Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Komanda śmierci w „polskich” aresztach? Akcje w obronie prześladowanych Krystyny i Janusza Górzyńskich!!!

„..Są ludzie, którzy całkowicie zniszczyli w sobie pragnienie prawdy i gotowość do kochania. Ludzie, w których wszystko stało się kłamstwem; ludzie, którzy żyli w nienawiści i podeptali w sobie miłość. Jest to straszna perspektywa, ale w niektórych postaciach naszej historii można odnaleźć w sposób przerażający postawy tego rodzaju. Takich ludzi już nie można uleczyć, a zniszczenie dobra jest nieodwołalne: to jest to, na co wskazuje słowo piekło...BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALV - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Na forach wrze od spraw, jakie pasjonują dziś Polaków. Jedną z najważniejszych jest sprawa morderstwa sejmo-sądowego na pośle Łyżwińskim.
Stąd warto przytoczyć pytanie jakie postawiono byłemu posłowi Samoobrony, a potem niezależnemu, bez klubu, znanego z ostrych wystąpień i ścigania afer.
Pytanie do Posła Z. Nowaka; czy zamierza Pan, jeśli nie procesowo, to choć moralnie zająć się sprawą morderstwa parlamentarno-sądowego na osobie posła Łyżwińskiego?
http://www.aferyibezprawie. org/index.php?menu=newsout&id= 2112
/ index2.php?p=teksty/show& dzial=prawo&id=3300
Nie ulega kwestii, że nie tylko sądy, ale także Parlamenty mają obowiązek przestrzegać zasad polskiej procedury karnej. Skoro KPK mówi, że organy procesowe muszą działać wszechstronnie, kompetentnie i badać wszystkie okoliczności w przedmiocie zastosowania aresztowania, a więc prawdopodobieństwo popełnienia czynu, a także sytuację ekonomiczną i zdrowotną "podejrzanego", to znaczy, że Sejmici i togowcy niedopełniając swych obowiązków zabili posła Łyżwińskiego!
Czy zatem zamierza Pan się jakoś zwrócić z apelem - może także i inni ludzie dobrej woli - w kwestii zachowania tych niedouczonych i stronniczych "morderców"???
Dobrze by było, aby ci Panowie "już więcej nikogo nie zabili".

Ciekawe co zrobi Nowak i czy znajdą się osoby, które w kontekście okrutnej polityki aresztowej w Polsce zajmą się tą sprawą na poważnie?
Może wielcy etycy z Radia Maryja, Naszego Dziennika, lub Niedzieli zabiorą głos w tej bulwersującej sprawie?

Wielu forumowiczów twierdzi, że sprawa Łyżwińskiego, to mord w białych rękawiczkach. My nie będziemy na razie zabierać głosu w sprawie, ale bacznie będziemy się przyglądać kwestii dyskusji w tej sprawie.
W końcu vox populi vox Dei, a więc niech lud przemówi w tej sprawie!

Póki co także proponujemy dyskusję nad stanem wymiaru sprawiedliwości. Czy Naród Polski zechce powołania Komisji Mazura bis ds spisku i nadużyć w wymiarze sprawiedliwości???
Zmiany nie następują nigdy same, zaś sprawa Górzyńskich pokazuje, że gestapo w Polsce nie śpi, lecz działa niczym Pinkertonowie

"Gestapo to określony typ mentalności..."

Czym to się różni od czasów Bieruta i NKWD? « Dziennik gajowego ...
Żądamy natychmiastowego uwolnienia Janusza Górzyńskiego ! ! !


Czy w aresztach są komanda śmierci?

Polski areszt nie jest bezpiecznym miejscem. Pisał o tym w Salonie Paweł Burdzy w tekście Powiesił się, bo był w jedynce. W kilka dni po wygaśnięciu gorącej dyskusji wokół notki nadeszła wiadomość, że w areszcie w Gdańsku zmarł Artur Zirajewski.

Minister Sprawiedliwości, razem z prowadzącymi śledztwo w tej sprawie prokuratorami, poinformował dość szybko, że bezpośrednią przyczyną śmierci Zirajewskiego był zator płucny spowodowany najprawdopodobniej niewłaściwym leczeniem, tj. niepodawaniem choremu leków przeciwzakrzepowych.

Informacja ta powinna wzbudzać przerażenie. Czy w polskich aresztach mordują ludzi? Dlaczego wyjaśnienia władz więziennych i prokuratorów są dalekie od satysfakcjonujących? Przypomnijmy kilka kontrowersyjnych spraw.


