Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA JANUSZ GÓRZYŃSKI BRUTALNE DZIAŁANIE PROKURATURY I POLICJI DOWODY W SPRAWIE ZABRANIA KOMPUTERÓW

Górzyński - informacja nt. bezprawnych, brutalnych działań Prokuratury i Policji w stosunku do rodziny Górzyńskich i Tomanków w dniu 12.01.2007 r.

Dotyczy: Akta Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald 1 Ds 5652/06
Akta Prokuratury Rejonowej w Pszczynie KoKpp 758/06

Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald prowadzi śledztwo w sprawie „znieważenia organu konstytucyjnego RP – sędziego Sądu Okręgowego za pośrednictwem wpisów na forum internetowym Głosu Wielkopolskiego w dniu 20.10.2006 w godzinach od 1.00 do 3.00”.

Śledztwo jest całkowicie bezprawne. Kwalifikacja z Art. 226 par. 3 domniemanego czynu zabronionego jest błędna, gdyż sędziowie nie są organami konstytucyjnymi, a jedynie funkcjonariuszami publicznymi, a więc ich domniemane znieważenie może być ścigane co najwyżej z Art. 226 par. 1 , a nie par. 3. Nadto na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego Sygn. Akt P 3/06 z dnia 11.10.06 nie jest możliwe ściganie przez Prokuraturę domniemanych czynów znieważania funkcjonariuszy publicznych w związku z ich czynnościami służbowymi. Można ścigać wyłącznie za znieważanie funkcjonariuszy, które miało miejsce podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

A więc, ponieważ żaden sędzia nie sądzi na forach internetowych w nocy, toteż nie można go znieważyć w sposób karalny, który mógłby być ścigany przez prokuraturę, poprzez dokonywanie tam jakichkolwiek wpisów na jego temat.

Mimo to Prokuratura prowadzi takie bezprawne śledztwo. Prokuratura „ustaliła”, że z forum internetowym Głosu Wielkopolskiego łączono się z numeru IP przydzielonego E. Górzyńskiej-Tomanek zamieszkałej w Czechowicach-Dziedzicach.

Na tej podstawie Postanowieniem z dnia 13.12.06 wydanym przez Asesora M. Świtałę z Prokuratury Poznań Grunwald w Poznaniu postanowiono „przeszukać pomieszczenia mieszkalne należące do E. Górzyńskiej-Tomanek w celu ujawnienia i zatrzymania sprzętu komputerowego, celem przeprowadzenia badania, czy znajdują się na nim ślady połączeń z forum Głosu” i „ewentualnego przepadku komputerów”.

Przeszukanie przeprowadzono wieczorem 12.01.07 w asyście zamaskowanej grupy antyterrorystycznej z ostrą bronią, psami, w kamizelkach kuloodpornych podczas nieobecności E. Górzyńskiej-Tomanek i jej męża /będących w pracy/, poprzez włamanie się na teren posesji i siłowe wtargnięcie do mieszkania Felicji Górzyńskiej /76-letniej, ciężko chorej emerytki/ bez okazania nakazu, ani jej ani obecnym tam w tym czasie K. Górzyńskiej i Izabeli Tomanek. Antyterroryści — ze złamaniem wszelkich procedur — przeszukali cały dom i ogród wraz z piwnicami oraz „zabezpieczyli” sznurkiem i plasteliną 4 sztuki komputerów oraz zabrali je nie przyjmując do wiadomości, że działanie te są bezprawne, uniemożliwiając przy tym zinwentaryzowanie i skopiowanie zawartości komputerów.

W komputerach znajduje się dokumentacja naukowa, zawodowa, finansowa i osobista całej rodziny, w tym doradcy w dziedzinie zarządzania K. Górzyńskiej, absolwentki UJ Izabeli Tomanek, bankowca E. Górzyńskiej, etc. Także dokumentacja procesowa J. Górzyńskiego.

W prokuraturze w Pszczynie złożono skargę i zawiadomienie o przestępstwie funkcjonariuszy, żądając natychmiastowego zwrotu komputerów. Żadna z osób, której zabrano komputery, nie jest osobą podejrzaną w żadnej sprawie, prowadzonej przez organa ścigania.

gorzynski_prok.komp.postan.jpg (89309 bytes) gorzynski_prok.komp.spis.jpg (76003 bytes)

Prusiński - KONFISKATA PRYWATNYCH KOMPUTERÓW RODZINY DZIENNIKARZA "AFERY PRAWA" JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO – czy zaczęła się w Polsce kolejna era prześladowań niezależnych dziennikarzy?...

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mypionczx
22-08-2012 / 07:54
~rzsdwr
20-08-2012 / 11:47
~Jimy
19-08-2012 / 21:27
"ale nie kazde przekonania zajjduna dla siebie miejsce w systemie prawnym, ktory zaklada pluralizm takowych, posluze sie wyswiechtanym argumentem o tym, ze nikt nie probuje godzic rozmaitych przekonan z ideologia nazistowska"Znf3w pan porf3wnuje rzeczy nieporf3wnywalne - nazizm i aborcja? Jak to można porf3wnać. Proszę tez pamiętać ze to naziści zabraniali aborcji by tworzyć nowych członkf3w rasy panf3w. "pare komorek" w ciele kobiety nie jest jej wlasnoscia"To jest pana przekonanie. Jeżeli by pan chciał to narzucić prawnie nie byłby pan w stanie tego egzekwować - chyba ze wprowadziłby pan system dozoru obywatela. Fałszywe zadowolenie z niedziałającego systemu czy totalitarne państwo policyjne?"i prosze nie szermowac takim sentymentalizmem, ze biedne kobiety itd., to nie ciezarne kobiety sa pierwszymi chetnymi do pozbywania sie poczetych w nich istot ludzkich, przekonywac trzeba mezczyzn, ktorzy nie chca brac odpowiedzialnosci za "niechciane" ojcostwo, "lekarzy", ktorzy zamiast ratowac ludzkie zycie unicestwiaja je, wreszcie politykow niewiele robiacych dla kondycji demograficznej Polakow"Pan to wie czy pan tak przypuszcza? Z mojego życiowego doświadczenia (a trochę już go mam) to co pan pisze to raczej efekt pańskiego mniemania jak to jest niż faktycznej wiedzy.