Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński platforma w objęciach sld Prusiński - z cyklu polskie sprawy -  Lech Wałęsa i NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

 

Zygmunt Jan Prusiński

Motto:

 „To co robi Wyszkowski, to zemsta SB, którą rozwaliłem”.

 Jeśli czytam takie dziwactwa, takie banaluki z ust byłego prezydenta, to zaczynam wątpić w ich powagę. Lech Wałęsa chyba żył w śnie, bo rzeczywistość była zupełnie inna i jest taka, że akurat Służba Bezpieczeństwa z PRL umiała się usadowić w pociągu ku przyszłości tzw. „kwaśnieskizmu”. Gdzie i kiedy on, Wałęsa, „rozwalił” SB ? To jest knot największego żartu w kabarecie na żywo. Drugim takim knotem było też jego otwarte wyznanie, i o tym pisze felietonista Maciej Rybiński, cytuję: 

 „...Wałęsa, symbol walki o demokrację, zapowiada, że kiedy dojdzie znów do władzy, odznaczy pułkownika Leśniaka i jego ludzi najwyższymi odznaczeniami państwowymi. (...) To była wypowiedź skandaliczna i fatalna”. 

Panie Rybiński, proszę się o to nie martwić, bo megalomania Wałęsy jest (pod ochroną), tak jak jest ochrona nad zwierzętami... Z przywileju niech sobie gada; gadać każdy może w demokracji, wolno mu. Jeżeli ostatnio kandydował na fotel prezydencki i otrzymał 1 procent głosów, to gdyby się pomylił i zdecydował na ponowne kandydowanie, to ja mu daję maksymalnie 0,5 – 0,7 procenta. Wałęsa powinien sobie popuścić i odpuścić takowe ambicje, bo jedynie co jest prawdą, to starzeje się i, przy okazji „dziecinnieje”.  

Onegdaj, kilka miesięcy temu przesłał mi korespondencję, gdzie nadmienił, iż w samym Gdańsku było 58 „Bolków”. Mnie osobiście – jako to, że i mam prawo, bo na emigracji politycznej w Austrii, głosowałem na niego w Ambasadzie Polskiej we Wiedniu (w 13 dzielnicy) – chodzi o tego właściwego jednego „Bolka” – który od SB pobierał wypłatę za kapowanie swoich kolegów ze Stoczni Gdańskiej... opozycję. Szkoda, że w Gdańsku nie było 158 lub 258 „Bolków” - agentów, bo wtedy można byłoby się naprawdę pogubić, który jest który. Czyżby kryptonim „BOLEK” miał największe powodzenie u funkcjonariuszy SB w Gdańsku ? Krzysztof Wyszkowski zarzuca byłemu przewodniczącemu „Solidarności” „tajną i płatną współpracę z SB”. Okazuje się, że Wałęsa zaczyna się mylić, bo na rozprawie uszczuplił tych „Bolków” do ilości „56” ! 

O co chodzi ? Czyżby to była skuteczna obrona, że szukaj igły w sianie ? – No tu to mam pretensję do SB, bo tak zagmatwali tymi „Bolkami” – jakby już wtenczas wiedzieli że będzie chryja o „Bolka”; czy to ten czy tamten, czy znowu ten, a może tamten, a może jeszcze inny, przystojniejszy, a i mądrzejszy... Oj, „Bolki, „Bolki” – ja tylko łapałem na wędkę śledzie „bolki”, taką (młodzieżówkę) dorastającą. 

Wracając poważnie z lasu do miasta, to podoba mi się ta determinacja opozycjonisty K. Wyszkowskiego. Współczuję mu z całego serca, bo wierzę mu, co mówi, co mówił na rozprawie w dniu 11 pażdziernika 2006 roku w sądzie w Gdańsku. Dziwię się slalomu, tej logiki myślowej sędzi Katarzyny Przybylskiej, która ogromnie się zmęczyła pod górę, kiedy wypowiadała uzasadnienie werdyktu. Żałosna  intepretacja, bo jej umysł nie jest od tego co by było, jeśli. Zresztą, co ma „piernik do wiatraka”... Mądra sędzi tak się męczy, „że słowa Wyszkowskiego padły na kilka miesięcy przed obchodami 25 rocznicy „Solidarności”, co „bezwzględnie godziło to w autorytet Lecha Wałęsy” – Darek Janowski z „Dziennika Bałtyckiego” d.janowski@prasa.gda.pl który nadał tytuł artykułu: „Francuskie pieniądze są nieprawdziwe”.  

