Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 24-01-2011

Sąd o policjantach: Przestępstwo tak, kara nie...

PROSTO Z POLSKI TVN24 

Za rzekome robienie im zdjęć telefonem komórkowym, policjanci zwyzywali przypadkowego przechodnia, zamknęli go w radiowozie i straszyli prokuratorem. Prokurator się w tej sprawie pojawił, ale zajął się nie panem Godlewskim, a funkcjonariuszami. Efekt? Najpierw prokuratura, a potem sąd uznały, że działanie policjantów znamiona przestępstwa nosiło, ale kary im nie wymierzono. W czerwcu ub. roku Tomasz Godlewski został zatrzymany przez konińskich policjantów, bo podobno robił im zdjęcia na służbie. Funkcjonariusze zatrzymali go, wsadzili do radiowozu i zażądali, by pokazał im zawartość swojego telefonu komórkowego. Mężczyzna odmówił, policjanci zwyzywali go i straszyli prokuratorem.

Nerwowymi funkcjonariuszami zajęła się prokuratura, jednak po kilku miesiącach ją umorzyła, a teraz decyzję śledczych podtrzymał sąd.

Niski stopień szkodliwości

Andrzej Borkowski, sędzia Sądu Rejonowego w Koninie uznał, że to, co zrobili miejscowi policjanci, kara się nie należy. - Czynności wykonywane przez policjantów wypełniały znamiona przestępstwa, ale prokurator uznał, że działania te miały znikomy stopień społecznej szkodliwości - uzasadnił sędzia.

Podkreślał też, że gdyby funkcjonariusze zostali skazani, automatycznie straciliby pracę.

- Okazuje się, że tak naprawdę najważniejsze jest dobro policjantów, żeby im się nic nie stało – mówi pan Tomasz w reakcji na decyzję sądu.

Karą dla policjantów była rozmowa dyscyplinująca z komendantem i obcięcie premii. - Dla nas sprawa jest zamknięta - ucina Renata Purcel-Kalus z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Nikt nie przeprosił

Ale dla pana Tomasza sprawa cały czas jest otwarta, bo - jak mówi - ani komendant ani policjanci na koniec nie potrafili się nawet zachować. - Nikt mnie nawet nie przeprosił - podkreśla.

Policjanci nie wypowiadają się w całej sprawie. - Nie możemy zmuszać ich do takiej wypowiedzi - zastrzega Renata Purcel-Kalus, i stwierdza jednocześnie, że pan Tomasz został przeproszony, tyle że nie potrafi doprecyzować, w jaki sposób, bo nie była to forma pisemna.

Rzecznik KGP Mariusz Sokołowski poproszony przez reporterów "Prosto z Polski" o komentarz, przypomina, że umundurowanego policjanta w miejscu publicznym można nagrywać, fotografować, filmować i nikt nie potrzebuje na to jakiejkolwiek zgody.mac//gak

PS.

