Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 30-05-2014

Jak ubezpieczyciel Link4 TU S.A. z Warszawy oszukuje klientów nie wypłacając należnych odszkodowań - z cyklu co tanie to drogie...

Redakcja AP otrzymała list od osób poszkodowanych przez ubezpieczyciela Link4, który jak większość ubezpieczycieli poróbuje uniknąc zobowiązać - czyli kasę łatwo bierze sie, premie sobie ekstra wypłaca, a co do odpowiedzialności nie przyznaje się - to typowe działanie praktycznie wszystkich firm ubezpieczających - jaki kit wcisnąć klientowi aby uniknąć odpowiedzialności. Takie postępowanie firmom opłaca się, ponieważ tylko 25% osób decyduje się na otwartą walkę sądową wygrywając z firmą typu Link4. Inni którzy zawierzyli bajerom w stylu AMBER GOLD i tracą włożoną kasę ...

List od poszkodowanych:
Chciałabym krótko przedstawić przykrą sytuację, jaka dotknęła mnie i moją rodzinę. 28 marca br. skradziono nam samochód z parkingu spod bloku, był to niestety VW Golf V 2008 rok, ponoć dla złodziei łatwy kąsek. Oczywiście wszystko zostało zgłoszone na policję oraz do ubezpieczalni. Śledztwo szybko się zakończyło, a że na szczęście mieliśmy wykupione AC to zaczęliśmy kompletować wszystkie potrzebne dokumenty, aby otrzymać odszkodowanie.
Po czasie troszkę się uspokoiliśmy, bo jeśli mamy wykupione AC i spełniamy wszystkie warunki OWU (ogólne warunki umowy) oraz wiadomo, że wartość auta zostanie pomniejszona i wyliczona wg odpowiedniego programu, czyli sprawa nie wygląda tak tragicznie-pomyślałam.

Jednak dopiero koszmar się zaczął. Kiedy mijało owe reklamowane 30 dni co do wydania decyzji, dostajemy pismo, że brak jest kluczowych dokumentów, a mianowicie umowy kupna- sprzedaży oraz zrzeczenia się praw pojazdu na TU. Oczywiście jak się okazało po niedługim czasie była to tylko gra na zwłokę, aby przedłużyć czas, bo dokumenty się cudownie znalazły, dodam, że wszystkie były razem wysłane.

Zaczęliśmy z mężem szukać na różnych forach, czy ktoś miał podobną sytuację do naszej.
Okazuje się, że mnóstwo osób, ponieważ tak działają firmy ubezpieczeniowe, że jeśli znajdą jakiekolwiek przesłanki do tego, aby nie wypłacić odszkodowania z AC to, to zrobią.

Czekaliśmy kolejne 14 dni na następną decyzję, już byliśmy spokojni, ponieważ udało się TU przedłużyć termin, a my mieliśmy wszystkie dokumenty dopięte na ostatni guzik.

Jednak zamarliśmy po przeczytaniu pisma z dnia 9 maja, gdzie było napisane o odmowie wypłaty odszkodowania.

Uzasadnienie brzmi wręcz komicznie: umowa kupna-sprzedaży, która została zawarta między mną, mężem oraz firmą Admisio GmbH nie jest dokumentem potwierdzającym przeniesienie praw własności pojazdu na rzecz Ubezpieczonego, ponieważ owa firma nie zajmuje się kupnem i sprzedażą pojazdów. Zgodnie z zapisami $6.2.3 OWU AC, zatwierdzonych w dniu 08.08.2013r., w zakresie ubezpieczenia nie mieszczą się i nie są objęte ochroną ubezpieczeniową szkody powstałe w pojeździe stanowiącym własność innej osoby niż ubezpieczony.

Auto kupiliśmy od osoby sprowadzającej pojazdy, w taki sposób też została przedstawiona nam umowa kupna samochodu. Wszystko się zgadzało, dane z Brief oraz nawet sprawdziliśmy po nr VIN, że auto nie było kradzione. Wszystkie urzędy w Zielonej Górze bez problemu wydały wszelkie potrzebne dokumenty do zarejestrowania auta w kraju. Po ponad 1, 5 roku dowiadujemy się, że nie jesteśmy jego właścicielami i oznajmia nam to TU LINK4!

Oczywiście znowu w ruch wszedł Internet i fora związane z podobnymi sprawami. Jak udało nam się dotrzeć do innych osób, które miały podobne sytuacje to niestety ubezpieczalnie idą w zaparte, a kogo stać to sprawy kończą się w sądzie i większość jest wygrywana, ponieważ wg Kodeksu Cywilnego art.169 $ 1, można przez sądem udowodnić, że działało się w dobrej wierze. Trwa to oczywiście bardzo długo i kosztuje swoje.

