Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński platforma w objęciach sld Prusiński - z cyklu polskie sprawy -  POLSKA O RÓŻNYCH TWARZACH

 

   

Zygmunt Jan Prusiński

 

Ostatnie dni. Te z codziennego chodnika dają się we znaki. Media, pod nazwą ogólną „koszerny”, piorą mózgi i, udaje im się celnie, wyśmienicie, jak to było w PRL. Ta sama technika, socjologia, manewr, kłamstwo. Ogólnie, dobijanie prawdy. Ale moja prawda jest zupełnie inna. Piszę temat publicystyczny pt. „Jaskółka ze szponami orła”. Przewracam to wszystko, co czynią w mediach wrogowie. Idę, zawsze idę za przegranym ludem. To mam wypisane na twarzy – choć nie raz bierze mnie ta pospolita kołomyja, by rzucić to wszystko i zająć się powierzchownymi sprawami. Ale rano się budzę i od nowa, ten młyn historii, który się przewraca na grzbiet, i śmieje się jak wredna dziwka spod latarni. (Ale to moja służba) – choć nędzarzem jestem od strony finansowej, bo pieniądze nie imają mi się; po prostu nie umiem iść „na zakręty”. Człowiek wybiera: „drogę uczciwą” lub „drogę czarnej pazerności”... 

Wspomniany artykuł najpierw publikuje mi w Australii „Puls Polonii”: www.pulspolonii.com/  - w niedługim czasie redaktor Zdzisław Raczkowski publikuje w swojej gazecie: www.aferyprawa.com   a także ukazuje się w redagowanej przeze mnie gazecie „Karuzela Polska” . 

Szybko zadziałał ten „Puls...”, bo 2 października napisałem, wysłałem do redakcji, i od razu tego dnia się ukazało. Ale zaraz pod spodem, to znaczy ten temat był pierwszy, a chodzi o „APEL NASZEJ POLSKI”. Redaktor Tygodnika NASZA POLSKA Piotr Jakucki, wystosował natychmiast „Apel w obronie rządu”: - autor „Apelu” P. Jakucki między innymi pisze: 

BROŃMY PREMIERA, BROŃMY RZĄDU”! 

„To jest rzeczywista przyczyna ostatnich nie przebierających w środkach atakach na PiS i rządu. Dlatego działania Samoobrony, lewicy postkomunistycznej i Platformy Obywatelskiej muszą być traktowane nie inaczej jak próba przeprowadzenia zamachu stanu i obalenia legalnych władz wybranych przez Naród”. 

Natychmiast zadziałałem. 

Więc piszę do redaktora Piotra Jakuckiego tę oto treść, pod tytułem: „W OBRONIE NASZEJ OJCZYZNY” ! 

Dziękuję za ten Apel !

Jak najbardziej jestem za tym, by wreszcie posprzątać Polskę po 61 latach. By wreszcie wartości zakwitły na Ziemi Polskiej. Jako Polak i Syn Tej Ziemi, już 2 października napisałem artykuł pt. „Jaskółka ze szponami orła”. Dlaczego? Bo przeżyłem pozytywnie i głęboko całą wypowiedź Premiera Jarosława Kaczyńskiego przed Stocznią Gdańską. To było prawdziwe i szczere. Jakby najwięksi Polacy w Historii Polski „ustami” Premiera mówili. 

Obudźcie się POLACY ! OJCZYZNA Was wzywa ! 

Zygmunt Jan Prusiński 
niezależny publicysta i narodowy poeta

Ustka. 4 października 2006 r. 

I wysłałem. Jednak nie daje mi to spokoju. Mam kilkuset adresatów. W większości nie wiem, kto kim jest. Pod mianownikiem nazywam to: „Wrogowie i Przyjaciele”. Choć wrogów jest więcej. Zawsze wrogów jest więcej... to taka zła matematyka w tym przypadku. Jeśli ja mam wrogów więcej, to nie dziwię się że i Polska ma też wrogów więcej. Do adresu mailowego poparcie.rzad@onet.eu dodaję jeszcze dwa adresy: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów cinfo@kprm.gov.pl  Premier Jarosław Kaczyński cinfo@kprm.gov.pl i, zaczyna się przesyłka do kilkuset odbiorców. Oczywiście w kolejności alfabetycznej otrzymuje i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i sam Premier Jarosław Kaczyński. Otrzymuje od nich odpowiedź: „Dziękujemy za przesłanie do nas listu. Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć lub prześlemy Państwu list do odpowiedniego adresata”. 

