Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI

Sędziowie boją się lustracji, ponieważ większość z nich zamieszana jest w niesprawiedliwe wyroki dla "przeciwników władzy" - który sędzia zdobędzie się na osądzenie "kolegi po fachu" w tej korporacyjnej mafii?

Od 15 marca lustracją w Polsce zajmie się 20 sądów okręgowych wyznaczonych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Okazało się jednak, że nie ma ani jednego chętnego sędziego do tej pracy. Nie będą mieli jednak wyjścia, chyba że te sprawy przekaże się sędziom z UNI, a wtedy nasi sędziowie będą traktowani na równi ze wszystkimi obywatelami zjednoczonej europy.
Sprawy lustracyjne będą przydzielane według kolejności na liście alfabetycznej sędziów.
Zdecydowana większość sędziów nie chce się lustrować. Wiadomo, korporacja ta jest wyjątkowo silna i spójna. Tu rządzą rodzinno mafijne prawa: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Żaden sędzia nie ma możliwości działania poza korporacją, wydawania swojej opinii prawnej, podważania wyroku kolegi nawet całkiem sprzecznego z obowiązującym prawem i logiką. 
Wiadomo PRAWO ma służyć do skazywania wszelkich oportunistów, dysydentów władzy. Nie może być wykorzystywane do naruszania immunitetu sędziowskiego na przekręty i głupotę. Tym razem jednak chodzi o coś znacznie poważniejszego - wykazanie że znaczna cześć sędziów była agentami  w służbie komunizmu.

Śmieszne jest, że gdy chodzi o własną skórę to sędziowie podważają wiarygodności esbeckich dokumentów, które dla osądzenia osób spoza korporacji ( choćby Oleksego) nie budziły wśród nich wątpliwości. Teraz dopiero wyraźnie widać schizofrenie tej korporacji, jej drugą ukrytą za immunitetem twarz. 
Dzisiaj wiemy, że sędziowie dla własnego interesu, dla interesu konkretnych osób władzy niejednokrotnie postępowali wbrew obowiązującemu prawu, logice, niejednokrotnie łamali procedurę sądową i pozbawiali oskarżonych osób prawa do rzetelnego procesu sądowego. Teraz sami i to wzajemnie przez siebie zostaną osądzeni. Logiczne, że to przerasta ich nie tylko umysłowe możliwości, ale narusza mafijne korporacyjne układy. 
Co zrobić - jak z dokumentów wynika, że agentem jest stojący znacznie wyżej w hierarchii szef? 
Nie da się tej sprawy wrzucić do kosza a informatora wsadzić do szpitala psychiatrycznego  (chociaż wielu sędziom przydałoby się to), żeby nie krzywdzili poszkodowanych. Nie trudno się domyśleć, że na topie będą  wszelkie fałszerstwa dokumentów, znikanie akt itp. Podobne numery często stosowane przez skorumpowanych sędziów korporacyjnych.

Nagle okazało się, co zawsze było wiadomo, że sędziowie są omylni, nielogiczni i niekompetentni, że nie są w stanie poradzić sobie nie tylko z osądzeniem kolegów po fachu, ale z faktem napiętnowania, gdyby faktycznie okazało się, że nie ma jak zamataczyć i obronić  esbeckiego szefa, ponieważ dziennikarze zdążyli dokumenty nieetyki sędziowskiej opublicznić. Procesy lustracyjne poprowadzą sędziowie wydziałów karnych w ramach swoich normalnych obowiązków. 

Zakończono temat specjalnych wydziałów lustracyjnych, ponieważ nie znaleziono chętnych do tej funkcji. Prezes jednego z sądów twierdzi, że właśnie z powodu oporu sędziów przed lustrowaniem ministerstwo zrezygnowało z tworzenia osobnych wydziałów lustracyjnych. Tak więc sprawa lustracyjna może się trafić każdemu sędziemu, ponieważ zgodnie z kodeksem sprawy wpływające do wydziałów karnych są przydzielane według kolejności na alfabetycznej liście sędziów. Tylko że jak każdy inny przepis ten też jest przez sędziów lekceważony - najpierw są sprawy, a potem lista i przydziały.
Potwierdza to wypowiedz sędzia Zbigniewa Puszkarskiego, przewodniczący Wydziału Lustracyjnego w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, gdzie dotychczas były rozpatrywane te sprawy: 
- Ja kolegów sędziów rozumiem, sam, gdy przychodziłem do wydziału, miałem przez miesiąc opory z wyznaczeniem sobie takiej sprawy. Najpierw musiałem poczytać. 
(od redakcji: otrzymać instrukcje :-)
Sędzia Stanisław Dąbrowski, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa:
 - To mnie wcale nie dziwi, ale sędziowie nie mają wyjścia.
Krzysztof Józefowicz, wiceminister sprawiedliwości:
 - Nie ma gadania: "Ja bym chciał, a ja bym nie chciała". Sędzia nie może wybierać sobie spraw.

Nikt nie jest w stanie oszacować, w jakim stopniu lustracja obciąży i tak niewydolne polskie sądy. 
Do działającego do tej pory (od 1999 r) Wydziału Lustracyjnego Sądu Apelacyjnego w Warszawie (tylko on zajmował się lustracją) wpłynęło ok. 270 spraw, kilkunastu z nich nie zakończono. Przekazane zostaną sądom okręgowym i tam rozpoczną się od początku. Sześciu sędziów sądu lustracyjnego prawdopodobnie wróci do pracy w wydziale karnym sądu apelacyjnego, a najlepiej gdyby zostali delegowani do sądów okręgowych celem "rozkręcenia" spraw lustracyjnych i podzielić się swoim doświadczeniem - mówi sędzia Puszkarski.
Spodziewa się on, że liczba tych spraw w całej Polsce sięgać będzie setek, jeżeli nie tysięcy. Opublikowanie katalogów IPN może być potężnym źródłem wniosków o autolustrację - przewiduje.
Według wstępnych szacunków lustracją ma być objętych 400 tys. osób.

Redakcja AFERY PRAWA.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
  Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku. 
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
  Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.