Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI KRAJOWA RADA SĄDOWNICZA PROJEKT ZMIAN FUNKCJONOWANIA I ODPOWIEDZIALNOŚCI KRAJOWA RADA SĄDOWNICTWA POPIERA MATACTWA SĘDZIÓW i swobodną korupcyjną interpretację prawną przez nie posiadających wiedzy sędziów.

Logiczne, korupcja wśród sędziów to codzienność. Bez wątpienia elementem korupcjogennym w sądach jest zasada dowolnej interpretacji faktów, często dot. sfer medycyny, księgowości, biznesu, rzemiosła, fachowości wykonania usług itd. W wielu takich sprawach "sędzia jest dosłownie zielony" i w postanowieniach jego mamy kit typu 2+2=22 - co tylko ośmiesza wyroki sędziów w ocenie jakby nie było bardziej wykształcanego społeczeństwa.   
Kolejnym korupcjogennym elementem w sądach jest brak odpowiedzialności (immunitet) za wydane sprzeczne z logiką, nauką i opinią społeczną wyroki, oraz brak możliwości (dla przeciętnego obywatela) naprawienia tych krzywd przez wymiar (nie)sprawiedliwości.

Sejm wielokrotnie zwracał się do Krajowej Rady Sądowniczej o ujednolicenie orzecznictwa sądowego i zlikwidowanie tego bagna - wszystko na nic.

Aktualnie Sejm skierował kolejny raz do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa,  który zobowiązuje KRS do podejmowania działań w celu ujednolicenia orzecznictwa sądów. Wnoszony projekt zabiega o zmianę prawa wg. którego to do zadań Krajowej Rady Sądownictwa ma należeć inspirowanie i wspieranie jednolitego orzekania przez sądy powszechne. I już zapowiadana jest skargę do Trybunału - śmieszne jak prawnicy kombinują żeby ich korporacje nie straciły żadnej możliwości oszukania pracujących obywateli.
– Inspirowanie i wspieranie jednolitego orzekania powinno dotyczyć SN. Rada nie może wykonać tego obowiązku. Nie ma ku temu odpowiednich instrumentów procesowych – twierdzi sędzia Ryszard Pęk, wiceprzewodniczący Rady.

R. Pęk uważa bezmyślnie, że będzie to ingerencja w niezależność sędziowską a nie ograniczenie ich głupoty  i niewiedzy w wielu dziedzinach nauki i techniki.
Ciekawe jak w takim razie tak świetnie działa całe sądownictwo anglosaskie (jakby nie było funkcjonuje w kilkudziesięciu państwach świata), gdzie obowiązuje jednolita doktryna orzecznictwa? - i tam się nie mówi o korupcji.

Kancelaria Prezydenta uważa, że czas aby w końcu nasze sądownictwo skończyło z komunistyczną formą stronniczego rządzenia i należy dostosować sądownictwo do wzorów demokratycznych USA jak też unijnych.

Dodatkowo projekt nakłada na Radę obowiązek przedstawiania Sejmowi corocznej informacji z jej działalności, a wiadomo w tej instytucji nic się nie robi oprócz brania kasy. To taki dom starości dla chorych umysłowo i skorumpowanych sędziów, którym przedstawiono zarzuty a nieetyczna korporacja ich wybroniła. 
Projekt pozbawia też KRS na rzecz ministra sprawiedliwości uprawnienia do wyrażania zgody na zajmowanie stanowiska sędziego po ukończeniu przez niego 65 roku życia. Wyłącza też możliwość łączenia funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu z członkostwem w Radzie.