Niejasne okoliczności śmierci zabójców Olewnika

W więzieniach miały miejsce 3 domniemane samobójstwa morderców Krzysztofa Olewnika. Zginęli przez powieszenie: Wojciech Franiewski szef gangu porywaczy /18 czerwca 2007 r. przed procesem/, Sławomir Kościuk, prawa ręka Franiewskiego /w kwietniu 2008 r., kilka dni po procesie, w którym został skazany na dożywocie/, Robert Pazik /19 stycznia 2009 r./.

W lipcu 2009 r. na drzewie powiesił się strażnik Mariusz K., który miał służbę latem 2007 r., wtedy, gdy w areszcie powiesił się Wojciech Franiewski. 18 czerwca 2007 r. miał nocną zmianę i odpowiadał za pilnowanie m.in. celi Franiewskiego. Właśnie tego wieczoru Franiewski targnął się na życie, wieszając się na elastycznym bandażu przyczepionym do kraty. Przesłuchani później strażnicy twierdzili, że nie zauważyli niczego podejrzanego.

Z informacji "Rz" wynika, że strażnik Mariusz K. krótko przed śmiercią został przesłuchany przez ostrołęcką prokuraturę, która bada tajemnicze samobójstwa porywaczy Olewnika. Śledczy nie postawili mu zarzutów.

Wojciech Franiewski, od którego zgonu zaczęła się czarna seria w sprawie Olewnika, powiesił się jeszcze przed procesem porywaczy. Bał się o życie. Pół roku przed śmiercią pisał do sądu: "Boję się, że znajdą mnie powieszonego w celi" ("Rz" pisała o tym w kwietniu 2008 r.). W organizmie Franiewskiego znaleziono po śmierci środki odurzające.

Gdańska prokuratura sprawdziła notatnik Wojciecha Franiewskiego. W zapiskach śledczy znaleźli numer byłego policjanta Wojciecha Derlatki. Prokuratorzy odkryli, że jest on bratem Andrzeja Derlatki, byłego wiceszefa Agencji Wywiadu w rządzie SLD. Ówcześnie szefem zarządu wywiadu UOP był Zbigniew Siemiątkowski.

W kwietniu 2008 r., tuż po wyroku w celi znaleziono powieszonego Sławomira Kościuka - prawą rękę herszta. Jego śmierć budzi najwięcej wątpliwości. Pod kolanami i na rękach miał sińce. Kościuk poszedł na współpracę z prokuraturą i kiedy usłyszał wyrok dożywocia, czuł się wystawiony do wiatru.

Wisiał na prześcieradle w kąciku sanitarnym celi. Śledztwo nie wyjaśniło do tej pory, jak zginął. Prokuratorzy nie wiedzą, czy w chwili śmierci był pod wpływem środków odurzających lub substancji trujących. Wstępna opinia toksykologiczna była niejednoznaczna. Nie wiadomo też, jak powstały sińce pod kolanami i na rękach, które - według informacji "Rz" - były na ciele Kościuka.

W lipcu prokuratura poinformowała, że Kościuk przyjmował leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne, które miały zapobiegać myślom samobójczym i depresji, ale mógł się targnąć na życie. W chwili śmierci nie był pod wpływem alkoholu, narkotyków i trucizn.

Później jednak śledczy doszli do wniosku, że niezbędne są dodatkowe ekspertyzy. Z informacji "Rz" wynika, że mają dotyczyć m.in. kwestii związanych z przyjmowaniem leków.

Trzecim porywaczem, który wybrał śmierć, był Robert Pazik. Krótko przed tym, jak znaleziono go martwego w celi, powiedział współwięźniowi: - W tej sprawie będzie jeszcze trzeci trup. Kilka dni potem już nie żył.

Robert Pazik powiesił się w celi płockiego więzienia 19 stycznia br. Śmierć Pazika doprowadziła m.in. do dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a także szefa więziennictwa.

W Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce toczyło się śledztwo ws. okoliczności samobójstw Roberta Pazika i Sławomira Kościuka. Kościuk, którego zeznania ze śledztwa i procesu pogrążyły kompanów, liczył na nagrodę za to w formie łagodniejszej kary. Pazik powiesił się w kąciku sanitarnym celi, gdy miał zeznawać w innej sprawie jako świadek przed innym sądem.

Prokuratura informowała, że do maja 2009 r. miała być gotowa ekspertyza przyczyn śmierci Kościuka. - Przygotuje ją zespół biegłych z toksykologiem i specjalistą medycyny sądowej - mówił Andrzej Rycharski z prokuratury w Ostrołęce. Wciąż badane są także okoliczności śmierci Pazika. Prokuratorzy wykluczyli już, by ktoś ułatwił mu samobójstwo. Sprawę zgonu Wojciecha Franiewskiego umorzono.

