Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-02-2015

Ofiara przestępstwa oszukana i skazana zgodnie z polskim prawem? 

Rzecz dzieje się w Polsce, na Śląsku.

Prowadzę działalność gospodarczą tzw. mikroprzedsiębiorstwo, zajmuję się gastronomią. W 2012 roku postanowiłam poszerzyć działalność i wydzierżawiłam lokal 500 m2 od PSS Społem w Czerwionce-Leszczynach. Pan prezes Piotr Fojcik szczególnie polecał owy lokal z przeznaczeniem na gastronomię, zachwalał jaki to cudowny pomysł, w okolicach jest zapotrzebowanie na organizację imprez okolicznościowych. Umowę podpisałam na czas nieokreślony z możliwością 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, a nakłady poniesione na przystosowanie lokalu pod gastronomię zgodnie z przepisami sanitarnymi nie będą zwracane.

Lokal ogromny bo 500 m2 to i remont kosztowny i trwał kilka miesięcy, następnie załatwianie niezbędnych zezwoleń to też dużo czasu. Całość trwała od kwietnia do grudnia 2012 roku. W styczniu miałam otrzymać zgodę Sanepid-u, ale zostałam postawiona pod ścianą – klienci, z którymi podpisałam umowy na organizację imprez w 2013 czy 2014 roku przychodzili w celu zerwania umów i to właśnie od moich niedoszłych klientów dowiedziałam się, że jestem niewiarygodna, bo „splajtowałam” i wystawiłam lokal na sprzedaż. Zdziwienie moje było ogromne, nie spodziewałam się tego, że zostanę wykorzystana tylko do remontu lokalu czym podniesie się jego wartość. Pan prezes Piotr Fojcik stwierdził, że lokal jest jego własnością i może robić z nim co chce, także wystawić na sprzedaż. Ja pozostałam z pustym kalendarzem imprez ( miała to być sala bankietowa do organizowania imprez typu wesela, komunie, przyjęcia okolicznościowe )z kredytami, długami na kwotę ok. 200 tysięcy zł. i z całym wyposażeniem na 100 osób. W tej sytuacji zostałam zmuszona do wypowiedzenia umowy, a nawet podważenia tej umowy. Prezes z uśmiechem na twarzy, bo przecież cieszył się z pięknego lokalu na który nie wydał złamanego grosza a zarobił, bo przecież płaciłam mu cały czas czynsz. 

Zwróciłam się do prokuratury w Rybniku o możliwości popełnienia oszustwa, czyli przestępstwa, niestety prokurator uznał że wszystko jest zgodne z prawem, odwołałam się do sądy w Rybniku – sąd podtrzymał rację prokuratora.

Jakby moich problemów było mało, to pan prezes Piotr Fojcik oddał sprawę do sądy gospodarczego w Tychach o zapłatę trzy miesięcznego czynszu wraz z zapłaceniem za zużytą wodę , energię elektryczną i gaz i to za okres, gdy nie byłam w ogóle w lokalu. Sprawa odbyła się prawdopodobnie w sierpniu 2014 roku, ja nie byłam o tym powiadomiona, mój pełnomocnik natomiast przebywał w tym czasie na urlopie, o czym powiadomił wcześniej sąd. O całej sprawie dowiedziałam się w grudniu 2014 r. gdy otrzymałam nakaz zapłaty za koszty sądowe. Porozumiałam się z prawnikiem i napisałam zażalenie na wyrok wydany bez mojej wiedzy i informacji o sprawie. Nieco później komornik przysłał nakaz zapłaty kwoty ponad 30 tysięcy zł. I znowu sąd odrzuca moje zażalenie na wyrok.

Czy tak ma wyglądać życie w Polsce?

Czy tak łatwo można kogoś zrujnować w imię prawa?

Czy zawsze prokuratura i sądy mają rację chociaż nie mają racji?

Czy kogoś w Polsce obchodzi los szarych ludzi?

Czy urzędnicy państwowi są ludźmi bez serca ale z głową pełną przepisów?

Czy zawsze ten mały jest bez szans?

I takich pytań można zadawać wiele, ale co dalej robić? Skarżyc się do Boga skoro w kraju naszym jest takie cudowne prawo i cudowni ludzie w urzędach.

Proszę o nagłośnienie mojej sprawy, może znajdą się dobrzy ludzie z dobrym pomysłem. Dla mnie jest to koniec świata. Proszę o pomoc.

