Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE LIST OTWARTY DO STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO - Zygmunt Jan Prusiński


„Nie po to siedziałem w więzieniu.
by teraz była zawieszona demokracja”.
Prof. Stefan Niesiołowski


Kilka słów o demokracji od „Cywilizatora z Prowincji”: Panie senatorze, najpierw to witam Pana o godzinie 23:37 we środę 25 Stycznia 2006 roku, i teraz do meritum tego całego bałaganu podchodzę. Mówi Pan, że siedział we więzieniu, żeby teraz bronić i chronić „demokrację”. A ja myślę, że to jest lipa dla lip, a Pan nie jest drzewem i ja nim nie jestem. Jestem w kraju, to znaczy 10 Lipca 2006 roku minie mi 12 lat pobytu – nie w demokracji... a w burdelu. Panie profesorze, co to jest ta „demokracja” w Polsce? Przecież Pan za nią czy przed nią siedział, więc jak „ona” miała wyglądać. Czy tak jak teraz wygląda czy inaczej, proszę mi odpowiedzieć. Ale ja Panu powiem (po swojemu), co to jest demokracja. Demokracja, to jest cisza... Czym mniej się o niej mówi, tym ona bardziej jest w nas. Demokracja to jak roślina, krzak, drzewo. Czy roślina krzyczy? Czy krzak krzyczy? Czy drzewo krzyczy? Nie. To dlaczego ludzie – nie homo sapiens, bo z tą „inteligencją” różnie bywa... znam takich którzy nie ukończyli żadnej szkoły, nawet podstawowej, jak Boga kocham, na Pomorzu jest taki ciekawy pan Jan Jagielski z Zagórzyc, a facet mało tego że sam nauczył się pisać i czytać, to na dodatek jest poetą, to jeszcze żeby zadziwić przeczytał wszystkie dzieła Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza. Akurat on, akurat on nie krzyczy, nie wykrzykuje, nie mówi o demokracji, bo on żyje (w swojej demokracji). Każda demokracja ma koloryt do sytuacji, do osobowości, wreszcie do kupowania i sprzedawania tą demokracją w mojej ojczyĽnie. Jest tylko „moja” pod tym względem, że tu się urodziłem.

Panie senatorze Niesiołowski! Przeżyliśmy kilku frajerów, to znaczy oni frajerami nie są, to my, naród polski jesteśmy frajerami, zatem przeżyliśmy kilku wicepremierów – ministrów z resortu finansowego, który to jeden z nich powiedział, że: „Pierwsze półrocze pracujemy dla Państwa, a ten pozostały, drugi to nasz”, bo pieniądze wpływać miały do naszej kieszeni, każdemu obywatelowi pracującemu osobno. Czy nie był to towarzysz Kołodko? – Słuchając tej poezji kilka lat temu, można było wówczas zrozumieć i poczuć tę demokrację. Przypomnę; pól roku pracujemy dla kraju, a drugie pół roku pracujemy dla siebie, dla swoich rodzin. Więc ja w ten sposób rozumiem jako analfabeta d e m o k r a c j ę! Pan siedział we więzieniu, ja wybrałem polityczną emigrację, choć moja walka z komunizmem żydowskim i z wojną jaruzelską przez (schorowanego na „palmę”) szeregowego Wojciecha, polegała na walce intelektualnej. Brałem do ręki pióro i pisałem wiersze patriotyczne, wiersze społeczno-zaangażowane, jak i też artykuły publicystyczne. Oto próbki wierszowane:


Las mi pachnie Polską,

te same dzikie ścieżki ciszy.

Wnętrze nastraja się melancholią,

kwitną szczegóły malowniczego pędzla.

Fragment wiersza „Las mi pachnie Polską”, czy ten:

Czy wiesz, że szpak jest szczęśliwszy ode mnie,

a moja intymna rozpacz, jakby pęknięta rysa

na szkle ostatniego pociągu; tyle z człowieka!

Fragment wiersza „Gody ptaków w obozie Traiskirchen”.

Swój „wyrok” odsiedziałem na ObczyĽnie, na wygnaniu w Austrii, we Wiedniu, ponad 13 lat, w tym 8 miesięcy w Obozie dla UchodĽców w Traiskirchen. Widziałem dramaty i tragedie ludzkich losów... Pan we więzieniu, żeby demokracja była demokracją. Więc pytam Pana senatora, czy jest czy nie ma demokracji?!

