Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
12 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Kolejny dowód mafijnych układów sędziów szczecińskich - tajny proces generała policji Mieczysława Kluka i baronów paliwowych rozpocznie sie od początku i z odszkodowaniem.

Po trzech latach od rozpoczęcia, jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat będzie się toczył od nowa - postanowił dzisiaj Sąd Okręgowy w Szczecinie - tajny proces generała policji Mieczysława Kluka i baronów paliwowych, którzy mieli kupować od niego informacje dot. działań policji wobec gangsterów w białych kołnierzykach.

Chodzi o sprawę byłego szefa śląskiej policji i mafii paliwowej. Niecodzienna decyzja to efekt postanowienia, które miesiąc temu wydał Sąd Apelacyjny w Szczecinie. Orzekł wtedy, że proces trwa za długo i przyznał gen. Mieczysławowi K. 10 tys. zł. Takie rozstrzygnięcie, to świetny argument dla adwokatów, aby podważyć ewentualny wyrok w apelacji. Dlatego w poniedziałek sędziowie chcąc uniknąć takiego scenariusza zdecydowali, że proces zostanie powtórzony.

Nowy termin został wyznaczony na 14 stycznia.

Sędzia Elżbieta Zywar z Sądu Okręgowego w Szczecinie.
- Ponowny proces nie oznacza, że wszystkie dowody trzeba będzie przeprowadzać ponownie. Część z nich sąd może uznać za ujawnione. Np. zeznania świadków, którzy byli przesłuchani w trakcie pierwszego procesu. Strony postępowania mają jednak prawo zażądać ponownego przeprowadzenia tych dowodów. Jak będzie w praktyce dowiemy się już w trakcie rozpraw.

Proces toczył się od września 2006r. Po wielu perturbacjach zakończył się miesiąc temu. Prokurator zażądał dla oskarżonych od dwóch do 10 lat więzienia. Najwyższej kary chciał dla generała. Dzisiaj miały być kontynuowane mowy końcowe. Ale w międzyczasie sąd apelacyjny rozpatrzył skargę generała na przewlekłość procesu. 61-letni Mieczysław Kluk jest oskarżony o branie łapówek i dostarczanie mafii paliwowej tajnych dokumentów. Nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że padł ofiarą spisku policjantów. Zdaniem prokuratury dał się skorumpować i za przysługi przestępcom brał pieniądze. Co najmniej 250 tys. zł.
Razem z nim na ławie oskarżonych zasiada dwanaście osób. To dwaj oficerowie policji, szefowie szczecińskiej spółki BGM, biznesmeni i specjalista od podsłuchów.

Sprawa ma swój początek w Szczecinie, w siedzibie BGM. Jej wspólnicy są uważani za organizatorów handlu lewym paliwem w Polsce. W marcu 2001r. w teczce Jana B., współwłaściciela firmy policjanci znaleźli tajne dokumenty dotyczące walki z mafią paliwową. Według prokuratury kopie wydał Kluk ze swojej tajnej kancelarii. Gdy sprawa wyszła na jaw biznesmeni mieli próbować zatrzeć ślady.

Prokuraturze nie udało udowodnić, że generał dostał za tą przysługę pieniądze. Ma za to dowody, że wziął pieniądze za odstąpienie od kontroli cystern wiozących lewe paliwo oraz za pomoc w zwolnieniu zatrzymanego biznesmena.

Zagadkowe umorzenie długów rafinerii w Trzebini - Afera w ministerstwie? Idzie o 900 milionów


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.