Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI immunitet sedziowski do zniesienia koniec z przestępstwami sędziów oszustwa sędziów Sędziowski "immunitet na przekręty" zostanie znacznie ograniczony już w najbliższym czasie :-)))

Jak podała Rzeczpospolita posłowie już kończą prace nad ograniczeniem sędziowskiego immunitetu. W wyjątkowych wypadkach można będzie go sędziemu odebrać nawet w ciągu 24h.
Jeśli Sejm przegłosuje nowelę, sędziowski immunitet zostanie znacznie ograniczony, a postępowania dyscyplinarne będą szybsze. Pochodzący od prokuratora wniosek o zezwolenie na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstwo lub występku umyślnego sąd dyscyplinarny ma rozpoznawać w ciągu doby.
Jest to najnowszy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro poparty przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Przegłosowała go już Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Sąd dyscyplinarny rozpoznawałby wniosek o zezwolenie na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej. Możliwe ma być też udzielanie zgody na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej bez jego wysłuchania, a nawet w razie jego niestawiennictwa.

Aktualnie immunitet obejmuje wszystkie czyny sędziego. Chroni go dopóty, dopóki sąd dyscyplinarny nie podejmie uchwały zezwalającej na zatrzymanie go lub pociągnięcie do odpowiedzialności. W ostatnich sześciu latach toczyło się tylko 79 takich postępowań na wniesionych tysiące skarg dot. nieetyki sędziów. Korporacyjne sądy dyscyplinarne zgodziły się na pociągnięcie do odpowiedzialności tylko 39 sędziów. To są dowody jaka jest wielka skala przestępstw sędziowskich i jak mało z nich ponosi odpowiedzialność karną za przekręty i oszustwa w sądach.
Dziś sędzia nie może być zatrzymany ani pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zezwolenia korporacyjnego sądu dyscyplinarnego, który wszystko robi żeby aferzysta - sędzia nie poniósł żadnych konsekwencji swojego nieetycznego postępowania.
Po zmianie sędziowie odpowiedzą przede wszystkim za prowadzenie auta po pijanemu, przyjęcie korzyści majątkowej, przywłaszczenie mienia, przerobienie wyroku i poświadczenie nieprawdy.

W Polsce sędziowie mają szczególnie szeroką ochronę - pozostałość jeszcze z czasów komunistycznych. Np. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii immunitetu dla sędziów w ogóle nie ma. Za to sędziowie w przeciwieństwie do naszych cieszą się wielkim autorytetem i żaden nie pozwoli sobie na łamanie procedury sądowej co w naszych sądach jest codziennością.

ZR

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 10:09
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan