Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA DĘBICA OSZUSTWA PROKURATORA JACKA ŻAKA MATACZENIA SĘDZIÓW KATARZYNA RADZIK I RESZTA KLIKI... Atak w sieci na Temidę Redakcji AFERY PRAWA? - czy tylko żenujące wypowiedzi prokuratora dębickiego Jacka Żaka

Sąd Rejonowy w Dębicy zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez administratorów wydawnictwa internetowego Afery Prawa. - czytamy na stronie dębickiego portalu www.debica.org.pl
Podobny artykuł ukazał się w padającym padkarpackim brukowcu zwanym "Nowiny".

Chodzi o artykuły opisujące nieetykę urzędników sądowych i funkcjonariuszy prokuratury w Dębicy w sprawie rodziny Szerszeni.
Dębica - asesor Lesław Godek - kolejny niedouczony i nawiedzony w skorumpowanych mafijnych układach dębickich - sprawa Szerszeniów.

Czytamy:

Na stronie w sieci znalazły się akta dochodzeń i spraw sądowych oraz obraźliwe treści dotyczące przedstawicieli dębickiego wymiaru sprawiedliwości.

Na stronę Afery Prawa trafiły materiały z postępowań przygotowawczych prowadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Dębicy oraz akta procesowe. Autorzy publikacji w obraźliwy sposób dowodzą niekompetencji pracowników tutejszego wymiaru sprawiedliwości. Wśród opisanych znalazł się także szef dębickiej prokuratury Jacek Żak.
- Nawet nie wiem, jak to skomentować. Poziom tej strony jest po prostu żenujący, mam wrażenie, że służy ona tylko i wyłącznie obrażaniu, niczemu więcej - mówi prokurator Żak.

W zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa przez administratorów strony i autorów zamieszczanych tam artykułów wymienione zostały: ujawnienie materiałów z postępowań przygotowawczych, łamanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych oraz zniesławienie. Jeżeli podejrzanym dowiedzione zostanie popełnienie wymienionych czynów, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
- Nie jest to może kara wysoka, ale na przejawy takiego zdziczenia obyczajów trzeba reagować - zaznacza Jacek Żak.

Ze względu na to, że sprawa dotyczy pracowników tutejszej prokuratury prawdopodobnie zapadnie decyzja, by przekazać ją do innej prokuratury.

*********************************************************

Na dzień dzisiejszy Redakcja nasza nie została o niczym zawiadomiona, tak więc jak to ostatnio modne w polityce, o wszystkim dowiadujemy się z mediów :-)))

Nie jest to pierwsze i na pewno i zapewne nie ostatnie starcie z różnymi nawiedzonymi "pseudo-urzędnikami władzy".
Już prawie rok prokuratura kombinuje jak zareagować na zgłoszenie sędziego z Grudziądza - prezes Sądu Rejonowego Bogdan Tężycki zastrasza redakcje AFERY PRAWA - a może by tak zaczął od uzupełniania swojej wiedzy? dotyczącego artykułu: Grudziądz - mataczenie asesora Sądu Rejonowego - Marek Biczyk - kolejny niewyświęcony a już kupiony? Biczowanie Biczyka dla jego dobra i nauki...

Nie wspomnę o publikacjach dot. niedouczonych funkcjonariuszach z prokuratur w Sanoku, Brzozowie, Strzyżowie, Lesku, czy zażydzonym Rzeszowie wyśmiewanych w dziale "prokuratura".

Redakcja AFERY PRAWA Wszystkich nawiedzonych funkcjonariuszy podkarpackich uprzejmie informuję, że zgodnie z wyrokiem TK ściganie zarzucanego nam przestępstwa pomówienia z art.212 § 1 lub 2 może odbywać się wyłącznie z oskarżenia prywatnego - koniec z wykorzystywaniem kasy podatników do prywaty urzędników - powinien o tym wiedzieć stronniczy funkcjonariusz Jacek Żak z Dębicy.


Podobnie ma się stan prawny co do art. 226kk [Znieważenie funkcjonariusza] § 1.
Otóż,
Trybunał Konstytucyjny WYROKIEM Sygn. akt P 3/06 orzekł:
, że art. 226 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny w zakresie, w jakim penalizuje znieważenie funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej dokonane niepublicznie lub dokonane publicznie, lecz nie podczas pełnienia czynności służbowych, jest niezgodny z art. 54 ust. 1 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji.
Czyli
niedopuszczalne staje się ściganie "z urzędu" z tytułu zniewagi funkcjonariusza publicznego dokonanej, czy to publicznie, czy niepublicznie, wyłącznie w związku z jego czynnościami służbowymi, a nie podczas wykonywania tych czynności. Zapewniam że żaden z naszych dziennikarzy nie poniżył się do rozmowy z funkcjonariuszami dębickimi w czasie ich pracy.

A nowy minister Ćwiąkalski twierdzi, że za jego kadencji będzie rządziło PRAWO a nie układy - zabaczymy.

Tak więc kolejne zastraszanie redakcji jest dowodem niekompetencji urzędników sprawujących tak ważne obowiązki, próbą wykorzystania swoich wpływów, stanowiska oraz pieniędzy podatnika dla swych prywatnych irracjonalnych celów, ponieważ krytyka działania urzędników państwowych to społeczny obowiązek dziennikarski.


Jednocześnie Redakcja AP informuje, że z uwagi na złośliwych, lub niedouczonych (czytaj skorumpowanych?) urzędników sądu krośnieńskiego i rzeszowskiego nasze czasopismo bez żadnych problemów zostało zarejestrowane w Irlandii. Tak więc wszystkie sprawy dot. Redakcji prosimy kierować do sądu w Dublinie i to zgodnie z prawem unijnym, które oczywiście nie przewiduje takiego komunistycznego przeżytku jak użycia funkcjonariuszy przeciw dziennikarzom za zamieszane publikacje :-)))
Problemem przekraczającym wiedze i możliwości może też być fakt, że serwer czasopisma AP jest w Ameryce, tak więc tam trzeba wnieść odpowiednią sprawę o zablokowanie naszej działalności demaskującą nieetykę urzędniczą. I nie da się to zrobić telefonem do administratora, jak to praktykowane jest przez urzędników w Polsce. Bardzo wątpliwe, żeby sąd amerykański przejął się skargą jakiegoś zapłakanego funkcjonariusza z Dębicy.
Ale próba nie strzelba, może znajdzie się jeden fachowiec wśród tego prokuratorskiego badziewia... :-)))Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Young
24-12-2014 / 02:33
I've never heard of Heloise before. But thank God now I have. She's so" rel="nofollow">ukwrbaomh.com"> ggoerous. The best image is the last one. The dress is almost to die for!
~ChyQhee
20-12-2014 / 13:59
Wowza, problem solved like it never hapneped.
~Jithu
19-12-2014 / 18:20
If you're reading this, you're all set, parerdn!