Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA żydowski globalista george soros spekulat walutowy, akcjonariusz unii wolności  fundacji batorego inicjator ruchu roszczeniowego żydów w POLSCE George Soros - globalnym konspiratorem finansowej dominacji żydowskiej? - z cyklu niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...

Soros - znany żydowski amerykański kombinator finansowy
Urodził się 12 stycznia 1930 roku w Budapeszcie w rodzinie węgierskich żydów. Jego ojciec był pisarzem piszącym w języku esperanto.
Po wojnie w 1946 r. uciekł ze znajdujących się pod sowiecką dominacją Węgier korzystając z uczestnictwa w kongresie młodych esperantystów. W Anglii, gdzie zamieszkał, ukończył w 1952 r. London School of Economics. Tu poznał twórczość filozofa Karla Poppera, która wywarła duży wpływ na jego poglądy. W 1956 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie współpracując z wspólnotą żydowską zaczął swą działalność na rynku kapitałowym. Zarobione pieniądze miały pozwolić mu zająć się filozofią, ale okazał się dużo lepszy od swoich żydowskich pobratymców. Zainwestował w śmiecie i niespodziewanie odniósł wielki sukces finansowy, kupując akcje tzw. śmieciowych przedsiębiorstw   zajmujących się utylizacją śmieci.
Mamy dowód, że Żydzi swoim szerokim nosem wyczują każdy śmierdzący interes:-)

Soros - spekulant walutowy
Sławę największego spekulanta przyniosła mu akcja przeciw angielskiemu funtowi szterlingowi. Uważając, że jest on przewartościowany, 22 września 1992 roku dokonał operacji przeciw tej walucie, która w efekcie zmusiła Bank Anglii do wycofania funta z europejskiego węża walutowego. Operacja ta przyniosła Sorosowi miliard dolarów zysku. Sorosa oskarżano także o wywołanie kryzysu finansowego w krajach azjatyckich w 1997 r. Sam Soros, który dorobił się miliardów na spekulacjach walutowych (w 2000 r. jego majątek był oceniany na 5 miliardów dolarów), przyznaje, że obecny system spekulacji finansowych szkodzi wielu krajom rozwijającym się. George Soros jest obecnie prezesem Soros Fund Management LCC, firmy zarządzającej prywatnymi inwestycjami, pełniącej rolę głównego doradcy Quantum Group of Funds, do której należy Quantum Fund, uważany przez lata za najskuteczniejszy fundusz inwestycyjny na świecie.

Soros filantrop
Działalność pseudo-filantropową Soros prowadzi od wielu lat. Pierwsza jego fundacja - Open Society Fund - powstała w 1979 roku w Nowym Jorku; kolejne - w 1984 roku na Węgrzech i w 1987 roku w ówczesnym Związku Radzieckim. 
W Polsce zza kulis kieruje żydowską Fundacja im. Stefana Batorego powstała w 1988 roku, którą tak chętnie odwiedzał Aleksander Kwasniewski.
George Soros jest również założycielem Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (Central European University) powstałego w 1992 roku w Budapeszcie. W sumie fundacje Sorosa działają w ponad 50 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i w Stanach Zjednoczonych, wspierając różnorodne inicjatywy edukacyjne i kulturalne, instytucje społeczeństwa otwartego. a także przedsięwzięcia związane z restrukturyzacją gospodarki.

Soros jako twórca ruchu roszczeniowego
George Soros jest jednym z filarów żydowskiego ruchu roszczeniowego, który chce wymusić od Polski 65 miliardów dolarów; jest on jednym z głównych żydowskich kontrolerów, niby liberalnej, partii Demokratycznej w USA. Natomiast żydowska kontrola partii Republikańskiej, opiera się na ideologii neokonserwatyzmu, stworzonej przez trockistów nawróconych na radykalny syjonizm, którym udało się zawrzeć sojusz z fundamentalistami protestanckimi, wierzącymi, że zwycięstwo Izraela nad Arabami jest koniecznym warunkiem powrotu Chrystusa na ziemię. W ten sposób, lobby Izraela w USA, w czasie wyborów, jest w sytuacji właściciela dwu ścigających się koni wyścigowych. Właściciel ten zawsze wygrywa, obojętnie który ze ścigających się koni pierwszy osiągnie metę.

