Anna Walentynowicz, 
legenda "Solidarności", walczy w toruńskim sądzie okręgowym o odszkodowanie za represje w stanie wojennym. W rozpoczętym w środę procesie, będzie domagała się 120 tysięcy zł odszkodowania za skazujący ją na 15 miesięcy więzienia wyrok wydany w 1983 roku przez sąd w Grudziądzu.

Walentynowicz postanowiła walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie w toruńskim sądzie tym razem z powództwa karnego. Sąd Apelacyjny (SA) w Gdańsku uznał w poniedziałek, że działaczka m.in. Wolnych Związków Zawodowych nie otrzyma od Skarbu Państwa 120 tys. zł odszkodowania za represje w latach 80. Według sądu, roszczenia przedawniły się.

"Te 120 tysięcy to nic w porównaniu z cierpieniami, których doznałam ja i moja rodzina, ale muszę za coś żyć" - powiedziała w środę PAP Walentynowicz.

"Mój stan zdrowia jest słaby. Wszystko kosztuje, a ja wymagam leczenia i mnie na to nie stać. Tymczasem moi prześladowcy mają bardzo wysokie przywileje zdobyte przez przestępczą działalność w PRL-u" - mówiła.

Pytana, czy liczy na wygraną, powiedziała: "Przypuszczam, że sąd toruński niczego mi nie przyzna, bo gdański sąd przetrzymał dokumenty i wszystko się przedawniło".

Dodała, że do sądu występuje dlatego, że w dzisiejszej Polsce lepiej mają się jej oprawcy niż ona. "Zarzucają mi, że nie wypada od ojczyzny żądać odszkodowania za walkę o wolną Polskę. Walczyłam o wolność Polski, ale wolność odzyskali przestępcy peerelowscy, a nie my" - podkreśliła.

Walentynowicz żąda odszkodowania z bezprawny wyrok sądu z 1983 roku, kiedy skazano ją za działalność opozycyjną na rok i trzy miesiące więzienia.

Korowody prawne rozpoczęły się we wrześniu 2002 roku, kiedy Walentynowicz złożyła pierwszy pozew o odszkodowanie. Do kwietnia 2003 sprawa była zawieszona, gdyż sąd czekał na kasację wyroku z czasów stanu wojennego. Gdy w lipcu 2003 dokonano kasacji, Walentynowicz złożyła ponowny pozew cywilny o zadośćuczynienie.

PS. Po publikacjach medialnych 22.02.05r sąd jednak uznał że Walentynowicz należy się 70tys. odszkodowania. Reszta jej roszczeń została odrzucona. 

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej:
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005R.
w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"???
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...
POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.