WYPOWIEDZENIE NAJMU
DOKUMENTACJA ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA  CELEM   PROCESOWEGO ZAŁATWIENIA  PRZEZ
   MINISTRA  SPRAWIEDLIWOŚCI

 Wypowiedzenie najmu na zajmowany w spółdzielni lokal w dniu 02.04.98r - oryginał podpisany przez W. Garbińskiego i księgową U. Mierzwę. Kopia spółdzielcza posiada już inne podpisy. Oczywiście, wypowiedzenie podyktowane zresztą przez adwokata spółdzielni R. Neckarza, uwarunkowałem dojściem, jeszcze tego samego dnia tj. 02.04.98r do zapłaty za  zafakturowany towar i wyposażenie przez J. Zająca - wynikające z umowy sprzedaży. Ponieważ do tego nie doszło, podobnie jak do wywiązania się z umowy tzw. "trójstronnej", jeszcze tego samego dnia zerwałem wstępne uzgodnienia [poniżej ] Jednak sędzia C. Petruszewicz autorytatywnie uznał, że takie działanie spółdzielni i Zająca [ zaspawanie drzwi, włamanie, kradzież mienia osobistego i towarów handlowych] jest zgodne z prawem. 

Zerwanie umowy z powodu niespełnienia warunku wypowiedzenia - przede wszystkim nie doszło do zapłaty za wypisane faktury za towar - warunek sprzedaży. Niedoszły kupiec, prawnik Zając, tłumaczył się, ze "takiej kwoty to on przy sobie nie trzyma". Sprawdziłem - na koncie też nie.  Tak więc, jeszcze tego samego dnia tj. 02.04.98r, zrezygnowałem z transakcji z oszustem. Co ciekawe, zrobiłem to oczywiście przy nim, co zresztą potwierdził w swoim zeznaniu. Jednak, tydzień później zrealizował akademicki  "numer na klucz"

Sprawa trafiła do sądu i tu wieloletnia historia "pozwu o ustalenie" - czyli jak rozpatrywać, żeby nic nie rozpatrzyć... czeka teraz w Strasburgu. 
Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie
uważają, ze zablokowanie działalności gospodarczej przez zaspawanie nocą drzwi do lokalu handlowego to działalność zgodna z obowiązującym w Polsce prawem i umarzają zgłoszone przestępstwo. Ciekawy jestem, czy jak im ktoś porysuje, lub i okradnie ich samochód prywatny to uznają to za normalną działalność gospodarczą?

 

gdy nie wiadomo o co chodzi,  to chodzi o...                                                      

Artykuły z korupcyjnego cyklu: skorumpowani sędziowie i prokuratorzy
 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA 
 korupcja - uzasadnienie i kilkadziesiąt innych w witrynie AFERY PRAWA, które łatwo znaleźć wyszukiwarką Google. W zapytaniach o skorumpowanych sędziów, czy prokuratorów wystarczy podać imię i nazwisko urzędnika.

Tak więc cała ta etyka, przysięga sędziowska itp. to tylko bajery dla naiwnych... tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.