Warto przypomnieć że Soros publicznie stwierdza, że używanie niemoralnych środków w interesach jest rzeczą normalną, ponieważ międzynarodowy rynek walutowy nie ma żadnych moralnych ograniczeń i każdy gracz na giełdzie, musi chcieć wygrać za wszelką cenę. Po zdobyciu miliardowej fortuny niemoralnymi sposobami, Soros ma ambicję brać udział w budowaniu i niszczeniu państw.

Soros wziął też udział w prywatyzacji Polski, gdzie sfinansował fundację Batorego, w której zatrudnił Jerzego Turowicza i innych luminarzy Unii Wolności. Fundacja Sorosa zapłaciła koszty nakręcenia filmu Sąsiedzi i w poczcie swoich dyrektorów ma Jana Tomasza Gross’a. autora oszczerczych książek, takich jak „Upiorna Dekada,” „Sąsiedzi” i „Strach,” które to książki są amunicją przeciwko Polsce żydowskiego ruchu roszczeniowego.

Krytycy Sortos’a spekulują, czy jest on „globalnym konspiratorem finansowej dominacji,” lub też że jest on „światowej skali złoczyńcą,” o wielkim sprycie, który wierny żydowskiej tradycji krytyki, uważa, że wartość Bush’a dla Żydów kończy się, zwłaszcza że przez swoje postępowanie Bush polaryzuje islam. Zarzuty te Soros podsumował w książce „The Age of Fallibility: Consequences of the War on Terror” (“Wiek Omylności: Skutki wojny przeciwko terrorowi”).

Ciekawe jest, że Soros uważa, że gospodarka amerykańska staje się niestabilna z powodu zbytniego zadłużenia, zwłaszcza z obliczu zbliżającego się krachu w budownictwie mieszkaniowym i przy spadku wartości nieruchomości: krach ten, według niego może nastąpić już w 2007 roku.  

Polaryzacja między partią Demokratyczną i partią Republikańską w USA jest Żydom potrzebna, żeby dokonywać mniej lub bardziej zakulisowego sterowania tymi partiami, zwłaszcza w sprawach Bliskiego Wschodu, przemysłu zbrojeniowego i płynnego paliwa.
 
Wśród listów do redakcji w The Wall Street Journal z 24go sierpnia, 2006, w rubryce pod tytułem: „Kult Sorosa: Nowa Polityka Zagraniczna” David Horowitz, (Republikanin) prezes fundacji „The David Horowitz Centum Wolności,” pyta: „Czy partia Demokratyczna (finansowana przez Sorosa) stała się kultem? Czy lewicowy miliarder George Soros jest guru (duchowym przywódcą) tego kultu?”

„Jeżeli są terroryści na świecie to dlatego, według Sorosa, że Bush spowodował ich istnienie w Iraku, na terenie Gazy, w Libanie, Afganistanie i Somalii.” Naturalnie Żydzi unikają wspominania faktu, że konflikt Żydów przeciwko Arabom, spowodował sytuację dzisiejszą na Bliskim Wschodzie. W tym żydowscy działacze republikańscy i demokratyczni nie różnią się.

Natomiast Żydzi i ich pomocnicy w partii Demokratycznej zgadzają się z opinią Sorosa co do neokonserwatywnego rządu Bush’a, że mówienie o wojnie przeciwko terrorowi szerzy fałszywą metaforę o „wojnie przeciwko terrorowi,” który to terror jest taktyką a nie stroną walczącą. Natomiast wielu Żydów-Demokratów nie zgadza się z Sorosem, że są różnice między Alkaidą, Hamas’em, Hezbollah, partyzantami sunnitów i milicją „Mehdi army” w Iraku, których autor piszący z „demokratycznego stanowiska” zalicza do „islamo-faszyzmu” i uważa, że wymuszanie z ludzi informacji jest konieczne dla bezpieczeństwa USA. Oburza się on na zdanie napisane przez Sorosa że :”Obecne kłopoty USA spowodowane są amerykańskim brakiem zrozumienia Bliskiego Wschodu.”

Soros chce, żeby w następnych wyborach wygrali Demokraci, ale żeby działali na korzyść Izraela, według „recepty Sorosa,” którą Soros opublikował w swojej nowej książce “Wiek Omylności: Skutki wojny przeciwko terrorowi.”

Strona profesora Iwo Cypriana Pogonowskiego

Podobne tematy znajdziesz w dziale tylko dla inteligentnych: 
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.