Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Zygmunt Jan Prusiński narodowy poeta Prusiński - JESTEM ZA LUSTREM, ALE WIDZĘ...

Zygmunt Jan Prusiński

Motto: Gdzie tak naprawdę jest Polska ?

PASZKWIL

Artykuł ten ukazał się: „FAKT” www.e-Fakt.pl nr 273 (1243) w dniu 22 listopada 2007 r. (czwartek) tel. 022 232 02 00, fax. 022 232 55 11, mail: redakcja@e-Fakt.pl

* * *

,No ten to przeskoczył samego siebie. Czyżby ? Publicysta Adar Primor, jeden z czołowych piór w dzienniku „Haaretz” pisze tak jakby faktycznie była to prawda. ...A gdyby i była – w co wątpię – to dlaczego nie widzi tak jak ja, za lustrem, tylko w lustro się patrzy, przygląda się tak snobistycznie. No bo ja nie wierzę, że blisko 40 milionów Polaków – w tym wszystkie mniejszości etniczne w Polsce kochają Izrael. Za co ? Nie jestem w stosunku do kolegi po piórze złośliwy, ale trudno mi to przyjąć, bo jak pisze autor: „...z punktu widzenia Jerozolimy Polska jest „najlepszym przyjacielem Izraela w Europie”. To znaczyłoby że wszyscy inni są wrogami Izraela ? Pewnie tak, bo ja tak rozumiem i intepretuję to co napisał A. Primor. O co mu więc chodzi ? Że tamci, z Zachodu już się poznali na tej (ujmującej przyjaźni) z nimi, że stali się na dziś biedniejszymi narodami, a przecież były one onegdaj pod względem gospodarczym i ekonomicznym mocarstwami. Chodzi mi o Niemcy, Francję, Anglię. – Co się stało ? Panie Primor, Polacy jeszcze dokładnie się nie orientują co te nie-polskie rządy dokonały za plecami Polaków. Jeśli chcesz kolego mataczyć, to nie ma sensu; my, Polacy znamy te miłości braci z okresu PRL/PZPR. Teraz zmieniła się ogólnie fizjonomia a w tym i filozofia polityczna. A czy to jest jakaś różnica ? Okupant ma podobne zamiary, nie ma innej matematycznej różnicy, że 5 + 5 = 10, przecież nie 11 a 10. Okupant szoruje sobie zęby, myje się, podmywa się, zakłada ubranie i wychodzi podbić znowu saldo do swojej prywatnej kieszeni. – Czy myślisz Adar że ktoś myśli o Polakach by im się żyło dostatnio ? Nie ! Twój pobratyniec tow. Michnik Adam z domu Szechter Aaron, o to fajny chłop; Czy masz podobny do niego charakter, jak i on ma podobny do ciebie ?

Czytałem taki temat pt. „Pochodzę z żydokomuny”. Fragment: „Cóż, komunizm stał się rzeczą bardzo wstydliwą i teraz nikt nie chce do niego się przyznać ani Jaruzelski, ani Kwaśniewski, ani Rakowski. Bardzo wstydliwe stało się też pojęcie żydokomuny. Tym ciekawsze na tym tle może być więc przypomnienie wypowiedzi Michnika z 1988 roku, a więc jeszcze przed światowym załamaniem się komunizmu. W nowej sytuacji Michnik potrafił jeszcze szczerze wyznawać w katolickim piśmie „Powściągliwość i Praca” (nr 6, 1988 r.): „Jak na pewno wiecie, środowiskiem, z którego pochodzę, jest liberalna żydokomuna. To jest żydokomuna w sensie ścisłym, bo moi rodzice wywodzili się ze środowisk żydowskich i byli przed wojną komunistami”. A autor Prof. Jerzy Robert Nowak dopisuje do tego cytatu te słowa: „...można wyliczyć cały szereg najświatlejszych umysłów na Zachodzie od Camusa po Orwella, Dos Passosa i Steinbecka, które nie tylko, że nie popierały komunizmu, ale go gorąco zwalczały. Nie mówiąc o traktujących komunizm z odrazą najświatlejszych umysłach na Wschodzie od Pasternaka, Bułhakowa i Sołżenicyna, poprzez Tatarkiewicza i Herberta po Kodalya”.

