Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA SZCZYTNO OSZUSTWA KOMORNIKA DARIUSZA KĘSICKIEGO

Szczytno - komornik Dariusz Kęsicki robi "interesy życia" kosztem przekrętów na dłużnikach.

Znaleźć uczciwego komornika to tak jak znaleźć igłę w stogu siana. Fakt, komornicy nie mają łatwego życia, ponieważ niejednokrotnie zmuszeni są wykonywać egzekucje doprowadzając dłużników których los już doświadczył do tragedii rodzinnych.
Jednak ich postępowanie nie powinno polegać na "kopaniu leżącego" oszukiwaniu go - czyli i "zdzieraniu z niego ostatniej koszuli" - a takie postępowanie komorników dokumentujemy w AP wielokrotnie.

Tu dokumentujemy przekręty komornika Dariusza Kęsickiego przy współudziale biegłego Waldemara S. Trzy rodziny - których majątki zlicytował za długi komornik Dariusz Kęsicki, a oszacował biegły Waldemar S. - zawiadomiły prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Ich zdaniem, zarówno komornik, jaki i biegły poświadczyli nieprawdę w sporządzonych wycenach i zaniżyli wartość ich nieruchomości.

W egzekucjach komorniczych w Szczytnie były nieprawidłowości - wskazuje w raporcie z kontroli wizytator ministra sprawiedliwości. Zaleca też wszczęcie wobec komornika postępowania dyscyplinarnego.

Postawiłem w swoim raporcie kilka wniosków. Jeden z nich dotyczy wszczęcia wobec komornika, który przeprowadzał sprawdzane przeze mnie egzekucje, postępowania dyscyplinarnego przed komisją Krajowej Rady Komorniczej - ujawnia Mirosław Trzaska, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, który na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro sprawdził akta trzech egzekucji komorniczych w Sądzie Rejonowym w Szczytnie. Jednoczesnie
sędzia Trzaska nie dopatrzył się jak zwykle nieprawidłowości w decyzjach Sądu Rejonowego czy braku z jego strony należytego nadzoru nad egzekucjami.

Zlicytowana przez komornika dwa lata temu za 210 tys. zł willa nad jeziorem w centrum Szczytna jest dziś do kupienia za 1,45 mln zł.

- Zostaliśmy ograbieni - piszą w liście poprzedni właściciele, którzy choć stracili dom i tak nie spłacili wszystkich długów. Willa państwa Brzuzych - kiedy dwa lata temu sprzedawał ją komornik, kosztowała 200tys. zł. Dziś jej nabywca żąda za nią siedem razy tyle.
Luksusową willę nad jeziorem w centrum miasta komornik sprzedał na licytacji w 2005 roku za 210 tys. zł. Brzuzy do swojego listu dołączają ogłoszenie ze strony internetowej gratka.pl. Wynika z niego, że człowiek, który kupił dom od komornika, sprzedaje go teraz za 1,45 mln zł! - Jak sąd mógł dopuścić, by komornik sprzedał nasz dom za bezcen? - pytają Brzuzy.

Zlicytowani dłużnicy zarzucają komornikowi Dariuszowi Kęsickiemu i nadzorującej egzekucję sędzinie Sądu Rejonowego w Szczytnie Sylwii S., że bez żadnej kontroli wzięli pod uwagę wycenę ich domu. Ich zdaniem, była nierzetelna. Zrobił ją biegły Waldemar S. z Olsztyna, który ma już prawomocny wyrok za poświadczenie nieprawdy w sporządzanych przez siebie wycenach nieruchomości. Brzuzy twierdzą, że biegły tak samo postąpił w ich przypadku.
- Wycenę zrobił zza płotu. Nie wszedł do domu, dlatego nie ma w niej wymienionych wszystkich instalacji. Nie zgadza się też metraż - mówi Anna Brzuzy.
- Zgodnie z oszacowaniem, które zamówiliśmy przed licytacją u innego rzeczoznawcy, nasz dom wart był 800 tysięcy. Na licytacji sprzedano go za 210 tys. Zostaliśmy po prostu przez komornika ograbieni. A pan K., który teraz go sprzedaje za grubo ponad milion, robi naszym kosztem interes życia!
Brzuzy dodaje, że mimo sprzedania domu i tak nie spłacili wszystkich długów, choć w ich przekonaniu sprzedaż nieruchomości rozwiązałaby problem. Zostałoby im trochę pieniędzy na kupienie mieszkania.

Dom Brzuzych sprzedaje Jerzy K. Prócz tej nieruchomości kupił od komornika także trzykondygnacyjną willę państwa Jankiewicz, położoną na Jeziorem Domowym Dużym w Szczytnie. Choć dał za nią licytacji 180 tys. zł, transakcję zablokowali prawnicy, którzy dopatrzyli się w postępowaniu komornika nieprawidłowości. Oni też zawiadomili prokuraturę o złamaniu prawa przez komornika Dariusza Kęsickiego.

- Odpowiedzialność za te skandaliczne egzekucje, za brak kontroli na tym, co robił biegły i komornik, ponosi sąd. To on w imieniu państwa prowadził egzekucję dłużników. Egzekucja powinna przede wszystkim zabezpieczać interesy wierzycieli, a tak nie było - mówi radca prawny Lech Obara, reprezentujący w sądach Brzuzych i innych pokrzywdzonych dłużników ze Szczytna.

Linki do komorników oszustów:

Kalisz - skorumpowani komornicy Bartosz Kołodziejczyk i Józef Kolański są kryci przez wizytatora ds. komorniczych i egzekucyjnych SO Barbarę Mokras i prokuratora Marka Matera.

Zawiadomienie prokuratury o przestępstwie defraudacji majątku firmy ELSAN przez komornika brzozowskiego Lesława Pankiewicza

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Dariusz Karasiński i jego asesorzy: Leszek Wietchy i Sebastian Żurek - dowody oszustw komorniczych.

KOMORNIK Z MIELCA KRADNIE - PREZES KRAJOWEJ RADY KOMORNICZEJ IWONA KARPIUK-SUCHOCKA NIE REAGUJE.

Komornik ponad prawem? - Nierespektowanie poleceń sądu przez wrocławskiego komornika Roberta Kapicę doprowadziło dolnośląskie przedsiębiorstwo na skraj upadłości.

i reszta tego badziewia...

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mito 2
24-04-2013 / 22:40
jak to jest? Biegły był na naszej wiejskiej letniskowej nieruchomości 25 października 2012 ,m operat bieglego otrzymałem w lutym 2013 od komornika. o terminie w październiku nie byłem powiadomiony. oględziny i oszacowanie były zza płota - potwierdzaja to zdjęcia biegłeg. 23 stycznia 2013 spłaciłem cała wierzytelność, która prowadził inny komornik nr 1. Termin oględzin i oszacowania komornik nr 2 podał na 28 stycznia 2013 mimo iz został powiadomiony o całkowitej spłacie /postanowienie komornika nr 1/w dniu 32 stycznia i złożony był pisemny wniosek o odwołanie zbędnych oględzin i oszacowania . teraz mam płacić 1820 zł za operat biegłego ! Ratunku !!!
~darek
12-10-2011 / 22:28
Proszę o pomoc prowadzimy sprawę w Nidzicy komornik jest uniewinniony...koszmar..uzasadnienie jest nie do przyjęcia
~ofiara komornika
17-03-2011 / 13:17
Zastępca komornika w Pleszewie Tomasz Szelonka egzekwuje nawet wyroki nieprawomocne taki czuje się bezkarny.