Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Oto dlaczego szefowie UE zasługują na pogardę - kolejny cykl informacyjny dla osób zainteresowanych sytuacją naszego kraju. Opracował Filip Stankiewicz

Do grupy reprezentowanej przez poseł do PE z Wielkiej Brytanii który to udowodnił należy m.in. Urszula Krupa, liderka listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu 6 Łódź.

Kanclerz Niemiec gardzi innymi narodami. Angela Merkel powiedziała, że odmawia podania ręki tym, co odrzucają Traktat Lizboński. Tym samym gardzi większością Irlandczyków, Holendrów, Francuzów. Był już przywódca Niemiec, który gardził innymi narodami. Podobnie butne stanowisko np. w trakcie rozmów z Prezydentem Czech zaprezentowali inni niemieccy ważni politycy.
Czy pod postacią braku poszanowania dla głosu obywateli UE odradza się totalitaryzm?

Stocznie W Gdyni i Szczecinie kupili ludzie związani z armią Izraela oraz zapewne Mossadem. Nie byłoby w tym może nic złego, ale dlaczego rząd Tuska twierdził, że to firma z Kataru lub Kuwejtu?
I dlaczego sprzedano ten majątek za tak niską cenę?

Kraków i Chorzów wcale nie musiały odpaść. Zdaniem Zbigniewa Bońka Grzegorz Lato i politycy rządu Tuska przyjęli złą strategię. Ministra sportu i dodatkowo prezydent Warszawy krytykuje też były bramkarz reprezentacji Jan Tomaszewski.

Na Jacka Kurskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą głosować wyborcy z całego kraju. Pod linkiem prezentacja kandydata i informacja jak mogą zagłosować na Niego osoby spoza Podlasia i Warmii i Mazur.

Ludwik Dorn dementuje informacje przekazane komisji śledczej przez Janusza Kaczmarka. Miał on zeznać, że Jarosław Kaczyński interesował się życiem prywatnym politycznych przeciwników.
- Wiem, kto o co pytał w tej sprawie i jest to wiedza dla pana Kaczmarka bardzo kompromitująca.
Ludwik Dorn jest wielokrotnie wiarygodniejszy od Kaczmarka, zwłaszcza w tej sprawie biorąc pod uwagę jego publiczną krytykę Jarosława Kaczyńskiego.

Przetarg na kluczowe aktywa niezbędne do produkcji stoczniowej w Stoczni Gdynia wygrała spółka United International Trust. W ramach przeprowadzonego przetargu, majątek został sprzedany za kwotę około 288 mln zł. W ogłoszeniu o przetargu wyceniono je na nie mniej niż 400 mln zł.

PO chce zostać partią bez alternatywy. W tekście krótko przedstawiono w jaki sposób. To plan groźny dla Polski.

Hasła nie chciało się nam wymyślić, ale i tak jesteśmy zajebiści - tak kończy się spot wyborczy, którego bohaterami są politycy PO na czele z Donaldem Tuskiem. Świetna reklamówka parodiująca PO Szymona Majewskiego.

Zyta Gilowska wraca do polityki. Wiele wskazuje, że będzie wunderwaffe Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński chce równych warunków dla rolników w UE. Polscy rolnicy są dyskryminowani przez Unię Europejską. Jako przykład podał gospodarstwo, które odwiedził. Jego właściciele otrzymali za 70 ha 35 tys. zł dopłaty. Tymczasem niemiecki rolnik dostałby 100 tys. zł.

Lech Wałęsa popierał PO bo umożliwiali mu załatwiania różnych interesów kosztem pieniędzy podatników? Wałęsa uzyskał np. w Ministerstwie Edukacji dotację do swojej autobiograficznej książki "Droga do prawdy" wydanej przez Świat Książki.

W zeszłym roku Lech Wałęsa zarobił ponad milion złotych. Jest najlepiej opłacanym polskim politykiem. Oczywiście licząc tylko oficjalne i legalne dochody.

