Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA RYKI TOMASZ WOLIŃSKI MATACZENIA ADWOKATA

Ryki - Adwokacka chałtura nie tylko w wykonaniu Tomasza Wolińskiego

Jakich mamy w Polsce adwokatów?
My wiemy - pazernych, leniwych, niedouczonych nieodpowiedzialnych.
Wynika to często z faktów, że nazbierają tyle spraw, nabiorą od łatwowiernych ludzi tyle kasy, że później doba to mało żeby wszystko dopracować i wyrobić się z terminami wniesienia pozwów, zażaleń, apelacji itp.
Tylko, że po zawaleniu sprawy nie szukają winy i błędów u siebie, ale u ludzi którzy zawierzyli im niejednokrotnie cały swój dorobek życia.

Poprawne sformułowanie apelacji to elementarz każdego adwokata czy radcy prawnego – uważa Grzegorz Szacoń, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinie.... a jednak Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 20 maja tego roku orzekł, że art. 3701 kodeksu postępowania cywilnego jest niezgodny z konstytucją (P 18/07). Stwierdził w nim, że przepis ten jest nadmierną sankcją procesową i że wzywanie do usunięcia braków formalnych apelacji konieczne jest także wtedy, gdy sporządził ją adwokat lub radca prawny.
Dlaczego TK popiera chałturę i nieodpowiedzialność? - zresztą nie tylko adwokatów ale i niejednokrotnie sędziów. Czy na zasadzie "kruk krukowi oka nie wydziobie"?

Nie sposób jednak nie wskazać na dwa aspekty sprawy, które orzeczenie Trybunału czynią w opinii części sędziów praktyków mocno kontrowersyjnym.
Po pierwsze: sformułowanie środka zaskarżenia, jakim jest apelacja, to adwokackie i radcowskie abecadło. Jest treścią egzaminu pisemnego aplikantów. Pominięcie przez autora apelacji jej elementarnego składnika oznacza źle wykonaną przez prawnika pracę. Zazwyczaj uniemożliwia to poznanie przedmiotu i zakresu zaskarżenia (tak m.in. uchwała SN z 22 sierpnia 2007 r., sygn. III CZP 77/07). Jak potraktujemy elektryka który zrobi nam niedziałającą instalację? - na pewno bardzo niegrzecznie....
Czy sędzia powinien być inspektorem nadzoru dla usługodawcy - adwokata?
Powstaje zatem pytanie: dlaczego TK pomaga bylejakości?
Jak ma konkurować na rynku prawniczym młody adwokat czy radca, jeśli nie rzetelnością treści pism i starannością ich formy?

Czy swoją praktykę ma zacząć od tworzenia typowej chałtury?

Po drugie: odrzucona apelacja i negatywnie zakończony dla strony proces z powodu błędu adwokata jest przesłanką jego odpowiedzialności odszkodowawczej wobec klienta. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, tak jak w typowym błędzie z zakresu pragmatyki zawodowej. Niezrozumiałe jest to, że sąd ma poprawiać podstawowe błędy pełnomocnika procesowego i chronić go przed tą najnormalniejszą sferą odpowiedzialności, której podlega każdy kwalifikowany, a nawet niekwalifikowany zawód. Przecież pełnomocnik procesowy wziął od klienta zapłatę za poprawność swoich czynności.

Jednak, jak klient ma udowodnić winę i błąd adwokata, kiedy z reguły sędzia w ramach wzajemnej solidarności zawodowej ochrania go?

Nagłaśniamy prostą sprawę - ustalenie ojcostwa i alimenty - którą miał załatwić adwokat Tomasz Woliński. Zażyczył sobie za to i dostał 700zł, jednak przez pół roku nie potrafił wykonać zleconej usługi do którego się zobowiązał zwodząc uczestniczkę i narażając ją na straty. Potrafił za to w prostacki sposób kłamać, że sprawa jest w sądzie ale zapomniał gdzie ją wysłał....
Adwokat T. Woliński jak się okazuje nie tylko ją oszukał.
Pani Elżbieta o nieetycznym postępowaniu adwokata zawiadomiła prokuraturę i Okręgową Radę Adwokacką.
Jak trudno udowodnić ewidentną winę adwokata w skorumpowanych układach wzajemnej zależności korporacji prawniczych świadczą fakty, że tą sprawę wielokrotnie umarzana i wznawiano.
Nasza redakcja została zaskoczona 10-stronnicowym kitem wiejskiego prokuratorka Mariusza Semeniuka z Łukowa, który usprawiedliwia po znajomości mataczenie lokalnego adwokata pomimo postawionych mu kilku zarzutów.

