Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-04-2013

Solidarna Polska o zmianie konstytucji i likwidacji immunitetu

Solidarna Polska zwróciła się w środę do klubów parlamentarnych o poparcie zmiany konstytucji zmierzającej do likwidacji immunitetów; tego dnia SP ma przekazać klubom stosowny projekt. "Dość hipokryzji, zakłamania, dość robienia Polaków w konia" - mówił szef SP Zbigniew Ziobro. 

Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie Ziobro mówił o "projekcie zmiany konstytucji umożliwiającej likwidację immunitetów ws. kryminalnych i wykroczeniowych - w całości, bez znieczulenia i bez wątpliwości".
Projekt ten - zapowiedział - ma zostać wysłany do klubów parlamentarnych. SP chce zniesienia immunitetów posłów, senatorów, sędziów i prokuratorów. 

Lider SP odniósł się też do poselskiego projektu ws. immunitetów, którym w środę zająć się ma Sejm. Projekt umożliwia karanie za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania immunitetu parlamentarzystów, prokuratorów, prezesa IPN, RPD i GIODO. 

"Immunitet winien zostać zlikwidowany, to co dziś proponuje PO, to jest tylko i wyłącznie iluzja zmiany stanu rzeczy, który dziś mamy. To pozory. To tak naprawdę utrzymanie status quo" - ocenił Ziobro. "Dość hipokryzji, dość zakłamania, dość robienia Polaków w konia" - podkreślił 

Ziobro przekonywał, że Solidarna Polska, domagając się likwidacji immunitetów, realizuje obietnice premiera Donalda Tuska, prezydenta Bronisława Komorowskiego i PO. "Oni obiecywali to, co my dziś przedstawiamy" - ocenił. W tym kontekście lider SP powiedział o akcji PO "4 razy Tak" z 2005 roku; jednym z czterech postulatów w tej akcji była likwidacja immunitetu parlamentarzystów. 

Ziobro przekonywał, że likwidacja immunitetu nic nie kosztuje. "Damy szansę Donaldowi Tuskowi, PO i wszystkim klubom parlamentarnym, by pokazali, czy dalej uważają, że są równi i równiejsi w Polsce" - powiedział. 

Poseł SP Andrzej Romanek zastrzegł, że SP chce likwidacji immunitetu, ale opowiada się za "zachowaniem przywileju do prawa wolności słowa posła i senatora, jak i sędziego i prokuratora". Chodzi o to, jak tłumaczył, by nie byli oni "nękani z powodu oskarżeń prywatnych o zniesławienie lub zniewagę". 

Posłowie SP zapowiedzieli też, że będą głosować za skierowaniem do dalszych prac projektu, którym w środę zajmie się Sejm. 

Ziobro po raz pierwszy wystosował apel o zniesienie immunitetów pod koniec lipca ubiegłego roku; we wrześniu ponowił apel do szefów wszystkich ugrupowań parlamentarnych o poparcie zmian w konstytucji w celu zniesienia immunitetów. 

Zgodnie z art. 235 konstytucji, projekt o zmianie ustawy zasadniczej może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów (92), Senat lub prezydent. Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów (307) w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

za: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,17459,sp-o-zmianie-konstytucji-i-likwidacji-immunitetu.html

Więcej:
Niekonstytucyjna interpretacja prawa przez sędziów - bezprawny immunitet funkcjonariuszy władzy.
Lubelska gangrena - Bóg nie dał świni rogów bo by ludzi bodła, a immunitety sędziowie nadali sobie sami...
Immunitet jest reformowalny - Waldemar Korczyński
IMMUNITET DO POPRAWKI - DLACZEGO SĘDZIA NIE POWINIEN KRYĆ SIĘ ZA IMMUNITETEM cz.1
DYSKUSJA NAD IMMUNITETEM - Czy sitwa sama zrezygnuje z koryta i nahajki?
PETYCJA NA RZECZ POZBAWIENIA SĘDZIÓW I PROKURATORÓW IMMUNITETU
PONAD PRAWEM - chroni ich immunitet i układy - sędzia Zbigniew Jagielski w Tarnobrzegu, prokurator Anna Pałka Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie - zebrane przez czytelnika...
SN nie zgodzili się na zabranie immunitetu gliwickiemu sędziemu L. Guzy - współmordercy wielu niewinnych osób. Kolejny dowód istnienia mafijnej korporacji sądowej.
Sędziowski "immunitet na przekręty" zostanie znacznie ograniczony już w najbliższym czasie :-)))
WPADKI I PRZEKRĘTY nie tylko POSŁÓW - IMMUNITET - czyli co robić z pijanym i rozrabiającym posłem, sędzią, czy dyplomatą? ...
Immunitet - czyli brak odpowiedzialności za oszustwa dla zdziecinniałych urzędników państwowych.
WPADKI I PRZEKRĘTY nie tylko POSŁÓW - IMMUNITET - czyli co robić z pijanym i rozrabiającym posłem, sędzią, czy dyplomatą?