Niepostrzeżenie, bez gromów i fanfar, bez wiwatów i złorzeczeń, obalony został jeden z głównych dogmatów debaty publicznej III RP. Zaprzeczono mianowicie nieomylności instytucji unijnych. Dotąd było tak, że jak Unia, za pośrednictwem któregokolwiek ze swych licznie rozmnożonych organów, wydała jakąś opinię, to można ją było tylko przyjąć w pokorze.
Bruksela locuta, causa finita. A oto nagle polski wysoki urzędnik ośmielił się publicznie oznajmić: Unia się myli!
I kto, proszę popatrzeć - nie żaden oszołom od Kaczorów, ale minister finansów w rządzie Donalda Tuska, Jacek Rostowski.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zrzuca odpowiedzialność za zamieszanie wokół obchodów 20. rocznicy odzyskania niepodległości na o. Macieja Ziębę, dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tymczasem za organizację uroczystości odpowiada rządowy komitet z ministrem kultury na czele. Chaos jest kompromitacją rządu.

Libertas wzywa PO do zmuszenia do rezygnacji z kandydowania czerwonej komisarz Huebner. Była ona związana z PZPR, swoją karierę zbudowała na ideologii komunistycznej. Kandydatka PO jest przykładem typowego brukselskiego biurokraty, w ciągu pięciu lat urzędowania zarobiła prawie 1,5 mln euro.

Sędziowie wybuczeli ministra Czumę. Powodem m.in. projekt zwiększający nadzór rządu nad sądami i łamiący Konstytucję.
Syn ministra sprawiedliwości obraża blogerów i grozi portalowi Salon24.pl. Sprawa ma związek z ministrem Czumą.

Sejm cofnął wydaną wcześniej zgodę na zorganizowanie konferencji prasowej Libertas. Marszałek Komorowski zachował się jak polityczny gangster. Można mieć różne zdanie o partii Libertas, ale zarejestrowali listę w wyborach do PE i powinni mieć możliwość korzystania z pomieszczeń Sejmu RP.

Sondaż jakoby aż 80 proc. ankietowanych gdańszczan uważało, iż "Solidarność" Stoczni Gdańskiej nie powinna organizować 4 czerwca demonstracji w obronie stoczni ma bardzo mierną wiarygodność. Został opłacany z podatków na zamówienie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z PO co rodzi podejrzenie, iż wyniki były zgodne z oczekiwaniami zamawiającego. Wiarygodność sondażu stoi także pod znakiem zapytania z powodu firmy, która go wykonała. PBS DGA z Sopotu, należy do grupy DGA z Poznania. A DGA to przecież jeden z uczestników konsorcjum, które zostało wybrane bez przetargu do organizowania szkoleń dla zwalnianych z pracy stoczniowców. Do tego konsorcjum należała też znana spółka Work
Service byłego senatora PO Tomasza Misiaka.

Obszerny tekst o tym kto i po co straszy różnymi strasznymi chorobami jak ptasia czy świńska grypa.

Czy 4 czerwca to data rzeczywistego upadku komunizmu? Czy ważniejsze od wygrania wyborów, które nic nie dawało nie było przekonanie SD i ZSL do poparcia opozycji przez Jarosława Kaczyńskiego dzięki czemu dopiero opozycja zdobyła większość?

Lech Wałęsa publicznie wzywa do rękoczynów czym w bezczelny sposób łamie prawo. Wałęsa powiedział: Musimy się umówić, czy walczymy na kamienie, czy walczymy inaczej. Jeśli na kamienie, to musimy wezwać do tego drugą stronę i (...) zobaczymy kto tu zwycięży. Ja bym Tuskowi to proponował, organizujemy się przeciwko tym szaleńcom, tym anarchistom, druga strona też się bierze za kamienie i kto przeżyje, ten żyw będzie.