Bez wątpienia zatwierdzenie tego projektu da większa rzetelność i pewność prawa dla obywateli i adwokatów, którzy będą się mogli poprzeć wyrokami w podobnych sprawach, usprawni i przyśpieszy postępowania w sądach. Na pewno też zmniejszy korupcje w sądach, ponieważ wydawanie sprzecznych z logiką wyroków przestanie być możliwe. 
ZR

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
  Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku. 
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
  Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
14-07-2012 / 21:58
Do Rafała – skazany „ustawami” na pastwę togowych przestępców okręgu Koszalin. Z uwagą przestudiowałem treści korespondencji wydawało by się INSTYTUCJI, które mają zagwarantować sprawny system resortu sprawiedliwości : Prawdę Materialną, Prawo i Zasady Prawa, rzetelne postępowania procesowe i INNE mające zapewnić równość stron, RACJĘ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski. NIC bardziej mylnego. Treści autoryzowane : Wanda Jóźwiak - Kwaśna z Sądu Najwyższego; mgr Dominik Laska z Ministerstwa Sprawiedliwości; Halina NIEMIEC z Prokuratury Generalnej, To bełkot porównywalny do treści jakie na kilogramy produkują w formie ostemplowanego procesowego obornika na zadupiu w powiatowym Koszalinie, który jest przesyłany OFIAROM NAZISTOWSKIEJ Przemocy prokuratorów i sędziów jako Postanowienia i INNE insynuacje urojeń własnych Űbermensche z IMMUNITETAMI. Z tych treści wynika pogarda dla OFIARY. NIC więcej. Jak byś tą objętość ścisnął w garści . NIC NIE zostanie po otwarciu dłoni. Te informacje SĄ PUSTE. Zainteresowałem się jaki jest tego powód. Z informacji uzyskanych od „wiewiórek” wynika ponad wszelką wątpliwość stan następujący. Ministra Krzysztof Kwiatkowski funkcjonując jako minister i prokurator generalny podpisał obiegowe pismo- zarządzenie – dyrektywę ogólnopolską wg której personel resortu sprawiedliwości ma NIE dopuszczać a wręcz udaremniać OFIAROM wszczynanie postępowań procesowych. Włącznie z użyciem biegłych psychiatrów – serwujących zespół paranoidalny i pochodne. Gdy przyrównać te informacje z dokumentem sporządzonym przez jeszcze NIE ministra a wówczas sekretarzynę stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Krzysztof Kwiatkowski jako odpowiedź dla marszałka Krzysztofa PUTRA. Możliwa jest do przyjęcia wersja, że „gwardia pałacowa” z MS zredagowała te pisma w takiej formie by skompromitować asa K. Kwiatkowskiego. Zapoznałem się z tą odpowiedzią dla K. PUTRY. Odpowiem krótko. COŚ w tym jest. Pierwsza część treści przedmiotowego dokumentu jako Odpowiedź do mrsz.K.P. potwierdza tą wersję. Przyznaje stan, że w wyniku awanturnictwa procesowego Czesław ŚWIĄTEK z Sarbinowa został okradziony przez zorganizowaną grupę Niepospolitych przestępców - złodziei m. in. wójt urzędu gminy, prokurator, sędziowie, policjanci i INNI. „KTOŚ” kto znał zwyczaje Kwiatkowskiego, że TEN czyta tylko początek a później bezmyślnie podpisuje dokumenty, w końcowym fragmencie podjął się sporządzenia ORTOGONALNEJ treści, która była sprzeczna z częścią decyzyjną na korzyść OFIARY. Analiza tych treści wykazała, że są sprzeczne logicznie i NIE ma płynnego przejścia. Stanowią zlepek. Całość jest bzdurą. O ile podjąć się oceny wg korespondencji otrzymywanej z MS to wskazywałaby na trzy damy R. To REWA & RESIAK & Rydzak z MS; w Prokuraturze Generalnej Antonina SUWAŁA robią wała z pryncypała. Kolejnym jest prof. Jarosław GOWIN. Panie Rafale – na ten bajzel jest jedyna rada. Sądy Obywatelskie lub ekipa uzbrojona w widły, gumaki, soda kaustyczna lub wapno chlorowane i wrzątek. Tylko tak da się opróżnić stajnię augiasza z gnoju. Szambo to NIE perfumeria tak ocenił o. Rydzyk patologiczny stan krytyczny.