Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Wigilia u Tuska. Czy SS (Służby Sądowe) potrafią mówić ludzkim głosem?

W wigilię media podały za TVN 24 informację o pikiecie zorganizowanej przez Porozumienie Rawskie przed domem premiera n-tej RP. Wszystkie doniesienia były praktycznie kopiami tekstu z TVN. Pisano głownie, i słusznie, o dniu hańby polskich sądów, o tym że tysiące dzieci w Polsce nie mogły się spotkać w wigilię ze swoimi ojcami, wskutek rozbijania rodzin przez sądy. Oczywiście autorzy reportażu mieli do dyspozycji dużo bardziej obszerny materiał ale nie wszystko mogli pokazać.

Nie podano na przykład na czym owe działania sądów polegają, a są to manipulacje dla skłócenia małżonków z zachęcaniem do fałszywych oskarżeń, wraz z ofertą pomocy prawnej. Manipulacjom i podżeganiu pomagają biegli gotowi wystawiać fałszywe obdukcje czy opinie psychologiczne mające świadczyć o znęcaniu się nad rodziną. Towarzyszy temu jednostronna kampania przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest to perfidna kampania w rodzaju akcji nienawiści Trzeciej Rzeszy czy akcji propagandowych przeciwko kułakom i zachodnim szpiegom w powojennej Polsce.

Autorzy reportażu mieli przed sobą przykład wielodzietnej rodziny, której czwórkę małych dzieci siłą zabrano do tzw. rodziny zastępczej. Pretekstem był chwilowy brak pracy przez rodziców. Wprowadzona w błąd państwową propagandą, w owej trudnej sytuacji matka dzieci zwróciła się o pomoc do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Skutek był szybki - wizyta kuratora i odebranie dzieci. I temu te ośrodki służą. Są to instytucje totalitarnego państwa, które rości sobie prawo do decydowania o sposobie wychowywania naszych dzieci. Ciekawe, że nawet gdy ojciec pracę znalazł, dzieci nie oddano. Pretekstem był teraz brak umowy na stałe. Tak więc umieszczanie dzieci w ośrodkach nie ma związku z ich dobrem. Chodzi przypuszczalnie o rozbijanie rodzin i wychowanie pokolenia posłusznych funkcjonariuszy totalitarnego państwa.

Media przemilczały fakt trzech prewencyjnych aresztowań w przeddzień wigilijnej pikiety. Dwóch z organizatorów zwolniono wskutek presji mediów. Trzeci, Rafał Lewicki, w chwili pisania tego artykułu pozostaje wciąż za kratami. Areszt przedłużono. Paragraf na pewno się znajdzie. Pretekstem nękania był fakt opiekowania się przez niego małoletnimi synami bez pozwolenia sądu, który prawo takie dał matce. Tępawi funkcjonariusze SS nie są w stanie zrozumieć, że takiego pozwolenia ojcu nikt nie musiał dawać, gdyż jest to jego prawo naturalne i niezbywalne.

Jeden z dwóch zwolnionych - Jan Koszałka był jednak śledzony przez tajniaków, usiłujących dowiedzieć się, gdzie ukrył swojego syna. Drugiemu, Adamowi Wojtowiczowi, próbowano postawić zarzut współuczestnictwa w przestępstwie uprowadzenia przez Rafała Lewickiego jego własnych dzieci. Przypomnijmy, że Lewicki ma pełnię praw i władzy rodzicielskiej i w związku z tym takiego zarzutu postawić mu nie można było. Typowy polski urzędnik Służb Sądowych jest zbyt ograniczony, żeby to zrozumieć. Prokurator Kazimierz Kłokocki z Ostródy nie stanowił wyjątku.

Jeśli chodzi o tajniaków, to poza owymi śledzącymi Jana Koszałkę, pikiecie towarzyszyła grupa młodych osób stojących z boku, grupa ta zniknęła razem z naszym odjazdem. Wcześniej zostaliśmy obfotografowani przez „dziennikarza”, który nie był jednak zainteresowany tym co mamy do powiedzenia. Jak widać pełna rodzina i odpowiedzialni ojcowie stanowią zagrożenie dla systemu.

Ciekawe było zachowanie się policji, która pojawiła się mimo braku pozwolenia na pikietę. Szef patrolu w randze nadkomisarza, był przy tym świetnie zorientowany co do organizatorów i uczestników spotkania. Zapewnił nas też, że nie powinniśmy się obawiać z ich strony żadnych utrudnień. Na moją uwagę, że widocznie jest to efekt wigilii że policja zaczęła mówić ludzkim głosem, w przeciwieństwie do prokuratury, powiedział, że tamtejsza policja jest inna. Niewątpliwie w tą noc była.

W uzupełnieniu do tekstu przedstawiamy zdjęcia z pikiety.

Bogdan Goczyński

wigilia.tusk.protest.ojcow2.JPG (19454 bytes) wigilia.tusk.protest.ojcow3.JPG (20129 bytes) wigilia.tusk.protest.ojcow.jpg (18370 bytes) wigilia.tusk.protest.ojcow.gocz.JPG (17306 bytes)
wigilia.tusk.protest.ojcow.g1.JPG (23800 bytes) wigilia.tusk.protest.ojcow.g2.JPG (23972 bytes) wigilia.tusk.protest.ojcow.dla_tvn24.jpg (20259 bytes)

Linki do artykułu.

Ojcowie w Wigilię 2009r protestowali pod domem Tuska. "Wigilia to dzień hańby polskiego sądownictwa"

Porozumienie Rawskie

Dzień hańby polskich sądów

Jak się fabrykuje obdukcje

Czemu służą sądowi psychologowie rodzinni?

O co chodzi w kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie?

SS (służby sądowe) atakują. Aresztowania ojców.

Właśnie porywam swoich synów! Ojciec bierze sprawy w swoje ręce.

Ojciec zatrzymany za spotkanie z synem w szkole.

Prosimy Państwa komentujących artykuły o wypowiedzi merytoryczne odnoszące się do treści tych artykułów. Komentarze nie mające związku z artykułem, pomówienia i bezpodstawne oskarżenia psują opinię "Afer Prawa" i szkodzą nam wszystkim.
Tak samo wulgarne i agresywne wypowiedzi. To nie jest próba ograniczania swobody wypowiadania się, ale zamiar uporządkowania dyskusji na tematy, które poruszane są w artykułach naszych autorów.
Redakcja "AFER PRAWA"


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.