Mam pytanie do publicysty Adara Primora: Czy Michnik vel Szechter jest jego kumplem, takim od mocnych papierosów, trunków i intelektu ? Bo jeżeli tak, to wszystko rozumiem. Primor pisze: „Polska postrzega Izrael jako ważnego sojusznika i raz po raz staje w jego obronie na arenie międzynarodowej”. – Naprawdę ? Naprawdę tak się odbywa ? Niemożliwe ! A kto Polski się słucha ? Od kiedy ? To właśnie Polska musi się słuchać teraz Izraela i USA. Ba, nawet się nie pytają tej mojej biednej Polski o żadne słowo, nawet gdyby ta myśl była złota, w postaci takiego mojego zdania: (Słuchajcie, słuchajcie, dajcie wreszcie nam Polakom spokój, my sami wydźwigniemy się z tej zapaści, tego dna, tej przepaści po komunizmie. Nie przeszkadzajcie nam żyć i budować prawdziwą słowiańską Polskę. Przecież Izrael to nie królewski Piast, przecież Ameryka to także nie z królewskiego Piasta. Czy wy uważacie że my nie umiemy utworzyć polskiego rządu, polskiego Sejmu, polskiego Senatu ? Jesteście w błędzie. A na to mam dowód z drugiej wojny światowej jak żeśmy walczyli na wszystkich frontach, dowodem takowym też był polski wywiad. Jeden z najlepszych na świecie. Dzięki Polakom jesteście wolni, wówczas i niedawno, przez polską Solidarność. Zatem nie uczcie Polaków jak mają się zachować, jak pracować i jak żyć. Na razie to ja wam mogę udowodnić, że przez was Naród – Polacy zubożeli do całkowitej nędzy, więc nie piszcie o jakieś przyjaźni... okupanci)!

A ty niczym rozpędzony propagandzista piszesz głupoty publicysto Primor: „Polska postrzega Izrael jako ważnego sojusznika, nazywając go „wartością strategiczną”. Tak, tak, strategia ta, to jest ciemność w pękniętym orzechu. A myśl twoja jest zupełnie w odwrotnym kierunku. Wydoić Polskę. Tak. Zniszczyć Polaków. Tak. Zniszczyć ich od ponad tysiąca lat istnienia i ich religię z tradycji łacińskiej, Rzymsko-Katolickiej ! Nie wierzysz w to Adar Primor, co piszę ? Zadajesz pytanie: „Dlaczego w ciągu ostatnich dwudziestu lat rozwinęły się pomiędzy Polską i Izraelem tak szczególne stosunki, których nowa kulminacja przypadła na rządy braci Kaczyńskich”? Dlatego że bracia Kaczyńscy z domu Kalkstein są żydami ! W Polsce są żydzi proizraelscy, proniemieccy, proamerykańscy – ale mało jest żydów propolskich. A ja jako ten Polak – Słowianin chciałbym żeby większość żydów w Polsce była propolska. Czy słusznie myślę ? Czy logicznie myślę ? A ty zaiwaniasz piórkiem, jakby było natłuszczone gęsim smalcem i piszesz jakby ktoś zamówił od ciebie ten populistyczny artykuł.