Na miejscu pokrzywdzonego złożyłbym apelację do sądu drugiej instancji, a po wyczepraniu drogi sądowej w Polsce do ETPCZ, gdzie żądałbym odszkodowania finansowego od państwa polskiego za bezprawne pozbawienie wolności. Sąd rejonowy i prokuratura działają w tym przypadku, nie w interesie obywatela, lecz funkcjonariuszy państwowych, którzy powinni w pierwszej kolejności przestrzegać prawa. Ci policjanci już dawno nie powinni służyć w policji. Gdzie są  ich przełożeni? Policjanci jako funkcjonariusze państwowi na służbie są chronieni przez prawo, a jak jest chroniony obywatel ponoć demokratycznego państwa prawnego? NIE JEST CHRONIONY !!! Panowie policjanci to przecież władza.  Mogą niewinnego człowieka wsadzić do radiowozu, pobić go, zastraszać, grozić, naruszać nietykalność osobistą, ograniczać wolność osobistą, bez podania podstawy prawnej, bo tak było w tej sytuacji. Złamanie prawa i swobód osobistych chronionych przez Konstytucję  to według polskich organów ochrony prawa jest czyn o niskiej szkodliwości społecznej. Obywatele naszego państwa coraz częściej mają prawo obawiać się nie tylko "stróżów porządku publicznego", ale także polskich sądów. Nie karząc sąd wpisał się w ochronę  bezkarności funkcjonariuszy i  tak naprawdę odmówił ochrony prawnej  obywatelowi. W świetle orzeczenia sądu rejonowego każdy przekraczający prędkość kierowca dopóki nie spowoduje wypadku może powiedzieć, iż jego czyn jest niskiej szkodliwości społecznej. Dokonując analizy czynu, co jest większym naruszeniem prawa: pozbawienie wolności jednostki bez podstawy prawnej, czy też przekroczenie prędkości bez skutku wypadkowego, odpowiem to pierwsze, bo godzi w istotę państwa prawnego, w którym prawo ma stwarzać poczucie bezpieczeństwa prawnego a instytucje państwowe, jak chociażby sąd i prokuratura, powinny gwarantować obywatelowi, iż prawo będzie przestrzegane  przez wszystkich. Równość wobec prawa polegać powinna na tym, iż wszystkich traktuje się jednakowo. Za naruszenie nietykalności osobistej policjantów prokuratorzy i sądy wsadzają do aresztów i to jest właściwe podejście, ale pytam dlaczego tych samych reguł prawnych nie stosuje się do policjantów naruszających bez podstawy prawnej, wolności osobistej obywatela. Może pan Sokołowski wypowie się na ten temat w imieniu KG Policji. Wyrok sądu rejonowego, tak naprawdę otwiera przed policjantami dalszą drogę do łamania prawa w poczuciu bezkarności i nie mówię tutaj o tych konkretnych policjantach związanych z tą sprawą ale o wszystkich potencjalnych przestępcach w mundurach a w szeregach policji nie jest ich mało. Nie chcę być złym prorokiem ale czasy Grzegorza Przemyka wracają, obserwując zachowanie policjantów, ich poczucie braku odpowiedzialności podczas podejmowania czynności służbowych. Boleję tylko, iż postawa państwa od tych czasów nic się nie zmieniła. Komunistyczna władza broniła swoich funkcjonariuszy, tak samo demokratyczne struktury jak się okazuje policyjnego  państwa chronią swoich funkcjonariuszy.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~trololololo
05-04-2013 / 22:38
Ja na miejscu pokrzywdzonego zobaczyłbym gdzie taki funkcjonariusz mieszka. Worek na głowę mały wpier..l tak żeby za bardzo nie uszkodzić ale żeby piesek zapamiętał. Później chodziłby jak w zegarku.
~Nara
30-04-2012 / 20:29
Pisze do czlowieka.Byl PRL a komuny nie bylo.Dopiero teraz zobaczymy co to jest komuna.
~Nara
30-04-2012 / 20:22
Polska obozem bez drutow.
~Marek777
26-03-2012 / 16:51