Panie Stefanie Niesiołowski, demokracja jest w lesie, w puszczy, w dżungli, w tajdze. Tam wszystko jest poukładane. Tam nikt nie walczy o demokrację, bo las nie potrzebuje demokracji. To gdzie jest cywilizacja...? Zauważ Pan, w ilu był Pan w partiach, i jestem pewny, nawet chętnie założę się, że każda z tych partii pierwsze słowo, termin, hasło „DEMOKRACJA” na ustach ma. Mało tego, lewica ma też swoją demokrację! Czy uważa Pan, że jest inna od Pana demokracji z prawicy? Jeśli ja jestem analfabetą, to rozumiem jak ten rasowy analfabeta, że jeśli i ci, i tamci, i znowu i ci i tamci mają podobne demokracje, to czyż nie lepiej połączyć się w jedną partię, pod nazwą PARTIA DEMOKRACJI LEWICY I PRAWICY! Czy nie uważa Pan, że ta solidarna jedność miałaby rację bytu – ze wszystkich dotychczasowych demokracji w świecie. Onegdaj wpadła mi w ręce konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, i w Słowie Wstępnym z niedowierzaniem przeczytałem w tej konstytucji wyraz „demokracja”! O mało przez stertę śmieci nie przewróciłem się... No to jeśli w PRL-u była demokracja, to po co było ją zwalczać, siedzieć za kratami, być internowanym, żeby podobną realizować, budować, że zwykły człowiek taki jak ja, analfabeta potrafi odróżnić, czy w ogóle jest ta demokracja. Jeśli wtedy była w teorii, to i teraz jest w teorii, a jedynie politycy i parlametarzyści mówią, praktykują w swoich ustach – jakby się uczyli dykcji, tak często ją wypowiadają.

Przepraszam za ten wywód o demokracji Panie profesorze, Panie senatorze z Platformy Obywatelskiej, od Polski Ludowej do IV RP. Powiem tak, po prostu puenta powinna być nie inna Panie Stefanie Niesiołowski: W IMIENIU MOICH RODAKÓW – POLAKÓW, W DUPIE MAM TAKˇ DEMOKRACJĘ, PRZEZ WROGÓW WEWNĘTRZNYCH... SKLEJANˇ!!!!!

Zygmunt Jan Prusiński
25 Stycznia 2006  Ustka

Artykuły o podobnej tematyce:
Karty władzy już praktycznie rozdane - o co żebrze przegrany Tusk w spotkaniu ostatniej szansy?

To że PO to nie tylko "przechrzty polityczne" o tym mówi cała Polska...
PO, która szła do wyborów z hasłami respektowania zasad, generuje mechanizmy korupcyjne
Kilka cytatów z prasy na temat zdziecinniałego i próżniaczego Donalda Tuska - Czy będzie kolejny
Z CYKLU "NIEBEZPIECZNE TEMATY" - PRAWDA O TUSKU I JEGO RODZINIE.
ANTY-TUSK - tylko zakłamanie w obronie prawa Polaków do prawdy o własnej przeszłości?
Ciemna strona "jasnej mocy" Donalda Tuska?
Poszukiwacze zaginionego elektoratu - czyli oszustwa sondażowe...

Artykuły interwencyjne:

INTERWENCJA STOWARZYSZENIA OROPOiWzK - SKARGA DO PROKURATURY NA ZATRZYMANIE MIESZKAŃCA NOWEGO TOMYŚLA
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO - INTERWENCJA STOWARZYSZENIA OROPOiWzK - ZATRZYMANIE PREZESA GDAŃSKIEGO ODDZIAŁU - ZBIGNIEWA ARCISZEWSKIEGO
Wniosek do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego o wszczęcie postępowania w sprawie działalności wolnomularstwa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
List otwarty do Prezydenta III RP Lecha Wałęsy
KIM JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH PROF. ANDRZEJ ZOLL? CZY INSTYTUCJA RZECZNIKA MA KORUPCYJNY CHARAKTER?
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:  SˇDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~dwbccg
14-10-2011 / 11:46
~yrbardalii
10-10-2011 / 11:03
~Jenelle
10-10-2011 / 05:12
At last! Someone who understands! Thanks for psotnig!