Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZAKŁAD KARNY W WADOWICACH PONIŻANIE SKAZANYCH, ZNĘCANIE SIĘ NAD WIĘŹNIAMI FUNKCJONARIUSZE PSYCHOPACI

ZAKŁAD KARNY W WADOWICACH - poniżanie, katowanie, pastwienie się nad skazanymi to codzienność - listy od czytelników z cyklu patologie władzy.

Służba więzienna w Wadowicach potrafiła się zachowywać nieludzko i czasem bardziej brutalnie niż wielu przestępców.
Potrafili człowieka wytargać z celi i ciągnąc go po podłodze do specjalnej celi zwanej w gwarze więziennej "termosem" Żadne dźwięki z tej celi nie wydostają się na zewnątrz. I tam taka osoba była bita oraz katowana Zgodnie ze standardami demokratycznymi taka cela nie powinna mieć prawa bytu. Bo są cele izolacyjne nie wykonane z materiałów dźwiękochłonnych dla osób stanowiących niebezpieczeństwo. W takiej celi już służba więzienna nie pozwoli sobie na torturowanie kogokolwiek, bo krzyki by się wydostały na zewnątrz. Dlatego cele akustyczne są tylko po to by pastwić się nad osadzonym. Służba więzienna działa brutalnie , bo zna zasady więźniów i wie, że w większości przypadków są to charakterne osoby i nigdy nie powiadomią żadnych organów.
I stąd czują się bezkarni, ale najwyższy czas to ukrócić

Upłynęło już 18 lat od upadku zbrodniczego reżimu PRL w Polsce. Jednakże w większości zakładach karnych pozostały specjalne cele wykonane z materiałów dźwiękochłonnych zwane zabezpieczającymi, służące oficjalnie do umieszczania tam źle zachowujących się osób osadzonych w zakładach karnych (aresztach śledczych).
Nieoficjalnie natomiast torturuje się tam osadzone osoby oraz poniża.

Swoistym przykładem takiego działania służby więziennej jest Zakład Karny w Wadowicach. W tym Zakładzie oprócz tej celi budzącej grozę są zwykle cele izolacyjne nie wykonane z materiałów dźwiękochłonnych w których się to powinno umieszczać nagannie zachowujących się osadzonych. Jednak najpierw zawsze taką osobę się osadza niezgodnie z prawem UE w tej celi zabezpieczającej-wyciszającej. Dopiero jak tam dostanie za swoje albo wraca do celi mieszkalnej albo zostaje umieszczona w celi izolacyjnej (tej legalnej).

Ja byłem tymczasowo aresztowany w zakładzie karnym w Wadowicach i przebywałem od 06 sierpnia 2003 do 18 lutego 2005 . Widziałem to na własne oczy. Sam zostałem umieszczony w takiej celi. źle się poczułem i dzwoniłem dzwonkiem po strażnika , aby wezwał lekarza. On długo nie przychodził więc uderzyłem taboretem w drzwi. I wówczas przyszła cala atanda. Wyprosili mnie kulturalnie na korytarz i na dyżurkę oddziałowego. A tam bez skrupułów przewrócili mnie na ziemię i zaczęli kopać. Później nałożyli na twarz ręcznik i znieśli piętro niżej (ponieważ tam znajdowała się ta cela zabezpieczająca) . W trakcie tego transportu dusiłem się . Gdy byłem już w tej celi to mnie jeszcze skopano i kazano się ubrać w piżamę. Później nałożono mi specjalny pas z kajdankami oraz użyto gazu łzawiącego. I w takiej pozycji stałem ok. 14 godzin. Potem dopiero przyszedł dyrektor i mnie stamtąd zwolnił. Przebadał mnie także lekarz, ale oczywiście żadnych śladów nie stwierdził. A ja mam od tamtego czasu bliznę nad lewym lukiem brwiowym.

W trakcie mojego pobytu w tej celi włączano jakieś urządzenia wywołujące ogromy hałas. Po takiej przygodzie już do końca trwania środka zapobiegawczego byłem w areszcie śledczym, przybity. I chyba to miało na celu takie postąpienie służby więziennej. Została ponadto naruszona na mnie konwencja międzynarodowa jak EKPCZ. Ponieważ zakazuje nieludzkiego traktowania. A to już poważna sprawa.

