Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 31-10-2014

NIEZŁOMNI protestowali na procesie Kiszczaka RELACJA VIDEO TV REPUBLIKA


RELACJA FILMOWA  TV Republika

  https://www.youtube.com/watch?v=QI3skxUk7To

 

NIEZŁOMNI wczoraj 28 X zrobiliśmy udany protest przeciwko probie utajnienia

procesu Kiszczaka. Wielkie podziękowania dla świadomych patriotów którzy przyjechali do Sądu Apelacyjnego z wielu miast Polski.

Wspaniała postawa Zygmunta Miernika (przedarł się przez kordony ochroniarzy i policji na salę rozpraw)  i Janusza Fatygi ( protest przed zamkniętą salką rozpraw i wywiady dla mediów).  Dobra postawa prokuratora i dziennikarzy.

w efekcie komunistycznym sędziom nie udało się procesu zbrodniarza ukryć i zawiesić !

Prosimy o publikację i rozpowszechnianie filmu wraz z opisem.

Adam Słomka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Sprawiedliwość na korytarzu

Dodano: 29.10.2014 

Do symbolicznej sceny doszło wczoraj w warszawskim sądzie. Na proces, w którym oskarżonym jest Czesław Kiszczak nie zostały wpuszczone osoby monitorujące pracę sądu.
 
Było to klasyczne widzimisię sędziego, który zatrzaskując drzwi przed publicznością, jednocześnie otworzył je dla dziennikarzy. Pokazuje to doskonale, jakie normy zachowań obowiązują w polskich sądach. Najważniejszą zasadą, powszechnie stosowaną przez orzekających, jest pozostawienie poczucia sprawiedliwości na progu sali. W tym kontekście można garściami przytaczać sądowe wyroki „od czapy”, które nie mają nic wspólnego faktami i doświadczeniami. Możemy przypominać setki historii zwykłych obywateli, którzy mając rację, przegrywają procesy, bo nie stać ich było na opłacenie prawników z górnej półki.
 
Farsa, jaką widzimy przy 
okazji procesu „człowieka honoru” – jak kiedyś raczył nazwać komunistycznego generała szef „Gazety Wyborczej” Adam Michnik – to tylko jeden z dowodów na to, że sądy robią wszystko, aby nie narazić się powszechnemu w Polsce układowi medialno-­biznesowo-­towarzyskiemu. Jestem przekonany, że ludzie wiedzą swoje i umieją nazwać rzeczy po imieniu. Doprowadza to jednak sytuacji, w której możemy powiedzieć: wasze apanaże, nasze korytarze.

·         Autor: Jacek Liziniewicz

·         Źródło: Gazeta Polska Codziennie
 

http://niezalezna.pl/60902-sprawiedliwosc-na-korytarzu
 

Prok. Czerwiński, oskarżyciel Kiszczaka:

W końcu uda się go prawomocnie skazać!

opublikowano: 28 października 2014, 14:24 Âˇ

 

wPolityce.pl: Panie prokuratorze, Czesław Kiszczak znów nie pojawił się w sądzie. Czy pan także ma wrażenie, że w jego sprawie wpadliśmy w jakąś dziwną pętlę?

Bogusław Czerwiński, prokurator IPN: Bez wątpienia. Żeby nie nazywać tego bardziej kolokwialnie, to należy powiedzieć, że to jest działanie mało skuteczne.

A czyje to mało skuteczne działanie? Sądu, prokuratury? Nie ma pan sobie nic do zarzucenia w tej sprawie?

Akurat sobie nie mam nic do zarzucenia. Od początku pion śledczy IPN nie godził się z postanowieniem o zawieszeniu postępowania. Bez pośrednio po jego wydaniu było ono zaskarżone. Sąd wówczas stanął na stanowisku, że jest ono słuszne i dopiero ponowny wniosek IPN poparty tymi słynnymi fotografiami bawiącego się na działce letniskowej oskarżonego, spowodował, że sąd nabrał podejrzeń, co do rzetelności opinii biegłych. Moim zdaniem one od początku były nierzetelne, wewnętrznie sprzeczne, niekonsekwentne. Cały czas stoję na stanowisku, że tej sprawy nie należało zawieszać.

