Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Globalne ocieplenie to oszustwo robione pod zamówienie?

Hakerzy wykradli i umieścili w sieci maile i dokumenty wskazujące, że klimatolodzy wcale nie mają dowodów na ocieplenie się klimatu. Za to chętnie manipulują danymi.
Jak informuje "Rzeczpospolita", celem ataku był system komputerowy Uniwersytetu Wschodniej Anglii, którego naukowcy specjalizują się w problematyce zmian klimatycznych.

Hakerzy wyciągnęli z niego ponad tysiąc e-maili oraz trzy tysiące poufnych dokumentów. Na ich podstawie można dojść do wniosku, że tezy o działalności człowieka skutkującej globalnym ociepleniem są wyssane z palca.

Oto dowiadujemy się na przykład, że Phil Jones, dyrektor zespołu klimatycznego uczelni, chętnie chwalił się umiejętnością manipulacji danymi z ostatnich dwóch dekad tak, aby ukryć spadek temperatury .

W niektórych mailach naukowcy przyznają otwarcie, że nie ma żadnych dowodów na poparcie modnych tez o globalnym ociepleniu. Kevin Trenberth z amerykańskiego Centre for Atmospheric Research napisał:

Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy.

Ujawnienie tych materiałów wywołało burzę. Z wielu stron można dziś usłyszeć, że mamy do czynienia z największym skandalem naukowym naszych czasów. Tylko - co z tego?

Spójrzmy w oczy prawdzie.
Na "walkę z globalnym ociepleniem" wydaje się co roku miliardy dolarów i euro.

Politycy wprowadzają specjalne przepisy, które faworyzują konkretne koncerny (a koncerny, wiadomo, potrafią się odwdzięczać), olbrzymimi kwotami dotują różne badania i rozwój nieekonomicznych technologii.
Nie brakuje też pieniędzy na naukowe instytuty gotowe dalej siać ociepleniową panikę. I tak dalej.

W każdym razie setki miliardów odebrane podatnikom nie rozpływają się w powietrzu, lecz trafiają do konkretnych kieszeni. Więc jakieś tam drobiazgi jak te tysiące maili i dokumentów nic nie zmienią. Sprawa przycichnie i wszystko dalej potoczy się tym samym torem. Aż pojawi się nowy, szałowy pomysł na globalne zagrożenie.
Ciekawe, co to będzie?

Daniel Nogal

Globalne ocieplenie? - szczyt klimatyczny? - pakietowy zakup prawa do emisji CO2 - czyli dwutlenku węgla ? - to tylko kolejny żydowski przekręt na kasę?

Globalne ocieplenie to wielkie oszustwo?


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Znafca
08-05-2015 / 22:16
" Globalne ocieplenie to oszustwo robione pod zamówienie? Hakerzy wykradli i umieścili w sieci maile i dokumenty wskazujące, że klimatolodzy wcale nie mają dowodów na ocieplenie się klimatu. Za to chętnie manipulują danymi. Jak informuje "Rzeczpospolita", celem ataku był system komputerowy Uniwersytetu Wschodniej Anglii, którego naukowcy specjalizują się w problematyce zmian klimatycznych." To zostało zdementowane.Niestety ale musicie zacząć myśleć.Przecież lody na Arktyce nie znikają bez powodu.Co oczywiście nie znaczy ze twierdze ze nikt na tym nie chce się dorobić.Dodam że bredzi się o ograniczaniu emisji dwutlenku węgla a np. Donald Tusk spowodował ze trzeba jeździć z włączonymi światłami przez cały rok.To jest absurd taki że za takie coś powinna być kara śmierci.Wielkie straty w Polsce i emisja dwutlenku węgla.