Rejterując przed pragnącymi wyrazić swą dezaprobatę związkowcami, Donald Tusk dopuścił do precedensu na skalę szerszą niż krajowa. Nie przypominam sobie bowiem, aby pod presją groźby przeprowadzenia jakiejś demonstracji odwoływano lub przenoszono obrady G8 czy G20, szczyty Unii Europejskiej albo spotkania Forum Ekonomicznego w Davos. A przecież
ludzi pragnących zamanifestować przy takich okazjach swe niezadowolenie są zwykle tysiące.

Donald Tusk zrobił już wiele rzeczy, które dyskwalifikują go jako polityka, działającego na rzecz racji stanu i wspólnego dobra. Jednak jego najnowsza decyzja przebija niemal wszystkie poprzednie wątpliwe posunięcia. W imię całkowicie chwilowych, krótkoterminowych interesów, premier pozbawia nas szansy na przypomnienie europejskim przywódcom i
praktycznie całej Europie, jaką rolę w walce o wolność Europy Środkowej odgrywał Gdańsk - miasto symbol. Umieszczenie najważniejszej części uroczystości w skądinąd przesympatycznym Krakowie to kpina.

Również poseł lewicy Bogdan Lis krytykuje premiera. Tusk stchórzył. Przestraszył się konfliktu ze związkowcami z Gdańska. Uciekł do Krakowa.Apeluję, by wycofał się z tej nieodpowiedzialnej decyzji. W dodatku przewodniczący Soldarności Janusz Śniadek powiedział po bardzo długiej rozmowie z przewodniczącym komisji zakładowej Stoczni Gdańskiej Romanem
Gałęzowskim, że nie było najmniejszego zagrożenia dla powagi uroczystości, które miały się odbyć w Gdańsku.

Emeryci i studenci sponsorujący Palikota płacili też na PO.

Kandydat PO do europarlamentu Marian Krzaklewski uważa, że obraża go piosenka, którą po raz pierwszy śpiewano na jego wiecu. Piosenkę wykorzystano w spocie SLD.

W Warszawie do przedszkola nie dostanie się w 2009 roku ponad 2 tysiące dzieci. Za to nierówne traktowanie rodzin odpowiada rządząca Warszawą koalicja PO-SLD.

Podwładni premiera Tuska narazili bezpieczeństwo Polski oszczędzając na jednym z kluczowych dla bezpieczeństwa Polski ludzi. Prawie miesiąc temu zniknął w Warszawie szyfrant wywiadu wojskowego, który zna najtajniejsze sekrety polskich służb specjalnych. Przed zniknięciem miał konflikt o wynagrodzenie w pracy.


Ziobro do Tuska: przestańcie posługiwać się prokuraturą. Tylko podczas kampanii wyborczej otrzymałem 6 wezwań do prokuratur na kolejne przesłuchania. Takie przesłuchania trwają zwykle wiele godzin, co uniemożliwia mi prowadzenie, uczestniczenie w kampanii wyborczej i odbywanie spotkań z wyborcami. Donald Tusk wezwał kandydatów PiS do
debat z kandydatami PO w poszczególnych okręgach. Tyle, że kandydaci PiS już dawno zaprosili liderów list PO do debat i nie otrzymali odpowiedzi. Jak z tego widać to nie politycy PiS stchórzyli, ale raczej liderzy PO.

Zostawiliśmy po sobie gospodarkę i finanse w doskonałym stanie - powiedziała o rządach PiS, Zyta Gilowska, b. wicepremier, minister finansów. Przedstawiła dowody potwierdzające tę tezę.

Kolejne przykłady indoktrynacji młodego pokolenia przez funkcjonariuszy służalczych wobec UE.

Prezydent Czech tak jak Polski nie podpisze Traktatu Lizbońskiego ponieważ po odrzuceniu w Irlandii jest on martwy.

