wyjścia, szukamy zakładu naprawczego, zakład szuka części zamiennych, a my musimy przeczekać ten czas w hotelu. Oczywiście taka pechowa usługa i naprawa w trybie ekspresowym kosztuje nas 200% więcej...
Ponieważ polski mechanik "wszystko potrafi", mamy samochód już w następnym dniu naprawiony. Tylko czy na pewno zamontowano nam części oryginalne? Czy usługę wykonano prawidłowo? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Udało nam się wyjechać od mechanika, przejechać kilkaset kilometrów... i znowu stajemy gdzieś na poboczu. To taka "polska norma". Znowu nas ściąga pomoc drogowa do jakiegoś zakładu naprawczego... i tu się okazuje, że mechanik spieprzył usługę, że z małej szkody zrobiła się duża, koszty naprawy i strat rosną... Samo życie.

Kosztami kolejnej naprawy zostaje obciążony mechanik, ponieważ ewidentnie jest jego wina. Zresztą sam przyznaje się do błędu w sztuce. Jednak, mechanik ubezpieczył się od takich numerów w PZU. 
Każdy zakład naprawy samochodów ma "swoisty układ" i inspektorem PZU. 
Zawyżanie kosztów napraw polegająca na wpisanie do faktury wcale nie wykonywanych napraw to typowa procedura polskich mechaników. Logiczne, ze na takie "dopisywanie" musi przymknąć oko inspektor z PZU - oczywiście nie robi tego za darmo - którego obowiązkiem niby jest wyłapywanie takich przekrętów. Ale "swój swojego" zawsze znajdzie...  
Tak więc inspektora PZU w Świdnicy prawie po roku zwraca  Panu Tadeuszowi 90% kosztów naprawy - 10% to udział mechanika. 

Takie postępowanie nie satysfakcjonuje Pana Tadeusza, wnerwiony tą sytuacją właściciel Mercedesa postanawia na mechanika wnieść pozew o odszkodowanie za poniesione straty i szkody wyrządzone nieumiejętną naprawą jego samochodu.  
W końcu poniósł ewidentne straty, sam mechanik przyznał się do winy, tak więc sprawa jest oczywista, pozew zasadny. Wszędzie uznano by racje Pana Tadeusza, ale nie w skorumpowanej Polsce. 
Nie wie jednak, że w Polsce są instytucje "ponad prawem". Do takich zaliczają się np. banki, ZUS i oczywiście PZU. Logiczne, żeby matactwa uprawomocnić łańcuch korupcyjny musi ciągnąć się od mechanika, przez inspektora PZU do skorumpowanego sędziego sadu, który "całość zatwierdza".

Zaczyna się kolejny akt - spektakl w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie, którego głównym aktorem jest urzędnik sądowy - Leszek Kawecki.
Pan Tomasz nie mieszka w Polsce, więc w pozwie podał swój adres zagraniczny. Jednak dla "ujajenia" wszystkich bogatych kapitalistów - zagraniczniaków,  w Polsce jeszcze za komuny wymyślono na nich "hak" - 
Art. 1135. § 1. Strona zamieszkała za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Polsce, obowiązana jest wskazać w Polsce pełnomocnika do doręczeń.
§ 2. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń, przeznaczone dla tej strony pisma sądowe pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia.

Pan Tomasz prawidłowo wniósł i opłacił pozew do polskiego sądu, zgodnie z właściwością miejscową do Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie. Sąd przy pośrednictwie ambasady w Wiedniu przesłał mu wezwanie o terminie posiedzenia, w którym wyraźnie sformułowano, że  stroną w sprawie jest mechanik M.K. i że jego stawiennictwo jest nieobowiązkowe. 

Jednocześnie z wezwaniem Pan Tadeusz otrzymał pouczenie o wskazanie w Polsce pełnomocnika do doręczeń - którym jak czytamy, powinien być adwokat, lub radca prawny. Pan Tadeusz już nie chciał robić sobie więcej kosztów i nie ustanowił swego pełnomocnika w Polsce - w końcu sprawę miał wygraną... hee, i tu się  bardzo pomylił.

A dowodem jak mataczy się w polskich sądach jest wyrok Sądu Okręgowego w Dzierżoniowie podpisany przez: SSR Leszek Kawecki.
Sędzia Kawecki zasądził wprawdzie od mechanika M.K. wypłatę brakującej 10% kwoty (zapominając przy tym o obowiązkowych odsetkach)...  
i jeszcze ciekawszy numer - ZROBIŁ STRONĄ W SPRAWIE POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA W WARSZAWIE.  Oczywiście nie racząc o tym powiadomić Pana Tadeusza.
Następnie bez jakiegokolwiek uzasadnienia (przynajmniej nie otrzymał go do dzisiaj Pan Tadeusz)  - 
oddalił powództwo w stosunku do mechanika M.K. i...  nie wniesione bynajmniej przez niego powództwo do strony pozwanej PZU ?!?!
Sędzia za ten przekręt zażądał w dodatku  kwoty 1.215zł tytułem zwrotu kosztów procesu?!?!