Rozwijasz się w zapisie, które trącają myszką: „Po pierwsze, względy historyczno-moralne: Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za Holocaust, ale nie mogą uciec od faktu, że zagłady dokonano w przeważającej mierze na polskiej ziemi, a już na pewno nie od faktu, że to Polacy ponoszą odpowiedzialność za wydarzenia tak ponure, jak masakra w Jedwabnem i w Kielcach. Solą w oku jest antysemityzm państwowy, w wyniku którego za czasów władzy komunistycznej, w 1956 i 1968 roku, w kraju wypędzono dziesiątki tysięcy Żydów”. No to słuchaj intelektualisto co ja teraz napiszę. Ten cały Holocaust najpierw był wymierzony przez Hitlera i jego kompanów – żydów w większości oczywiście, którzy obdarowani przez swojego szefa, nabyli, tak nabyli (nordyckie papiery), nie mówiąc o niemieckie nazwiska i plan ten był przeciwko wszystkim słowiańskim narodom. Szczególnie przeciwko Polsce i Polaków. Kiedy żydów transportowano do Obozów Pracy i Śmierci, byli tam już Polacy i inne słowiańskie narodowości. A kto Hitlerowi pomagał w tej wojnie pod względem finansowym, a twoi bracia, żydzi z USA, z finansjery, bo na wojnach się zarabia. Do kogo Hitler się zwrócił, by ten zaprojektował objekty jako Obozy Koncentracyjne, a właśnie do żyda, do dziadka obecnego prezydenta USA między innymi. Do inżyniera Busha ! Możesz kupić sobie książeczki gdzie o tym piszą, możesz wejść na Internet gdzie też o tym piszą. To nie są moje słowa, ja tylko je przypominam jako prawdziwą wiedzę w dokumentach już uzewnętrznionych. Co do masakry w Kielcach, to w ówczesnym czasie taka placówka jak NKWD – UB w Radomiu, było w tej zbrodniczej organizacji ponad 90 procent żydów ! – Kto więc zorganizował tę prowokację ? No kto ? To samo rok 1968, kto dowodził tę akcją, a właśnie komuniści z PZPR. A wiesz dlaczego i jaki był faktycznie powód ? Że za ciasno już było w szeregach do opanowania Państwa Polskiego przez nierobów, którzy chcieli sobie lekko żyć i rządzić niewolnikami. Frakcja zwalczała frakcję; żydokomuna zwalczała komunistów a komuniści zwalczali żydokomunę. Chodziło o kasę. Zawsze „kasa” była i jest powodem w polityce. Co do Jedwabnej, to poczytaj sobie polskich publicystów, jak było naprawdę. W twoim mniemaniu podobnym jak u tego Grossa, wyglądało to tak, że Niemcy poszli do knajpy pić „sznapsa”, a wolną rękę dali mieszkańcom tej wsi... Tę bajkę schowaj daleko za gwiazdy.

A już w tym punkcie są same rarytasy: „Po drugie, nowy globalny wizerunek: Polska jako kraj prześladowań i pogromów, jako naród morderców i kolaborantów, jako cmentarz ludności żydowskiej – Polacy chcą z siebie strząsnąć te przykre, pokutujące od wojny sterotypy. Potrzebują alibi od Jerozolimy i obiecują...” Nie, to nie da się czytać ! Powiedz Adar Primor, ile ty masz lat ? Kto ci kazał taki paszkwil napisać ? – Cóż to za słowa, powtórzę: „POLSKA JAKO KRAJ MORDERCÓW I KOLABORANTÓW...” Chłopie, ty chyba na księżycu się urodziłeś !!! Ty powinieneś za te słowa stanąć przed polskim Trybunałem ! Jaki kraj morderców ? Powtórzę jeszcze raz: POLACY SĄ MORDERCAMI ???!!! Czy ty rtęci się napiłeś ? Gdybym był redaktorem naczelnym „HAARETZ”, to bym cię na zbity pysk wyrzucił z redakcji, żeby taką nienawiścią pajać do Polaków ?! Przecież to się czuje z tych słów napisanych. Co ty tu jakieś (mody językowe wprowadzasz)!? A już w następnym punkcie, to radzę ci powrócić do piersi matki i od nowa przyjąć pokarm – mleko, żeby takich kwadratowych liter i myśli nie układać. Oto słowa szaleńca: „Po trzecie, wykorzenienie antysemityzmu: przebywający w Polsce izraelscy dyplomaci mówią, że tutejszy antysemityzm jest „lekki”, że nie ma w nim przemocy. Zdaniem niektórych polskich obserwatorów można to przezwyciężyć dzięki rosnącej obecności Izraelczyków w Polsce. (...) Innymi słowy, przybywajcie tłumnie, udowodnicie nam, że nie macie rogów i w ten sposób pomożecie nam wykorzenić antysemityzm”. O tak, będzie „lekka” żydowska policja, będzie „lekkie” żydowskie wojsko, będzie wszystko żydowskie a Polacy pójdą na trawkę... Czy nie chodzi tu o „KARTĘ POLAKA”? Tę lekko zafałszowaną, o co właściwie chodzi z tą „Kartą”...?

Ale najpierw trzeba zlikwidować polską złotówkę, potem polską flagę i na koniec polskie godło, i wtedy będzie... RAJ !!!!!

22.11.2007 r.

* * *

PROTEST PRZECIWKO ANTYPOLONIZMOWI,
dokonanego przez publicystę Adara Primora z dziennika „Haaretz”.

Lista podpisów:

1. Zygmunt Jan Prusiński – niezależny publicysta, poeta, eseista, krytyk.
2. Zdzisław Raczkowski - redaktor naczelny czasopisma AFERY PRAWA
3. bądź Ty kolejnym...

*********************************************

Z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki

O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

PRZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga
INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.