W czerwcu 2009 r. poinformowano, że śledczy z Ostrołęki mają już wyniki badań toksykologicznych, z których wynika, że porywacz i zabójca Olewnika - Robert Pazik nie został ani otruty, ani nie był pod wpływem leków czy narkotyków.

Wcześniej biegli stwierdzili, że śmierć Roberta Pazika nastąpiła w wyniku powieszenia, w czym także nie miały udziału osoby trzecie. Nadal badano jednak czy wcześniej nie podano mu trucizny lub leków psychotropowych.

Prokuratorzy nadal czekają na opinię toksykologiczną drugiego z zabójców Olewnika - Sławomira Kościuka.

Żródła:
http://www.rp.pl/artykul/ 265085,336027_Tajemnicze_ samobojstwo_straznika.html
http://www.rp.pl/artykul/ 265085,366885_Czy_Franiewski_ znal_brata_bylego_wiceszefa_ AW_.html
http://www.rp.pl/artykul/ 265085,344134_Dlaczego_zginal_ straznik.html
http://www.rp.pl/artykul/ 265085,317682_Zabojca_ Olewnika_nie_zostal_otruty. html
http://www.rp.pl/artykul/ 265085,298292_Ekspertyza_o_ samobojstwach_do_konca_maja. html

Śmierć Andrzeja L.

Podaję in extenso za Latkowskim:

"Rano w areszcie (29 września 2009 r.) na warszawskim Mokotowie powiesił się Andrzej L., który przebywał tam od 18 września - poinformowała rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa. Jak powiedziała, aresztant pozostawał do dyspozycji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie m.in. w związku z porwaniem.

- Powiesił się dzisiaj w dwuosobowej celi. Oddziałowy znalazł go wiszącego o 6.30, chociaż po piątej, kontrolując celę, jeszcze go widział. Drugi osadzony w tym czasie spał - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że samobójca wielokrotnie przebywał w zakładach karnych."

Tyle PAP.

Andrzej L., ksywa Rygus to najważniejszy świadek w sprawie porwania i zabójstwa Piotra Głowali, nadano mu status świadka koronnego. Stracił go ostatnio. Jak wcześniej pisaliśmy z Piotrem Pytlakowskim w "Polityce", będąc świadkiem koronnym Andrzej L, ps. Rygus, zniknął bez śladu. To on najpierw w 2007 r. przyznał się do udziału w porwaniu Piotra Głowali, a po jakimś czasie i po licznych przesłuchaniach przypomniał sobie, że stało się to na zlecenia Janusza G. i Janusza Lazarowicza. Wiarygodność tego świadka od początku była wątpliwa, o czym prokuraturę informowali m. in. policjanci. Sąd początkowo nie poparł wniosku prokuratury o nadanie mu statusu świadka koronnego, zgodę wyraził w drugim podejściu. Okazało się, że Rygus, któremu w zamian za zeznania zapewniono bezkarność, nie zaprzestał przestępczej działalności w zorganizowanej grupie zbrojnej. Kiedy jego czyny wyszły na jaw, uciekł.

Chociaż od ujawnienia przez "Politykę" miejsca (RPA) w którym ukrywa się ścigany europejskim nakazem aresztowania Janusz Lazarowicz, minęło już wiele miesięcy, prokuratura nadal nie wystąpiła o jego ekstradycję. Lazarowicz, były prezes XIV NFI i bankowiec związany z Reiffeisen Bank Polska, jest podejrzany o podżeganie do zabójstwa gracza giełdowego Piotra Głowali. Zarzut zlecenia zabójstwa postawiono Januszowi G., ps. Graf - znajomemu Lazarowicza. Głowala, według prokuratury, został zamordowany ponieważ w imieniu byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka domagał się od Lazarowicza spłaty rzekomego długu jaki ten miał mieć wobec Wieczerzaka. Lazarowicz podczas odbytej w RPA rozmowy z reporterami "Polityki" oświadczył, że jest niewinny, z zabójstwem Głowali nie ma nic wspólnego. Ukrywa się w RPA, bowiem chociaż jest pewien, że proces sądowy oczyścił by go całkowicie, obawia się aresztowania i długotrwałego pobytu za kratami bez wyroku. Jego zdaniem prokuratura w tej sprawie błądzi, bo przyjmuje za dobrą monetę zeznania niewiarygodnych świadków. Kilkakrotnie za pośrednictwem swoich adwokatów zwracał się do prokuratorów, aby przesłuchali go w RPA, ale odzewu nie było.

