Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA

Sołtysiak - poznański kameleon prawniczy, adwokat, rzeczoznawca, zarządca, pośrednik, biegły sądowy i kto wie co tam jeszcze... poszukujemy informacji o jego oszustwach.

List od czytelnika.

Pana Sołtysiaka, poznałem jako takiego, który uchodził za najlepszego prawnika w Poznaniu wszystkich innych traktował jako "głupców" . Dzięki takiej opinii miał mnóstwo klientów, tak więc prawdopodobnie wielu z nich, podobnie jak mnie oszukał.

Praca jego polegała na udzielaniu porad prawnych, prowadzeniu spraw karnych, cywilnych, unikał brania udziału w rozprawach sądowych jako pełnomocnik, twierdząc, że na to szkoda jego czasu, że woli pisać pozwy i pisma w swoim biurze. 
Dopiero później okazało się że nie miał aplikacji adwokackich. Za to w latach 1980 był już karany za przestępstwa, jak również w roku 2001 dopuścił się oszustwa z art. 286.
Sołtysiak -  podobno zawodowo był z SB prokuratorem, ale czy posiadał kwalifikacje i uprawnienia - to zostaje do sprawdzenia. 
Utrzymywał za to kontakty ze światem przestępczym, a nazwiska osób mogę podać w razie potrzeby. To oni mu przyprowadzali klientów. 

Jak wyglądała obsługa prawna Pana Sołtysiaka, niby najlepszego prawnika miasta Poznania?

Miał biuro porad prawnych, gdzie oszukiwał ludzi i zarabiał na tym kolosalne pieniądze. Pisma w sprawach sądowych były pisane przez Sołtysiaka tak, że każda sprawa była przegrana, a czasami nawet zachodziła jego współpraca pomiędzy pozwanym a powodem - tym sposobem podwójnie zarabiał. 
Mnie prowadził sprawę w Sądzie Okręgowym i Rejonowym którą przegrałem poniosłem stratę 200.000 zł, ale gdybym wygrał to musiałbym się z nim podzielić. 
Wielu klientów, którzy mu zaufali doprowadził do strat setek tysięcy złotych, utraty mieszkań, domów jednorodzinnych itp. Wspomnę jeszcze o oszustwach bankowych, wyłudzaniu kredytów i innych oszustw na tej płaszczyźnie. 
Jako rzeczoznawca majątkowy, zarządca i pośrednik nieruchomości, działając poprzez spółkę która w ogóle nie miała do tego uprawnień. Jak zaczęło być niebezpiecznie spółka została sprzedana i teraz Sołtysiak twierdzi,  że to nie nie on oszukiwał tylko spółka z o.o.
Dalej działa jako prawnik, rzeczoznawca, zarządca i pośrednik bez jakiejkolwiek pozwolenia na te działalności, a w dodatku jest biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. 

Szanowni Państwo
proszę o przesyłanie na adres stowarzyszenia SOPO informacji o oszustwach poznańskiego "kameleona prawnego" Sołtysiaka.
Prosimy też etycznych prawników poznańskich o pomoc w zlikwidowaniu jego działalności oraz wyciągnięcia konsekwencji karnych i skarbowych z tytułu oszukanych osób prowadzonego przez niego biura prawnego w tak oszukańczy sposób. 

Sympatyk Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich.

PRZEKRĘTY ADWOKATÓW :

Adwokaci - niby mecenasi? - chyba pseudo-sztuki prawniczej :-), a tak naprawdę to pasożyci w naszym społeczeństwie... z cyklu patologie organów (nie)sprawiedliwości.

BYSTRZONOWASKI JANUSZ - oszustwo adwokata z Tarnowa - spacjalisty w okradaniu staruszek

Jerzy Kawalec z Zespołu Adwokackiego nr 4 w Rzeszowie, ul Zamkowa 5.

Renata BŁUSZKOWSKA - mataczenie NACZELNEJ RADY ADWOKACKIEJ

Podobne artykuły znajdziesz w działach: 

 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
a dla inteligentnych:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~qzeoczn
22-08-2012 / 07:18
~Laurie
19-08-2012 / 12:49
می‌گه:سلام من تو تبادل لینکم یه نوشته اومده Warning: include_once(nav.php) [function.include-once]: fiaeld to open stream: No such file or directory in /home/emailgro/public_html/linkman/index.php on line 72Warning: include_once() [function.include]: Failed opening nav.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/emailgro/public_html/linkman/index.php on line 72بالای صفحه چکار باید کنم؟با تشکر