Środowiska centrolewicy atakują prezesa IPN doniesieniami wątpliwej wiarygodności. Co sprawia, że wpływowe środowisko tak już do reszty zatraciło hamulce, że do dowalenia Kurtyce dobra i brudna bielizna, i szalony zazdrosny mąż? Wróbelki ćwierkają, że to przygotowywana w IPN trzecia część monografii Marca 68, w której opisane są losy śledztw i
cytowane zeznania. Ponoć to właśnie perspektywa ujawnienia, kto kogo przed laty sypał, sprawiła, że prominenci Salonu zaczęli się ciskać jak przysłowiowe wszy na grzebieniu. No, ponoć jeszcze także będąca na ukończeniu biografia Jacka Kuronia.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwołał konferencję na temat homoseksualizmu pod presją absurdalnego komentarza Piotra Pacewicza w "Gazecie Wyborczej". GW podała nieprawdziwe informacje o jednym z prelegentów dr Paulu Cameronie. Zwrócił on uwagę na badania pokazujące, że homoseksualiści żyją krócej niż heteroseksualiści, a 34 proc.
przypadków molestowania seksualnego dzieci jest sprawką homoseksualistów, co stanowi ich znaczną nadreprezentację w gronie pedofilów.

Jezioro Machowskie, w miejscu dawnego wyrobiska Kopalni Siarki Machów w Tarnobrzegu, właśnie kończy się wypełniać wodą. 12 maja otwarcie zbiornika miał zaszczycić prezydent Lech Kaczyński zaproszony przez zarząd zakładu i władze Tarnobrzega. Zarząd został jednak odwołany przez ministerstwo skarbu, a nowe kierownictwo nie zgadza się na imprezę z
udziałem głowy państwa.
Czy to był powód odwołania zarządu, a jeśli tak to czy z takiego powodu powinno się to robić?


Prezydent Lech Kaczyński odznaczył wielu opozycjonistów m.in. premiera Jana Olszewskiego. Zapowiedział jednocześnie, że będzie kontynuował politykę odznaczania osób zasłużonych dla wolnej Polski, "twórców III RP, z wyróżnieniem których ta Polska się spóźniła"

Polacy otrzymali SMS-y "2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - pamiętaj o biało-czerwonej!"
Taka informacja dotarła w sumie do kilkunastu milionów ludzi. Właśnie w taki sposób Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński chce zachęcić Polaków do pamięci o symbolach narodowych. BBN zaprosiło do akcji wszystkich operatorów telefonii komórkowej, ale tylko Orange i Play zgodziły się wysłać wiadomości do swoich abonentów. Plus, Era itp. niech
się wstydzą.

Ryszard Czarnecki pozwie Lecha Wałęsę. Były prezydent powiedział o polityku PiS, że nie walczył o wolną Polskę, tylko "przyjechał na gotowe". Tymczasem Czarnecki w okresie PRL był zamykany na 48 godzin, skazywany przez kolegia do spraw wykroczeń, współpracował z podziemnymi wydawnictwami oraz był prezesem Niezależnego Zrzeszenia
Studentów (NZS).Udział Lecha Wałęsy w inauguracji kampanii wyborczej partii Declana Ganleya Libertas wprawił jego świeżej daty entuzjastów w konsternację.

Skandalem i psuciem "od góry" polskiej szkoły nazwali tegoroczną maturę z polskiego krakowscy poloniści. Według nich poziom egzaminu był żenująco łatwy.

Firma szwagra prezydenta Piotra Krzystka (PO) wygrała przetarg na materiały promocyjne dla miasta. Była tańsza oferta, urzędnicy jak mówią kierowali się jakością i względami estetycznymi. W 2008 roku szwagier prywatnie pożyczył prezydentowi Szczecina 150 tys. zł.


Lubiński poseł PO Norbert Wojnarowski wstrzymał na kilkadziesiąt minut odlot samolotu z Wrocławia do Warszawy, by na pokład mogły dostać się dwie osoby z jego rodziny. Samolot przyleciał do Warszawy niemal półgodziny po czasie.


Minister Sikorski powiedział w Pradze, że Polska będzie się np. dzieliła z krajami biorącymi udział w inicjatywie doświadczeniami związanymi z walką z korupcją. Żartował czy naprawdę myśli, że minister Pitera i cały rząd Donalda Tuska zwalcza korupcję?

