Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-02-2015

Lubin - czy syndyk Tadeusz Korel powinien zostać skreślony z listy w związku z przestępczym dzianiem oraz brakiem kompetencji do wykonywania tak odpowiedzialnej funkcji?

Historia faktów w skrócie. 

Pan Jerzy zakupił w 2012r. nieruchomość od firmy w Lubinie będącej w upadłości układowej, następnie wynajął upadłej  pomieszczenia magazynowe oraz zapewnił dostawy energii elektrycznej do nich i innych budowli najemców. Jeszcze przed ogłoszeniem upadłości  firma była w tak złym stanie finansowym, że jej prezes sam wypowiedział umowę najmu nie płacąc za kolejne faktury m.in. za prąd i wodę Po przejęciu upadłej firmy przez syndyka - Tadeusza Korel - także nie płacił za energie i dzierżawę pomieszczeń mimo zawiadomień i pisemnych wezwań do zapłaty. 
Mała firmą rodzinną Jerzego nie była w stanie  finansować działalności syndyka, a więc po kolejnych upomnieniach o zapłatę zaległości odłączono z dniem 30.04.2013r. zasilanie do pomieszczeń użytkowanych przez syndyka - tak robi każdy Zakład Energetyczny przy braku wpłat za energię. 
Syndyk mimo wielokrotnych wezwań do zapłaty i  możliwości znalezieniu sobie innego dostawcy energii elektrycznej nie zrobił nic, a tylko zrealizował najdroższy sposób na otrzymanie energii - wynajął agregat spalinowy i zażądał zwrotu poniesionych kosztów ( ok.18tys. zł) nie mając żadnej umowy z Jerzym i długo nie dokumentując skąd taka kwota wzięła się. Ewidentnie takim postępowaniem zadziałał na szkodę upadłego i wierzycieli dla swoich osobistych korzyści - co już jest niegospodarnością, którą powinien  zająć się prokurator. 

Zaczyna się nierówna walka z syndykiem Tadeuszem Korel.

Na wniesiony przez syndyka nakaz zapłaty najpierw na kwotę 13.404,00zł, dnia 21.01.2015r został wniesiony sprzeciw. Bezprawnie pozwany Jerzy nie był związany żadną umową dostawy czy sprzedaży z syndykiem do świadczenia mu sprzedaży energii elektrycznej. Wprawdzie umożliwiał korzystanie z energii elektrycznej  upadłej firmie, ale pod warunkiem, że ta terminowo będzie się wywiązywała z zapłaty za  zużytą energię. Syndykowi też zgodził się dostarczać energię ze swojej stacji TRAF ale pod warunkiem terminowej zapłaty. Tymczasem cwaniak syndyk T. Korel  poinformował Jerzego pismem z dnia 06.06.2013r. że zgodnie z Prawem Upadłościowym i Naprawczym  wierzytelności te, pomimo , że stanowią koszty działalności syndyka zaspakajane będą w miarę wpływu sum ze sprzedaży masy upadłościowej dłużnika - i dopisał, że przy braku środków na zaspokojenie wierzytelności nie wszyscy wierzyciele zostaną zaspokojeni. Ponieważ Pan Jerzy jest na końcu listy wierzycieli którą oczywiście zaczyna ZUS, Urząd Skarbowy, banki itp. - miał 100% pewności, że syndyk nigdy nie odda mu należnych pieniędzy. Tak więc syndyk zmuszając go finansowania swojej działalności ewidentnie zmusza go do złego gospodarowania własną firma i generowania strat - na takie postępowania są odpowiednie paragrafy kodeksu karnego.    

Tymczasem syndyk opierając się art. 68 prawa upadłościowego i naprawczego oraz  art. 471KC zażądał sobie już 18tyś złotych m.in. za wynajem agregatu prądotwórczego kwotę 5.409zł, za paliwo do agregatu 1.798,73zł, 7.500zł za utracone korzyści i 213,18zł za utracony najem. Radca prawny strony pozwanej uznał zarzuty syndyka za kuriozalne, ponieważ zarzuty z art.68 PUiN muszą odnosić się bezspornych roszczeń wierzycieli i nie mogą być podstawa roszczeń kosztów działalności samego syndyka, zaś art. 471 KC odnosi się do szkód związanych z niewykonaniem umowy - a takiej z syndykiem nie zawarto.  
Tak więc mamy tu dowód albo niekompetencji syndyka, albo próbę wymuszenia na sądzie nienależnych roszczeń.   