Jednak to, co się dzieje teraz znacznie podważa wiarygodność i sądu i prokuratury. Chyba nawet jest zrozumiałe zdenerwowanie obserwatorów, którzy dziś w sądzie znów wyrażali obiekcje co do wiarygodności całego wymiaru sprawiedliwości… Tym bardziej, że na salę wpuszczono tylko media, a publiczności nie.

Ja się z tym zgodzę, że podstawową zasadą procesu karnego wymiaru sprawiedliwości jest zasada jawności. Moim zdaniem opinia publiczna ma prawo wiedzieć, szczególnie w takiej sprawie, co się dzieje. Cały czas będę jednak bronił swojego stanowiska, stanowiska prokuratury. Nasze działania akurat w tej sprawie były natychmiastowe i konsekwentne. Użyliśmy wszystkich środków, które mieliśmy. A decyzja o zawieszeniu postępowania, podkreślmy, jest decyzją sądu. Prokurator występuje tutaj jako strona, które może składać wnioski dowodowe lub nie. My przez cały czas takie wnioski składaliśmy, żeby nie zawieszać tego postępowania. A kiedy zostało zawieszone, to żeby skutecznie tę decyzję podważyć.

Miały dzisiaj zapaść jakieś rozstrzygnięcia, czy Czesław Kiszczak zostanie doprowadzony na badana siłą. Znów się nie udało, skończyło się awanturą.

To prawda. Dziwi mnie fakt, że sąd nie wyznaczył na dzisiejsze posiedzenie większej sali. Wtedy byłaby możliwość, aby wszyscy się pomieścili. Z góry było wiadomo, że akurat to postępowanie budzi zainteresowanie, zarówno mediów i to w szerokiej postaci jak i publiczności. Szkoda, że tak się stało.

Czy pana zdaniem Czesław Kiszczak specjalnie unika badań lekarskich?

W moim przekonaniu, ale także w oparciu o dowody ujawnione przez media mogę powiedzieć, że aktywność oskarżonego a także jego stan zdrowia, który wszyscy mamy możliwość zaobserwowania jest na tyle dobry, że ona bez wątpienia ma możliwość uczestniczenia w postępowaniu karnym, a na pewno ma możliwość tego, aby na badania się stawić.

Co o tym świadczy?

Proszę zwrócić uwagę, że oskarżony odbywa liczne podróże, także poza Warszawę. Zatem uważam, że stawienie się na badania do Gdańska nie stanowiłoby dla niego większego problemu. Wykazuje też sprawność intelektualną, jak donoszą media, zamierza wydać jakąś książkę. Jest z nim także pełen kontakt werbalny, dlatego uważam to za unikanie i utrudnianie postępowania.

Co w takiej sytuacji sąd może zrobić?

W takim przypadku kodeks postępowania karnego mówi jasno, że - po pierwsze - oskarżony ma obowiązek poddać się określonym badaniom, z którymi mamy tutaj do czynienia. Po drugie, w przypadku, gdyby się na te pytanie nie stawił, sąd ma możliwość wydania nakazu zatrzymania i doprowadzenia takiej osoby na badania. Ustawodawca to przewidział, taka możliwość istnieje.

Czy bez tych badań wznowienie przewodu sądowego nie jest możliwe?

Na chwilę obecną nie, ponieważ sąd uprzedni staną na stanowisku, że oskarżony nie może brać udziału w postępowaniu z przyczyn zdrowotnych. Dopiero po doniesieniach medialnych i wnioskach prokuratury IPN sąd nabrał wątpliwości, czy ten stan zdrowia faktycznie jest tak zły i czy opinie biegłych wydane do tej pory są prawidłowe i postanowił to zweryfikować badaniami innych biegłych.

Dlaczego sąd jest tak konsekwentnie nieskuteczny w sprawach dotyczących osób takich jak Kiszczak czy Jaruzelski?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. To jest sfera, która pozostaje poza ocenamiprawnymi. Ale można odnieść wrażenie, że w Polsce oskarżeni dzielą się na dwie kategorie: na oskarżonych i oskarżonych o zbrodnie komunistyczne. Ci drudzy są jakoś inaczej traktowani.