Lidia

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Alina
25-02-2015 / 01:02
Pani niestety sama się skrzywdziła. Po co wypowiadała umowę? zamiast umieścić wpis o bezterminowym prawie najmu do księgi wieczystej lokalu. Gdyby lokal został sprzedany, to nowy właściciel nie może w żadnym wypadku wypowiedzieć umowy, jeśli jej warunki byłyby spełniane (tj. płacony czynsz). Wpisem do KW Pani mogłaby się legitymować przed klientami i sprzedaż nie miałaby żadnego wpływu. A jak sama wypowiedziała umowę bez żadnej przyczyny (zmiana właściciela nie ma żadnego znaczenia) to po sprzedaży nawet odzyskanie nakładów będzie baaardzo problematyczne tym bardziej jak zapisane były bezzwrotne nakłady. Sama się Pani ustrzeliła i miała adwokata????
~Przemysław
24-02-2015 / 16:27
~Anna. Szanowana Pani Sąd i Prokuratura jest od ego , aby to wszystko miało ręce i nogi! A jeśli chodzi o biadolenie, to tylko to pozostało nam w tym kraju. Można tez pisać petycje do Boga z takim skutkiem jak biadolenie!
~Wacław
15-02-2015 / 13:40
Na zakończenie pani Profesor Staniszkis ktora dzielnie doradzała Solidarnosci powiada: tak.-Wraz z końcem komunizmu pękły ideologie. Dziś – kruszy się retoryka poprawności politycznej. Być może ów nowy realizm stworzy język pozwalający na trafniejsze diagnozy. A co za tym idzie lepsze rozwiązywanie problemów. Obecnie nie ma klimatu i długo nie będzie.-I znowu pewnego dnia.—— Padły ideologie, pada polityczna poprawność. Kiedy ten drugi proces się zakończy będzie obowiązywać wyłącznie zasada pragmatyzmu i realizmu, która pozwoli wziąć za mordy wszystkich tych, co z rządzącymi pragmatykami i realistami nie będą się zgadzać. Prędzej czy pozniej kormus nerwy puszcza i dojdzie do kolejnego zakrętu-bo tacy ludzie Jak Kaczyński,Macierewicz, red,Wilsztajna i jemu podobnych - w dalszym ciągu działają destrukcyjnie na Polskę nie maja skrupułów byle tylko dorwać się ponownie do władzy -spiewaja w raz gawiedzią Ojczyznę Wolna daj nam Panie
~Wacław
15-02-2015 / 13:38
Rok 1930 proces Brzeski policja noca wywleka z domów ludzi,Bereza Kartuska.Twierdza Brzeska rok 1934,36 kolejne zakręty Policja wojsko pacyfikowały wsie-tylko w 1936r we Lwowie podczas Pogrzebu w starciach z POLICJA zginęło 84 robotników-setki rannych. tysiace aresztowanych Nie bede się rozpisywał o pacyfikacji wsi w Zamojskim,Zniszczoniu 300 cerkwi prawosławnych ,Na kresach wschodnich wojsko pacyfikowało wsie ukraińskie,
~wolf
13-02-2015 / 22:25
polak uciekać nie. polak tanio pracować. niemiec godzić i kupić cała polski. polak być dobry, tani dużo pracować. dziękować niemca dac jeść. polak źle organizować swoje życie. niemca i rosja zaopiekować biedna mała polak
~Anna
11-02-2015 / 21:32
Klawiaturką można wszystko wystukać a p Lidia celem uwiarygodnienia swoich twierdzeń, kopie umowy z właścicielem lokalu powinna tu zamieścić w miejsce swoich bezprzedmiotowych biadoleń. Bo prawdopodobnie nie sąd czy prokuratura tutaj zawiniły, tylko błędnie sporządzona umowa, skutkująca nierównością stron i późniejszą wygraną właściciela nieruchomości.
~Wanda co niemca nie chciała
11-02-2015 / 21:17
wielka niemca znów będzie wielka spierdala..ć jak w 1945 r.
~Schmidt
11-02-2015 / 11:40
Niemiec mówić polak słuchać - niedługo uzdrowić polak. niemiecka armia wycieczka polska uzdrowić na zawsze. 2016 niemiec kupić polska. polak nie uciekać polak tanio pracować niemca. polska urząd, sąd pomagać wielka niemca,
~AK
10-02-2015 / 09:38
A to Polska właśnie... Proszę skontaktować się z redakcją programu "Państwo w państwie" w telewizji Polsat. Temat wydaje się być dla nich ciekawy. A przy okazji zapraszam do lektury swoich blogów: adam-klykow.blogspot.com i adamklykow.bloog.pl
~AK
10-02-2015 / 09:35
A to Polska właśnie... Proszę skontaktować się z redakcją programu "Państwo w państwie" w telewizji Polsat. Temat wydaje się być dla nich ciekawy. A przy okazji zapraszam do lektury swoich blogów: adam-klykow.blogspot.com i http:/adamklykow.bloog.pl