Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-06-2013

Warszawa - niekompetencja sędzi Anny Wielgolewskiej czy tortowy miernik wymiaru sprawiedliwości ?

W Sądzie Okręgowym w Warszawie w czasie posiedzenia w sprawie zdolności Czesława Kiszczaka do udziału w procesie w sprawie jego przyczynienia się do masakry na KWK „Wujek” doszło do protestu Zygmunta Miernika, który „potraktował” sędzię Annę Wielgolewską tortem. Jakie były motywy? Rozmowa NGO z protestującym.

NGO: Panie Zygmuncie, dzisiejsze informacje prezentowane PAP i TVN sprowadzają Pana protest z tortem na sprawie Kiszczaka do wybryku. Gazeta Wyborcza grzmi ustami sędziego Celeja z tegoż sądu o skandalu. Dziwię się, dlaczego nie reagowali wcześniej, widząc przed salą rozpraw Adama Słomkę, który znany jest z zakłócania porządku na salach sądowych – komentuje Marek Celej dla GW. Co Pan na to?

Zygmunt Miernik: Moja odporność wywodzi się od pał ZOMO. Przeżyłem więzienia komunistyczne to przeżyję i te jej poczwarki. W czasie Stanu Wojennego byłem jako działacz pierwszej Solidarności internowany. Wtedy miałem świadomość, że do Związku przyszło na rozkaz sporo elementu (agentów), który mieli za cel „rozrobienie” idei nakreślonych przez lidera KPN Leszka Moczulskiego w „Rewolucji bez rewolucji”, tj. na przykład wolnych związków zawodowych. Doradcy o zabarwieniu jak się okazało apologetów „ludzi honoru” uczynili Kiszczaka i Jaruzrelskiego twórcami rzekomej zmiany z 4 czerwca 1989 roku. „Świętuję wesoło” – acz przez łzy 4 czerwca ’89 – zgodnie z orędziem prezydenta Komorowskiego. Ja świętuję zmowę, a on … Ja pokazując, że się nie zgadzam z parodią i dyspozycyjnością sędziów III RP. Adam Słomka w styczniu 2012 roku dał przykład tego, że nie ma się czego bać. Nie boją się w Hiszpanii, Egipcie czy Syrii protestować przeciwko łamaniu zasad sprawiedliwości społecznej – ja też mogę domagać się realizacji art. 2 Konstytucji RP. Mi bliżej do pierwszej Solidarności, Solidarności Walczącej czy KPN.

NGO: Nie obawia się Pan represji, np. więzienia?

Zygmunt Miernik: Bądźmy poważni. Działałem w Hucie Katowice. Wtedy groziła nam śmierć. Dziś, gdy Kiszczak spokojnie może robić zakupy i remont domu letniskowego decyzja sędzi Anny Wielgolewskiej nie jest wyrazem jej niezawisłości, a politycznego zamówienia. Psychiatrzy mogli … co najwyżej … stwierdzić aspołeczne skrzywienie Kiszczaka – bo … jak można przeciwko Polakom kierować Polaków. Ale skoro można pobić ze skutkiem śmiertelnym strzelając – jak uznał w sprawie Wybrzeża ’70 ten sam warszawski sąd – to działa w oparach absurdu. Mój „artystyczny” performance – zresztą po zdjęciu „łańcucha” przez sędzię to demokratyczny protest. Prezydent Bush uchylił się przed butem, ale nikt logicznie myślący nie ścigał zbyt długo autora tamtego protestu.

NGO: Gazeta Wyborcza donosi, cyt. „(…) policjanci zaczęli spisywać dane fotoreporterów i kamerzystów, by w ten sposób zdobyć dowody ataku. Jak oświadczył nam jeden z policjantów, dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej sędzi prowadzi policja z komendy na warszawskiej Woli (…) Reporter „Gazety” był świadkiem, jak sędzia po umyciu się i przebraniu ordynowała, że należy zawiadomić policję i prokuraturę”. Boi się Pan?