F A L A XXI wiek - satyra w sądzie Z uwagą przestudiowałem treści autoryzowanych materiałów. Wynika po analizie tych treści niezmiennie wspólny mianownik. To Jest NAZIZM w najczystszej postaci. Po 04 czerwiec 1989r odrodził się NAZIZM. Pod "przykrywką" rzekomo niszczenia komunizmu - patrz str. 2 dz. FAKT Nr 208/2011 - wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. NIEPOSPOLITA hołota uzbrojona w Immunitety prokuratorów i sędziów, z pomocą bandytów w policyjnych mundurach - całość da się określić mianem tępej zgrai MATOŁKÓW buduje swoją REPUBLIKĘ prywatny folwark - pensjonat ORZEŁ w Rzeczypospolitej Polskiej opanowanej epidemią syfilisu schizofrenii paranoidalnej pod okupacją dziczy magistrów prawa. Polska JEST JEDNA. Prawo JEST JEDNO. PRAWDA Materialna JEST JEDNA. Pozostaję wierny przysiędze : Służyć Polsce, Narodowi i LUDZIOM. PRAWDA, HONOR, WOLNOŚĆ. Po "Solidarności" pozostało 21 wyświechtanych do granic niemożliwości postulatów - frazesów NIE zrealizowanych do dnia dzisiejszego. Orzeł dostał koronę ale ma gołą DUPĘ. Ostał się "BOLEK" bez twarzy co pod przykrywką budowy II JAPONI zrobił balona z 40mln Polaków za co dostał NAGRODĘ nobla. Grzegorzu Michalski. PRAWDA ponad wszystko i TAK jest GÓRĄ. Dzicz magistrów prawa pozbawiona zasad etyczno-moralnych i logiki rozumowania to NAJWIĘKSZA kupa gnoju w Rzeczypospolitej Polskiej, której zdolności polegają NIE na Budowaniu przyszłości RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ i NARODU Polskiego a WRĘCZ przeciwnie na JEJ NISZCZENIU i nabijaniu własnej prywatnej kabzy. Stworzyli policyjno-prokuratorsko-sędziowsko-adwokacko-lekarskie perpetum mobile. Na co liczą? Liczą INSUNUACJĄ UROJEŃ WŁASNYCH na to samo, na co liczył Adolf H I T L E R - na CUD !? Got mit uns. To już bracia Polacy przerabiali. PRAWDA, HONOR, WOLNOŚĆ, RODZINA. DWUKROTNIE usiłowano mnie zamordować. Wsadzano do pierdla też dwukrotnie. Bandyci w policyjnych mundurach uczynili mnie kaleką. Doskonale, osobiście mnie znali. Napuszczani i podżegani przez prokuratorsko-sędziowski gatunek bydła z Koszalina, wspomagani solidarnością zawodową sitwy z Białogardu, Szczecinka, Kołobrzegu, Wałcza oraz Prokuratury i Sądu APELACYJNYCH ze Szczecina potraktowali mnie zgodnie z hitlerowsko-stalinowską precyzją. Głowa do góry. Jeszcze Polska NIE zginęła ...
~czesłąw45
26-03-2012 / 16:37
Jak klocki lego układa się kalejdoskopem wydarzeń obraz polskiego dziadostwa, chorego kraju i ludzi. Opanowanych epidemią syfilisu schizofrenii paranoidalnej. Przodują tu ludzie z pierwszych stron gazet. Słoma z butów wystaje. FATALNA pomyłka na Śląsku. Bandyci w policyjnych mundurach demolują dwa mieszkania, masakrują ludzi, by zaspokoić swoje bandyckie zwyczaje. Bo tak precyzyjnie rozpoznali „obiekt”. To NORMALKA. Przecież była już Magdalenka i skutki. Policyjna zgraja to zgraja przemądrzałych ignorantów. Mocnych w pysku i wspomaganych dla zacierania śladów i zastraszania zgrają prokuratorsko-sędziowskich wtórnych analfabetów ( tak to funkcjonuje w Koszalinie). Jakże prymitywny przekaz swoich* " DOSKONAŁYCH UMIEJĘTNOŚCI " demonstrują 40 mln Obywateli. Najzwyklejsze tradycyjne NIECHLUJSTWO. Na każdym kroku. W N I E tak odległej przeszłości mundur Polskiego żołnierza został ubabrany w Afganistanie z SUPER amerykańską "precyzją". Żołnierzy potraktowano jak najzwyklejszych bandytów. TVP dała pełny przekaz jak ich wyprowadzano z samolotu. Zgodnie ze słowami jakimi okrasił publicznie ich najwyższy przełożony minister MON - J. Szczygło. Potraktowano ich jak "barany". NIE jest żadną tajemnicą, że Polacy posiadają przydział w "sojuszu" jako "mięso armatnie". ZYSK - tyle zysku, co w pysku, czyli ochłapy. To poza granicami kraju. Ale tu w Polsce. Czym się popisujemy. Matactwem, krętactwem, kłamstwem i oszustwem. Panie Marek !!! To jeden wielki PIC ta Wolność, Niepodległość i DEMOKRACJA. Przecież to jest N A Z I Z M. Kłania się stary von Bismarck i jego pijana małpa z lusterkiem i brzytwą. Jeden R U T K O W S K I NIE wystarczy by obnażyć to D N O* i H I P O K R Y Z J Ę. Wzorem polskich miliarderów dla zdobycia środków na działalność wplątał się w "mętne sprawy". Wszyscy