Z podsłuchów ABW wynika, że żona pouczała Janusza Kaczmarka w czasie afery gruntowej, aby przestał kłamać.

Sąd Okręgowy w Płocku nie przedłużył tymczasowego aresztowania Jackowi K., byłemu wspólnikowi i przyjacielowi Krzysztofa Olewnika. Decyzją sądu jest zszokowana rodzina zamordowanego. Uważa, że jeśli Jacek K. wyjdzie na wolność, przekreśli to szanse na wyjaśnienie sprawy i uniemożliwi dotarcie do ewentualnych wspólników i nieustalonych dotąd osób, które mogły brać udział w porwaniu.

Zdaniem organizacji dziennikarstwa śledczego Center for Public Integrity z siedzibą w Waszyngtonie banki z USA i Europy świadomie doprowadziły do obecnego kryzysu gospodarczego którego koszt MFW szacuje na 4 bln dolarów.

Leo Beenhakker nie pojawił się na niedzielnym meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa. Zamiast tego, wolał śledzić mecz ligi holenderskiej. Zdaniem Wojciecha Łazarka Leo robi sobie z nas kpiny, drwi sobie z nas.

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~msaftj
13-06-2012 / 01:44
~pjeqqw
11-06-2012 / 20:25
~mqrnfiiqx
07-06-2012 / 16:43
~ggyblsb
07-06-2012 / 12:50
~nivre
07-06-2012 / 01:29
Masz jeszcze wiceej:Chilijski historyk zrobił najprostszą rzecz. Udał się do biblioteki uniwersyteckiej w Santiago de Chile i odszukał pracę doktorską Salvadore Allende, pf3źniejszego prezydenta Chile. Pracę tę napisał Allende w 1933 roku. Adolf Hitler i jego naziści jeszcze nie zaprowadzili swoich porządkf3w w Niemczech. Dopiero uczyli się rządzić. Tymczasem Allende miał już wtedy jasne recepty na poprawę zdrowia narodu chilijskiego. Receptę zapisaną przez Allende pf3źniej skrupulatnie stosował Hitler. W swej pracy doktorskiej Allende pisze:“Żydf3w charakteryzują określone rodzaje zbrodni. Oszustwo, fałszerstwo, oszczerstwo i przede wszystkim lichwa. Te fakty potwierdzają przypuszczenie, że rasa odgrywa ważną rolę w przestępczości”; “Arabowie są przeważnie awanturnikami i bezmyślnymi leniuchami z tendencją do złodziejstwa”; “Włosi z Południa w przeciwieństwie do tych z Pf3łnocy oraz Hiszpanie mają skłonność do barbarzyńskich i prymitywnych zbrodni w afekcie i są emocjonalnie niedojrzali”; “Chilijczycy są najdoskonalsi rasowo, bo odziedziczyli najlepsze cechy po populacji Indian i kolonizatorach hiszpańskich”.Pf3źniejszy prezydent Chile jest przekonany, że nacje te nie będą zdolne do wyleczenia się ze swych chorf3b i dlatego według doktora Allende do ich eliminacji prowadziła jedna droga - przymusowa sterylizacja. Do chorf3b psychicznych Allende zaliczył także homoseksualizm i zaproponował dwie metody jego leczenia. Wszczepianie w ściany żołądka homoseksualistf3w tkanek z męskich jąder albo naświetlanie śledziony promieniami rentgena.Allende w działaniuW 1939 roku dr Salvador Allende zostaje ministrem zdrowia w rządzie Frontu Ludowego. Swoje teorie z pracy doktorskiej postanawia wdrożyć w życie. Przygotowuje rządowy program “W obronie rasy”, ktf3ry ma według niego zapewnić “higienę narodową”. Przewidywał on przymusową sterylizację chorobliwie asocjalnych elementf3w, w tym alkoholikf3w i chorych psychicznie. Szczegf3łowe przepisy ustaw mieli z