Co oznacza samobójstwo Andrzeja L. dla sprawy? Zeznania jakimi obciążył innych prokurator będzie mógł schować na dnie swojej szafy, bo mają małą wartość. Prawdopodobnie to właśnie kłopoty z Andrzejem L., ps. Rygus są powodem dla którego prokuratura zaprzestała starań o schwytanie poszukiwanego Janusza Lazarowicza. Cała ta sprawa pachnie kolejną kompromitacją polskich organów ścigania.

Nagła śmierć Zirajewskiego

Wiadomo już, że Zirajewski umarł śmiercią nagłą na oddziale szpitalnym w areszcie w Gdańsku.

Powszechna jest opinia, że jego zeznania nie miały znaczącej wartości dowodowej w śledztwie dotyczącym zabójstwa generała Marka Papały. Dobitnie uzasadnił to amerykański sędzia Arlander Keys odmawiając ekstradycji Mazura na podstawie materiału dowodowego, składającego się głównie z zeznań gangstera /popatrz tutaj u Faxe/.

Rodzą się w związku z tym spekulacje, komu mogło zależeć na śmierci gangstera-zabójcy.

Ciekawy jest w tym kontekście następujący wywiad:

Rozmowa z Dorotą Kowalską dla Polska The Times, nr 3(676), 5.01.2010 /fragment/

- Więc komu zagrażał Artur Zirajewski?

- Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Ale na pewno ludziom, którzy przez tyle lat tak nieudolnie prowadzili śledztwo w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały. Nikt oprócz nich nie wie, z kim konfrontowali Zirajewskiego, jak rozmawiali z nim samym. Ale Zirajewskiemu nikt już teraz nie zada niewygodnych pytań. Proszę także pamiętać, że Artur Zirajewski brał udział także w innym procesie o zabójstwo, w które zamieszany był świat przestępczy. Może więc nie chodzi o Marka Papałę, ale o tamtą sprawę.

Wywiad przytoczył w całości na swoim blogu Sylwester Latkowski.

Pod wywiadem znajduje się ciekawy komentarz:

Kto wierzył kłamcy?

Autor: biesio

Po pierwsze: A. Zirajewski powinien być skazany na dożywotnie pozbawienie wolności,

Po drugie:Prokuratura z A. Zirajewskim nigdy nie powinna iść na jakikolwiek układ, wyrok 15 lat pozbawienia wolności w zamian za współpracę m.in. w sprawie zabójstwa gen. M. Papały pozostawiam bez komentarza...

Po trzecie: A. Zirajewski wiedział o zabójstwie gen. M. Papały tyle co ja o lotach kosmicznych na Marsa,

Po czwarte: Nie ma żadnych wątpliwości co do wartości zeznań złożonych przez A. Zirajewskiego- nie przedstawiały i nie przedstawiają żadnej wartości, są po prostu "stekiem kłamstw i bzdur",

Po piąte:A.Zieliński i R.Bugucki nie zostaną skazani, a E. Mazur nie zostanie wydany Polsce,

Po szóste: taki stan byłby również wtedy gdyby A. Zirajewski żył,

Po siódme: Dwunasty rok prowadzenia postępowania przygotowawczego nie odpowiedział jak do tej pory na pytanie o motyw zabójstwa, a co dopiero na temat sprawcy czy też sprawców tego mordu. Ufanie, że do tego ustalenia miałby się przyczynić A. Zirajewski jest niepoprawnym żartem, efekt-niekończące się postępowanie, dogmatyczne przyjęcie jedynej słusznej wersji,

Po ósme: To A. Zirajewski osiągnął korzyść, ale tylko pozorną i na pewien czas, może sytuacja go przerosła?,

Po dziewiąte: Śmierć A. Zirajewskiego nie ma żadnego znaczenia dla ustalenia prawdy materialnej w sprawie zabójstwa gen. M.Papały,

Po dziesiąte: Na tej śmierci nie skorzysta A. Zieliński, R.Bogucki ani też E.Mazur. Dla tych osób rozwiązaniem pozytywnym byłby proces karny.

Zatem kto uwierzył KŁAMCY i kto skorzystał na tę chwilę na tej śmierci - proponuję uważnie przeczytać komentowany tekst. Pozdrawiam.

_________________

Prokuratorzy i służba więzienna jawią się dziwnie na tle choćby tylko wyżej wskazanych przypadków.

Nie wydaje się jednak, aby bez presji społecznej, powyższe zdarzenia" zostały kiedykolwiek rzetelnie wyjaśnione.