Jaki to „autorytet” sędzi K. Przybylska miała w swojej główce. Prywatnie, to ona ma zupełnie inne zdanie o Wałęsie, bo nie podejrzewam o to, że jest dla niej „idolem”. Prywatnie, to by inaczej powiedziała do zebranych na łące, na polanie słonecznej śród stada źrebaków, kobył i ogierów, ale w sądzie, w tym sądzie nie mogła. Widocznie (duchy przeszłości), dyspozycyjni urzędnicy podlegają nadal pod specjalnym nadzorem ! Gdzie tu zatem jest ta cholerna żmijowata demokracja ? Mało tego, ona jeszcze pod serce jak w baśni czy w romansach w epoce międzywojennej, podszczypuje Krzysztofa Wyszkowskiego, że „jako dziennikarza i publicysty z wieloletnim doświadczeniem należałoby oczekiwać szczególnej rzetelności”. 

No nie, to już za dużo „panienko” w jednym dniu takie surojadki tworzyć !

Przecież Wyszkowski jak najbardziej jest rzetelnym obywatelem wolnej Polski, i czy on będzie ujawniał przed obchodami 25 rocznicy „Solidarności”, czy w trakcie, czy po jej zakończeniu, czy i po 10 latach na 35 obchodach tej rocznicowej uroczystości, to na Boga śliczna panienko Przybylska, nie dokuczaj komarom ! Co cię rozpaliło w tej główce a nie gdzie indziej...? I ty jesteś sędzi...? Ty naprawdę jesteś prawnikiem...? Naiwność jedynie pozostała u byłego sekretarza redakcji „Tygodnika Solidarność”, bo biedak w poczet świadków zaprosił Bronisława Geremka ! Słynnego na cały świat historyka, który bronił pracę magisterską czy doktorską (tu nie jestem pewny), no po prostu historyk od „Życia kurtyzan w XII wieku w Paryżu”., no widzicie co się państwo tu porobiło, to jest nie do pojęcia, żeby historyk od prostytutek z Paryża dochował męskiej rycerskości i powiedział prawdę o francuskich pieniądzach od związkowców z Paryża. Panie Wyszkowski, to pan nie zna Geremka ? Ten dopiero potrafi opowiadać. Przy okazji jak go pan spotka, to proszę się zapytać, jak on dotarł z Warszawy na pierwszy zjazd „Solidarności” w Oliwie? Autem czy samolotem? I pan chciał, by on wystąpił przeciwko Wałęsie ? Pan uwierzył, że on wybierze prawdę ? To jest pan ostatnim romantykiem w Polsce !  

Bronek ? Bronek to jest fajny chłop jak śpi, jak w ogóle nie gada, bo jak mu pozwolić gadać, to gawędziarz z niego niezły. – To jest miękka skorupa watażki od 77 boleści i inscenizacji do sytuacji. Bronek ? Bronkowi lepiej dać na loda „Bambino” (kosztuje u nas 0,55 groszy), i niech znika z nim za zakrętem polnej drogi, ukierunkowaną akurat ku piekle. 

A Lech Wałęsa ? Wałęsa na do widzenia przed audytorium rzekł: „ – Każdą sprawę tego typu wygram dlatego, że uczciwie służyłem ojczyźnie, budowałem Polskę, zmierzałem do wolności...”  

Tak, tak.  – I tak żeś Lechu ją wybudował, że ludzie z niej uciekają jak od czerwonego smoka dzieci z bajek. Tę nogę którą podałeś moim wrogom, to zastopowałeś przez nią narodowi. Młodzieży wcale o to nie chodziło, żeby musiała opuścić swój rodzinny dom, swoją ojczyznę. Budować, budować to nie po cichu ani po ciemku, a wspólnie, właśnie z narodem. I tu bez tego narodu, przegrałeś panie prezydencie. Bo:  

DLACZEGO PAN NIE LUBI NARODU, TEGO I, TAKIEGO ?  

DLACZEGO TEN NARÓD NIE LUBI PANA ?  

SKĄD I  Z JAKIEGO POWODU TO SIĘ BIERZE ? 

12.10.2006 - Ustka      

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Prusiński - z cyklu polskie sprawy - POLSKA O RÓŻNYCH TWARZACH
Prusiński - z cyklu polskie sprawy - JASKÓŁKA ZE SZPONAMI ORŁA

Prusiński - z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

 Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 
 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 

LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  POUCZENIE PREZYDENTA.  Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI
 PIEŚCIĆ POLITYKA JAK NIEMOWLAKA...

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.