Zygmunt Miernik: Policja na zlecenie sądu może sobie prowadzić co chce. Dla przykładu Leszek Moczulski ma od 14 lat proces lustracyjny. 29 czerwca nastąpi jego ponowna odsłona. Warszawscy, niezlustrowani sędziowie nie potrafią skończyć grillowania więźnia politycznego PRL, który siedział 7 lat. Za to Kiszczak z nieprawomocnym wyrokiem jest wolny … jak dewizowy emeryt z generalskiej emerytury i nie skazany. Zestawmy tysiące pokrzywdzonych i skazanych w Stanie Wojennym działaczy NSZZ „Solidarność”, NZS, KPN, FMW z procesami WRON, Wujka, Wybrzeża … No… skandal. Zaprzeczenie art. 2 i 19 Konstytucji RP. Z Rywinem, Sawicką, Muchą i całą zgnilizną efektów zmowy Okrągłego Stołu na torcie! Przepraszam na czele.

NGO: Część prawicowych publicystów zarzuca Panu przekroczenie w dzisiejszym proteście dobrego smaku …

Zygmunt Miernik: Nieco zapomniany i nieżyjący Stanisław Helski potraktował Jaruzelskiego cegłą. To był prezent od milionów zakrzyczanych ofiar PRL. Dziś korzystam z zachodnich wzorców. Sędzia nie jest nieomylną. Skoro mimo naszego protestu – mojej opinii w postaci tortu – wyrażonej w imieniu nowego środowiska Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI” sędzia-skandalistka zawiesza sprawę Kiszczaka … to znaczy, że nasz protest spłyca się i jak za komuny sprowadza się do powiedzenia „pluć, a ktoś udaje, że deszcz pada”.

Dziękuję za rozmowę.

Autor: Jan Akowski, Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

PS.

Skoro górnicy sami się wystrzelali, to tort sam się rzucił - utrzymuje Zygmunt Miernik, który w środę podczas procesu Czesława Kiszczaka obrzucił tortem sędzię. W piątek zgłosił się na policję w Będzinie (woj. śląskie). Ma usłyszeć zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Miernik skomentował również kondycję wymiaru sprawiedliwości: - Dość naigrywania się z prawa i z narodu polskiego. Tak skorumpowanych sądów, jak dziś, nie było nigdy, nawet za komunizmu. Chronienie przestępcy, który przyznał się do swojej winy, jest niepoważne. Nieukarane zbrodnie rodzą nowe zbrodnie.

Sąd nad sądem

Źródło: tvn24 Sąd nad sądem

Z jednej strony to tylko tort, z drugiej jednak mamy honor urażonego sędziego. Zniszczonym życiem setek tysięcy osób nikt się nie przejmuje...

Więcej:

Słomka: Na marginesie procesu Witolda Tomczaka
Adam Słomka nielegalnie aresztowany 8 maja podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie ponieważ chciał nagrywać przekręty sędziów
Słomka: Głęboki kryzys sądownictwa i sprawa B. Sawickiej to efekt braku dekomunizacji !
Adam Słomka zaprasza 24.IV.2013 g. 10.30  s.15 Sąd Rejonowy w Myślenicach będzie spektakl pt. KPN wynajmuje mafiosów z gangu "Krakowiaka" :-)))
Hańba! Zbrodniarze na wolności - Słomka do więzienia
Adam Słomka pozywa w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą - Kraków
Adam Słomka WNIOSEK O WYŁĄCZENIE KATOWICKICH SĘDZIÓW i ASESORÓW
Wniosek o zadośćuczynienie - prześladowanie działacza KPN Adama Słomka