A mówi się też o innych sprawach dotyczących więzień i aresztów. Więzienni eskulapowie, pachołki reżimu czy koncernów farmaceutycznych? Kto i jak wygrywa przetargi na dostawy leków dla osadzonych? Kto prowadzi sklepy i apteki na ich terenie? Czy sprzedawane są tam przeterminowane leki? Czy eksperymentuje się z lekami na chorych więźniach? Czy w więzieniu można się zabawić z prostytutką? Czy więzienie jest wolne od narkotyków?. Kto inspiruje przemoc w zatłoczonych celach? Dlaczego wódka w areszcie za 150 PLN od flaszki? Jak długo jeszcze będą działały areszty „wydobywcze” z przemocą psychiczną dla zlinczowanych przez oprawców togowych w ramach „marketingu policyjnego” – na zlecenie konkurencji? Dlaczego w więzieniach działają tajemnicze antanty (bojówki) zamaskowanych oprawców? Dlaczego nikt nie zareagował skutecznie na raport ONZ o torturach w RP. I tak dalej. Kto to wreszcie wyjaśni te wszystkie zagadki oraz powstrzyma tę lawinę patologii; politycy, resorty „odpowiedzialne za stosowanie prawa”, a może powstaną społeczne komisje prawdy i sprawiedliwości? Czy może wreszcie językiem wołania o prawdę i sprawiedliwość oraz o godne życie w Polsce wypowiedzą się biskupi KEP, skoro mafia polityczno-urzędniczo- policyjna dmie tylko w ten sam puzon i uprawia grę pozorów?

O śmierci Zirajeskiego – posłowie i byli ministrowie Zbigniew Ziobro i Beata Kempa powiedzieli w aktualnościach – w „Radio Maryja”

Śmierć Zirajewskiego: koniec sprawy Mazura? (2010-01-05)

Autor: Zbigniew Ziobro - poseł do PE

Śmierć głównego świadka ws. zabójstwa gen. Marka Papały (2010-01-04)

Autor: pos. Beata Kempa

„…Sprawiedliwy porządek społeczeństwa i państwa jest centralnym zadaniem polityki. Państwo, które nie kierowałoby się sprawiedliwością zredukowałoby się do wielkiej bandy złodziei.(…) Sprawiedliwość jest celem, a więc również wewnętrzną miarą każdej polityki…” Benedykt XVI encyklika „Deus caritas est” n.28

„...Na uczcie wiekuistej złoczyńcy nie zasiądą ostatecznie przy stole obok ofiar, tak jakby nie było między nimi żadnej różnicy”. Benedykt XVI „Encyklika spe salv - o nadziei chrześcijańskiej”


W WIELKOPOLSCE TAJEMNICZO ZGINĘLI OSTATNIO W WIĘZIENIACH

„..Wszystkie troski wasze przerzućcie na Boga, gdyż Jemu zależy na Was. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze, przeciwstawiajcie się jemu”. 1P 5,7-9.

O tym, że „polskie” (żydokomunistyczne) więzienia są niebezpieczne nie tylko dla osadzonych, ale także dla policjantów na służbie dowiedzieli się w Sieradzu ranny osadzony oraz zamordowani i poranieni przez strażnika więziennego funkcjonariusze Polski ostrzelani z broni palnej przez strażnika więziennego, pełniącego służbę na wieżyczce.

Dzięki temu zdarzeniu, podobnie jak dzięki zagłodzeniu w areszcie w Krakowie Rumuna Corneliu Crulica, a także za sprawą żydowskiego policjanta gwałcącego zatrzymane na policyjnym dołku w Lublinie – przeszliśmy do historii europejskiego więziennictwa.

W AS w Śremie osadzeni nawet zażądali, aby mogli w konwoju ubierać kamizelki kuloodporne, hełmy keflarowe i kominiarki. I to nie był żart, ale strach, jaki oblał osadzonych.,

Więzień z Wronek zmarł w szpitalu

Prokuratura w Szamotułach wyjaśnia okoliczności śmierci więźnia z Zakładu Karnego we Wronkach. Pod koniec października mężczyzna, u którego stwierdzono uraz czaszkowo-mózgowy zmarł po przewiezieniu do szpitala w Szamotułach.

O całej sprawie nie wiadomo na razie niewiele. Paweł Gryziecki, szef szamotulskiej prokuratury, nie chce zdradzać szczegółów śledztwa. Mówi tylko: "Czekamy na opinię biegłych".

Po sekcji zwłok lekarz stwierdził u więźnia obrzęk czaszkowo-mózgowy. Teraz specjaliści muszą odpowiedzieć na pytanie czy był on wynikiem np. nieszczęśliwego upadku, czy może pobicia. Wiadomo bowiem, że 50-latek miał wcześniej zatargi z mężczyzną osadzonym w tej samej celi.

Lokalny Tygodnik Dzień Szamotulsko-Obornicki, powołując się na relację anonimowego pracownika Zakładu Karnego we Wronkach sugeruje, że więzień mógł zostać pobity i mieli w tym brać udział również strażnicy. Osobne dochodzenie w tej sprawie prowadzi Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznaniu.