Wierzy pan w to, że Czesława Kiszczaka uda się prawomocnie skazać?

Mam taką nadzieję, gdybym nie wierzył w to, co robię, złożyłbym rezygnację. Ale uważam, że to jest możliwe, dlatego występuje przed sądem i składam wnioski.

Rozmawiał Marcin Wikło

 

autor: Zespół wPolityce.pl

 

http://wpolityce.pl/historia/219874-tylko-u-nas-prok-czerwinski-oskarzyciel-kiszczaka-w-koncu-uda-sie-go-prawomocnie-skazac

CZYTAJ TAKŻE: Stracił głos, bo musi zeznawać? Kiszczak nadal kpi z wymiaru sprawiedliwości

 

Prok. Bogusław Czerwiński, fot. 

-==============================

 

Sąd zdecydował, że publiczność nie będzie mogła przysłuchiwać się rozprawie(

Proces bez publiczności

Awantura w sądzie uniemożliwiła przeprowadzenie rozprawy w procesie twórców stanu wojennego

W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie miała się wczoraj odbyć rozprawa w procesie grupy oskar- żonej o wprowadzenie stanu wojennego, w tym m.in. szefa komunistycznej bezpieki Czesława Kiszczaka. Niestety została przerwana, ponieważ zakłócali ją członkowie Stowarzyszenia KPN Niezłomni.

Wszystko przez to, że nie zostali wpuszczeni na salę rozpraw. Sąd zdecydował, że na salę będą mogli wejść jedynie dziennikarze. Tymczasem protestujący byli działacze KPN głośno domagali się wpuszczenia na salę rozpraw. Sędzia Jerzy Leder stwierdził, że głośne skandowanie haseł, bicie rękami w drzwi sali godzi w powagę sądu i nie daje mu możliwości spokojnej pracy. â Z winy nieustalonych osób znajdujących się poza salą sąd nie może prowadzić rozpraw w sposób zgodny z przepisami postępowania karnego. Nie jest zapewniona możliwość swobody orzekania, dlatego sąd postanowił posiedzenie odroczyć â mówił przewodniczący składu sędziowskiego.

Sędzia Leder zwrócił uwagę, że nie udało się zapewnić spokoju na sali rozpraw mimo obecności przedstawicieli firmy ochroniarskiej. W pewnej chwili na salę wtargnął jeden z działaczy, który głośno protestował przeciw utajnieniu posiedzenia sądu. Wszedł mimo prób powstrzymania go przez ochroniarzy przez pokój narad przeznaczony dla sędziów. Sędzia odstąpił jednak od kary porządkowej. â Nie możemy orzekać pod presją i wtedy, gdy nie będziemy mieli swobody orzekania. To przecież gwarantuje nam Konstytucja i prawo o ustrojach sądów powszechnych â podkreślał sędzia.

â Nie jest intencją sądu, by państwo byli karani, ale musimy mieć gwarancję spokoju â mówił sędzia. Dawny opozycjonista Adam Słomka komentował potem, że sąd sam stworzył sytuację konfliktową, najpierw utajniając rozprawę i wpuszczając na salę tylko dziennikarzy. â Był to na pewno błąd. Powinien najpierw nam zakomunikować swoje stanowisko, a nie wyjaśniać za zamkniętymi drzwiami â dodał Słomka.

Kolejne odroczenie

Tymczasem sprawa znów została odroczona, choć wczoraj sąd miał zastanowić się nad tym, w jaki sposób biegli powinni zbadać Czesława Kiszczaka, który uchyla się od stawienia się w sądzie. Jak informował „Nasz Dziennik”, w tym tygodniu 11-osobowy zespół biegłych lekarzy specjalistów z psychiatrii, psychologii, geriatrii i neurologii z Akademii Medycznej w Gdańsku miał przez trzy dni badać Kiszczaka. Ten jednak odmówił stawienia się na badania lekarskie, które miały przesądzić, czy może uczestniczyć w rozprawie apelacyjnej. Pion śledczy IPN ocenia, że Kiszczak mógłby bez problemu stawić się na kilkugodzinną rozprawę apelacyjną w sprawie wprowadzenia stanu wojennego.