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~theyrt
14-01-2014 / 21:59
dokładnie to sprzedajna baba . anna wielgolewska pseudo sędzia powinna dostać cegłą nie tortem korupcja korupcja łapówkarstwo
~histeria kołem się zatacza
10-06-2013 / 00:52
P. Miernik miał szczęście. Ta cegła i Jaruzelski to we Wrocławiu. A 3mumumu szczęście bo we Wrocławiu niedawno poseł, judoka, vce prezydent Wrocławia, prawnik zabił rękoma na śmierć niegrzecznego petenta ca co nie miał sprawy karnej. Od 1996r Sławomir Salomon jest żywcem we Wrocławskim mieszkaniu zamurowany a jego ojca zamordowano gdy ujawnił fałszerstwo i kradzieże mieszkań wrocławskiej bezpieki . Słowem Wrocław 2013 = Jedwabne 9 lipca 1941, Widać P0lska to legalne światowe centrum rasizmu i antysemityzmu. Brawo!!!! www.sztetl.org.pl/pl/article/jedwabne/13,miejsca-martyrologii/7738,j
~prawnik
09-06-2013 / 14:53
Ławy przysięgłych funkcjonowały tylko na ziemiach zaboru austriackiego, i tylko do wprowadzenia kodeksu postępowania karnego z 1932 na mocy rozporządzenia Prezydenta RP. Zatem II Rzeczpospolita w szczycie swego kwitnienia należycie oceniła nieprzydatność ławy przysięgłych, nieuku!
~ciociababcia
08-06-2013 / 17:50
Nagonka na Zygmunta Miernika trwa. Wypada mieć nadzieję, że za tortowy protest nie posadzą jeszcze cukiernika, mleczarza i krowy. Sławna „niezależność” Rzeczpospolitej okazuje się bezcenna. ----- www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/odezwal-sie-czerwony-telefon-w
~patriota
08-06-2013 / 14:35
RUCH BYŁYCH I PRZYSZŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH „NIEZŁOMNI” Warszawa, 6 czerwca 2013 r. KOMUNIKAT OBŁAWA III RP NA ZYGMUNTA MIERNIKA ! Biuro Prasowe RBiPWP „NIEZŁOMNI” informuje, że według rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowkiego trwa policyjna obława na autora wczorajszego protestu w gmachu Sądu Okręgowego w Warszawie Zygmunta Miernika. Jego protest miał na celu obronę art. 2 i 19 Konstytucji RP w związku ze skandalicznymi kolejnymi orzeczeniami warszawskich sądów w sprawach komunistycznych zbrodniarzy. Dzisiejsze stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa, podpisane przez jej przewodniczącego sędziego Antoniego Górskiego, podkreślające rzekomą niezależność sądownictwa jest sprzeczne z ogólnie znanymi i publicznymi przykładami kpin sądownictwa z podstawowych zasad demokratycznych oraz niezależności wymiaru sprawiedliwości. Domagamy się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Praw Człowieka, którego celem powinno być zajęcie stanowiska przez parlamentarzystów w sprawie uniewinnienia wszystkich komunistycznych zbrodniarzy od Wojciecha Jaruzelskiego, przez Stanisława Kociołka ... do „chorego psychicznie” mentora Okrągłego Stołu Czesława Kiszczaka. Protest Zygmunta Miernika nie może być rozpatrywany w kategoriach odpowiedzialności karnej albowiem każdy polski obywatel, który podejmuje działania przeciwko łamaniu Konstytucji RP (art. 2 i 19) działa w stanie wyższej konieczności. Jeśli wymiar sprawiedliwości oraz organa ścigania zajmują się tylko represjami wobec środowisk niepodległościowych – nie zauważając np. kolejnych afer i korupcji - to stawiają gremialnie tam, gdzie niegdyś stało ZOMO. Czas zakończyć z nawiązywaniem przez rozliczne instytucje państwowe do tradycji PRL. Warto – naszym zdaniem – nawiązać do standardów europejskich, demokratycznych i tych wypracowanych w czasach II RP. Domagamy się natychmiastowego zwolnienia z wszystkich funkcji publicznych wszystkich urzędników, którzy w czasach PRL zwalczali opozycję demokratyczną. Jednocześnie wobec obecnej parodii wymiaru sprawiedliwości żądamy wprowadzenia w postępowaniach karnych tzw. ław przysięgłych, które funkcjonowały również w II RP, a dziś są z powodzeniem stosowane chociażby w USA. Wzywamy patriotycznych parlamentarzystów, organizacje społeczne i polityczne obronie Zygmunta Miernika. Biuro Prasowe które stoją w opozycji do obozu postkomunistycznego do zorganizowania protestu w Przesyłamy do publikacji / przedruku (bezpłatnego) materiał red. Jana Akowskiego z Niezależnej Gazety Obywatelskiej w Bielsku - Białej (www.ngopole.pl) z autorem tortowego protestu dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie w sprawie Kiszczaka. Po wykorzystaniu prosimy o linki. www.ngopole.pl/2013/06/05/wywiad-ngotortowy-miernik-wymiaru-sprawied Kontakt z Zygmuntem Miernikiem, tel. 505 770 567