w Polsce doskonale wiedzą, że aby mieć miliony pierwszy milion trzeba ukraść. Dalej już z górki. Dlaczego zdarzyła się "FATALNA pomyłka". Z prostej przyczyny. W Policji Państwowej N I E W I E L E się zmieniło. Tylko mundury, samochody i szyld. Mentalność pozostała ta sama lub jest jeszcze gorzej. To zademonstrował Mariusz SOKOŁOWSKI fundując w "pyskówce" z RUTKOWSKIM 40 mln telewidzów swój wizerunek - gówniarza w mundurze. NIE pierwszy raz. No, cóż do policji przyjmuje się na kilogramy do roboty. Tam się rządzą swoimi prawami. Jak ogłosił „Bolek” T E R A POLSKA. Dziadowska. Skaczemy sobie do gardeł o pierdoły. Ktoś do czegoś NIE dorósł. * P R A W D A * H O N O R * W O L N O Ś Ć *
~January
13-01-2012 / 00:23
Raport Departamentu Stanu USA,wydawany co 2 lata,za 2006r.w opisie sytuacji z Polski zamieszczonej na 33stronach donosił m.in:,,W Polsce istnieją gangi prokuratorsko, sędziowsko,lekarsko,policyjno,dziennikarskie!!!Gangi te doprowadzają ludzi do skrajnych sytuacji!Albo mordują co zacniejszych Synów Narodu Polskiego,albo ich robią kalekami,albo też kalekami i dziadami,doprowadzajac ich do ruiny zarówno zdrowia,jak i materialnej!!!Parę tys. Polaków zostało zamordowanych w taki właśnie sposób,wcześniej grabiąc ich doszczętnie!!! takim przykładem może być Prof.A.Jarosz z Rzeszowa,twórca i rektor W.S.Z.im. Bł.Br. Markiewicza w Jarosławiu! W Kłodzisku k/ Wronek B.Dziubała został podstępnie również oskarżony o nie spłacenie kredytu,który już nie istniał i zlikwidowano Mu 2 gosp.rolne wraz z zawartością inwentarza!Ponadto miał firmę produkującą przetwory owocowe,które wysyłał również na Wshód! Podstępnie Go zamknięto,gdzie bito Go również i maltretowano!!!Teraz po wielu latach dalej Go straszą i nachodzą .Firmy nie ma już dawno a konto,którym się posługiwał nadal istnieje i na nim odbywa się handel bronią i amunicją!!! W Krakowie T.Chołda zapragnął przed kilkunastu laty coś działać na swoją rękę i założył firmę.W tym celu wynajął prywatny dom,który wymagał remontu,którego dokonał i zamierzał działać!Wówczas właściciel,jak się okazało żyd i zarazem adwokat zrobił Mu wymówienie!Chołda zażądał zwrotu nakładów!Wówczas tamten zaskarżył Go o pokrycie strat,bo miał firmę żydowska z Ameryki,która chciała jego lokal i poniósł straty! Sprawa ciągnęła się parę lat,że aż Chołda wyladował w więzieniu za koszty,które koleżanki adwokata żydówki, zasądzały Mu bezlitośnie!!! Walka o Chołdę była dobrze zorganizowana i przyniosła pewien skutek,bo ten żydowski złodziej dostał zasądzenie kosztów !!!Sprawa apelacyjna,którą wniósł tamten nie odbyła się bo prokurator wystraszył się kilkunastu osób,które chciały wejść na salę i cofnął odskarżenie !!! Z żydowstwem,to trzeba twardo i konsekwentnie.Po mojemu,to:W mordę i nożem,bo to są takie tchórze,że w obliczu strachu srają w gacie i to dosłownie i fizycvznie!!!Po prostu taką mają przypadłość rodową!!! !!!
~orto
29-01-2011 / 12:47
Policjanta w mundurze można fotografować a czy można pograniczników i celników na granicy? A na granicy w środku miasta, spacerując po mieście i robić z dużej odległości? A można nagrywać nauczycieli podczas lekcji i wysyłać na YT? Kto wie?
~babka
25-01-2011 / 18:13
Za nasze pieniążki tworzą nam tu państwo w państwie.
~brawo
25-01-2011 / 18:05
@artur Bardzo dobry artykul. Dobrze, ze ktos z autorytetem i tytulami naukowymi o tym wszystkim pisze. Uprzejmie prosze kontynuowac i dziekuje.
~artur
25-01-2011 / 17:24
Jeśli mi się wolno wtrącić. KIlka razy w życiu, na przestrzeni 12 lat odmówiłem przyjęcia mandatu, gdyż nie uważałem, że popełnilem wykroczenie. za każdym razem policjanci szli so sądu i łgali niestworzone rzeczy. trochę na ten temat pisze na swojej stronie www.prawonadrodze.org.pl I będę pisał co najmniej 2 teksty na miesiąc. Sporo wiem na temat tej sitwy policyjno-sądowej.