Źródło; http://www.radiomerkury.pl/ index.php?art=37664

Samobójstwo osadzonego w Areszcie Śledczym w Poznaniu

... około godziny 8 rano pracownik służby więziennej ujawnił w jednej z cel Aresztu Śledczego w Poznaniu zwłoki 37 - letniego Sławomira M.

Sławomir M. w dniu 4 września 2009 roku został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa usiłowania rozboju. Ustalono, iż Sławomir M. w okresie od 5 czerwca do 21 sierpnia popełnił trzy przestępstwa "napadów" na placówki bankowe na terenie miasta Poznania, zdarzenie podczas którego został zatrzymany było 4 przestępstwem. W każdym przypadku Sławomir M. wchodził do pomieszczeń banków z zaciągniętą na głowie i twarzy pończochą, grożąc przedmiotem przypominającym broń żądał natychmiastowego wydania pieniędzy. Kolejno łupem podejrzanego padły kwoty ponad 79 tys. zł, 31 tys. zł. i 26 tys. zł. Kwota, którą podejrzany usiłował zagarnąć w dniu 4 września 2009 roku to 138 tys. zł. Sławomir M. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia wyżej wymienionych przestępstw.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Poznaniu 5 sierpnia 2009 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i został on osadzony w Areszcie Śledczym w Poznaniu.
Na miejscu ujawnienia zwłok przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora, funkcjonariuszy Policji, biegłego z dziedziny medycyny sądowej. Czynności te pozwoliły na wykluczenie w zdarzeniu udziału osób trzecich i wskazały na zamach samobójczy. Biegły wstępnie określił, iż przyczyną zgonu było uszkodzenie tętnicy udowej, a w celi podejrzanego zabezpieczono jednorazową maszynkę do golenia, którą posłużył się podejrzany.
Przeprowadzona dziś sekcja zwłok potwierdziła wstępne ustalenia co do przyczyny zgonu Sławomira M. tzn. bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny po uszkodzeniu tętnicy udowej. Zabezpieczona na miejscu zdarzenia jednorazowa maszynka do golenia była narzędziem, przy pomocy którego uszkodzono tętnicę udową. Przedmiot w postaci jednorazowej maszynki do golenia nie jest przedmiotem , którego posiadanie byłoby zabronione przez osoby osadzone w Areszcie Śledczym.
Prowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową Poznań - Stare Miasto postępowanie będzie miało na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z popełnionym przez Sławomira M. samobójstwem, jak też ustalenie czy doszło do niedopełnienia obowiązków w zakresie nadzoru nad osobą tymczasowo aresztowaną.
Źródło,. http://www.poznan.po.gov.pl/ index.php?idt=395

PS – Sławek był człowiekiem, który miał problemy rodzinne, a raczej kłopoty dwurodzinne – z dwiema kobietami, które chciał zabezpieczyć finansowo za pomocą gangsterki. Jednak nigdy nie sprawiał wrażenia samobójcy! Czy ktoś za tym zgonem stał?

Pamiętaj, że Anioł Edomu, to SZATAN - przywódca wszystkich złychMy z nim walczymy - mp3 32kbps (Odrzucamy szatana! Ks. prof. A. Posacki SJ).

KIEDY UMRZESZ ZANIM UMRZESZ, TO NIE UMRZESZ KIEDY UMRZESZ- Polaku odpowiedz wreszcie pod rządami jakiego prawa i w jakiej cywilizacji chcesz żyć?

PROWADZIMY NADAL AKCJE POMOCY DLA POKRZYWDZONYCH JANUSZA I KRYSTYNY GORZYNSKICH. NIE MYŚL TYLKO O SOBIE, ALE TEŻ O BLIŹNICH W POTRZEBIE. KAŻDA POMOC SIĘ LICZY!!! KAŻDA!!!

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO ŻYDOWSKU

Jak Ministerstwo Sprawiedliwości walczy z korupcją we własnych szeregach? ”AFERY PRAWA”

Prawo sitwy – z organizatorką protestu przed Ministerstwem Sprawiedliwości - Krystyną Górzyńską rozmawia Bogdan Goczyński, dziennikarz AP.

Informacja o przebiegu protestu w dniu 4.11.2008 r. przeciwko fałszywemu oskarżeniu Janusza Górzyńskiego oraz bezpodstawnemu wydaniu nakazu aresztowania i listu gończego.