Zrozumiałem natychmiast że to tylko ułożona regułka, bo Polacy wysyłali tysiące listów poparcia. Kancelaria – jak i sam premier nie może na setki tysięcy listów odpowiadać, bo by musieli nie spać. Śmiem dodać, że nie ma końca i teraz, i jutro, i każdego dnia będą te listy poparcia, oblężeniem... Aha, otrzymałem też krótki sygnał pod tytułem „Ciekawy temat”, a rozchodzi się o to, że wysłałem do Kancelarii i na ręce Premiera mój artykuł opublikowany w trzech redakcjach: w „Pulsie Polonii”, „Aferach” i „Karuzeli Polskiej”. Mam otrzymać odpowiedź. 

Panie Premierze, niech Pan się nie fatyguje, są ważniejsze rzeczy do roboty dla Polski. Moim zadaniem jest bronić polskiego rządu ! A otrzymał Pan ten sam temat z trzech różnych redakcji, które jak najbardziej stanowią POLSKĄ MACIERZĘ ! Powiem tak,  nasi wrogowie mają tradycyjną gazetę, papierową, a my Polacy – patrioci – intelektualiści, musimy realizować jedynie drogą internetową... 

Ale, co się dzieje z tymi wrogami, którzy otrzymali ten krótki tekst ode mnie. No, gorąco się zrobiło. Chyba im popękały wrzeciona z wściekłości !

Jaka ta Polska jest? Odpowiem, o kilku twarzach. To widać, ile przed nami jest drogi. Jestem pewny, że przez najbliższe 50 lat zgody nie będzie. Jesteśmy „wymieszani”... komunizm zrobił swoje. 

Ustka. 5 – 6.10.2006. 

*     *    

PATRIOTA 

                                            „Patriota, to twórca wierszy”.

           (Tak powiedziało dziecko ze szkoły w Miastku). 

Mało tej wiedzy
w kapitalistycznej Polsce.
Dzieci nie wiedzą, bo kto ich uczy?
Polak?
Przyjaciel Polski?
A może rosyjski nauczyciel?
A może niemiecki nauczyciel?
A może żydowski nauczyciel?
Kto uczy dzieci w Polsce po 1989?
Może niemowa?
Może leń?
Może tchórz?
Może zły człowiek? 

29.09.2006 – Ustka.

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

 Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 

LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  POUCZENIE PREZYDENTA.  Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Caelyn
05-01-2015 / 00:08
A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this areltic. wlrbtmupnwi.com [url=cylffvilwb.com]cylffvilwb[/url] [link=zlvspee.com]zlvspee[/link]
~Jeremiah
24-12-2014 / 03:56
Posted on Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was cuiuros" rel="nofollow">dgypqmvmsw.com">cuiuros about your situation; many of us have developed some nice procedures and we are looking to trade techniques with other folks, why not shoot me an email if interested.
~Pedro
20-12-2014 / 10:11
Zle rozumiesz. Absolutnie nie surejuge takich rzeczy. Statua Wolnosci jest tak uniwersalnym symbolem emigranckim, ze jej inwokowanie jest symbolem emigracji w ogole (i o tym ze The Arrival jest o emigracji w ogole sam Tan chyba nawet gdzies wspominal). Co wiecej nawet jesli jest to odniesienie do Ameryki, to nie musi od razu oznaczac konkretnie i wasko krytyki USA. A ze namioty to od razu odniesienie do Indian to grube naciagniecie wedlug tej samej zasady pismo nowego kraju mogloby byc jakims komentarzem na temat arabskosci/orientalizmu zas rury, tuby i urzadzenia w pokoju w ktorym zamieszakuje nasz przybysz sa zywcem wyjete z obrazow futuryzmu wloskiego. Tego rodzaju odczytania nigdzie nas nie zaprowadza. Poza tym jak juz wspomnialem sam Tan ma az nadto powodow ku temu aby jego krytyka (jesli w ogole o takiej mozna mowic) byla wymierzona w Australie w latach 1960-tych i 1970-tych polityka imigracyjna Australii byla o wiele bardziej drakonska niz amerykanska zas niechec do imigrantow azjatyckich byla i w jakims stopniu wciaz jest gleboko zakorzeniona w swiadomosci bialych Australijczykow, a to z kolei prowadzi do takiego a nie innego traktowania.