Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA - CO Z TĄ POLSKĄ?

Czyje plany rządzą światem – czyli słów kilka o tym kim jesteśmy i kim się stajemy...

Jak powszechnie wszystkim wiadomo ( a jak nie wiadomo to teraz wiadomo) istnieje nauka o kierowaniu ludnością i tymi których sobie dobierzesz pospołu do naszego działania, aby określone skutki uzyskać, czy to ogniem czy mieczem- czy rozumem wojując efekt zamierzony osiągnąć.
Jak się ta nauka zowie pisać tutaj nie będziemy, aby zamieszania zbytniego nie siać, a i z artykułu tego szkolenia jakowego dziwnego nie czynić nad to co napisać tu wypada.

W czasach dawnych aby naród podbić czy zająć ziemie jego li wystarczyło wojnę wypowiedzieć ( albo i nie) a potem najazd poczynić i wyrznąć tych, co to sprzeciw jakowyś czynili i w swej głupocie nie pojmując, z jaka mocą do czynienia mają sprzeciwiać czynieniu takiego „dobra” dla ogółu się ośmielali .
Czasy się zmieniły i wojen najazdowych czynić już nie wypada bo to i o barbarzyństwo okrutne być posądzonym można, lecz co myśleć o tych co dulary maja i z” buszu” rozkaz padł ropy szukać ! – chyba się im epoki pomyliły.
I tak to by wyglądało, że w imię demokracji czynić wiele wypada, bo to zawsze tego złego pokazać palcem można, po to tylko żeby samemu tym dobrym się okrzyknąć, a powiedziawszy prawdę większe spustoszenie siać - lecz zawsze pod parasolem czynienia dobra.

W taki slogan przyodziani i z pieśnią wychwalając bóstwo nie istotne tu, jakie broń sprzedawać godzi się i poparcie słać, a jakże i przyzwolenie czynić, a co jeszcze robić można no przecie na wyżynanie pozwalać, zabijanie całkiem niewinnych, na terroryzm i na wszystko to, co będzie rozgrzeszone pod znakiem tego dobrego, co przecie w imię pokoju to wszystko czyni. A przecież każdy rozum posiada i wyjątek poczynić tylko tu wypada, że jedni go maja normalnych rozmiarów a inni na ten przykład tu podany i tylko temu rozważaniu służący rozum ów wielkości muszki owocówki posiadają.
Rozum ten nijak użyć nie mogą, stad tez zapatrywania innych skorzy są za swoje traktować.
Wierzą przy tym niezbicie, iż to ich własne mądrości w pocie czoła i w kontemplacji jakowejś obmyślone i pewnikiem świat zbawią. Nic dobrego z tego nie przychodzi a zamęt tak poczyniony jeszcze większy zamęt rodzi a w konsekwencji do chaosu i nieuniknionego zepsucia prowadzić może.

O innej metodzie wojowania w naszych czasach też słów kilka wypada powiedzieć a jest ci ona ciekawsza , gdyż broni ci ona nie wymaga a ziemie przejąć pozwala ludzi zniewolić i ogłupić tak by święcie wierzyli ze ten, co to robi przecie dobrze chce dla nich i jeszcze mu dziękować wnet zaczną, bo ci on przecie dobroczyńca.
Cuda takowe czynić można na zasadzie „konia trojańskiego” gdy w kraju jakowym ( nazwy ci tu wymieniać nie trzeba) swych ludzi tacy mieć będą.

Ci to będą, co kraj zniszczą, przemysł wykończą ustawy takie porobią co nic się ci opłacać nie będzie a wszystko co byś zrobił, do ruiny cię doprowadzi niechybnie. Sąd w kraju takowym zawsze twojej winy dopatrzyć się chciał będzie ( bo przecie sąd najeźdźcy jest a nie twój i jemu a nie tobie służył będzie)

Gdy już najeźdźca tak mocny będzie że rząd w twoim kraju zacznie pełnić tedy i ukrywać się przestanie i oficjalnie rzekome dobro czynił dla twego narodu będzie.
Maszyny do pracy dostaniesz przemysł i fabryki budować zacznie, lecz czy to twoje będzie?

Płacił ty i twoje dzieci płacić za to będą i pracował dla najeźdźcy będziesz świadom tego, ze twój kraj już twoim krajem nie jest.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.