Pan Jerzy też domaga się wyrównania poniesionych strat od syndyka - zaległej kwoty 3.327, 09zł, nie mówiąc, że upadła firma za niezapłacone faktury zobowiązana jest mu zapłacić od 2013r. ok. 9tys. złotych (bez odsetek). 
Czekamy na orzeczenie sądu w Lubinie. Czy zadziała PRAWO czy układy?

Redakcja ma szereg dowodów, że działania syndyka nie ma na celu naprawę firmy ale jej pogrążenie i dalsze zadłużenie a w zasadzie jego działania powinno polegać na zaspokojeniu wierzycieli. W imieniu firmy upadłej syndyk otrzymuje astronomiczne wynagrodzenie, generuje niesamowite koszty uszczuplając roszczenia wierzycieli - tym samym jego działalność niejednokrotnie jest działalnością przestępczą.

Wiele przykładów przestępczej działalności syndyków opisano wcześniej:

Warszawa - zawiadomienia o rozprawach w sprawie afery WGI Dom Maklerski SA w dniu 26.03.13 oraz 27.06.13. afery w której blisko 1500 klientów straciło ponad 320 mln zł - jest to tylko suma wierzytelności w kat. III zgłoszonych do syndyka WGI DM.
Syndyk EuroFarmu Włodzimierz Bernacki nie przyznaje się do odwołania, w kolejce do skasowania sędziowie SR w Wałbrzychu Jarosław Iwanek i Jerzy Szafrański.
Bezczelne okradanie Eurofarmu - 800 tysięcy złotych wynagrodzenia syndyka Włodzimierza Bernackiego i prawdziwe intencje sędziego-komisarza Jarosława Iwanka, Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Wydział VI Gospodarczy oraz Sądu Okręgowego w Świdnicy. Cz. 2
Ząbkowice Śląskie - EUROFARM BEZPRAWNIE PRZEŚLADOWANY PRZEZ PRZESTĘPCÓW W TOGACH - SSR Paweł Banach, syndyk Włodzimierz Bernacki i Jan Dobrowolski przy współudziale psów: komornik Henryk Kupis i biegła-bajkopisarz Mariola Ślusarek-Furgalska
PoDUPAdły syndyk Dariusz Pawiński w Lublinie już 5 rok okrada spółkę i wierzycieli. 
Wrocław - „Król" wrocławskich syndyków i gest Piłata Prokuratury Krajowej cz.2
800 tysięcy złotych wynagrodzenia syndyka Włodzimierza Bernackiego i prawdziwe intencje sędziego-komisarza Jarosława Iwanka,
Wrocław - „Król" wrocławskich syndyków i gest Piłata Prokuratury Krajowej
Pomówienie właściciela EuroFarmu Witolda Duchiewicza przez chorego psychicznie Jana Dobrowolskiego i syndyka Włodzimierza Bernackiego też chorego?
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstw w Ziębicach przez funkcjonariuszy publicznych: burmistrza T. Wolskiego i T. Mazurka, syndyka W. Bernackiego, sędziego J. Iwanka, skarbnika R. Kroczak - Piskora...
W jaki bezczelny sposób syndyk Włodzimierz Bernacki wraz sędzią komisarzem Jarosławem Iwankiem rozgrabiają ogromną firmę BHU EuroFarm.
EUROFARM - zawiadomienie ministra Z. Cwiąkalskiego - korupcja prokuratorów w Kłodzku i syndyka Jana Dobrowolskiego.
EUROFARM - czy w wałbrzyskim sądzie znajdzie się przynajmniej jeden sędzia z wiedzą dot. prawa upadłościowego i działania firm? - zarzuty niekompetencji dot. syndyka i sądów.
PROKURATURA REJ. ZĄBKOWICE ŚL. - KOLEJNE ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE SYNDYKA W. BERNACKIEGO dot. BHU EUROFARM
Lublin - syndyk Dariusz Pawiński dalej okrada firmę? - sprzeciw upadłego - z cyklu patologie polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.
PROKURATURA REJ. ZĄBKOWICE ŚL. - WNIOSEK O WŁĄCZENIE AKT ŚLEDZTWA PRZECIW SYNDYKOWI W. BERNACKIEMU, MAKSYMIUKOWI, DOBROWLSKIEMU DO ŚLEDZTWA PROK. KRAJ OWEJ dot. BHU EUROFARM
WROCŁAW - EUROFARM - OSZUSTWA SYNDYKA WŁODZIMIERZA BERNACKIEGO I PROKURATORÓW ŚLĄSKICH.
WAŁBRZYCH - WNIOSEK O ZAWIESZENIE SPRZEDAŻY MAJĄTKU BHU EUROFARM W ZWIĄZKU Z DOWODAMI KRADZIEŻY PRZEZ SYNDYKA.
Lublin - syndyk Dariusz Pawiński jak pisze prokurator Gizela Gruszczyńska ma prawo okradać firmę? - Jak i na ile może okraść syndyk upadłą firmę? - z cyklu patologie polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.
Upadłość syndyka - Tadeusz Korel Syndyk Masy Upadłości Cornex Ltd sp. z o.o. we Wrocławiu - fakty wyłudzenia nienależnego wynagrodzenia 500tys - mamy sprawę dla CBA.
EUROFARM - jak syndyk Włodzimierz Bernacki rozkradł firmę Witolda Duchiewicza - czyli wielomilionowy przekręt syndyka przy sprzedaży Osiedla Przylesie EUROFARMU
EUROFARM - korupcja prokuratorów w Kłodzku i syndyka Włodzimierza Bernackiego - zażalenie na postanowienie w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie przestępstw syndyka.
Syndyk do poprawki SEJM ZWIĘKSZA KONTROLĘ NAD POSTĘPOWANIEM UPADŁOŚCIOWYM - czy skończą się oszustwa sędziowskie z mieniem upadających firm?
syndyk - kolejny przykład bezprawia, idiotyzmu prawnego i ludzkiej tragedii.