PROTEST PRZECIWKO FAŁSZYWEMU OSKARŻENIU JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO I BEZPODSTAWNEMU WYDANIU NAKAZU ARESZTOWANIA I LISTU GOŃCZEGO – Dowody wieloletnich prześladowań pokrzywdzonego! (przekrojowe – najważniejsze dowody prześladowania i fabrykowania dowodów)

Górzyński - funkcjonariusze policji i (bez)prawia, czyli polskojęzyczne "gestapo" bije nawet dzieci i kobiety, zamyka ludzi, łamie prawo obywateli...

Janusz Górzyński - Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości - przez stronniczość funkcjonariuszy sądowo - prokuratorskich stracił wszystko - z cyklu jak urzędnicy władz niszczą polskie firmy...

MAFIA OSZUKUJE POKRZYWDZONYCH KONSUMENTÓW I DOWODY OSZUSTWA OBRACA PRZECIWKO OSZUKANYM

Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości oraz Stowarzyszenie przeciwko Bezprawiu

pod patronatem prasowym „Afer Prawa” PRZECIWKO FAŁSZYWEMU OSKARŻENIU JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO (Komputer)

Janusz Górzyński - ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE Do wiadomości: Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu - Paweł Korbal

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości Zawiadomienie o Rażącej Obrazie Przepisów Prawa PRZEZ sSR uRSZULĘ mROCZKOWSKĄ ZE ŚRODY WLKP.

NAPADY I OSZUSTWA KOMORNICZE „PRAWNE I LEGALNE” ZNÓW POKRZYWDZENI FAŁSZYWIE OSKARŻENI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Dariusz Karasiński i jego asesorzy: Leszek Wietchy i Sebastian Żurek - dowody oszustw komorniczych.

Górzyński - Historia „błędów” rozliczenia jednej egzekucji, czyli co nie jest zdaniem sędziów poznańskich działalnością bezprawną...

Wiesława i Janusz Górzyńscy Załącznik

ATAKOWANIE PACJENTÓW CHORYCH NA SERCE W SZPITALU W CZASIE HOSPITALIZACJI „LEGALNE” – PACJENTOWI W SZPITALU NIE PRZYSŁUGUJĄ PRAWA PACJENTÓW – POLICJANT „MA KRTAŃ Z PRAWEJ STRONY SZYI” – O ESBECKICH IDIOTYZMACH WIELKOPOLSKIEJ TEMIDY

”Załatwiamy niewinnych” - rzecz o policyjnych prowokacjach i maltretowaniu chorych w szpitalu w Środzie Wlkp. oraz o fabrykowaniu dowodów przez mafię wielkopolską.

WIELKOPOLSKA MAFIA SĄDZI ZA PROTEST PRZED SĄDEM ARESZT NA WIGILIĘ I WARIATKOWO

„Radio Merkury” - Poznań

Juszczenko na prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu – Protest J. Górzyńskiego!

Protest Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego z powodu zaaresztowania Janusza Górzyńskiego – pełnomocnika ChRS na powiat średzki. (Uwaga dziennikarz podaje błędnie materiale nazwisko, zamiast J. Górzyński, to Janusz Górczyński)

Powrót państwa policyjnego” - a w nim szykany, tortury, prześladowania, a także areszty wydobywcze i psychiatria, jako policyjna pałka oraz instrument zniewolenia. Smutne te święta!

Całkiem normalni wariaci

W CIENIU "PSYCHUSZEK" - Inicjatywa Przeciwko Niesprawiedliwości

Chrześcijański Ruch Samorządowy - Konin /WIELKOPOLSKA/ - O J. Górzyńskim/

SEMICKA SITWA STASZAKA I GRZEŚKOWIAKA, M. IN. MROCZKOWSKA, ZIOŁECKA, CIERPKA I BOGACKI OD DAWNA PRZEŚLADUJĄ KARNIE I PSYCHIATRYCZNIE POLAKÓW ORAZ UWARIATAWIAJĄ LUDZI

Psychoobrona - Piotr Lisiewicz – „Gazeta Polska” - Wirtualna Polska.

Wolność osobistaHFPC – Psychoafery lek. med. W.Cierpki – „łowcy skór”?.

UWAGA!

NAPADY POLICYJNE I STRAŻY MIEJSKIEJ W POZNANIU NA POLITYKÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW POŁĄCZONE Z DUSZENIEM, BICIEM, TORTURAMI, ZNIEWALANIEM, NISZCZENIEM RZECZY, PONIŻAJĄCYM TRAKTOWANIEM ORAZ POLICYJNE ROZBOJE I KRADZIEŻE – „CZYNNOŚCIĄ PRAWNĄ” W OPINII WIELKOPOLSKIEJ TEMIDY