Adwokat w tym czasie zastrasza rodzinę p. Elżbiety...

adw.wolinski.prok.umorz.s1.jpg (88133 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s2.jpg (109311 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s3.jpg (181047 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s4.jpg (174113 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s5.jpg (183051 bytes)
adw.wolinski.prok.umorz.s6.jpg (176598 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s7.jpg (178648 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s8.jpg (176667 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s9.jpg (180992 bytes) adw.wolinski.prok.umorz.s10.jpg (152888 bytes)

P. Elżbieta zbierała "haki" na adwokata pisze skargę do do ministerstwa...

adw.wolinski.ministerst.skarga.s1.jpg (67269 bytes) adw.wolinski.ministerst.skarga.s2.jpg (93172 bytes)

... w którym jak zwykle urzędnicy nic nie robią i nic nie mogą zrobić a zwolnić też się nie chcą - paranoja.

Jednak po kolejnych zażaleniach p. Elżbieta w końcu wywalcza swoje. Sąd Dyscyplinarny Izby adwokackiej w Lublinie 27.02.2008r w końcu uznaje winę adwokata Tomasza Wolińskiego.
Jest to i dla nas duże zaskoczenie, ponieważ wiele razy przekonaliśmy się się, że ORA zwykle ma za zadanie obronę oszustów w togach. Czyżby tego wieśniaka postanowili poświęcić?

adw.wolinski.ora.orzecz.s1.jpg (68161 bytes) adw.wolinski.ora.orzecz.s2.jpg (110086 bytes) adw.wolinski.ora.orzecz.s3.jpg (118585 bytes) adw.wolinski.ora.orzecz.s4.jpg (118912 bytes) adw.wolinski.ora.orzecz.s5.jpg (30579 bytes)

Oczywiście, pozostały jeszcze do zaspokojenia roszczenia odszkodowawcze - tak tylko przypominamy pseudo-mecenasowi T. Wolińskiemu z Ryków.
Czy nas też będzie straszył? - jak chce żeby go bardziej ośmieszyć jego niekompetencję to może próbować :-)

Redakcja AP

LINKI do przekretów adwokackich.

Bochnia - Sąd Rejonowy - napaść na dziennikarza AP przez adwokata Andrzeja Kosturka.

Bystrzonowski Janusz adwokat tarnowski i jego przekręt - jak z lokatora stać się właścicielem mieszkania.

Mecenas Jan Daszko z Koszalina - tylko nieudolny, czy od dawna skorumpowany?

ZAWIADOMIENIE O PRAWDOPODOBIEŃSTWIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA przez adwokata Jana Jerzego Wtulicha z Mławy i reszty tego badziewia bezprawia...

Adwokat z urzędu - to takie mniej niż zero. Na pewno nie pomoże, najczęściej zaszkodzi. Czy Rady Adwokackie zaczną eliminować ze swej korporacji "czarne owce palestry"? Piotr Ochałek i Adam Klinczak Nowy Sącz oraz inni barani podkarpaccy...

DZIAłDOWSKI adwokat Jan Jerzy Wtulicha z Mławy - tylko wykidajło?

i reszta tego badziewia...

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jan
11-08-2015 / 15:57
Uwaga !!! Tomasz Woliński adwokat - oszust - naciągacz - złodziej, nie angażujacy sie w sprawy klientów. Najwazniejsze dla niego było wziąć pieniądze. Napisał zażalenie ale na sprawie już się nie pojawił przez co zdjęty został dozór, nie odbierał telefonów i nie zrobił nic. To oszust a nie adwokat. Uważajcie na niego i jego żonę M.
~maxel
06-03-2013 / 17:29
jakis czas temu pan wolinski prowadzil moja sprawe o alimentu ktora zreszta dzieki jego niechlujstu przegralem ,byl tak bezczelny ze nawet nie raczyl odbierac telefonow nie zjawial sie na wyznaczone sprawy bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia zawsze byly jakies ale ktorych nie potrafil uzasadnic poprostu przestrzegam wszystkich przed adwokatem wolinskim to nie adwokat ale lowca naiwniakow co mozna oskubac ich z kasy a nie zrobic nic porostu to jest oszust a nie adwokat
~Uwaga na Ryki
16-01-2013 / 11:44
Tajemnicą Poliszynela jest, czemu pan T.W. może sobie pozwalać na niechlujstwa; wszystkie niedopatrzenia ujdą mu na sucho, ponieważ to właśnie jego nazwisko, a raczej wpłata na jego konto jest nawet nie gwarancją, a podstatwowym warunkiem, by jego serdeczna przyjaciółka, sędzina w R. nie wsadziła kogoś do ZK olewając autorytety takich instytucji jak Sąd Najwyższy, czy nagminnie łamiąc zasady I KZP.
~Gość
16-05-2012 / 11:22
Uważajcie na adwokata z Ryk Tomasza Wolińskiego, to oszust. Nas też oszukał, wziął pieniądze i palcem w bucie nie kiwnął. Zwodził nas przez wiele miesięcy, nie odbierał telefonów i nie otworzył drzwi, kiedy przyjechaliśmy do jego kancelarii. Za każdym razem mówił nam co innego. To oszust, a nie uczciwy adwokat.