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
14-04-2013 / 00:31
Ten się śmieje jewrejski chujku "podredaktorze" "aferek prawka", kto się śmieje ostatni...Doktorowa, a obecnie jeszcze "przedszkolanka" na Sterniczej w Warszawie (kolejny jej i jej piotrusia przekręt) zaliczy dożywocie za zlecenie podpalenia Cecylii Niedzialkowskiej w Mińsku Mazowieckim w 1999, a to sie Danusko nie przedawnia..., a jeszcze "zyrafo" pamiętaj, ze zleciłaś poza podpaleniem samochodów madziarowej i mojego kilka jeszcze innych...trafi cię recydywka, a wcześniej szlag jak będziesz wpierdalała tyle prochów przed procesami ze mną... O "kawce z doktorowa" w 2006 wiedziało niewiele osób, więc mam cie gnoju!Zostałaś padlinio ludzka już sama, mąż - według mińskich prognoz - wydyma cię w ciągu najblizszych 3 miesiecy i rzuci jak niepotrzebną szmatę i tak juz z toba od miesięcy nie śpi bo jesteś dla niego za stara! A poza tym musi wprowadzić do kiedys twoich domów i mieszkań swoje córki, a trochę ich napłóodził . Wprawdzie jedna z nich na chwilę wyskoczyła do Anglii, ale wróci, a i z jedna trudno ci wytrzymać. Został ci tylko twój "bananek" piotruś specjalista od odkręcania liczników (tym razem gazowych) - tanio ci wyszły budyneczki na Drzeworytników i na Sterniczej (przedszkole) w Warszawie, ale i za to zapłacisz oszustko. O, przepraszam zapomniałem o tej kazirodczej obsmarkanej, no i o mojej drugiej - niestety jeszcze - żonie, która do ciebie biega...W każdym razie gratuluje szamba, które wkrótce zdzirio wypijesz!
~donek
12-04-2013 / 23:24
Dialog - Donek i Angela Donek: Angela, my podnieśliśmy wiek emerytalny naszym ludziom. Ty miałaś to też zrobić, a nie zrobiłaś! Angela: Zrezygnowałam, bo ze wschodu przyjechała do nas tania siła robocza. Donek: Ale obiecałaś! Angela: Obiecałam, ale to byłoby nielogiczne, bo dzięki tej sile roboczej nasi emeryci nic nie stracili. Donek: Przecież macie bezrobocie, a przyjmujecie innych do pracy? Angela: No tak, ale dzięki tej nowej sile roboczej, możemy spokojnie wypłacać wysokie zasiłki dla naszych bezrobotnych. A co tam u was? Donek: A u nas po staremu. Bezrobocie wzrosło - nie wiadomo dlaczego, młodzi nie chcą zakładać rodzin i mieć dzieci - nie wiadomo dlaczego. Ale szczęśliwie coraz więcej starców umiera w pracy. Dzięki temu nasza służba zdrowia może odsapnąć. Angela: To dobrze. To dobrze. Najważniejsze że kontrolujesz sytuację. I nie przejmuj się tym co ludzie mówią. W polityce już tak jest. Nie zawsze sondaże są na wysokim poziomie. Donek: Ale tobie słupki wzrosły. Angela: No tak. Wzrosły. Ale to dzięki nowej sile roboczej, rezygnacji z podwyższania wieku emerytalnego i z podwyżek zasiłków dla bezrobotnych. Donek: Też będę musiał coś wymyślić, bo niedługo wybory... Angela: To daj ludziom pracę! Przecież masz super głowę na karku! Donek: Ale jak? Angela: Jeśli zatrudnisz w administracji 100 tysięcy ludzi, to przybędzie100 tysięcy głosów i ubędzie 100 tysięcy między bezrobotnymi. To razem 200 tysięcy! A z ich rodzinami jeszcze więcej! Donek: Mamy obliczoną kasę i nie będę miał z czego im zapłacić. Angela: To ja ci pożyczę. Dzięki nowej, niemal darmowej sile roboczej kasy nam przybywa i mogę to zrobić na korzystnych warunkach – 10% w skali roku. Donek: Dzięki Angela. Na ciebie zawsze mogę liczyć! Angela: Bo mądrzy ludzie zawsze się dogadają. A ty naprawdę masz głowę na karku. U nas takiego nie ma! Donek: No a ty... Angela: Ja ci do pięt nie dorastam... Żebyś ty słyszał naszych obywateli... U nas wszyscy, Donek, cię chwalą! KURTYNA