polecenia ministra Allende przygotować dwaj lekarze, piewcy niemieckiej eugeniki: dr. Eduardo Brucher i Hans Betzhold. W środowisku lekarskim Chile wybucha awantura. Pod naciskiem zdecydowanej większości lekarzy rząd wycofuje się ze swych zamierzeń. Lecz minister Allende nie poddaje się. Nawiązuje wspf3łpracę ze swym odpowiednikiem w rządzie… III Rzeszy. Zresztą cały rząd, w ktf3re skład wchodził Allende ściśle wspf3łpracował z ekipą Adolfa Hitlera. W 1940 roku minister Allende wraz z dwf3jką kolegf3w z rządu chilijskiego otrzymuje łapf3wkę od ministra spraw zagranicznych Ribbentropa. Niemieccy naziści płacą Allende 300 tys. reichsmarek, by przekonał premiera Chile i swych kolegf3w w rządzie do kupna przez Chile od hitlerowskiego rządu broni zdobytej na polskim wojsku po wygranej wojnie we wrześniu 1939 roku. Wojskowi Hitlera nie wiedzą bowiem co zrobić ze zdobytymi w Polsce arsenałami. Do transakcji nie dochodzi. Jednak Allende nie musi zwracać łapf3wki. Ambasador III Rzeszy w Chile depeszuje do swojego ministra, że “pieniądze się nie zmarnowały, bo przekupieni propagują w Chile nazistowskie idee.”Historyk Victor Farias odnalazł w archiwum Ministerstwa Spraw Zagranicznych RFN pokwitowania przelewf3w na prywatne konto Salvadora Allende i innych jego rządowych kolegf3w z lat 1939-1941. Odnalazł tam dowody na inne tajne operacje między chilijskim rządem, w skład ktf3rego wchodził Allende, a hitlerowcami.Allende chroni zbrodniarza nazistowskiegoW 1970 roku Salvador Allende, były minister zdrowia zostaje prezydentem Chile. W powszechnych wyborach zdobywa 36 proc. głosf3w. Żaden z kandydatf3w nie przekracza ponad połowy ważnie oddanych głosf3w. Zgodnie z Konstytucją prezydenta wybiera parlament. Chadecja chilijska, skłf3cona z prawicą popiera Allende. Kłamstwem jest więc, że to Chilijczycy wybrali Allende prezydentem. Na swego najbliższego doradcę bierze prawnika Eduardo Novoa. Wkrf3tce staje się on jedną z najbardziej prominentnych postaci reżimu Allende. To on naginając prawo, wykorzystując kruczki prawne, a nawet tworząc prawo jawnie sprzeczne z konstytucją pomaga rządowi Allende przejmować majątki ziemskie i przedsiębiorstwa bez jakiegokolwiek odszkodowania. Wiele firm musi zamknąć swoje swoje zakłady. Wiele osf3b zdecydowało się na emigrację. W 1972 roku prezydent Allende przyznaje w Chile azyl polityczny nazistowskiemu zbrodniarzowi SS-Standartenfuhrerowi Waltherowi Rauffowi. Ten wysokiej rangi oficer SS na zlecenie Eichmanna miał “usprawnić szybkie rozwiązywanie kwestii żydowskiej”. Essesman Rauff wymyśla “ruchome komory gazowe”, czyli ciężarf3wki ze szczelną zabudową, do ktf3rej tłoczono spaliny. Po wojnie Rauff ucieka do Chile i zostaje przedsiębiorcą. Dość majętnym. Mieszka w Punta Arenas stolicy prowincji Magallanes, z tej samej prowincji do parlamentu startuje Allende. Rząd RFN domaga się wydania im byłego oficera SS Rauffa, gdyż niemiecka prokuratura zarzuciła mu zbrodnię ludobf3jstwa. Rauff odpowiadał bezpośrednio za śmierć 100 tys. osf3b. Do wydania Rauffa nigdy nie dochodzi. Prezydent Allende jednak na wszelki wypadek nadaje Rauffowi azyl polityczny.