Wiceprezes wielkopolskiego regionu ZChN Janusz Górzynski pobity przez Policję

http://www.radiomerkury.pl/index.php?archart=1306

Działanie niezgodne z prawem zarzucili poznańskiej POLICJI działacze ZCHN

http://www.radiomerkury.pl/index.php?archart=1358m

Prześladowanie J. Górzyńskiego cz-1 – legalne mordobicie, tortury i procesy

ZDANIEM SĄDU NIE BYŁO MORDOBICIA I DUSZENIA, BO „PROKURATOR UMORZYŁ ŚLEDZTWO” W OPINII POZNAŃSKIEJ TEMIDY W POZNANIU BADAJĄCEJ SPRAWĘ GÓRZYŃSKIEGO NIE MA KORUPCJI W POLICJI, W STRAŻY MIEJSKIEJ I W MAGISTRACIE

"Jeśli wyrugować sprawiedliwość, to czymże staną się państwa, jeśli nie wielkimi bandami rozbójników?"(56). /św. Augustyn/

Standardy policji i straży miejskiej w Wielkopolsce

Tak skończył komendant Zdzisław Stachowiak – wyrok karny za nakazanie policjantom oskarżyć niewinnego człowieka!

Sąd skazał Ryszarda Grobelnego na ponad rok więzienia w zawieszeniu oraz na grzywnę oraz zabronił prezydentowi Poznania pełnienia przez cztery lata funkcji związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym - Wyrok za działkę dla pani Kulczyk

Piotr Lisiewicz „Raport z oblężonego Kulczykowa”

O NAPADACH ZAMASKOWANYCH (ANTY)TERRORYSTÓW

MAFIA TERRORYZUJE, PRZEŚLADUJE I NISZCZY DOWODY

Janusz Górzyński - informacja nt. bezprawnych, brutalnych działań Prokuratury i Policji w stosunku do rodziny Górzyńskich i Tomanków w dniu 12.01.2007 r.

KONFISKATA PRYWATNYCH KOMPUTERÓW RODZINY DZIENNIKARZA "AFERY PRAWA" JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO – czy zaczęła się w Polsce kolejna era prześladowań niezależnych dziennikarzy?...

„Łapanka w sieci” – interwencja redakcji „Kontrateksty” - niezależny magazyn

Interwencja SOWA – Magazyn Europejski „Prokurator przeciwko Konstytucji RP”

SKUTKI PRZEŚLADOWAŃ – BANDYCKIE PAŃSTWO, ZNISZCZONE ZDROWIE I SPALONA ZIEMIA – BRAK ZAUFANIA DO SĄDÓW

Oczyścić państwo polskie z korupcji - inicjatywa senatora Czesława Ryszka. Interwencja Senatora w sprawie prześladowania przez władze Janusza Górzyńskiego.

Górzyński Janusz - dziennikarz „Afer prawa” jest ciężko chory... Interpolacja senacka w jego sprawie. 06.05.2008r - Akcja protestacyjna w Warszawie przeciwko bezprawiu w sądach.

Sądomaty zamiast sędziów” – Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości

Zawiadomienie o przestępstwach włamań, kradzieży danych i blokowaniu dostępu do skrzynek internetowych za pomocą hackerskich metod.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 01:51
wistspiffbuyleWist [url=buylevitramrx.com]cheap levitra[/url] stirlbcwleWist levitra" rel="nofollow">buylevitramrx.com">levitra online
~Joshuawef
07-03-2017 / 09:47
~Williamfluro
06-03-2017 / 02:47
~Jameswog
01-03-2017 / 17:50
dapoxetine and sildenafil combination in india 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/ bioequivalence study of sildenafil citrate tablets sildenafil" rel="nofollow">20mgsildenafilcitrate100mg.bid/">sildenafil dosage how long does sildenafil citrate take to work [url=20mgsildenafilcitrate100mg.bid/]http://20mgsildenafilcitrate100mg.bi sildenafil citrate other drugs in same class
~Kgrtkuar
13-08-2015 / 14:19
~hello
19-05-2015 / 20:42
~lkmwou
18-05-2015 / 21:46
kdhxgg
~Fantine
05-01-2015 / 06:32
Thanks for that! It's just the answer I nedeed. rsjzeumw.com [url=dwwbpztsmur.com]dwwbpztsmur[/url] [link=ikwmrbjpwtt.com]ikwmrbjpwtt[/link]
~Sarah
25-12-2014 / 08:40
How could any of this be better stated? It colnud't." rel="nofollow">carvod.com">colnud't.
~Lorena
23-12-2014 / 20:18
Chyba lepiej nie myislc" rel="nofollow">lxyfgzocam.com">myislc pojec ze NWO to my.raczej ze nwo ma racje bytu tylko dzieki nam .A nie ze nwo to my.Bo sie zacznie złe pojmowanie przez tych co niewiele o tym wiedzą.