Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Adwokat Andrzej Krygier z Iławy kłamcą lustracyjnym.
za Nowym Kurierem Iławskim

Andrzej Krygier z Iławy, mecenas z wieloletnim stażem, stracił prawo wykonywania zawodu. Sądy wszystkich instancji uznały go za kłamcę lustracyjnego. Choć orzeczenia w jego sprawie nabrały prawomocności już ponad rok temu, Krygier nadal czynnie występował jako adwokat (!) – w tym m.in. bez rezultatu bronił skazanego burmistrza Iławy Jarosława M. (SLD)

Pięć lat temu rozpoczęcie lustracji sędziów, prokuratorów i adwokatów oznaczało próbę odbudowy zaufania społeczeństwa do wymiaru sprawiedliwości. Wyrzuceni z branży mieli zostać ci, którzy współpracowali z organami bezpieczeństwa PRL. Środowisko prawników poszło na „pierwszy ogień” dlatego, że – w przeciwieństwie do polityków – nigdy nie podlegało i nadal nie podlega ocenie wyborców.

Oświadczeniem lustracyjnym adwokata Andrzeja Krygiera z Iławy, w którym zaświadczał swoją czystość, już na początku 2001 roku zainteresował się Rzecznik Interesu Publicznego w Warszawie. Zarzucił Krygierowi podanie nieprawdy i skierował w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Sąd Lustracyjny w Warszawie (pierwsza instancja) 25 kwietnia 2002 roku uznał, iż Andrzej Krygier zataił fakt swojej współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL.
Krygier walczył dalej, odwoływał się. Niespełna rok później, w marcu 2003 roku, orzeczenie o kłamstwie lustracyjnym podtrzymał w mocy stołeczny Sąd Apelacyjny (II instancja). Wreszcie 6 października 2003 roku Sąd Najwyższy uznał kasację wniesioną przez Krygiera za „oczywiście bezzasadną”.
– Już od momentu podtrzymania werdyktu w drugiej instancji, a więc od 5 marca 2003 roku, Andrzej Krygier nie powinien wykonywać zawodu adwokata – powiedział nam Jerzy Lesiński, dyrektor biura Rzecznika Interesu Publicznego w Warszawie. – W małych środowiskach trudniej jest jednak przezwyciężyć stare przyzwyczajenia.

Nie wiadomo, dlaczego Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie zwlekała aż do 30 kwietnia tego roku (ponad rok!) z wykreśleniem Krygiera z listy adwokatów. 
Dziekan rady, mecenas Andrzej Kozielski (również z Iławy), pomimo naszych kilku prób skontaktowania się nie znalazł czasu, by z nami na ten temat porozmawiać.
Główny zainteresowany, już były mecenas Andrzej Krygier, uparcie przekonuje, że z zawodu odchodzi... z własnej woli.

Andrzej Krygier bez rezultatu bronił skazanego Jarosława M., burmistrza Iławy. Sam także nie zdołał się obronić i stracił prawo wykonywania zawodu. Dlaczego jednak Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie zwlekała ponad rok z wykreśleniem Krygiera z listy adwokatów? Nie wiadomo, bo dziekan rady Andrzej Kozielski nie znalazł czasu na rozmawę.

JAROSŁAW SYNOWIEC

Nie jest to jedyny przykład składania fałszywych oświadczeń przez adwokata. 
Podobnie jak Andrzej Krygier z Iławy, poświadczenia nieprawdy dopuścili się adwokaci z Rzeszowa Grzegorz  Baran i Jerzy Kawalec. Żaden nie poniósł konsekwencji karnych. Cóż, prawnicy już dawno załatwili sobie brak odpowiedzialności za wszelkie przekręty. Widocznie nie dorośli do odpowiedzialności...
Oczekuje na dalsze informacje o nieuczciwych prawnikach.    
 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~luc
13-09-2016 / 21:15
Douche à affusion: l'effet relaxant et reposant d'une fine pulvérisation d'eau de mer chaude riche en minéraux. Douche à jet: tonifiant et raffermissant, il combat efficacement la cellulite. L'effet physique est accentué par la forte teneur en sel présente l'eau de mer. [URL=la-balneotherapie.fr/definition-balneo/]balnéothérapie[/URL]
~demokracja
09-12-2011 / 11:16
Tak potwierdzam to miałem dwie sprawy cywilne w których brał udział ten kłamca,na jednej ze spraw wskazałem dla sędziny że prawo przed sadem reprezentuje przestępca,ale ona nic nie zrobiła w tej sprawie.Widać dobrze ma się sądownictwo w Polsce niewygodne sprawy szybciutko są zacierane a sędzia w tym przypadku wspięła się na stanowisko prezesa sądu.Czy tak powinno być w demokratycznym kraju?