Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA LUDZIE POLITYKA PIENIĄDZ WŁADZA JÓZEF KUSIAK JELENIA GÓRA

Jelenia Góra - co tam się dzieje - z cyklu ludzie, polityka, pieniądz, władza - Józef Kusiak - nieetyczny funkcjonariusz państwowy?

Opisaliśmy już Jelenia Góra i folwark prezydenta Józefa Kusiaka cz. I - opisaliśmy folwark Kusiaka cz. II, aktualnie mamy

Folwark Kusiaka cz. III

Niedawno nasze tereny nawiedziła kolejna powódź. W roku 1997 moją chałupę na ul. Działkowicza zalało doszczętnie, w roku 2001 wody w domu było po kostki, a obecnie na szczęście nas tylko podtopiło.

Dziesiątki milionów strat - to bilans kilkudniowych opadów deszczu i podtopień na Dolnym Śląsku. Statystyki są wciąż aktualizowane jednak już widać jak poważne są szkody.

"Mamy już kilkadziesiąt zestawień strat, to cały czas napływa do nas. Gminy liczą, powiaty też, a do tego jeszcze burmistrzowie i prezydenci. To będą setki milionów strat" - powiedział Dariusz Wojtysiak z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kilkaset milionów złotych wyniosą straty spowodowane powodzią na Dolnym Śląsku - oceniają specjaliści z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Do centrum napływają dane dotyczące strat z gmin, miast i powiatów.

Straty Jeleniej Góry oszacowano wstępnie na 20 mln zł.

Powódź daje się we znaki kierowcom w stolicy Karkonoszy. W Cieplicach jest nieprzejezdnych kilkanaście ulic, w tym Jagiellońska, Francuska, Mieszka i Ludowa. Rano nie można było przejechać na odcinku ulicy Wolności. Objazdy prowadziły przez Wojewódzką. Ciepliczanie obawiają się, że rwąca Kamienna zerwie niektóre mosty. Woda podmywa przęsła mostów w uzdrowiskowej części miasta. Policjanci i strażacy kontrolują sytuację przy przeprawie na placu Piastowskim, blisko Apteki pod Koroną. Kilkadziesiąt rodzin ewakuowano w nocy z poniedziałku na wtorek z powodu zalania domów przez wezbrane wody rzek. Woda przedarła się przez wały i częściowo podmyła Cieplice. Rano nieprzejezdnych było wiele ulic w uzdrowisku i w Jeleniej Górze.

W centrum miasta zalane jest skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z Grunwaldzką. Podtopione są ulice: Groszowa, ks. Skargi i Daszyńskiego, a także fragment ul. Sobieskiego przy PZU. Nieprzejezdna jest ulica Wiejska. W stolicy Karkonoszy woda zalała niektóre ulice, nawet oddalone od rzek. Poddtopiona została ulica Wyczółkowskiego najpewniej wskutek niedrożności studzienek burzowych. Na ulicy Działkowicza jeden z nich postanowił… zdjąć pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Myślał, że w ten sposób woda będzie szybciej spływać. Zdaniem mieszkańców problem to źle zaprojektowane kolektory, które nie są w stanie przyjąć nadmiaru deszczówki.

Takie były komentarze w trakcie powodzi. Przypomniałem je celowo. To tylko część smutnej prawdy.

Zdaniem specjalistów i osób wtajemniczonych, problem zalanych ulic przy korytach rzek obciążają odpowiedzialnością byłe i obecne władze samorządowe. Ze zwykłej niegospodarności i niekompetencji wykonano niecki (np. na skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z Grunwaldzką) zamiast podnieść teren i zainstalowano wadliwe studzienki kanalizacyjne. „Zapomniano” ponoć zainstalować na sieci klapy zwrotne do zabezpieczenia przed cofnięciem wody lub ścieków. Mowa o Jeleniej Górze i jej włodarzach, których pewnie z tego powodu też nikt nie rozliczy. Mieszkańcy i finanse publiczne mają cierpieć, a oni w nagrodę dalej pchają się do koryta.

Grzegorz Niedźwiecki

P.s.

Ciekawe kto odpowie za zalanie nowej oczyszczalni ścieków w Jeleniej Górze wybudowanej za ul. Lwówecką głównie ze środków spójności ISPA za około 40 mln zł (10 mln euro; 40 mln euro całość inwestycji). Nowe wały wytrzymały, a oczyszczalnia zalana. Trzeba dodać, że to nie była największa powódź...
Czyżby znowu wadliwa kanalizacja?

Grzegorz Niedźwiecki c.d.n.

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/


WOLNOŚĆ PUBLIKACJI - CO TO TAKIEGO?

Podobne tematy znajdziesz w dziale: 

 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
a dla inteligentnych:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.