Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA JÓZEF KUSIAK PREZYDENT JELENIEJ GÓRY I JEGO PRZEKRĘTY

Jelenia Góra i folwark prezydenta Józefa Kusiaka cz. I

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Józef Kusiak zamierza po raz trzeci zasiąść na tym urzędzie. Szok! Nie do wiary! W normalnym państwie prawa i sprawiedliwości po takiej niegospodarności i doprowadzeniu wspólnoty samorządowej do takiej zapaści, każdy prezydent-ladaco skończyłby jak Azja Tuchajbejowicz, a już co najmniej zostałby wywieziony jak Jagna na furze... za rogatki miasta. Na co on liczy? On wie na co, albo na kogo. Całe osiem lat spędził na budowaniu swojego zaplecza. Począwszy od wyborców ulokowanych w radach nadzorczych i zarządach spółek komunalnych, do etatów w samym Urzędzie Miejskim i jego jednostkach organizacyjnych. Umiał uśmiechnąć się również do pewnej sfery biznesu i mediów. Elektorat SLD cieszący się obecnie poparciem na granicy progu wyborczego w jeleniogórskim samorządzie ma 50% wpływów. W urzędach i instytucjach publicznych prawie 100%. Jak to możliwe? Ano proste, jednego radnego zatrudnia się jako prezesa intratnej spółki komunalnej, drugiego mianuje się swoim zastępcą, a w ich miejsce wstępują nowi, którzy nie uzyskali wystarczającego poparcia społecznego w bezpośrednich wyborach samorządowych. Taki Andrzej Bira mandat objął na początku kadencji uzyskawszy zaledwie 177 głosów. Wstąpił on na miejsce Józefa Sarzyńskiego, który został pierwszym zastępcą prezydenta Józefa Kusiaka. Obecnie były już radny Andrzej Bira został mianowany ostatnim już chyba zastępcą prezydenta Kusiaka. Zrobił się bowiem wakat po napasionym już, drugim zastępcy Bogusławie Gałce. Po co Józefowi Kusiakowi na trzy miesiące, w tym okres urlopowy, nowy zastępca? A chociażby, żeby ten miał wczasy za darmo i dług wdzięczności. Pan Bira zdążył już w międzyczasie awansować na funkcję przewodniczącego komisji ds. bezrobocia i nie dajmy się zwieść jego zapewnieniom, że już po skończeniu kadencji nie będzie startował na radnego, tzn. robił kariery politycznej. Pan Gałka również nie startował na radnego. Nie musiał - był w sztabie wyborczym Józefa Kusiaka. Cały folwark Kusiaka (w tym rodziny rodzin) będzie głosował na swojego chlebodawcę. Jedni z wdzięczności, drudzy w obawie przed wymianą kadr, a jeszcze inni ze strachu, że przyjdzie ktoś czysty, ambitny, wykryje afery i posprząta gruntownie ten bałagan.

Ale co my się będziemy zajmować spiskowymi teoriami. Teraz przedstawię prawdziwe referencje Józefa Kusiaka do pełnienia funkcji prezydenta miasta. Nie dowiecie się tego raczej z „Nowin Jeleniogórskich” i lokalnej telewizji kablowej „DAMI” – tam bowiem, są właśnie uprawiający poprawność polityczną inaczej. Otóż niżej podpisanego nie powołano w tym roku do żadnego zespołu kontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, w której zasiada, aby przypadkiem na koniec kadencji nie wyniuchał znowu czegoś śmierdzącego. Nie musiano. Ludzie sami donieśli mi to, co trzeba. Dziś zajmiemy się Zakładem Gospodarki Lokalowej „Północ”, a konkretnie remontem budynku przy ul Skarżyńskiego 6 w Jeleniej Górze. Pani Anna C. i pan Eugeniusz K., członkowie wspólnoty mieszkaniowej tegoż budynku mają pokryć w części im przypadającej koszty wspomnianego remontu, czyli ocieplenia ścian zewnętrznych budynku wraz z tynkiem mineralnym – malowanym. Są zbulwersowani sposobem narzucenia im wykonawcy, wysokością przedstawionego im kosztorysu i ignorancją ich praw.

Powierzchnia elewacji według projektu i stanu faktycznego (po obmiarze zewn.) wynosi – 340,0 m² + 58,20 m² cokół = 398,20 m² .

Według kosztorysu wykonawcy (powierzchnie gruntowane i dwukrotnie malowane) – 393,67 m² + 167,35 m (?) = 561,02 m² .

Koszty materiałów wykonawca skalkulował na kwotę 51.717,22 zł.

Firma „EDAM” w Jeleniej Górze wyliczyła koszt materiałów dla elewacji tego budynku na poziomie 9.889,57 zł.