Oczywiście, korzystając z niekonstytucyjnego  Art. 1135 nie poinformował Pana Tadeusza o tym przekręcie. 
Pan Tadeusz o tym jak mataczy się w skorumpowanych polskich sądach dowiedział się dopiero z "wezwania do zapłaty" przysłanym mu przez inspektorat PZU SA w Świdnicy. - Dziwne, ale inspektorat nie potrzebował pełnomocnika i polskiego adresu. Jeszcze dziwniejszy jest fakt, ze Pan Tadeusz też jest też ubezpieczony - dlaczego inspektorat PZU nie zwróciła się do jego ubezpieczyciela? 
Dlaczego sędzia Kawecki robiąc stroną w sprawie PZU, nie zrobił stroną austriackiego ubezpieczyciela? - nikt mu za to nie zapłacił?
Pan Tadeusz dopiero po interwencji otrzymał kopie wyroku sądowego z PZU (śmieszne, ale prawdziwe), zapowiedział, że już ustanowił adwokata w Polsce i zażądał wyjaśnień od sądu i PZU.
Otrzymał w odpowiedzi groźbę egzekucji komorniczej. 
Do tego też nie potrzeba pełnomocnika?

W tej sprawie aż rzuca się o oczy niekonstytucyjny przepis Art. 1135, wg. którego inaczej traktowani są obywatele mieszkający w Polsce i za granicą. Ci ostatni wyrażnie zostali pozbawieni praw do obrony - złożenia zaźalenia itd. Bez wątpienia brzmienien tego artykułu powinien się zająć Trybunał Konstytucyjny. W końcu Pan Tomasz ma obywatelstwo polskie, dlaczego więc pozbawiono go praw obywatelskich?

Artykuły interwencyjne:
Pozew o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego - z cyklu "patologie systemy sądownictwa"
BYSTRZANOWASKI JANUSZ - oszustwo adwokata z Tarnowa - spacjalista w okradaniu staruszków?
Pozew o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego
TARNÓW - Jak ukryć fałszerstwa w księgach wieczystych? - tylko NIEKOMPETENCJA SĘDZIÓW?
Z cyklu "patologia systemu sądownictwa" - KOLEJNY DOWÓD NIEETYKI SĘDZIÓW KROŚNIEŃSKICH: niby etycznego należącego do śmiesznej kliki wzajemnej adoracji IUSTITIA? przewodniczącego wydz. karnego ARKADIUSZA TROJANOWSKIEGO
Na przejściu dla pieszych pierwszeństwo ma samochód!!! - takie rewelacje prawa w ruchu drogowym "ustanowili" sędziowie z Sanoka ...
KIM JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH PROF. ANDRZEJ ZOLL? CZY INSTYTUCJA RZECZNIKA MA KORUPCYJNY CHARAKTER?
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:  SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

 Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 01:55
~Jameswog
01-03-2017 / 12:53
~Lettie
19-02-2015 / 06:53
younger than edtriallpacks.com shaft onset bestdrugustore.com tablet heavy figure toppharamacy.com cons known drugssonline.com penile prosthetic
~Essie
04-01-2015 / 23:25
Gee whiz, and I thugoht this would be hard to find out. pdqsulpbzq.com [url=zrcgivkat.com]zrcgivkat[/url] [link=lyrxuufs.com]lyrxuufs[/link]
~szary
27-01-2013 / 14:08
Nalezy postrzegac iz takie kanalie jak de fakto pseudo sedzia Leszek Kawecki bowiem faktycznie to Zlodziej przestepca Leszek Kawecki czuje sie bezkarny wiec dziala w przestepczym sadowym ukladzie mafijnym czerwonej dynasti.A glupi polski narod wspiera PO-czyli Przestepcza Organizacje Donalda Tuska a ten Rzad to agentura dokonuje grabierzy kraju i wspiera mafie sadowa czerwonej dynasti.Wiec zacznijcie myslec obywatele PL wlasnym rozumem.Bowiem jedynie Sz.Pan doktor Jaroslaw Kaczynski z Klubem poselskim PiS zaprowadzi lad i porzadek w naszym kraju.A no w taki sposob ze wywali wszystkie kanalie na zbity ryj takie jak Leszek Kawecki,Tomasz Uszpulewicz,Lucyna Szpak-Dersz,Elzbieta Smolny,Zbigniew Kata,i z Swidnicy Kanalie jak Jerzy Bartela agent ubecko-esbecki IPN;BU 00945/1629 tajny wspolpracownik-TW Jerzy Bartela przestepca nalezy im zabrac wszystko bowim wszystko co posiada i ma z grabierzy te kanalie musza byc pozbawieni emerytur calkowicie i wypedzenie z kraju na banicje i tak w calym kraju PL dopiero bedzie POLSKA-IVRP