W 2012 r. sąd skazał Kiszczaka na dwa lata więzienia w zawieszeniu, uznając go, m.in. wraz z Jaruzelskim, za członka „grupy przestępczej o charakterze zbrojnym”. Jednak Kiszczak złożył apelację, która nie może być rozpoznana z uwagi na jego zasłanianie się rzekomo złym stanem zdrowia. Dlatego sąd postanowił, że komunistycznego dygnitarza przebadają lekarze z Akademii Medycznej z Gdańska, a nie z Warszawy. W mediach regularnie ukazują się jego zdjęcia z pobytów w posiadłości na Mazurach, jak również sceny z życia codziennego ukazujące Kiszczaka swobodnie robiącego zakupy i bez problemu dźwigającego siatki. Był też obecny na pogrzebie Jaruzelskiego i nie wyglądał na poważnie chorego. â Te okoliczności związane z aktywnością gen. Kiszczaka są znane co najmniej od roku â zwracał uwagę prokurator Bogusław Czerwiński z IPN. To on wskazywał przed sądem, że choć we wcześniejszej opinii lekarskiej stwierdzono, że Kiszczak cierpi na łagodne otępienie, zaburzenia pamięci i koncentracji, a ten stan nie rokuje poprawy, to właśnie przeczą temu publikowane w prasie zdjęcia, wskazujące na jego „istotną aktywność fizyczną i psychiczną”.

Jak tłumaczył, były szef komunistycznej bezpieki jest ciągle aktywny ruchowo, wcale nie porusza się powoli, jak to przedstawiano, a w wywiadzie udzielonym jednemu z mediów „odpowiadał w sposób logiczny na zadawane pytania”, podczas gdy biegli twierdzili, że „nie może udzielać odpowiedzi jasnych i logicznych”. Czerwiński wskazał, że badanie to polegało na rozmowie z Kiszczakiem. â De facto możliwość wprowadzenia w błąd podczas takiego badania jest całkiem możliwa â podkreślał prokurator. Także mecenas Maciej Bednarkiewicz, pełnomocnik rodzin pokrzywdzonych z kopalni „Wujek”, podważał dotychczasowe ustalenia lekarzy i domagać się będzie ponownego przebadania.

Maciej Walaszczyk
 

http://www.naszdziennik.pl/wp/105911,proces-bez-publicznosci.html

--

Pozdrawiam

adam, adamslomka1@wp.pl

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
10-11-2014 / 08:37
Jak tam po weekendzie głupi "ap" czyli bydlaku zdzisławie raczkowski? Udało ci się niedojebany kloszardzie znaleźć jakiś darmowy internet? Powodzenia gnojku
~UAV
02-11-2014 / 17:21
opracowaliśmy drona VT0L transformującego sie do " odrzutowca przez dalekosiężny ok 5OO km. Masa puetego ok 5 kg pełny 13 kg. P0lska jest P0układana personalnie ka kasiorę przy staroświeckich kupowanych rozwiązaniach. Szukamy dojścia do koncernów światowych do odsprzedaży naszej licencji (np. BAE systems, AIRbus, SAB, LM, Pentagon) Wyceniamy ma ok 2O mln $. P0średnikowi zapłacimy 5O%. jest przygotowany pod : www.defence24.pl/news_zaprezentowano-najmniejszy-naprowadzany-pocisk kontakt do nas: 2014zurich@gmail.com
~Anna
31-10-2014 / 22:42
Był sobie robotnik przodująca klasa Miał stałą robotę i miał na pół basa A jeszcze do tego za niewiele kasy Mógł dostać mieszkanie i jechać na wczasy Strajkował wiecował wojował z komuną Wznosił palce w górę śpiewał "Mury Runą*" W salonach mówiono "Ciemny lud to kupi" Bo polski robotnik jest wielki i głupi I mury runęły bez większego huku Trochę go przygniotły znalazł się na bruku Tak oto zostali zdradzeni o świcie A w salonach dalej salonowe życie.