Tematy  w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~adidas neo shoes
06-01-2016 / 05:03
Adidas" rel="nofollow">www.adidasyeezy350.cc">Adidas Yeezy 350 Asics" rel="nofollow">www.asicsgellytev.cc">Asics Gel Lyte V Curry" rel="nofollow">www.curry2shoes.cc">Curry 2 Shoes Air" rel="nofollow">www.airjordan11bred.cc">Air Jordan 11 Adidas" rel="nofollow">www.adidasporschedesign.us.com">Adidas Porsche Design Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoesonlineshop.com">Stephen Curry Shoes Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoes.net">Stephen Curry Shoes UGG" rel="nofollow">www.womenbootsclassicshop.com">UGG Boots on Sale Ugg" rel="nofollow">www.saleauthenticwomenboots.com">Ugg Boots Nike" rel="nofollow">www.air-jordan23shoes.com">Nike Air Jordan Nike" rel="nofollow">www.magistaobra-fg.com">Nike Magista Obra FG Adidas" rel="nofollow">www.tubularshoes.com">Adidas Tubular Shoes Nike" rel="nofollow">www.nikelebron13shoes.cc">Nike Lebron 13 Nike" rel="nofollow">www.2016airmaxsneakers.com">Nike Air Max 2016 Nike" rel="nofollow">www.legendvfg.com">Nike Tiempo Legend V FG Nike" rel="nofollow">www.youtubesneakers.com">Nike Flyknit Air Max kobe" rel="nofollow">www.kobe10shoes.cc">kobe 10 shoes kevin" rel="nofollow">www.kevindurant8shoes.cc">kevin durant 8 shoes adidas" rel="nofollow">www.adidasspringblade.cc">adidas springblade adidas" rel="nofollow">www.adidasneoshoes.cc">adidas neo shoes [url=www.adidasyeezy350.cc]Adidas Yeezy 350[/url] [url=www.asicsgellytev.cc]Asics Gel Lyte V[/url] [url=www.curry2shoes.cc]Curry 2 Shoes[/url] [url=www.airjordan11bred.cc]Air Jordan 11[/url] [url=www.adidasporschedesign.us.com]Adidas Porsche Design[/url] [url=www.stephcurryshoesonlineshop.com]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.stephcurryshoes.net]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.womenbootsclassicshop.com]UGG Boots on Sale[/url] [url=www.saleauthenticwomenboots.com]Ugg Boots[/url] [url=www.air-jordan23shoes.com]Nike Air Jordan[/url] [url=www.magistaobra-fg.com]Nike Magista Obra FG[/url] [url=www.tubularshoes.com]Adidas Tubular Shoes[/url] [url=www.nikelebron13shoes.cc]Nike Lebron 13[/url] [url=www.2016airmaxsneakers.com]Nike Air Max 2016[/url] [url=www.legendvfg.com]Nike Tiempo Legend V FG[/url] [url=www.youtubesneakers.com]Nike Flyknit Air Max[/url] [url=www.kobe10shoes.cc]kobe 10 shoes[/url] [url=www.kevindurant8shoes.cc]kevin durant 8 shoes[/url] [url=www.adidasspringblade.cc]adidas springblade[/url] [url=www.adidasneoshoes.cc]adidas neo shoes[/url]