Zgroza.
Służba więzienna wedle instrukcji ma używać takiej celi w ostateczności jednakże to oni wedle własnej ich interpretacji zabierają tam kogoś. W takiej celi służba więzienna może z osadzonym zrobić wszystko, a nikt go nawet nie usłyszy.
W Zakładzie Karnym w Wadowicach notorycznie dzieją się takie praktyki. O nich doskonale wie dyrekcja zakładu p. Koźbiał oraz p. Jończyk. A co więcej to za ich cichym przyzwoleniem to się odbywa. A także wychowawcy przede wszystkim p. Guzik.

Zakład Karny w Wadowicach.
Dyrekcja to typowi psychopaci jak tam wszyscy: Bogdan Koźbiał i Jacek Jończyk.

Poniżej zamieszczam adresy do strony internetowej o sytuacji w polskich więzieniach i potwierdzające, że to co napisałem się naprawdę dzieje:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4219959

Tak to prawda, aresztowany za niewinność Mariusz KRZYWDA

Ile podatnika kosztuje więzień - utrzymanie aferzysty, czy złodzieja? Ile musi ze swojej pracy wydać na administracje i urzędników państwowych?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~dom
21-08-2016 / 11:43
przezylem j.....dzwieki i gady
~siwy
02-02-2015 / 20:24
Na blogu Moja kariera klawisza opisuje jak tam jest
~raken11
06-02-2014 / 20:18
ja też tam siedziałem 16 miesięcy - ogólnie spoko - kilku cwaniaków co kariery chcą robic to wiadomo trza takich unikac kiku dobrych ludzi tam jeszcze siedzi z wokandami lipa - człowiek zasuwa od rana do nocy nie narzeka zero przypałów kwitów itd a tu nagle wychowek mówi nic pan nie robisz żeby wyjsc no ręce opadają - a co do interesów no straszne to jest że chlopaki zasówaja na wolnosci za darmo smieci zbierają z całej gminy a kilku cwaniaków sie dorabia
~kris
26-09-2013 / 22:06
cieszy mnie to ze ich gnebia bardzo dobrze robi sluzba wiezienna.
~tom112
31-05-2013 / 16:35
ja tam siedziałem i nikt mi nic nie zrobił,więc nie mam do nikogo pretensji ale słyszałem o takich zajściach jak piszecie
~Przemek Krzemiński
15-05-2013 / 13:01
wITAM. jA RÓWNIERZ PRZEBYWAŁEM W TYM PATOLOGICZNYM WIEZIENIU- wADOWICE I TO CO SIĘ TAM DZIEJE TO ZWYKKŁE ZNĘCANIE SIĘ NAD OSOBAMI POZBAWIONYMI WOLNOŚCI A ZARÓWNO dYREKTOR T.J. p.wRONA ORAZ JEGO ZASTEPCA P. pINDEL PROWADZĄ TAM PROCEDER PRZESTĘPCZY I SĄ ZUPEŁNIE BEZKARNI.... TO ZWYKY WIEJSKI KURNIK KTÓRY JEST PRZYKRYWKA PRECEDERU KLIKI WADOWICKIEJ.... PATOLOGIA. PRZEMYSŁAW kRZEMIŃSKI.
~piotr
22-12-2012 / 20:04
Myślę że warto zgłosić Dyrektora zakładu do prokuratury bo frajerów w takich zakładach a frajerem jest Koźbiał trzeba tępić
~piotr
22-12-2012 / 18:51
Witam może warto by zgłosić to do prokuratury lub TVN co tam się dzieje w Wadowicach jak co mój mail fabis0@vp.pl
~wacsyn
16-02-2012 / 17:40
hmm, Wadowice, to nie tylko jeden taki zakład ze stosowaniem takowych praktyk przez SW, wiem, bo byłem 2006- 2008 w kilku zakładach, między innymi w Wadowicach, a skończyłem na Tarnowie, to właśnie z Tarnowa wyszedłem na koniec kary, bo nawet nie chcieli mi dać wokandy, jak pozostało mi 3 dni uzasadniając te bzdury, ze jestem człowiekiem, który się nie zresocjalizował, a więc ja im na to; a jak wyjdę na koniec kary za 3 dni, to co kurwa???, będę zresocjalizowany???. Wyobraźcie sobie, ze te szuje nie potrafili mi odpowiedzieć. Hmm wcale sie nie dziwię, bo są pajacami. Co do stawiania kolegi, to popieram, bo przecież nie bedzie stał jak cipka i patrzył co te gadziny wyrabiają, popieram w 100% :-), pozdrawiam
~Robson
27-06-2010 / 00:00
Dobrze sie siedziało bylme tam z autorem artykułu po co sie k....a stawiałes bylook