Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PRZEKRĘT KORUPCYJNY W MINISTERSTWIE OCHRONY ŚRODOWISKA ZA RZĄDÓW TUSKA PODAJE MARIAN ZAGÓRNY TOTALNY PRZEKRĘT KORUPCYJNY W RZĄDZIE TUSKA POD NOSEM PITERY WYTROPIŁ MARIAN ZAGÓRNY - PRZEWODNICZĄCY ZZRR ,,SOLIDARNI’’

ZWIĄZEK ZAWODOWY

ROLNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ

KRS 0000230416

z/s 58-500 JELENIA GÓRA ul. Wojska Polskiego 18/ 305 tel. (075)76 94 564, kom.0880 5522 52

tel / fax (075) 71 31 428, e-mail zzrr@o2.pl

Jelenia Góra 14.05.2008 r.
L.dz. ZZRR 43/08

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów RP
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej ,,SOLIDARNI’’ zwraca się do Pana Premiera oraz Rady Ministrów, a także wszystkich Instytucji w tym Służb i Agencji przewidzianych do nadzoru porządku prawnego w Polsce o wyjaśnienie następujących poniżej kwestii rażącego łamania prawa na ogromną skalę przez Pana Ministra Ochrony Środowiska.

Otóż Minister Ochrony Środowiska wydał Rozporządzenie z dnia 02.11.2007 r. opublikowane w Dz.U.Nr 209, poz.1515 (w załączeniu) w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na przedsięwzięcia będące inwestycjami służącymi ochronie wód przed zanieczyszczeniami.

To Rozporządzenie dotyczy szczegółowych zasad udzielania pomocy finansowej, pożyczek, dotacji, preferencyjnych dopłat do oprocentowania pożyczek i kredytów, oraz częściowe umorzenie preferencyjnych pożyczek i kredytów do wysokości 25 mln EURO na poszczególne inwestycje takie jak budowy, rozbudowy i przebudowy; oczyszczalni lub podoczyszczalni ścieków , systemów kanalizacji, instalacji poprawiających standardy odprowadzanych ścieków.

Cel tego Rozporządzenia teoretycznie jest szczytny, ponieważ wg zapisów z jego dobrodziejstwa mogły skorzystać różne firmy produkujące ścieki czyli min. przetwórnie mięsa, mleczarnie oraz przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnie z odbieraniem, oczyszczaniem i odprowadzaniem ścieków najczęściej utworzone z udziałem samorządów miast i gmin.

Niestety z tego dobrodziejstwa mogli skorzystać bardzo nieliczni ,,dobrze poinformowani’’, ponieważ Rozporządzenie było wprowadzone pod koniec 2007 roku na bardzo krótki okres od opublikowania praktycznie około miesiąca, gdzie w zapisie przedmiotowego Rozporządzenia z 13.11.2007 r. zostało również napisane, iż obowiązuje ono tylko do 31.12.2007 r.

Naszym zdaniem, które opiera się na zebranej z całej Polski opinii przedstawicieli wielu samorządów oraz firm z branży mięsnej i mleczarskiej wprowadzenie tego Rozporządzenia w końcu roku na tak krótki okres, było celowo przeznaczone dzięki koneksjom i znajomościom dla bardzo wąskiej uprzywilejowanej grupy osób, firm oraz samorządów, które potajemnie wiedziały o przygotowywaniu takiego Rozporządzenia i mogły odpowiednio wcześniej przygotować stosowne bardzo skomplikowane i kosztowne dokumentacje, których okres przygotowania przecież trwa zwykle bardzo długo.

Te ustawione pod PREFERENCYJNE Rozporządzenie osoby oraz firmy i samorządy były poufnie szczegółowo poinformowane na długo przed jego ogłoszeniem, a dla zwykłych ,,szaraczków’’ z samorządów miast i gmin, a także firm, nie było szans na uzyskanie jakiejkolwiek informacji na szczeblach wojewódzkich bo było objęte ,,totalną’’ tajemnicą, a CI NIELICZNI ,,UPRZYWILEJOWANI’’ teraz chwalą się swoją skutecznością i koneksjami co im gwarantuje zwykle wygrane wybory samorządowe, a także poparcie dla słusznej linii partii, które zagwarantowały IM taki wspaniały ,,BONUS’’ dla wiernych ,,PRETORIAN’’.

Jak ocenili zgodnie wszyscy nasi konsultanci specjalizujący się w przygotowywaniu wniosków o takie wsparcie jakie oferowało Rozporządzenie nie jest nawet teoretycznie możliwe, aby w ciągu miesiąca spełnić wymogi, które pozwolą inwestorowi złożyć skutecznie wniosek co dowodzi, że WSZYSTKO BYŁO USTAWIANE TAK ABY NIKT ,,OBCY’’ SIĘ PRZEZ PRZYPADEK NIE ZAŁAPAŁ NA TE BONUSY.

Stwierdzamy jednoznacznie, że działanie Ministra Ochrony Środowiska mające na celu opublikowanie i wdrożenie przedmiotowego Rozporządzenia ma charakter czysto korupcyjny i to na ogromną skalę.

Wystarczy obecnie dokładnie sprawdzić listę wszystkich firm, i samorządów, które skorzystały z tego ściśle odgórnie limitowanego dobrodziejstwa, a mam nadzieję, że naprawdę skutecznie uczynią to polscy dziennikarze, ponieważ Pani Julia Pitera, która ma ścigać korupcję w Pana Rządzie raczej nie znajdzie czasu z powodu ciągłych występów w telewizji, i radiu, gdzie opowiada teorie o walce z korupcją, a ma ją tuż obok siebie, ale jak zwykle pod świecą najciemniej.

Wzywamy Pana Premiera do jawnego wyjaśnienia tego ,,przekrętu’’ powstałego już na samym początku tuż po ,,EXPOSE’’ i przykładowego ukarania winnych ,,ogniem i mieczem’’ co Pan TAK szumnie zapowiadał.

Marian Zagórny

Przewodniczący ZZRR ,,SOLIDARNI’’

Poniżej - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH WARUNKÓW UDZIELANIA POMOCY PUBLICZNEJ NA PRZEDSIĘWZIĘCIA BĘDĄCE INWESTYCJAMI SŁUŻĄCYMI OCHRONIE WÓD PRZED ZANIECZYSZCZENIEM.
(z dnia 02.11.2007r dz.u. nr 209 poz 1515 obowiązujące do dnia 31.12.2007r)

zzrr.zarz.min.s1.jpg (100073 bytes) zzrr.zarz.min.s2.jpg (130754 bytes) zzrr.zarz.min.s3.jpg (67342 bytes)

OPINIE POZOSTAWIAMY CZYTELNIKOM I ZAINTERESOWANYM.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.