Obecnie jest pisane odwołanie i przed-sądowne wezwanie do zapłaty, ale jak to się skończy tego nikt nie wie, a to my najbardziej cierpimy, nie śpimy po nocach tylko się martwimy, bo bardzo długo zbieraliśmy na taki samochód, a jak zlikwidowali nam parking strzeżony to wykupiliśmy AC, jednak nigdy nie myśleliśmy, że ktoś nam ukradnie auto oraz że takie przykre sytuacje nas spotkają.

Może Wy coś pomożecie, albo doradzicie.

Odpowiadając na ten list ewidentnie widzimy przekręt  - dla Link4 zakup samochodu nie u dilera tylko w obrocie wtórnym to już nie zakup pomimo że 90% obrotów samochodami na rynku odbywa się za zasadzie  umowy kupna-sprzedaży. Jeżeli takie umowy są respektowane przez Urząd Komunikacji przy rejestracji samochodu, to firma ubezpieczeniowa nie ma prawa tego podważając tego faktu, a jak coś takiego robi to znaczy że oszukuje i nabiera klientów - a to powinno być karalne.
Sprawdzimy te umowy pod względem zgodności z prawem i zobaczymy czy nie wytoczymy zbiorowy pozew osób oszukanych i poszkodowanych przez Link4.
AP

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Williamfluro
06-03-2017 / 12:27
how much is doxycycline 100mgdoxycyclinehyclate.bid/ doxycycline hyc 100mg cap doxycycline" rel="nofollow">100mgdoxycyclinehyclate.bid/">doxycycline online where to get doxycycline 100mgdoxycyclinehyclate.bid/>doxycycline monohydrate purchase doxycycline
~Williamfluro
06-03-2017 / 08:48
~Jameswog
01-03-2017 / 15:25
~Jameswog
01-03-2017 / 08:56
~nguyenluan1909
24-11-2015 / 08:32
nhadep.com nhadep.com nhadep.com/thiet-ke-nha-dep/thiet-ke-nha-pho-dep.html nhadep.com/thiet-ke-nha-dep/thiet-ke-nha-pho-dep.html nhadep.com/thiet-ke-nha-dep/thiet-ke-biet-thu-dep.html nhadep.com/thiet-ke-nha-dep/thiet-ke-biet-thu-dep.html nhadep.com/thiet-ke-nha-dep.html nhadep.com/thiet-ke-nha-dep.html nhadep.com/tu-bep-dep.html nhadep.com/tu-bep-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep/xay-dung-nha-pho-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep/xay-dung-nha-pho-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep/xay-dung-biet-thu-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep/xay-dung-biet-thu-dep.html nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-chung-cu-dep. nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-chung-cu-dep. nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-nha-pho-dep.h nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-nha-pho-dep.h nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-biet-thu-dep. nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep/thiet-ke-noi-that-biet-thu-dep. nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-chung-cu-dep. nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-chung-cu-dep. nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-nha-pho-dep.h nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-nha-pho-dep.h nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-biet-thu-dep. nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep/thi-cong-noi-that-biet-thu-dep. nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep.html nhadep.com/thi-cong-noi-that-nha-dep.html nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep.html nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep.html nhadep.com/xay-dung-nha-dep.html nhadep.com/trang-tri-do-go-noi-that-dep.html nhadep.com/trang-tri-do-go-noi-that-dep.html nhadep.com/tu-bep-dep/phu-kien-tu-bep.html nhadep.com/tu-bep-dep/phu-kien-tu-bep.html nhadep.com/tu-van-thiet-ke-noi-that-xay-dung-nha-dep.html nhadep.com/tu-van-thiet-ke-noi-that-xay-dung-nha-dep.html
~Essie
26-01-2015 / 07:01
I'm not easily imdpsseer. . . but that's impressing me! :) hillbuqdgk.com [url=gwdoiiosgdj.com]gwdoiiosgdj[/url] [link=pupjwjehv.com]pupjwjehv[/link]
~Jonetta
26-01-2015 / 06:35
One or two to reemmber, that is. pdczdwdb.com [url=cpaozc.com]cpaozc[/url] [link=bvmelosu.com]bvmelosu[/link]
~Titott
25-01-2015 / 17:17
LOL You're too much Neil?! You've kept us going for a long time! But then you knew we'd stay right here with you! Tomorrow it is! There's nothing like your music. I'm" rel="nofollow">yijehjjldpi.com"> lonoikg forward to the ABC gigs in December. I've got my tickets in hand! Can't wait!big HUGS!Janine
~Hande
25-01-2015 / 15:57
That's the smart thninikg" rel="nofollow">grxpkquch.com">thninikg we could all benefit from.
~Malinda
04-01-2015 / 19:12
What I find so intsereting is you could never find this anywhere else. zlpkpfzvnp.com [url=yewndh.com]yewndh[/url] [link=ddcwauuwxyy.com]ddcwauuwxyy[/link]