~pracownik
19-03-2015 / 12:21
Korel postac znana z matactwa. Wyprzedawal majatek firmy a pieniadze kasowal bokiem, gdy przyszlo zaplacic za opony, ktore wziął upadly podmiot (ponad 35k pln) zaskarzyl wlasciciela towaru do sądu i wyparl sie, ze kwota miala byc kompensowana z najmu pomieszczen. Moj szef nie wytrzymal presji i wyladowal na OIOmie. Przykre, ze w taki sposob wyglada proces naprawczy w wykonaniu pana syndyka.
~franciszek
06-03-2015 / 22:43
zastanawiacie się wszyscy teraz odnośnie przygotowań wojennych na wschodzie czy to nie jest sztuczne żebyście nie zauważyli sprzedaży ziemi polski. polakom bardzo łatwo można było zamydlić oczy typu buzek papież donek. od tysiąca lat niemcy chcieli przejąć polskę. teraz po prostu ją kupią za zadrukowane papierki. i pomyśleć że najlepiej zlokalizowany kraj w europie pójdzie za symboliczną markę, czy niedługo polacy przekonają się po co europa zbudowała ing jony i autostrady do tych stadionów stworzyła ustawy 1066
~pracownik
05-03-2015 / 11:20
Jeśli dobrze pamiętam, to syndyk Korel, tak robił upadłość mojej dawnej firmy "Trawos", że wielu podwykonawców i pracowników nie otrzymało wynagrodzenia.
~prawnik
04-03-2015 / 21:43
Faktycznie ten syndyk jest niedouczony, ponieważ to syndyk decyduje czy dalej wykonuje zobowiązania upadłego czy odstępuje od umowy - wynika to z art. 98 ust. 1 PUIN - jeżeli w dniu ogłoszenia upadłości zobowiązania z umowy wzajemnej nie zostały wykonane w całości lub w części, syndyk może wykonać zobowiązanie upadłego i zażądać od drugiej strony spełnienia świadczenia wzajemnego lub od umowy odstąpić. Jeżeli syndyk zażąda od drugiej strony umowy spełnienia świadczenia wzajemnego, co jest jednoznaczne z żądaniem wykonania umowy wzajemnej, to umowa taka musi być zawarta przez syndyka.
~szef sadu
03-03-2015 / 21:52
wiecie co nie łuki możecie sobie skoczyć jesteście chyba skończeni wszystkie numery świata musicie tolerować. musicie pamiętać że najlepiej zorganizowaną grupą prawniczą Polsce dolnoślązacy polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html pecunia non olet. chcecie się kopać z koniem temidy bardzo proszę zapraszam
~obywatel
03-03-2015 / 14:44
Mamy tu dowód jak syndyk zamiast pomóc firmie okrada ją, a dla zwiększenia zysków nawet wierzyciele są okradani i szantażowani. Trzeba skończyć z tym bezprawiem i brakiem odpowiedzialności sędziów, prokuratorów itp. badziewia syndykowego