Tak się składa, że ja w ubiegłym roku również wykonywałem ocieplenie swojego domu o podobnej powierzchni ( 350 m² ) i za materiały zapłaciłem w jeleniogórskiej firmie „DOMCEL” około 10.000 zł.

Wniosek. Wykonawca, pan Tomasz J. z Bukowca przeszacował koszt materiałów pięciokrotnie.

Robociznę wykonawca wyliczył na kwotę 38.130,87 zł netto, czyli wg stanu faktycznego prawie 100 zł/m².

My zatrudniliśmy fachowca, który wykonał ocieplenie z kolorowym tynkiem akrylowym po 25 zł/m².

Całość inwestycji obrotny przedsiębiorca wyliczył na kwotę 94.638,47 zł netto, czyli przeszło 100.000 zł w kilka tygodni. W trakcie robót już ponoć wziął zaliczkę 50.000 zł. Można kupić niezły samochód kosztem podatników? I zafundować może jeszcze wczasy hojnemu inwestorowi? Mnie, a właściwie moją teściową, elewacja domu kosztowała ca. 20.000 zł. Za 40.000 zł kredytu wykonaliśmy elewację, pokryliśmy dwukrotnie papą termozgrzewalną dach, wymieniliśmy wszystkie grzejniki, rynny i rury spustowe, parapety i część okien, kilkoro drzwi w tym garażowe, położyliśmy panele podłogowe w trzech pokojach i kafelki w kuchni i na tarasie oraz zamontowaliśmy kute ogrodzenie przed domem i dwie barierki tarasowe. Starczyło teściowej jeszcze na meble do salonu.

Żeby było ciekawiej inwestor, czyli ZGL Północ, nie przeprowadził niezbędnego zamówienia czy konkursu na tą inwestycję ze środków publicznych, a zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych  (Dz. U. Nr 19, poz. 177) – inwestycja powyżej 6.000 euro wymaga takiej procedury. W przedmiotowym budynku jest 4 mieszkania własnościowe i 5 komunalnych. Aż strach pomyśleć ile podobnych swawoli miało miejsce w obu ZGL-ach w ostatnich latach.

A oto aktorzy tych przekrętów kosztem biednych emerytów i budżetu gminy:

Lucyna Januszewska – dyrektor ZGL Północ

Anna Zielińska – z-ca dyr. ZGL Północ ds. wspólnot mieszkaniowych

Wiesław Miśtal – kierownik ds. technicznych w ZGL Północ

Pani Lewkowicz – inspektor nadzoru

Sprawę tą kieruję za pośrednictwem Internetu i dociekliwych mediów do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz innych organów kontrolnych. To jest wierzchołek góry lodowej. Można sobie wyobrazić, jakie jest prawdziwe dno tego bajzlu.

W następnym odcinku – WODNIKgate! Oszustwa na miliony zł w słynnej jeleniogórskiej spółce komunalnej!
Niżej podpisanego nie powołano nawet do żadnego zespołu kontrolnego, żeby przypadkiem na koniec kadencji nie wyniuchał czego...?

Grzegorz Niedźwiecki

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

Podobne tematy znajdziesz w dziale: 
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych działach czasopisma "AFERY PRAWA":
   SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Tish
04-01-2015 / 21:16
What a neat artilce. I had no inkling. kqomae.com [url=evzddx.com]evzddx[/url] [link=vuvgbhn.com]vuvgbhn[/link]
~Alphe
23-12-2014 / 21:52
Legginsy super, dobrze wyglądają na Tobie, a że nogi komuś się wydają kryzwe" rel="nofollow">rbeymxwum.com">kryzwe, to pewnie dlatego, że są bardzo chude, ale wg mnie wygląda to dobrze.za to do sweterka mam zastrzeżenia, bo pomimo, że oversizowe, boyfriendowe ciuchy są teraz modne, nie każdemu pasują: Ty masz dosyć chłopięcą gf3rną partię ciała, przez co wydaje się dosyć męska w nim wlaśnie, i na pewno lepiej taki sweterek prezentowałby się na dziewczynie z nieco większym biustem.
~Mariano
20-12-2014 / 05:06
Pełne uznanie dla Waszej akcji, tylko jedno ale nie postępujcie tak jak to zrilobi Wasi poprzednicy obrastając w pif3ra wypieli się na tych co ich wysforowali.Jestem byłym działaczem Solidarności w strukturach PKP , obecnie emeryt, zakładałem związek w swojej jednostce w latach 80-tych i to co widziałem woła o pomstę.Walka o stołki zaślepiła całą idee jaką kierował się zwykły robotnik. Działacze związkowi nie patrząc na dobro zakładu i załogi łącznie z prezesami doprowadzili do upadku wielu zakładf3w na PKP za intratne stanowiska w radach nadzorczych i zarządach, unikajcie tych działaczy o niespełnionych ambicjach a czyhających na następny kęs Polskiego tortu.